wybór pierwszej protezy

Wysłane przez bovalino 

bovalino (offline)

Post #1

06-07-2011 - 09:10:33

Niedaszów 

Witajcie.
Wczoraj byłam w dwóch szpitalach - u chirurga onkologa i onkologa klinicznego. Decyzja jest taka - zpowodu przebytej ablacji serca pierwsza ma być operacja , bo może być kłopot z osłabionym sercem , a potem chemia , ale spoecjalnie dostosowana , chroniąca serce.
Będzie to mastektomia i usunięcie węzłów .I mam pytanie - mam duży biust , czy po operacji dam radę założyć biustonosz z mięką protezką , czy będę tak obandażowana , że lepiej dać sobie z spokój i nic nie zakładać ? Po jakim czasie warto kupić stałą protezę ?

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-07-2011 - 23:19:28 przez mag_dag.

agawa (offline)

Post #2

06-07-2011 - 09:56:34

okolice 

Zacznę od konca:
protezę będziesz mogla kupić, gdy będą zdjęte szwy, czyli po ok 2 tygodniach.
Zaraz po zabiegu będziesz miała bandaż, czyli biustonosza raczej nie założysz... Zazwyczaj ze szpitala wychodzimy już bez bandaży, a jedynie z zabezpieczonym miejscem szwu. Czyli - możesz zabrać biustonosz (miękki, bez fiszbin, jeśli masz, to zapinany z przodu - to duże ułatwienie) i kupić miękką protezę uśmiech
Trzymaj się pociesza

bovalino (offline)

Post #3

06-07-2011 - 11:10:09

Niedaszów 

Dzięki agawa.
A mozesz mi podpowiedzieć , czy kupić protezę jakąś lepszą i dopłacić , czy taką w ramach refundacji NFZ ? Już coś oglądałam , doplaty są duże , a nie wiem , czy warto ?

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

agawa (offline)

Post #4

06-07-2011 - 11:22:31

okolice 

hm... ja nie dopłaciłam... Wydawało mi się, że po piersze: zaraz zrobię rekonstrukcję, po drugie nie widziałam większej różnicy w różnych protezach.
A później żałowałam. Bo moja proteza była ciężka, pociła się bardzo. I do rekonstrukcji dojrzewałam znacznie dłużej, niź początkowo zakładałam.
Gdybym miała raz jeszcze podejmować taką decyzję - dopłaciłabym do protezy lekkiej i 'przewiewnej'. A tak kupiłam taką po kilku miesiącach, ale bez żadnej refundacji, a stara zbiera kurz w szafie.
*
Acha i jeszcze ważne - po zakp protezy wybierz się w przylegającej bluzeczce, nawet, gdy w takich na codzien nie chodzisz. Po prostu lepiej zobaczysz, czy nie odznaczają się jakieś nierówności, a w samym biustonoszu może nie być tego widać.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 06-07-2011 - 11:24:10 przez agawa.

bovalino (offline)

Post #5

06-07-2011 - 14:29:42

Niedaszów 

Agawa , dziękuję , rady się bardzo przydadzą , będę pytać dalej .Myślałam , proteza to proteza , a jednak są różne , czyli warto dopłacic , aby lepiej się czuć.

Al_la (offline)

Post #6

06-07-2011 - 16:13:28

k/Warszawy 

Nie można radzić, która proteza jest lepsza, a która gorsza dopóki się jej nie przymierzy.
Ja też chciałam dopłacić i mieć "lepszą".
Ale się okazało, że ta lepsza jest bardzo mięciutka i przy dużym biuście obwisa, co było widać przez obcisłą bluzkę (marszczyła się).
Mam więc "państwową" i sobie chwalę.
A jeśli mowa o odparzaniu, to mam problem z odparzeniami pod piersią, a nie pod protezą.
Bovalino, pójdziesz do sklepu, przymierzysz kilka, pooglądasz się w lustrze i zobaczysz, w której Ci do twarzy duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

agawa (offline)

Post #7

06-07-2011 - 22:57:35

okolice 

Al_la
Bovalino, pójdziesz do sklepu, przymierzysz kilka, pooglądasz się w lustrze i zobaczysz, w której Ci do twarzy duży uśmiech
No właśnie uśmiech
I warto znaleźć sklep z fachową obsługą. Fachowa obsługa to po mojemu: życzliwość, dyskrecja, delikatność - no i przede wszystkim duża znajomość różnych rodzajów protez. Acha - i cierpliwość.
Marudź, przymierzaj, macaj, pytaj.... Ostatecznie wybierasz część siebie przewraca_oczy Ma Tobie pasować przewraca_oczy Nie sprzedawczyni winking smiley

Haniap. (offline)

Post #8

06-07-2011 - 23:12:27

Poznań 

No właśnie, ma pasować Tobie i nie patrz na grymasy obsługi sklepu. oczko A ja chodziłam do sklepu, w którym obsługiwała Amazonka i ona miała cierpliwość i wiedziała dokładnie czego nam potrzeba... Ja też miałam duży biust i zaraz po operacji nosiłam miękką pooperacyjną wkładkę, bo różnica była widoczna i mój stanik, a potem poszłam i dobrałam sobie protezę i dokupiłam stanik. Niestety stanik o rozmiarze D był dosyć drogi i miał bardzo szerokie ramiączka ... Ale teraz mam "swoje" cycki i staniki o narameczkach cieniutkich i noszę bluzki z dekoltem .... chichot

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

bovalino (offline)

Post #9

07-07-2011 - 13:30:22

Niedaszów 

Ogladałam protezy odpowiednie rozmiarem dla mnie - to koszmar - wyglądają strasznie ! Są cięzkie , ogromne , nie mogę uwierzyć , że w czymś takim mam chodzić ! Przeraziło mnie to znowu , wydaje się mi , że każdy będzie widział , że jestem kaleką , a ja będę wyglądać jak potwór . Gdybym miała mniejsze piersi , byłoby latwiej , a tak , znowu dół .

filipinka35 (offline)

Post #10

07-07-2011 - 16:52:17

Ja miałam piersi duże rozmiar 75 D i moja proteza jest ciężka ale tylko wtedy jak ja zakładam ale jak juz nosze to wogole nie czuje. To znaczy czuje tak samo jak zdrowego cyca. Nie ma żadnej różnicy i w dotyku też. Takze w sumie ta proteza jest bardzo dobra - Amoena.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Al_la (offline)

Post #11

07-07-2011 - 22:11:20

k/Warszawy 

bovalino
wydaje się mi , że każdy będzie widział , że jestem kaleką , a ja będę wyglądać jak potwór .

A po czym to widać, ze kobieta jest bez piersi?
Przecież proteza jest w biustonoszu, a biustonosz pod bluzką.
I z czego ma wynikać wygląd potwora?
Ja mam biust duży, protezę dużą i ciężką i wyglądam tak samo, jak przed operacją.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

agawa (offline)

Post #12

07-07-2011 - 22:20:49

okolice 

Alu serce
Dokładnie_to_to_to serce
Bovalino, będzie dobrze pociesza

Haniap. (offline)

Post #13

08-07-2011 - 00:00:13

Poznań 

A tak 80D to nie łaska? Ja miałam właśnie taki biust i taką protezę, a ramiona mam wąskie i nosiłam te przeszło dwa kilo na jednej naramce.... Ale macie rację, nie czuje się ciężaru, tylko miałam trochę obtarte ramię. Ja też spałam z protezą, ale na noc miałam taki staniczek zapinany z przodu, który wyglądał jak krótka bluzeczka. Latem to zastępowało mi górę od piżamy ....

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

bovalino (offline)

Post #14

08-07-2011 - 12:14:58

Niedaszów 

W tej chwili noszę taki normalny biustonosz 90 pod biustem miseczka F .I jest taki bardzo dopasowany , więc w protezie to ile może być , ze 3 kilo na jednego cyca ? Przecież to już taki spory plecaczek , nie będzie to uciekało na boki , przekrzywiało się albo , co gorsza , zwisało jak wór ? Nie miałam pojęcia , że trzeba z tym też spać . Ma któraś z was taką dużą protezę ? Napiszcie , jak sobie z nią radzicie i jak ją dobrać

ira (offline)

Post #15

08-07-2011 - 12:46:49

Pabianice 

A po kiego grzyba spac w protezie? szok Przecież to łokropnie niewygodne!
Śpię tak tylko wtedy, gdy jestem u kogoś, w domu - nigdy.

Al_la (offline)

Post #16

08-07-2011 - 12:50:44

k/Warszawy 

Jeśli dobrze dopasujesz wielkością protezę do drugiej piersi, a do protezy dobierzesz dobry biustonosz, nic Ci nie będzie zwisało.
Też mam duży biust i sama już nie wiem, jaki rozmiar przewraca_oczy

Halinka (offline)

Post #17

09-07-2011 - 15:11:05

Koniecznie zainwestuj choć w jeden dobry biustonosz, taki z kieszonką (uważam, że z amoeny są doskonałe, choć drogie - mam 4 i noszę je do tej pory, choć już 3 lata temu się zrekonstruowałam). Koniecznie załóż dopasowaną bluzkę, np. bawełnianą koszulkę. Włóż protezę, poschylaj się, pochodź, popodskakuj, pomachaj rękami, pobiegaj choćby w miejscu (moja pani ze sklepu to pozwalała iść sobie na spacer czy do domu, a jak nie będzie pasować, to przyjść, byle przed zamknięciem sklepu, na ponowne przymierzanie).
Kup protezę razem z biustonoszem, w którym dobrze leży i wszystko będzie OKduży uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-07-2011 - 15:13:46 przez Halinka.

Al_la (offline)

Post #18

09-07-2011 - 18:06:08

k/Warszawy 

2 biustonosze kupiłam w sklepie dla amazonek, niby dobre, kosztowały po ok. 200 zł a proteza w nich robiła, co chciała przewraca_oczy
Najbardziej jestem zadowolona z zakupów w sklepie internetowym, z którego korzystam ok. 6 lat [www.gorsety.com.pl]
Nie są może seksowne oczko, ale dobrze podtrzymują moją dużą protezę. Szczególnie zadowolona jestem z modelu Lena [www.gorsety.com.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-07-2011 - 18:06:58 przez Al_la.

bovalino (offline)

Post #19

28-07-2011 - 10:25:25

Niedaszów 

Witajcie.
No to stoi juz przede mną problem wyboru pierwszej protezy.Byłam w dwóch sklepach , każdy związany z inną firmą i każdy zachwala swoje, jedni z amoeny , drudzy z silimy . A ja dalej nie wiem , co robić. Poradźcie mi , czy z silimy sprawdzają się , czy lepsze są z amoeny, czy jest coś jeszcze. Czy lepsze są lżejsze , mam duży biust , więc to ważne. No i wraca problem biustonosza - nadal najlepiej czuję się w swoich starych z fiszbinami.Ale co będzie , gdy nałożę protezę - czy można do protezy założyć biustonosz z fiszbinami , nie uszkodzę nimi protezy ? I czy nie będzie fiszbina obcierała blizny , jakie macie tu doświadczenia?

Magda (offline)

Post #20

28-07-2011 - 16:49:49

Jastrzębie Zdrój 

uśmiech kochana ja mam aktualnie protezę z amoeny czytaj duży cyc i noszę piękny stanik z fiszbinami ...zadowolona jestem bardzo nareszcie mam to co chcę

Gosia66 (offline)

Post #21

31-07-2011 - 22:41:45

B-B 

Po operacji nosiłam bawełnianą wkładkę z Amoeny. Na szczęście niedługo, bo dopiero kiedy kupiłam biustonosz i silikonową protezę, poczułam się naprawdę dobrze. Biustonosze mam z Amoeny i z jakiejś innej polskiej firmy (trochę tańsze), a protezę z Amoeny. Myślę, że warto zainwestować w lżejszą wersję (dopłata coś ponad 200zł). W końcu to będzie nasza codzienność na lata. I powiem Wam, że brak piersi jest teraz jedyną rzeczą, o której na co dzień zapominamuśmiech. Bo o rehabilitacji ręki i o chemii, która wciąż w trakcie, jeszcze się nie da niezdecydowany

"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa...."

filipinka35 (offline)

Post #22

01-08-2011 - 15:09:44

W tym samym dniu co wyszłam ze szpitala miałam założona proteze. Na szew zakładałam bandarz i na to biustonosz a w środku w kieszonce siedziała sobie proteza taka pooperacyjna. Po 3 tygodniach wymieniłam na te własciwa i tez w tym okresie mialam sciagane szwy. Polecam od razu nosic proteze.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

bovalino (offline)

Post #23

01-08-2011 - 15:50:54

Niedaszów 

No to ja od wyjscia ze szpitala noszę woreczek z siemieniem lnianym i wcale mi nie przeszkadza.Fakt , mam opatrunki , szwy mi dziś zdjęli , i na razie jest ok. Pewnie opatrunki jeszcze ponoszę , zobaczę , jak będzie po zdjęciu bandaża , tylko źle , że szybko trzeba kupić protezę , nie czekając na dobre wygojenie rany i boję się , że mogę źle dobrać cyc .Poczekam jeszcze z tydzień , półtora , a potem co będzie , to będzie.

lulu (offline)

Post #24

01-08-2011 - 20:51:12

k/Kwidzyna 

Bovalino przecież w dobraniu protezy pomogą Ci w sklepie, więc nie masz co się obawiać. Ja w upalne dni to noszę taką swoją protezę ... zrobiłam ją sobie z gorczycy ... mniej mi się poci skóra pod tą "moją" protezą.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

debora48 (offline)

Post #25

22-09-2011 - 14:51:01

Kozienice 

Ala dzięki, że dodałaś ten link do sklepu dla amazonek.....zamówiłam biustonosz, taki jak Ty zamawiasz za jedyne70zł , masz racje, bez mierzenia leży super. Zamówiłam też kostium kąpielowy, wprawdzie nie taki mi przysłali jak zamawiałam (kolor) ale może być 132zł nie pieniądze. Przesyłka gratis, bo było razem 202zł.

Al_la (offline)

Post #26

22-09-2011 - 15:32:31

k/Warszawy 

Ja zamawiam tylko u nich. Właśnie wczoraj przyszła paczka. Zamówiłam 2 biustonosze i kostium za całe 272 zł i jak zwykle jestem zadowolona uśmiech

krystyna.skrzynecka (offline)

Post #27

09-01-2012 - 17:14:13

warszawa 

Witamsmiling smiley

Jestem świeżą Amazonką, temat jest dla mnie całkowicie nowy. Miesiąc temu otrzymałam receptę na protezę, bałam się tej protezy, mąż mnie zmusił żebym poszła sobie jakąś dobrać. Trafiłam do sklepu obok Centrum Onkologii na Roentgena. Jest tam taka młoda Pani, która dobiera protezy i bieliznę (do rany przyłóż!!). Teraz wiem, że dobrze zrobiłam idąc tam. Czuję się świetnie...Może to nie jest mój prawdziwy biust, ale nikt mi pod bluzkę nie zagląda. W ogóle to jest chyba nowy sklep, mają tam duży wybór. Nie pamiętam nazwy sklepu, ale polecam wszystkim Amazonkom, proteza nazywa się Silima.smiling smiley

krystyna.skrzynecka (offline)

Post #28

09-01-2012 - 17:19:36

warszawa 

Znalazłam stronę tego sklepu gdzie się protezowałam - www.otison.pl smiling smiley

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #29

10-01-2012 - 10:06:49

Hmm,myśli nowa amazonka rejestrująca się u nas tylko po to aby napisać (rzekłabym zareklamować) o nowym sklepie z protezami.
Wiem,podejrzliwa jestem ale ciekawi mnie czy ta pani jest naprawdę amazonką pyta

mag_dag (offline)

Post #30

10-01-2012 - 18:20:21

Sosnowiec 

Basiu, a jak inne się rejestrują to nie zaglądasz im przecież w dekolt - czyli też nie wiesz, czy są amazonkami myśli + oczko

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Ingun , Szpaku (Administrator)
Gości: 403
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018