Jak zakupić perukę?

Wysłane przez Dagmarchen 

Dagmarchen (offline)

Post #1

25-07-2010 - 21:10:17

Mam pytanie odnośnie kolejności: co potrzebuje najpierw aby zakupić perukę? jakie kroki trzeba podjać?
Wydaje mi się, że lekarz musi coś wypisać. Można potem z tym pójść prosto do sklepu i wybrać sobie perukę czy muszę najpierw udać się do NFZ i zgłosić im albo pobrać od nich jakiś wniosek. Mama ma we wtorek operację i próbuje pozbierać wszelkie ważne informację, żeby wiedzieć gdzie chodzić i co załatwiać. Mama jest tak przestraszona tym wszystkim, że nie chce o niczym wiedzieć. Czuje, że będę musiała załatwiać wszystko sama, dlatego proszę o pomoc. Dziękuje serdecznie!!!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 01-06-2012 - 22:56:55 przez Al_la.

ToJa (offline)

Post #2

25-07-2010 - 21:31:23

W P. jest tak
przed pierwsza chemia, na wizycie u lekarza wypisuje on recepte na peruke
po 2 tygodniach od chemii wloski zaczynaja wypadac
trzeba wtedy jechac po nowe wloski
u nas w P. sa juz sklepy, w ktorych wystarczy tylko recepta......nie potrzeba jechac do NFZ....panie ze sklepu wszystko zalatwiaja same......podpisuje im sie tylko oswiadczenie (czy upowaznienie ..nie pamietam)
na recepte mozna nabyc wloski za 250 zl....jesli sa drozsze to doplaca sie ze swoich pieniedzy......

b_angel (offline)

Post #3

25-07-2010 - 22:07:25

radom 

No u mnie na wsi języktrzeba potwierdzić ........

czyli jak lekarz wypisze receptę na "drugie włosy" trzeba pojechać do odziały NFZ- tam potwierdzić i już z takim papierkiem można jechać do sklepu mierzyć "beretki" rotfl

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-07-2010 - 22:07:53 przez b_angel.

BeataM (offline)

Post #4

25-07-2010 - 22:10:47

ToJu, to zależy jakie miasto winking smiley Ty mieszkasz w dużym , ja w mniejszym mieście i u mnie panie ze sklepu niestety nic nie załatwiają za nas. W trakcie wizyty u onkologa dostałam wypełniony i podpisany przez niego wniosek, który musiałam potwierdzić w odpowiedniej "komórce" w NFZ i dopiero wtedy mogłam udać się do sklepu, który współpracuje NFZ. Tam okazało się, że peruka , którą wybrałam jest droższa, niż NFZ przewidział i musiałam dopłacić coś około 1/4 wartości peruki.

na Forum od 17 lipca 2006r.

luska (offline)

Post #5

26-07-2010 - 12:35:30

Gdynia 

Ja niby mieszkam w dużym mieście ale też trzeba wysłać do potwierdzenia ...bo bez tego potwierdzenia nie ma dofinansowania

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

wojowniczka (offline)

Post #6

26-02-2014 - 08:09:45

nie zdawałam nawet sobie sprawy, że z tym może być tyle formalności.. poza tym chyba można kupić perukę bez recepty, ale wtedy nie jest refundowana do tych 250zł tak?

filipinka35 (offline)

Post #7

26-02-2014 - 14:17:48

Oczywiscie, że tak.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 396
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018