wybór pierwszej protezy

Wysłane przez bovalino 

Krynia58 (offline)

Post #1

26-06-2017 - 09:46:18

Warszawa 

Trzeba mieć papier, Dziubasku. Po operacjach oszczędzających również przysługuje tzw. nakładka uzupełniająca. Lekarz stwierdza że jest konieczna, wystawia zlecenie które trzeba poswiadczyć w oddziale NFZ i można iść z nim do sklepu aby nabyć odpowiedni sprzęt uśmiech Kwota refundacji to 280 zł na jedną protezę lub nakładkę. Przysługuje co dwa lata. Jeśli chciałabyś coś droższego doplacasz różnicę. Jeśli lekarz nie wystawi zlecenia to i tak możesz kupić ale płacisz pełną cenęuśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Misia77 (offline)

Post #2

01-07-2017 - 19:13:41

Dziewczyny z Trójmiasta - gdzie kupowałyście swoje protezki? Ja w tej chwili jeszcze mam taką "tymczasową", nabyłam ją razem z (genialnym! mega wygodnym) biustonoszem Amoena w sklepie medycznym w Gdyni, ale to jest dość mały sklepik i wybór mają taki, powiedzmy no... średni smiling smiley Mam już papier - refundację z NFZ na tą "prawdziwą" protezę (ona jest z silikonu chyba, prawda?) i niedługo chcę się wybrać do sklepu medycznego żeby ją kupić. Drugą, zdrową pierś mam dość dużą - rozmiar D... mam nadzieję że uda się dobrać coś wygodnego, co nie będzie ważyło 100 kilo grinning smiley
Jak jeszcze byłam w szpitalu, to odwiedziła mnie jedna z Amazonek i pokazała mi swoją protezkę - jest genialna! w dotyku niczym nie różni się od prawdziwej piersi.

dziubas (offline)

Post #3

01-07-2017 - 20:43:36

Gdańsk 

Ja dopiero dojrzewam do protezy, jestem po oszczędzajacej, wiem, ze w sklepie medycznym w CMI w Gdańsku i sklepie Lemar na uil.Kartuskiej 5 można kupic/dostac protezę piersi na NFZ

Al_la (offline)

Post #4

02-07-2017 - 16:27:04

k/Warszawy 

Misia77
Drugą, zdrową pierś mam dość dużą - rozmiar D... mam nadzieję że uda się dobrać coś wygodnego, co nie będzie ważyło 100 kilo grinning smiley

Nie będzie ważyło więcej niż zdrowa pierś, choć będzie duże duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Misia77 (offline)

Post #5

03-07-2017 - 12:03:42

Dziękuję dziewczyny!
Dziubasku, a Ty nie chcesz sobie tej piersi "dopchać" chirurgicznie, jakimś silikonem na przykład? tongue sticking out smiley Skoro była operacja oszczędzająca, to może wystarczy drobny zabieg powiększenia cycka i nie będziesz musiała nosić protezki.

dziubas (offline)

Post #6

03-07-2017 - 23:59:59

Gdańsk 

Misiu!serce ja stara juz jestem i nikomu juz nie musze sie podobać (bez stanika) oczko a sobie sie taka z połowa piersi naprawde podobam!!!takduży uśmiech

Misia77 (offline)

Post #7

05-07-2017 - 13:59:28

dziubas
Misiu!serce ja stara juz jestem i nikomu juz nie musze sie podobać (bez stanika) oczko a sobie sie taka z połowa piersi naprawde podobam!!!takduży uśmiech

Oj tam, na pewno nie taka stara! Pewnie się okaże że 50+ albo 60+, a to jeszcze całkiem młoda smiling smiley Jak to mówiła kiedyś moja babcia na młodsze koleżanki w wieku ok. 55 lat: "to jeszcze smarkule" tongue sticking out smiley Ale pewnie, jeśli ci to nie przeszkadza to nie ma co specjalnie pchać się pod nóż. Lepiej mniej operacji niż więcej.

A ja wlasnie kupiłam sobie pierwszą protezkę i przyzwyczajam się do niej smiling smiley Byłam nastawiona na dużą dopłatę, chciałam wziąć coś co będzie najbardziej komfortowe pod słońcem bez względu na cenę... a tu okazało się, że przypasowała mi idealnie Amoena Light (dokładnej nazwy nie pamiętam, mogę potem sprawdzić) za 280 zł czyli żadnej dopłaty nie było. Wow! No nic, zobaczymy jak się będzie sprawować. Jest bardzo fajna w dotyku i zachowuje się jak naturalna pierś, nie sterczy tak beznadziejnie do góry jak ta tymczasowa wkładka tylko naturalnie opada. Jestem zadowolona!

Al_la (offline)

Post #8

06-07-2017 - 10:04:06

k/Warszawy 

Ja też mam Amoena Light i jest ok tak

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Misia77 (offline)

Post #9

07-07-2017 - 14:05:32

Ala, a kupujesz jakieś specjalne staniczki Amoeny takie "oddychające", co by się zanadto pod tą protezką nie pocić? Właśnie odkryłam na ich stronie, że takie mają i chyba sobie kupię. Na razie mam zwykły stanik Amoena i jestem z niego naprawdę zadowolona ale może oddychający jeszcze lepszy. Co prawda nie mam jakiegoś dużego problemu z poceniem ale zastanawiam się jak to będzie, gdy będę chodzić na radioterapię. Czy nie lepiej wtedy mieć jakiś "oddychający" stanik, żeby ta skóra po radio zbytnio się nie męczyła.

Al_la (offline)

Post #10

08-07-2017 - 19:54:43

k/Warszawy 

Nie kupuję specjalnych, bo nie mam problemu z poceniem się uśmiech

Dominika69 (offline)

Post #11

29-08-2017 - 21:40:45

Prudnik 

Już miesiąc i 9 dni od amputacji,psychika siada co kilka dni .Mam zlecenie na protezę ale po dwóch podejściach jestem zniechęcona.Pierwsza próba Amoena jeszcze bez zlecenia za 460 zł pani w sklepie dobrała mi 12 była ewidentnie za wielka, nosiłam bieliznę 95 D i taki stanik zamówiłam z polecanej firmy,proteza nie mieściła się w staniku.Gdy ja założyłam w domu to i mama i mąż oboje potwierdzili moje spostrzeżenia...za duża. Pani w sklepie przyjęła zwrot ale do końca twierdziła że proteza jest dobra..;(
Jako druga była Maxima podobała mi się wielkość i waga ale boje się czy to dobry wybór?

Mieszkam na opolszczyżnie obskoczyłam 3 sklepy w Opolu i nie wiem gdzie jeszcze szukać i jakiej firmy kupic?

Poradźcie coś nim wpadnę w całkowity dół

lulu (offline)

Post #12

29-08-2017 - 22:22:58

k/Kwidzyna 

Dominika tak całkiem to nie bierz pod uwagę co mówi sprzedawczyni. Moja pierwszą protezę też wybierała sprzedawczyni, byłam tak zielona w tym temacie, że grzecznie się posłuchałam. W praktyce okazało się, że proteza od biedy może być ale stanik/miseczka jest za mała. Ty decydujesz czy Ci odpowiada, czy nie.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Misia77 (offline)

Post #13

30-08-2017 - 11:44:31

Dominika69
Już miesiąc i 9 dni od amputacji,psychika siada co kilka dni .Mam zlecenie na protezę ale po dwóch podejściach jestem zniechęcona.Pierwsza próba Amoena jeszcze bez zlecenia za 460 zł pani w sklepie dobrała mi 12 była ewidentnie za wielka, nosiłam bieliznę 95 D i taki stanik zamówiłam z polecanej firmy,proteza nie mieściła się w staniku.Gdy ja założyłam w domu to i mama i mąż oboje potwierdzili moje spostrzeżenia...za duża. Pani w sklepie przyjęła zwrot ale do końca twierdziła że proteza jest dobra..;(
Jako druga była Maxima podobała mi się wielkość i waga ale boje się czy to dobry wybór?

Mieszkam na opolszczyżnie obskoczyłam 3 sklepy w Opolu i nie wiem gdzie jeszcze szukać i jakiej firmy kupic?

Poradźcie coś nim wpadnę w całkowity dół

A mi też pierwszy raz sprzedawczyni dała taki ciężki "balon" do przymierzenia że aż byłam zła. Kurczę, ślepa ta kobita czy co...? Ta protezka była chyba z półtora raza większa od mojej naturalnej piersi. KOLOS po prostu. Powiedziałam że absolutnie mi nie pasuje i zażądałam mniejszej, wtedy przyniosła Amoenę Light rozmiar 7L i ta okazała się strzałem w 10. Jest idealna tongue sticking out smiley Także nic a nic się nie przejmuj, zmierz spokojnie kilka protezek w przymierzalni w sklepie i wybierz tą, w której będziesz się czuła najlepiej.

Aha jeszcze jedno, bo napisałaś że nosisz 95D. A ja też nosiłam normalnie miseczkę D (tylko 80D) i dla mnie ta 7L okazała się najlepsza, o dziwo! 12 jest na bank za wielka.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 30-08-2017 - 11:47:01 przez Misia77.

Dominika69 (offline)

Post #14

30-08-2017 - 21:56:57

Prudnik 

Bardzo dziękuję za info,miałam dziś jechać kupic protezę...los znów zadrwił źle się poczułam w autobusie dobrze ze zdążyłam wysiać w pobliskim miasteczku i siąść na ławce...film mi się urwał. Pamiętam tylko upiorne zimno i litry potu. Dzień w szpitalu pod kroplówkami wszystkie wyniki książkowe ,podobno to szok organizmu po chemiach i operacji;(((

dziubas (offline)

Post #15

30-08-2017 - 22:36:00

Gdańsk 

serce dobrze, ze juz dobrze!!! buziak

Misia77 (offline)

Post #16

31-08-2017 - 11:03:48

Dominika69
Bardzo dziękuję za info,miałam dziś jechać kupic protezę...los znów zadrwił źle się poczułam w autobusie dobrze ze zdążyłam wysiać w pobliskim miasteczku i siąść na ławce...film mi się urwał. Pamiętam tylko upiorne zimno i litry potu. Dzień w szpitalu pod kroplówkami wszystkie wyniki książkowe ,podobno to szok organizmu po chemiach i operacji;(((

Ojej, biedulko!! Tak, jeśli wyniki krwi są dobre to na bank efekt ogromnego stresu i szoku dla organizmu sad smiley W końcu sama diagnoza, która jest zawsze potężnym stresem a potem cała długa, stresująca terapia potrafi nieźle wykończyć sad smiley Postaraj się maksymalnie wyluzować, bądź dla siebie samej dobra i wyrozumiała. Jak najwięcej odpoczynku, dobre jedzonko, spacery, książki, kino. Pracujesz, czy jesteś na zwolnieniu lekarskim? Ja przez całą terapię pracowałam, po operacji też bardzo szybko wróciłam do pracy i muszę powiedzieć, że to mi bardzo pomogło ponieważ odwracałam swoją uwagę od terapii , w ciągu dnia często zapominałam o niej (serio!) i być może dzięki temu jako-tako dość szybko doszłam do siebie i po chemii, i po operacji.

Dominika69 (offline)

Post #17

05-09-2017 - 17:53:51

Prudnik 

Nie wiem o co chodzi ,czy ja jestem jakaś pokręcona czy świat.Trzeci raz ta sama historia jestem w sklepie mierze protezę wydaje mi się że jest ok,obce osoby + pani w sklepie twierdzą że jest ok, przyjeżdżam do domu zakładam i ewidentnie widzę ze jest za duża.
Już straciłam wiarę że znajde protezę dla siebie,jestem po próbach z Amoeną Maximą I Trulife

Krynia58 (offline)

Post #18

05-09-2017 - 22:02:16

Warszawa 

Dominiko, jestem już kilka lat po operacji, parę dni temu zrealizowałam zlecenie na trzecią parę protez. To Trulife, piątka.
Muszę powiedzieć że to pierwsze protezy z których jestem zadowolona. Ale to dlatego że tym razem dobrze wiedziałam czego chcę - chociaż właściwie lepiej byłoby napisać/; czego nie chcę. Otóż nie chciałam protez z uzupełnieniem na boku, asymetrycznych.
Panie w dwu różnych sklepach autorytatywnie stwierdziły że tylko takie są dla mnie odpowiednie. A ja źle się w nich czułam ale myślałam, może przywyknę.....w końcu są to ekspertki, niejedną przecież protezę dobierały.
Tym razem poszłam do jeszcze innego sklepu, pani wysłuchała moich wątpliwości i przyniosła kilka protez, z których udało się wybrać te właściwe.
Mam protezy symetryczne i nareszcie dobrze się w nich czuję. Co prawda trulife jest trochę cięższa niż Amoena Light i to też się czuje, zwłaszcza pierwszego dnia.
Ale już jest ok.
Jeżeli czujesz że coś jest nie tak drąż temat, nie odpuszczaj. To Ty przecież będziesz korzystać z protezy przez kolejne lata. Życzę żebyś znalazła tę właściwą szybciej niż ja uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

waga65 (offline)

Post #19

06-09-2017 - 10:57:59

Dziewczynki ja mam Amoena Energy Cosmetic 2 S .Rozmiar 8 przy biuście 80 D wersja lżejsza.Jestem zadowolona bo wcześniej miałam Amoena Light lżejsza wersja było mi w niej niekonfortowo spód miała gładki.I po 3 dniach noszenia robiły się w niej dziurk i odpażała.Poszła do reklamacji i zamiany na Energy, ma spód z małymi kuleczkami tak wygląda jakby była od spodu przyklejona folia bąbelkowa i jest bardziej przewiewna,nie poci się tak skóra jak przy tej pierwszej,kuleczki masują.uśmiech

Przewodowy G2,Zrazikowy G2 :pT2(m) pN1c(sn)

Barabara_65 (offline)

Post #20

12-11-2017 - 07:29:14

Lębork 

Jestem przed zakupem pierwszej protezy. Proszę poradźcie czy proteza ma być wkładana do kieszonki biustonosza czy przyklejana?

Agaba190 (offline)

Post #21

12-11-2017 - 08:19:22

k/Warszawy 

Barabara_65
Jestem przed zakupem pierwszej protezy. Proszę poradźcie czy proteza ma być wkładana do kieszonki biustonosza czy przyklejana?

Zdecydowanie odradzam przyklejaną. Trzyma się może jakieś 0,5 godz-1 godzinę. Później zaczyna się odklejać.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Barabara_65 (offline)

Post #22

13-11-2017 - 16:11:38

Lębork 

Dziękuję za podpowiedź

Barabara_65 (offline)

Post #23

08-02-2018 - 18:15:10

Lębork 

Zastanawiam się nad kupnem protezy wypoczynkowej firmy amoena chciałabym w niej chodzić po domu, bardzo przeszkadza mi obecna, nie wytrzymuję w niej przez cały dzień. Czy która z was ma może taką protezę wypoczynkową?

marzusia (offline)

Post #24

08-02-2018 - 18:45:35

Cieszyn 

pierwszy raz słyszę, mam jedną , normalną i cały czas w niej urzęduję

Krynia58 (offline)

Post #25

08-02-2018 - 19:19:06

Warszawa 

Marzusiu, Mają coś takiego, widziałam. Jest leciutka, moim zdaniem odpowiednia do spania bo na codzień silikonowej nie zastąpi, chyba ze do poleniuchowania na kanapie. Trzeba pamiętać że ciężar silikonowej protezy jest zbliżony do ciężaru piersi, gdy z jednej strony będzie lzejwtedy kręgosłup nie będzie równomiernie obciążony.

K.I. Gałczyński

mgiełka (offline)

Post #26

08-02-2018 - 19:53:37

Radom 

Barabara_65
Zastanawiam się nad kupnem protezy wypoczynkowej firmy amoena chciałabym w niej chodzić po domu, bardzo przeszkadza mi obecna, nie wytrzymuję w niej przez cały dzień. Czy która z was ma może taką protezę wypoczynkową?

Doskonale Cię rozumiem. Ja chodzę z silikonem tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę.
Jeśli masz duże piersi i to obciążenie jest potrzebne, to proponuję doinstalowanie sobie do tej lekkiej protezy (albo w biustonoszu) obciążenia - np. obciążnik od starej firanki.
Choć ja nie do końca wierzę w te teorie z obciążaniu (uważam, że za duże jest obciążenie w protezach). To jednak noszenie "plecaczka". Inaczej, gdyby proteza jest samoprzylepna, ale te, wbrew pozorom, niewiele amazonek lubi.

Z amazonki.net od 2006 roku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 486
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018