Przerzuty do OUN

Wysłane przez Amazonki.net 

Robi (offline)

Post #1

05-09-2019 - 10:34:04

Warszawa 

Ostatnio ukazała się w Nature Communications publikacja badania na temat przełamywania bariery krew-mózg BBB.Testowana w tym badaniu immunoterapia dotyczyła glejaka i polegała na dostarczeniu inhibitorów punktu kontrolnego do środowiska guza,które mogą zatrzymywać i blokować Tregs i makrofagi,które stanowią osłonę immunologiczną nowotworów.Wykorzystano tu postępy w dziedzinie nanotechnologii i immunoterapii w celu dostarczenia nanokalibrowych leków immunokoniugatowych NIC przez BBB.Te inhibitory punktu kontrolnego są przyłączone z biodegradowalnym polimerem do białka lub peptydu,który umożliwia lekowi przejście przez barierę krew-mózg.Badanie to przeprowadzono na myszy i uzyskano odpowiedż immunologiczną.Jest to pierwsze skuteczne zastosowanie nośników na bazie polimerów z kowalencyjnie związanymi środkami immunoterapeutycznymi do aktywacji lokalnej odpowiedzi immunologicznej i leczenia nowotworów mózgu i innych chorób OUN.

berni (offline)

Post #2

06-09-2019 - 15:05:13

Gryfino 

Hej, moja dr zaproponowała mi paklitaxel 1X na 3 tygodnie wraz z Herceptyna. Co sądzicie o takim schemacie leczenia ?? Na pytanie o nowe lekarstwa powiedziała że na żaden z nich się nie kwalifikuje.Tomasz. (offline)

Post #3

06-09-2019 - 15:58:38

Pruszków 

Berni, nie jesteśmy tu lekarzami aby się wypowiadać w bądź-co-bądź poważnym stanie zdrowia. Ja bym tylko zwrócił uwagę na dużą wielkość cząsteczki obu taxanów. To utrudnia penetrację w OUN. Natomiast bez cytostatyku podanie samego trastuzumabu w szybkim tempie doprowadzi do lekooporności. Mała jest cząsteczka 5-FU, nieduża gemcytabiny i cisplatyny z karboplatyną.____________
Nie jestem lekarzem. Moje sugestie odnośnie leczenia należy zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym.

berni (offline)

Post #4

06-09-2019 - 17:41:08

Gryfino 

Takie to wszystko jest dla mnie trudne...zobaczymy czy w ogóle mnie zakwalifikuja do leczenia...,dużo badań jeszcze przede mną. Pozdrawiam.dziubas (offline)

Post #5

06-09-2019 - 17:42:03

Gdańsk 

berni! sercebuziak

Robi (offline)

Post #6

06-09-2019 - 23:10:00

Warszawa 

Blanko,Berni może skontaktujcie się z dr.Duchnowską,pracuje w szpitalu na Szaserów i specjalizuje się w przerzutach raka piersi do mózgu,może coś wniesie w waszym leczeniu,trzymam kciuki thumbs up

Miroslawa (offline)

Post #7

07-09-2019 - 12:35:53

Warszawa 

Berni, trzymam kciuki serceGosia1982 (offline)

Post #8

19-10-2019 - 13:50:45

Świdnica 

Bernie, Blanko jak się czujecie? Odezwijcie się dziewczyny. Dawno Was nie było.

blankaIn (offline)

Post #9

19-10-2019 - 16:38:15

Warszawa 

dzięki za zainteresowaniesmiling smiley

Słuchajcie , ręce mi opadają. zrobiłam MRI mózgu i wyszła niezła progresja, ok 20 ognisk przerzutowych z 7... co prawda niewielkie ok 2mm do 5 mm. Moja onka mówi że małe i raczej niegroźne. Głowa nie boli, trochę osłabiona jestem, senna, ale to tyle. Czekam od paru tygodni na jakiekolwiek leczenie onkologiczne i nic. (miałam konsultacje z neurochirurgami i radiologami i koniecznie zalecali zmianę leku - byłam na xelodzie jak doszło do tej progresji).
Moja Onka jakby się nie pali do podjęcia decyzji o leczeniu. Cały cas mówi o skutkach ubocznych leczenia - z których zdaję sobie sprawę i ona o tym wie. Ale mimo to chcę podjąć leczenie - jest coś takiego jak leczenie na prośbę pacjenta?. Czytałam na temat leczenia przerzutów do OUN i schematów np CMF, jak i monoterapii i powiedziałam jej, że nie trzeba stosować tak obciążających terapii wielolekowych które od razu dadzą się we znaki i pewnie trzeba będzie przerwać leczenie. Natomiast Onka dała mi do zrozumienia, ze "konsylium" optuje za leczeniem objawowym - noż kurna nie chcą nawet podjąć żadnego działania- przecież tu ratuje się życie a nie katarek- , choćby monoterapią, - Endoxanem, gemcytabiną, czy metotrexatem! to są leki dostępne na rynku i refundowane. I wiem, że najczęściej stosowane w przerzutach do OUN.
Jak nie zadziała to przerywamy i tyle - do hospicjum i już. Ale dlaczego nie podejmować żadnych działań?? A Ja nie chcę oddać nawet paru tygodni temu dziadowi. Zwłaszcza, że jestem w dobrej formie jak na ten postęp choroby.

Robi dzięki, wiem, rozmawiałam z nią nie raz. Mądra kobieta. Rozsądna- niestety termin do niej na grudzień - mogę nie dotrwać, zwłaszcza z energią lekarzy do zaordynowania mojego leczeniasmiling smiley

I teraz, jak mi ci moi "specyjaliści powiedzą w tym tygodniu, że raczej nic z leczenia, to mogę pójść do internisty ( czy jemu nie wolno?) i mi wypisze receptę na choćby cyklofosfamid na normalną cenę - chyba 88zł za 50 tabletek. Wiem, że mama jednej z forumek sama kupowała Tamoxifen i były efekty... Zwłaszcza, że mam pare spraw przyziemnych do załatwienia, nawet miejsca na cmentarzu nie mam wykupionego, kasa z banku żeby mąż mógł podjąć po mojej śmierci tez musze osobiście z wnioskiem załatwić, takie pierdoły ale musze być osobiście. eeh.


pozdro dla wszystkich!

Berni, a co u Ciebie? Dalej navelbina z xelodą?Przewodowy NST, G3, T2N2M1- kościec, wątroba Er+/Pr+/HER2-, Ki67-50%.
Leczenie: Mastektomia, Owariektomia. 03/2016 Tamoxifen i Zometa. 11/2017 progresja, wątroba, węzły nadobojczykowe - AC i Zometa. 04/2018 - Stabilizacja, podtrzymująco Letrozole + Zometa. 12/2018 - Stabilizacja w kościach, całkowita remisja w wątrobie i węzłach, niestety uciekł do OUN - 12/2018wnerwiony, kontynuacja Letrozole i Zometa.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-10-2019 - 16:39:58 przez blankaIn.

Hanka 73 (offline)

Post #10

19-10-2019 - 17:22:37

Bydgoszcz  

Blanko cieszę się że się odezwałaś serce Często myślę o Tobie i Berni.. zastanawiam się jak się macie.
Szokuje mnie twój pragmatyzm brawo ale tak na plus szokuje, jesteś kurcze niesamowita, wiem że trzeba myśleć o tych wszystkich sprawach do pozałatwiania ale... łał po prostu, Merida Waleczna będę cię nazywać winking smiley
Trzymam kciuki za poprawę i niech ci twoi lekarze coś działają do cholerki wnerwiony Co oni tak zachowawczo niedowiarek Walcz dziewczyno jak do tej pory, ściskam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 441
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018