Peruki

Wysłane przez Amazonki.net 

aneciora30 (offline)

Post #1

14-10-2013 - 09:57:36

warta 

wiem ze w łodz jest wiele sklepów ja polecam janmedyk na ul. kopcinskiego na wprost nfz, duzy wybór przemiła obsłóga.

ellie (offline)

Post #2

14-10-2013 - 10:29:15

Pabianice 

Dzięki za info, z pewnością się tam wybiorę. A powiedzcie mi dziewczyny, na co mam zwrócić uwagę przy zakupie?

domina13 (offline)

Post #3

14-10-2013 - 13:00:56

Piotrków Tryb. 

Witaj!Peruki można dostać w każdym sklepie medycznym a szpitalu też podobno jest taki,na przeciwko szpitala Kopernika również widziałam wywieszkę,gdzie jutro zaczynasz chemię?

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

ellie (offline)

Post #4

14-10-2013 - 14:54:10

Pabianice 

A ja akurat w Poznaniu w WCO, bo tam mam siostrę i jakoś tak wyszło..

aneciora30 (offline)

Post #5

15-10-2013 - 09:43:19

warta 

ellie
Dzięki za info, z pewnością się tam wybiorę. A powiedzcie mi dziewczyny, na co mam zwrócić uwagę przy zakupie?
to zależy wyłacznie od ciebie w której bedziesz sie dobrze czuła i która ci bedzie odpowiadała. pamietaj taka peruga to stan przejsciowy ja bardzo mało nosiłam w domu chusteczka a włosy po skonczonej chemi szybko odrastająbuzki

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-10-2013 - 09:44:18 przez aneciora30.

magda2411 (offline)

Post #6

15-10-2013 - 09:52:13

Olsztyn 

ellie

Peruka jest refundowana - trzeba o tym pamiętać i wziąć na nią receptę od lekarza chemioterapeuty.

Można ją podcinać w razie potrzeby u fryzjera tak jak prawdziwe włosy, by było naprawdę dobrze.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 15-10-2013 - 09:55:49 przez magda2411.

ira (offline)

Post #7

15-10-2013 - 10:05:48

Pabianice 

ellie, ja swoją kupowałam w sklepie w Koperniku, on jest w tej części onkologicznej w podziemiach.
Wejście jest od ulicy Paderewskiego.
Jeszcze mi się przypomniało, że w naszym szpitalu jest sklep z protezami cyckowymi i stanikami, może zajrzyj tam, bo nie pamiętam, czy peruki też mają.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 15-10-2013 - 10:17:03 przez ira.

ellie (offline)

Post #8

13-11-2013 - 10:33:22

Pabianice 

Dzięki aneciora30 za podpowiedź co do sklepu Janmedic w Łodzi przy ul. Kopcińskiego 69. W ubiegłym tygodniu byłam tam po perukę i rzeczywiście mają mega, duży wybór-cały oddzielny pokoik z samymi perukami i przez prawie godzinę mierzyłam przeróżne peruki, było ich tyle, że nie wiedziałam na co się zdecydować. Pani doradziła mi perukę z mikroskórą, któa wygląda prawie jak moje włosy smiling smiley Generalnie jestem bardzo zadowolona z zakupu i bardzo miłej, profesjonalnej i anielsko cierpliwej obsługi.

Seja (offline)

Post #9

05-01-2014 - 09:07:29

Moje pierwsze podejście do peruki i od razu falstart ;/ . Naczytałam się w poradniku, że najlepiej perukę wybrać jeszcze mając swoje wloski, przy dobrym nastroju. Upatrzyłam sobie w Poznaniu sklep, gdzie mieli podobną do moich włosów, bez grzywki. No, ale recepta na perukę dopiero w trakcie wizyty na Oddzile Chemioterapii, przy czym poinformowali mnie że jest możliwość, że w tym dniu dostanę chemię. Na pewno wtedy nie będzie mi peruka w głowie a tym bardziej latanie po biurach NFZ za potwierdzeniem. Poszłam wcześniej do upatrzonego sklepu aby sobie chociaż zamówić, choćby odpłatnie przymierzyć, odłożyć itp. Tymczasem ekspedientka nawet nie raczyła zdjąć z wystawy informując, że przymierzyć można dopiero w dniu zakupy. Ko kitu z takim ssklepem, sęk w tym, że w innych nie znalazłam takiej peruki, jaka mi się podoba.

pannabertz (offline)

Post #10

06-02-2014 - 13:48:33

He dziewczyny, a czy jest możliwość w ramach NFZ zrobić perukę z własnych włosów. Ja mam włosy za dupkę, więc byłoby z czego, ale nie wiem jak kombinować w tym kierunku tongue sticking out smiley Jestem jeszcze przed chemią, ale myślę, że w lutym już dostanę pierwszą.

ofta (offline)

Post #11

01-03-2014 - 12:04:34

bezradnyWitaj panna ,ja wczoraj nabyłam swoją perukę i tylko powiem co mi podpowiedziały dwie doświadczone osoby .Mówiły ,że peruka z włosów naturalnych jest bardzo trudna w obsłudze -elektryzowanie się kołtuny itp.

Gizi (offline)

Post #12

01-03-2014 - 18:28:31

Warszawa 

Rozmawiałam z kobietami które mają naturalne peruki i zamieniły je na sztuczne, a w tych naturalnych chodzą na wielkie okazje. Powód tak jak pisano wcześniej, trudność w utrzymaniu i podobno są ciężkie.
A włosy można ściąć i przekazać http://raknroll.pl/. Dokładnie jak się to robi nie wiem. Trzeba włosy ściąć w specjalny sposób w zakładzie fryzjerskim.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #13

07-03-2014 - 15:42:38

witajcie
ja kupiłam perukę bo na szybko bo chciałam już wychodzić z włosami z domuzałamkai miałam na o 3 dni...byłam w katowicach, opolu, we wrocławiu i nie mogłam nic dopasować, nie spodziewałam się,że to nie będzie takie proste,,w końcu kupiłam aby była na razie....potem poszukam na spokojniespinning smiley sticking its tongue out
kupiłam w Opolu na onkologii..panie mile ale boja się zamawiać..bo podobała mi sie jedna ale bały się zamówić czy na pewno wezmę..no nic na spokojnie teraz będę szukać fachowego sklepu z fachowcami...niech będzie to nawet koniec Polski..jakie sklepy polecacie??? Najwięcej jest przez internet ale jak tu zamówić bez przymiarki???
Miłego dnia Wam życzęforumowicz

monika14 (offline)

Post #14

07-03-2014 - 21:13:33

ja kupiłam dwie peruki przez internet. Jedną dłuższą, a drugą krótką na upały. Byłam bardzo zadowolona z obsługi. Krótka peruka przyszła w trochę innym odcieniu niż myślałam, pani bez żadnych problemów wysłała mi drugą, a tą pierwszą odesłałam. I to wszystko było w ekspresowym tempie. Peruki były śliczne, modnie ścięte i miały efekt odrostu, także wiele osób nie wierzyło, że mam perukę. Namiary mogę podać na privat, aby nie posądzono mnie o reklamę.

satinka (offline)

Post #15

28-04-2014 - 22:46:44

Witam,

Czy mozecie Panie polecic jakis sklep w Warszawie z perukami?
Mama musi wczesniej przymierzyc przed chemia a nic nie mozemy znalezc.

Z gory dziekujemy za pomoc.

Al_la (offline)

Post #16

29-04-2014 - 18:26:47

k/Warszawy 

Ja kupowałam w Perukpolu. Wpisz w Google, to Ci pokaże sklepy.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Barankowa1963 (offline)

Post #17

08-05-2014 - 23:13:56

Opolskie 

Jak kupować bez przymierzania???? Chodzi mi o sklepy internetowe?? Ma ktoś w tym doświadczenie???

monika14
ja kupiłam dwie peruki przez internet. Jedną dłuższą, a drugą krótką na upały. Byłam bardzo zadowolona z obsługi. Krótka peruka przyszła w trochę innym odcieniu niż myślałam, pani bez żadnych problemów wysłała mi drugą, a tą pierwszą odesłałam. I to wszystko było w ekspresowym tempie. Peruki były śliczne, modnie ścięte i miały efekt odrostu, także wiele osób nie wierzyło, że mam perukę. Namiary mogę podać na privat, aby nie posądzono mnie o reklamę.

Moniko, proszę o namiarysmiling smiley

edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 11-05-2014 - 08:14:59 przez myszka.

adamalika74 (offline)

Post #18

11-05-2014 - 04:52:16

Szczecin 

Na chwilę obecną jestem po naświetlaniach głowy i w trakcie chemii. Wiadoma rzecz włosów BRAK. Praktycznie cały czas chodziłam w chustach, ale pomyslałam sobie, a co moze sobie fundnę jakieś włoski i pobiegłam przymierzać. W sumie to bardziej zdecydowałam się na tę perukę z uwagi na opuchliznę twarzy po sterydach aniżeli z innych powodów, dlatego zamówiłam krótszą z kosmykami nachodzącymi na POLIKIsmiling smiley Zamówiłam perukę tzw. białkową , czyli lekką i na siateczce. Bardzo wygodna. Czekam teraz na odbiór, jak będę miała wrzucę zdjęcie. Koszt 1000zł, refundacja nfz 250, i ewentualnie zwrot około 400zł z pefronu( trzeba jednak złożyć tam wniosek- co tez uczyniłam).
I jeszcze jedno pytanko mam , dziewczyny , czy któraś wie ile po naświetlaniach trza czasu by zaczęły odrastać włosy?

grazia11111 (offline)

Post #19

15-05-2014 - 17:22:02

okolice Ząbkowic Śląskich 

A ja mam pytanie, gdzie we Wrocławiu można coś takiego nabyć? We wtorek (20.05.2014r.) zaczynam pierwszą chemię (ma być 6 cykli) w odstępach 3-tygodniowych, to przez najbliższe pół roku będę miała naturalną glacę i trzeba by coś kupić. Z tego co wyczytałam na forum, to na Oddziale Chemioterapii dostanę receptę, ale jak to wygląda, ja muszę o nią poprosić, czy jest ktoś, kto ewentualnie coś podpowie? Jestem pod opieką DCO myśli

Al_la (offline)

Post #20

15-05-2014 - 17:34:48

k/Warszawy 

Musisz się zgłosić do onkologa i wziąć zlecenie na perukę. Z tym zleceniem trzeba jechać do oddziału NFZ po poświadczenie. I z tym poświadczonym zleceniem jedziesz do sklepu z perukami i dopłacasz za perukę tylko różnicę między ceną a refundacją NFZ.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

grazia11111 (offline)

Post #21

15-05-2014 - 18:11:43

okolice Ząbkowic Śląskich 

Dzięki Al_la. Ja się dopiero uczę i to wszystko jest dla mnie nowe. Właściwie to do tej pory w ogóle nie chorowałam, najwyżej jakieś głupie przeziębienie, a tu od razu z grubej rury. no, ale cóż... Co nas nie zabije to nas wzmocni.

lola (offline)

Post #22

28-12-2014 - 19:02:29

ja mam krotka blond peruke i sobie chwale

magenta (offline)

Post #23

29-12-2014 - 23:24:57

Warszawa 

Dziewczynki a jaka peruke wybrac? Jakie macie? Chodzi mi o komfort noszenia... Tak aby nie uwierala, nic nie swedzialo... Bo bylam dzis w sklepie i byly rozne podloza, takie bardziej siatkowate i z imitacja ludzkiej skory....

Życie jest małą ściemniarą,
francą, wróblicą, cwaniarą.
Plącze nam nogi i mówi idź!

mea (offline)

Post #24

30-12-2014 - 09:14:27

Piaseczno 

Ja kupiłam swoja za coś około 650pln nie pamietam już dokładnie...może to dziwnie zabrzmi, ale zaciera mi się pamięć tamtego czasu, chyba to dobrzeuśmiech mózg sam wypiera niechciane wspomnieniauśmiech
Mierzyłam jeszcze droższą, za 800pln, która miała więcej tej siateczki oddychającej, ale stwierdziłam, że wezmę ta tańszą. W sumie dobrze zrobiłam, bo perudżi zakładałam tylko do pracy, a tak zdecydowanie wolałam chustki. Co do sztucznego włosa i prawdziwego... sztuczne są łatwiejsze w utrzymaniu, żadziej się je "kąpie", a naprawde wyglądają jak oryginały. Ja kupiłam sztuczniaka, bo najzwyczajniej w świecie szkada mi było kasiory i tłumaczyłam sobie, że to i tak przecież przejściowa sprawa, pół roku może troszke więcej...i się nie pomyliłam. 1 chemioterapie miałam 23 kwietnia, a w grudniu latałam już bez mopa i chustkiuśmiech Także magenta wybieraj kochanakwiatek

With or without you...

magenta (offline)

Post #25

30-12-2014 - 09:51:07

Warszawa 

Mea z naturalnych juz zrezygnowalam...
No wlasnie... To przejsciowe.... I ja teraz nie pracuje, bo na macierzynskim jestem...

Życie jest małą ściemniarą,
francą, wróblicą, cwaniarą.
Plącze nam nogi i mówi idź!

Baśka73 (offline)

Post #26

03-03-2015 - 23:19:53

Warszawa 

jutro wybieram się na "pierwsze oglądanie".
poradzcie na co zwracać szczególnie uwagę,
czy w Warszawie oprócz Perukpolu są inne punkty warte obejrzenia i przymierzenia?
zastanawiam się jaka długośc wybrać bo chemia będzie marzec - lipiec
mam włosy do połowy szyi czy lepiej szukac podobnej fryzury czy ściąc nanaturalne krótko i szukac krótkiej?
hm....

mychula (offline)

Post #27

30-04-2015 - 19:25:22

chyba tez musze zaczac sie rozglądać.... spodobała mi sie peruka NAH Rose...tylko nie wiem gdzie mogłabym ją przymierzyc. Mam krótkie włosy i chciałabym cos identycznego ale wiekszośc krótkich peruk wydaje mi sie taka....nienaturalna....

...W przeciwnościach jest też życia sens i smak...póki miłość jest w nas..."

magmac (offline)

Post #28

18-02-2016 - 22:34:54

słupsk 

ja pierwsza peruke zakupilam majac jeszcze swoje wlosy, niestety mialam ich bardzo duzo (dlugie i geste) i nie byla w stanie pani w sklepie mi nalozyc peruki na glowe, scielam tam wiec od razu swoje wlosy do ramion ( teraz zaluje ze nie zrobil;am z nich peruki) kupilam peruke zblizona do moich wlosow z wlosow naturalnych plus szampony odzywki etc zaplacilam okolo 3500zl i po miesiacu wlosy wygladaly jak spalone mega zniszczone, prostowalam je moze z 2-3 razy i raz mylam, oczywiscie okazalo sie ze wlosy nie podlegaja reklamacji a ze byly indyjkie a nie slowianskie to tak jest, kolejne zamowilam juz sztuczne przez internet, zaczelam sie tym bawic w tej chwili kupuje tylko sztuczne wlosy mam blond, bordo, orzechowe i ombre w zaleznosci od humoru i ubioru nakladam dana peruke , teraz nie wiem co zrobie jak nadejdzie czas na to, zeby miec swoje wloski bo kazdy kolor mi sie podoba, po zgoleniu glowy przez tydzien nie wychodzilam z domu, przestalam chodzic do pracy balam sie ze wszyscy beda widzieli ze to peruka, teraz mam to w nosie i bawie sie tym

smilag (offline)

Post #29

25-03-2016 - 11:25:04

ja kupowałam w salonie na Targowej 12 Beaute de Femme. w sumie to polecam. mają duży wybór naprawdę i Pani nie chciała wcisnąć tylko rzeczywiście dopasować a za bardzo na mnie żadna nie pasowaławinking smiley Akurat mi przymierzała również amazonka. też mam ze sztucznych włosów, bo już bym wolała gdzieś pojechać niż wydawać 6 tys albo i lepiej na perukę. oni robią tez peruki dla takiego durnego programu na polsacie twoja twarz brzmi znajomo czy coś. poza tym mają też salon który się zajmuje renowacja włosów jakby cos sie stało. moim zdaniem za te z mikroskórą warto dopłacić 250 zł bo są dużo wygodniejsze i nie muszą z przodu mieć grzywki (no chyba, ze ktoś lubi jak mu włosy na oczy laząsmiling smiley
zapomniałam dodać że w warszawie

Zapraszam na bloga
wznowarakowa

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-03-2016 - 11:25:31 przez smilag.

fianiebieska (offline)

Post #30

25-03-2016 - 11:27:19

Warszawa 

smilag, a chodziłaś już w tej peruce?

fianiebieska opowiada

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 175
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022