Przerzuty do OUN

Wysłane przez Amazonki.net 

blankaIn (offline)

Post #1

03-01-2019 - 20:54:34

Warszawa 

Berni, mam czekać pod pracownią na opis, rezerwując termin już ich cisnęłam, że na to na citosmiling smiley

Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

KasiaK78 (offline)

Post #2

03-01-2019 - 22:42:23

Gorlice 

Blanka oby wszystko poszło po twojej myśli ok

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

Tomasz. (offline)

Post #3

03-01-2019 - 22:46:58

Pruszków 

Blanka, dużo z tych objawów wiąże się ściśle z kortykosterydami. To nie tylko hamowanie obrzęku, ale i działanie ochronne sterydów w stresie (z tego względu we wstrząsie kortykosterydy są zawsze stosowane we wstrząsie). Stąd redukcja dawek musi być adekwatna do rezerwy kory nadnerczy. Zbyt szybkie schodzenie powoduje nie tylko nawrót choroby, ale i stwarza ryzyko wstrząsu.

dziubas (offline)

Post #4

04-01-2019 - 16:34:01

Gdańsk 

Trzymaj sie blanka!!!! serceok

Pollik (offline)

Post #5

04-01-2019 - 16:35:44

Warszawa 

Blanka serce serce

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

blankaIn (offline)

Post #6

04-01-2019 - 16:45:56

Warszawa 

Mam wynik:

„W obu półkulach mózgu (w płatach ciemieniowych i płacie czołowym prawym) widoczne są wzmacniające się po dodaniu kontrastu zmiany ogniskowe – meta, większe zmiany otoczone są strefą obrzęku:

-prawa półkula mózgu – 4 zmiany – największa 25mm w przedniej części plata ciemieniowego,
-lewa półkula – 3 zmiany – największa 16mm, widoczna jest przystrzałkowo w tylnej części płata ciemieniowego.

Niewielkie do 3mmm przemieszczenie struktur linii pośrodkowej na stronę lewą powyżej poziomu komór bocznych wtórne do efektu masy – obecności meta w prawym płacie ciemieniowym. Modelowany przez zmianę meta trzon komory bocznej lewej od góry.
Przestrzenie płynowe przymózgowe prawidłowe.
Układ komorowy nieposzerzony z asymetrią szerokości komór bocznych (prawa szersza niż lewa – prawdopodobnie wariant rozwojowy).
Pogrubienie śluzówki w zatokach szczękowych – max 8mm w zatoce lewej”

Dramat. Zaniosłam te wyniki do Gammaknife, ale już widzę, że szans nie ma, czekam tylko na oficjalny telefon z odrzuceniem. Tylko co teraz zrobić, żeby zredukować ILOŚĆ zmian, by móc mieć wskazania do Gammaknife. Terapia lekami to chyba za długi czas oczekiwania na odpowiedź, zostaje chyba Cyberknife (albo Bronowice?) bo naświetlania całego mózgowia chciałabym uniknąć (WBRT) - tzn jak mus to mus.

Niepokoją mnie te kolejne zdania które ewidentnie świadczą o dalszym rozwoju...

Szlag by to trafiłzly

Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.

berni (offline)

Post #7

04-01-2019 - 17:14:43

Gryfino 

Blanka, skonsultuj ten opis z neurochirurgiem ,najlepiej idź prywatnie żeby jak najszybciej pójść do szpitala. Operator określi czy zmiany są w miejscu dostępnym i zdecyduje co robić. Ja jedna zmiane miałam operowana od razu A druga po radioterapii. Każdy ma inny przypadek, ale spróbuj. Mój 1 guz w prawej półkuli miał około 4cm i mój onkolog nie dawał szans...pojechaliśmy na Oddział SOR u na neurologie i za parę dni byłam po operacji...

berni (offline)

Post #8

04-01-2019 - 17:20:29

Gryfino 

Pogrubienie śluzówki w zatoce szczekowej też miałam. Poszłam do stomatologa i zrobiła mi RTG i znalazła pęknięty zdrowy ząb i od razu go usunęła
I po kłopocie.

Tomasz. (offline)

Post #9

04-01-2019 - 17:51:01

Pruszków 

Ponieważ zmiany są ograniczone zasadniczo do płata ciemieniowego- może radioterapia niestereotaktyczna tego płata??
Poza tym dużo zależy od lokalizacji zmian i operacyjności. To nie tylko dostęp- ale i wielkość (rozmiary) i lokalizacja w stosunku do lokalizacji istotnych funkcji życiowych.

Pollik (offline)

Post #10

04-01-2019 - 20:06:31

Warszawa 

Blanka, jeśli bys chciała dobrego neurochirurga, to na Banacha jest dr hab Przemysław Kunert i przyjmuje chyba też prywatnie. Moją córkę operował. Był bardzo wnikliwy, świetny wg mnie.
Powodzenia ci życzę i mocno kciuki trzymam.

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

blankaIn (offline)

Post #11

04-01-2019 - 20:46:12

Warszawa 

No zostawiłam dokumenty w sekretariacie profesora Ząbka w szpitalu Bródnowskim. Ma sie odezwać. Ale to chyba bedzie już w poniedziałek. Przez weekend postaram się kogoś namierzyć w celu drugiej konsultacji. Do Gammaknife wskazania są do 4 zmian i nie większe niz 3-4cm. Zastanawiam się, czy nie można by go zastosować do usunięcia zmian tylko tych najbardziej pilnych a resztę zmian - stosunkowo niegroźnych - poddać już cyberknifowi. Chyba, że liczba siedmiu zmian z miejsca odrzuca terapie Gammaknife.

"pożyjemy", zobaczymyspinning smiley sticking its tongue out

KasiaK78 (offline)

Post #12

04-01-2019 - 20:58:17

Gorlice 

blankaIn

"pożyjemy", zobaczymyspinning smiley sticking its tongue out
Blanka you made my day tym tekstem, brawo za pogodę ducha smiling smiley trzymaj się kobieto.

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

Al_la (offline)

Post #13

04-01-2019 - 22:05:57

k/Warszawy 

Od wielu lat pracuje na Szaserów: [www.znanylekarz.pl] [www.wim.mil.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-01-2019 - 22:06:58 przez Al_la.

blankaIn (offline)

Post #14

05-01-2019 - 09:42:27

Warszawa 

Dzieki za polecenia, i tak musze się udać na Szaserów, bo tam przyjmuje dr Duchnowska u której brałam drugą opinię, a jak sie okazało zajmuje się przerzutami do mózgu (stworzyła Polską Grupę do Badań nad Biologią i Klinikę Przerzutów do Mózgu). Także z nią bankowo musze sie spotkać.

pozdr

blankaIn (offline)

Post #15

07-01-2019 - 17:17:05

Warszawa 

Dostałam telefon z Gammaknife i oczywiście sie nie zakwalifikowałam, Prof Ząbek sugeruje WBRT...takie coś to ja wiedziałam już dwa tygodnie temu...stracony czas, chciałam dopytać o cyberknife, może połączyć metody leczenia, o dalsze branie tych sterydów i p/padaczkowych. No pogadać chwilę, no to się okazało, że nagle konsultacji nie udziela, nie ma jak się do niego zapisać.
Jutro dzwonie po innych neurochirurgach, bo kolejny tydzień mija a ja bez leczenia.

fianiebieska (offline)

Post #16

08-01-2019 - 18:22:45

Warszawa 

Dopiero doczytałam :/ blankaIn mocno trzymam kciuki, kobieto nie daj się

fianiebieska opowiada

mgiełka (offline)

Post #17

09-01-2019 - 00:02:29

Radom 

Blanko, nie chcę Ci robić złudnych nadziei, ale może spróbuj dowiedzieć się w RCO [onkologiaradom.pl]
Przytulam i trzymam kciuki

Z amazonki.net od 2006 roku.

blankaIn (offline)

Post #18

09-01-2019 - 08:25:30

Warszawa 

No dziś mam konsultację z neurochirurgiem na Szaserów, jutro z radiologiem w Wieliszewie (Cyberknife) i z jeszcze jednym onkologiem. Mam nadzieję, że będą mieli otwarte umysły i zaproponują coś więcej niż WBRT - taśmowo. Moim planem nadal jest kwalifikacja do Gammaknife, więc ilość guzów (na chłopski rozum) trzeba po porostu zredukować do 4 zmian, no takprzewraca_oczy? choćby tym cyberfknifem.
Zapytam dziś jak to się ma do książkowego leczenia - przecież chemia to też nie tylko AC mimo chętnego jej stosowania. Kojarzy się leki aby efekt był jak najlepszy. Naświetlenie całego łba wydłuży o pare miesięcy życie ale będzie ono w pieluchach. Gamma i Cyber nie dość, że mniej inwazyjne, precyzyjniejsze - i bez pieluch. Do tego skojarzenie metod pozwoli na kolejne przedłużenie życia.

Dam znać ja wróce.

pozdro.

renatar (offline)

Post #19

09-01-2019 - 08:30:42

sieradz 

Blanka czekam na dobre wiadomości i zaciskam kciuki.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

RENIA 62 (offline)

Post #20

09-01-2019 - 10:35:39

Radomsko 

Blanka bardzo mocno trzymam kciuki i pozdrawiambuzki

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

Tomasz. (offline)

Post #21

09-01-2019 - 13:57:33

Pruszków 

Blanka, pozostaje mieć nadzieję, że lekarze leczenie lokalne zastosują. Wiesz może czy WBRT jest stosowane niekierunkowo ale na jeden płat (potyliczny)? Może poza leczeniem stereotaktycznym jest na to taki sposób?
Z chemioterapii warto wybrać lek o małej cząstce- taki lepiej przenika przez barierę krew/mózg. Np. karboplatyna.

blankaIn (offline)

Post #22

09-01-2019 - 17:07:15

Warszawa 

" No prosze pani, nie bedę oszukiwał, jest dramat. Ja nawet nie wiem czy pani w ogóle zdaje sobie sprawę w jakiej pani jest sytuacji. Wie pani, że nie ma szans?"- to była reakcja po 30 sekundach oglądania płytki z MRI (chodziło m.in o to że mam rozstrzał jak śrutem, nie że w jednym obrębie). LOL
Mówie, panie wiem jak wyglądają rokowania, przejdźmy do sugestii leczenia. Oczywiście zasugerował od razu WBRT (szans na chirurgię tradycyjną totalny brak), no ta ja cisnę czy by nie skojarzyć z cyberknifem, potem coś kombinować z Gamma. Facet mówi, że nie zna metod "redukcji" guzów do konkretnej ilości "bo niby jak to się robi, wie pani?" i że trochę odleciałamsmiling smiley Mówi, że WBRT pozwoli na stabilizację i aby tylko nie został zaatakowany pień mózgu bo piach.
Pytałam Tomasz o te częściowe naświetlanie, znów ironizował, że mnie poniosło "ale pani kombinuje". Mówi żebym pogadała jeszcze z radiologiem na temat cyberknife ale on szczerze wątpi. W piątek jade do Wieliszewa.

pytałam o dexametazon i p/padaczkowe. Powiedział że pewnie sie już więcej nie spotkamy i nie będzie ingerował w moje leczenie. Mówi, że dawka którą biorę 3mg/dzień jest mała ale obrzęk też nie duży.

Także jeszcze piątek z inteligentnymi konsultacjami i mam nadzieję, że cholera zacznę jakieś leczenie choćby tą WBRT...bo mi ręce opadają.

Tomasz. (offline)

Post #23

09-01-2019 - 18:18:29

Pruszków 

Dexamethaso na pewno (przy WBRT) zostanie zwiększony. Po samej radioterapii nawet bardzo.
Z lewetiracetamem warto się zaprzyjaźnić na dłuzej. Lek świetnie tolerowany. I skuteczny.
Co do propozycji leczenia. Ja tą konsultację lekarską rozumieć mogę tylko tak, że przy takiej liczbie zmian (zmiany mnogie) są prawdopodobne dodatkowe inne zmiany- na chwilę obecną poniżej progu detekcji badania obrazowego MRI. Tylko coś takiego tłumaczy ironizowanie innych opcji terapeutycznych.
Jednak ja bym jednak rozmawiał z radiologiem- o radioterapię już nie nie celowaną ale ograniczoną w obszarze płata ciemieniowego i płatów przylegających. Lub rozłożyć WBRT na kilka sesji odroczonych w czasie.

berni (offline)

Post #24

09-01-2019 - 19:05:42

Gryfino 

W moim przypadku dexametazonu nie zwiększono tylko dodatkowo dostawalam kroplówkę z mannitolem . Ale z tego co Blanko piszesz to trafiłaś na mało empatycznego doktora...Próbuj i szukaj jeszcze innych specjalistów. Pozdrawiam.

blankaIn (offline)

Post #25

09-01-2019 - 19:22:27

Warszawa 

No mówi, że widzi siedem zmian ale rozprzestrzenione, nie ma żadnych dodatkowych niepokojących zmian - dopytałam o to, czy coś się dzieje, jakiś rozwój w złą stronę, itp.
Dopytam dokładniej w piątek o to, może radiolog coś wychwyci i powie "ten czy ten guz źle mi wygląda" (przykładowo). Też poruszę temat ograniczonej WBRT. I dopytam o szanse na Abemaciclib (to już onkologa na Szaserów). Jeżeli po dzisiejszej Tomografii okaże się, że progresji nigdzie nie ma, to pewnie będę jechała na Letrozolu (też przechodzi barierę krew mózg). Zobaczymy.

No najgorsze jest to, że trzeci tydzień leci a ja nie śpię. Zdarzy się na całą dobę ok 2/3h (!). Wiem, że to przez Dexametazon (ok 8:30) ale biorę i Levetiracetam (9:00 i 20:00) który w opisie ma działanie nasennewnerwiony Najlepsze jest to, że nie mam żadnych skutków tej bezsenności - normalnie funkcjonuję, nie jestem padnięta tylko rozdrażniona chyba samą sprawą braku snu - no i żal mi męża, bo przeze mnie nie śpi (całą noc się rzucam z boku na bok, usiłuję sie jakoś zmęczyć, wykończyć czytaniem itd ) a do pracy musi iść. Kanapy drugiej nie mamy (córka ma drugi pokój) bo bym się na nią przeniosła a mąż by spał w łożuśpi A może jak w "Nie ma róży bez ognia", materac w kuchni sobie rozłożęśmiech

pozdr

Tomasz. (offline)

Post #26

09-01-2019 - 22:41:07

Pruszków 

Wielkość guza ma się nijak do objawów. Są osoby z ciałami metalowymi które przebiły głowę (końce po obu stronach czaszki!) i te osoby w stanie przytomnym i świadomym zostały dowiezione do szpitala. Podobnie jak napady padaczki do zapisu EEG (są chorzy z patologicznym zapisem bez napadów i odwrotnie) z działaniem leków (ten sam lek może powodować pobudzenie i senność).
Jeśli śpisz przez kilka dni do 3 godzin dziennie jak mówisz- to śpisz na jawie. Nie jest to dobre, bo może generować napady padaczki. (Z tego też względu deprywacja snu jest stosowana do prowokacji napadów. Dlatego też jedyną metodą określenia czy śpimy czy nie- jest zapis EEG. W śpiączce (coma) pacjenci nie śpia, a były znane nie raz przypadki, że żołnierze szli i spali. Paradoksem jest to, że leki nasenne typu Estazolam, Dormicum powodują spłycenie snu- osoba po śnie nie czuje się wypoczęta). Jak z tego widać zależności nie są proste, a wpływy wzajemne- przenikające. Stąd doradzałbym Ci choćby melatoninę- aby w dużym stresie i wysokim poziomie kortykoidów dać organizmowi wypocząć.

blankaIn (offline)

Post #27

10-01-2019 - 09:18:45

Warszawa 

Dzieki Tomasz za ta Melatoninę, doczytałam w tym wątku, że Gosia01 też miała ogromne problemy ze snem i gdzieś pisała, że po tygodniach męki ze snem zasnęła w końcu na 4h...A tą Melatoninę w to sugerujesz w jakichś dawkach (1mg, 3mg, 6mg?), moze jakaś firma?
dziękismiling smiley

Wandka (offline)

Post #28

10-01-2019 - 13:20:10

Warszawa 

Blanka ja byłam w stałym kontakcie z Gosią01 i Gosia sięgała po Estazolam lub NaSen.

berni (offline)

Post #29

10-01-2019 - 13:37:13

Gryfino 

Dowiedziałam się dzisiaj od znajomej o dr Marek Harat z Bydgoszczy. Jest neurochirurgiem i podobno ma doświadczenie że zmianami mnogimi w mózgu. Tel.695913926. Pozdrawiam.

Tomasz. (offline)

Post #30

10-01-2019 - 13:59:04

Pruszków 

blankaIn
Dzieki Tomasz za ta Melatoninę, doczytałam w tym wątku, że Gosia01 też miała ogromne problemy ze snem i gdzieś pisała, że po tygodniach męki ze snem zasnęła w końcu na 4h...A tą Melatoninę w to sugerujesz w jakichś dawkach (1mg, 3mg, 6mg?), moze jakaś firma?
dziękismiling smiley
Ja jestem zwolennikiem stosowania rozwiązań skutecznych. Dawka taka- aby działała. Warto jednak zwrócić uwagę, aby stosować się do zasad higieny snu. Miałem spotkania na grupie w tym temacie. Najwazniejsze sprawy z tego podwórka to mocne przyciemniony pokój (naturalne wydzielanie melatoniny)- zero komputera i TV (żaden ekran)- słuchanie radia lub płyt (muzyki). I nie kłaść się do łóżka, gdy spać się nie chce. Jełśi leżymy ponad 20 minut i nie zasnęliśmy- to niewłaściwie położyliśmy się spać- należy wstać i do pokoju (lub kuchni). Gdy nie ma warunków- słuchanie na słuchawki- ale możliwie najcichsze.
Poza lekami które wielokrotnie przytaczałem można jeszcze użyć: Chlorprothixen 50 mg lub Ketrel 25 mg. Zazywa się jakieś 2 godziny przed oczekiwanym zaśnięciem.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 568
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018