problemy z peruką

Wysłane przez olczas 

olczas (offline)

Post #1

17-02-2015 - 22:50:37

Kraków 

Dobry wieczór smiling smiley zwracam się do Pań z dużą prośbą i pytaniem. moja ciocia zachorowała, jest już po drugiej chemii, włosy powoli wypadają, skróciła je więc na bardzo krótko i zaczęła nosić perukę. dosyć długo szukałyśmy odpowiedniej i wybrałysmy najlepszą z możliwych, ale niestety noszenie jej w praktyce nie ma wiele wspólnego z mierzeniem w sklepie i peruka często się przesuwa i podnosi do góry, przez co włosy nie wyglądają naturalnie i komfort psychiczny maleje. Dlatego chciałam zapytać, czy są jakieś sposoby na dopasowanie jej, tak żeby była bardziej "stabilna"? Czy może przyczyną problemu jest fakt, że nie wszystkie włosy jeszcze wypadły? Serdecznie proszę o jakiekolwiek rady i informacje smiling smiley Z góry dziękuję smiling smiley

Krynia58 (offline)

Post #2

18-02-2015 - 07:57:22

Warszawa 

Olczas, peruka którą nosiłam miała z tyłu gumki i rzepowy pasek służące do dopasowania peruki właśnie. Czy zakupiona przez Was ma coś takiego? Włosy Cioci są krótko obcięte i raczej nie powinny mieć wpływu na przesuwanie się peruki. Czy w sklepie pokazywali wam jak ją wkładać?

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 420
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022