Protezy

Wysłane przez Amazonki.net 

agawa (offline)

Post #1

02-10-2012 - 20:49:27

okolice 

Się jedzie do sklepu Amazonka na Puławskiej i oni wszystko załatwiają sami przewraca_oczy

joasia (offline)

Post #2

02-10-2012 - 22:07:58

o dzięki Aga! buzki

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

anna2008 (offline)

Post #3

08-10-2012 - 20:27:26

Bydgoszcz 

Też używam protez Amoeny.Mam dwie Essential rozmiar 6 i 7.Większą kupiłam,kiedy trochę przytyłam.teraz znów noszę mniejszą,bo wróciłam do swojej wagi.Mimo,że ma już 4 lata,nic się z nią nie dzieje.Nie dbam o nią jakoś specjalnie,dlatego uważam,że jakościowo jest niezła.Jedyna wada,czasami odczuwam jej ciężar.Dlatego w tym roku decyduję się Amoenę Contact.Poczytałam w wątku,że się sprawdza,dlatego czas coś zmienić.

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Al_la (offline)

Post #4

24-10-2012 - 12:59:42

k/Warszawy 

Zadam głupie pytanie. Wolę Wam, niż lekarzowi chichot
Jeśli ktoś nie brał recepty na protezę przez 5 lat, to teraz może dostać 2?
Czy gapowe się płaci? przewraca_oczy

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ela123 (offline)

Post #5

24-10-2012 - 13:43:04

k Warszawy 

Ja nie brałam 4 lata i dostałam niestety tylko jedną...

Al_la (offline)

Post #6

24-10-2012 - 14:11:53

k/Warszawy 

Tak myślałam uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Kama1 (offline)

Post #7

24-10-2012 - 15:09:09

Wrocław 

A powiedzcie czy mozna się starać do dofinansowanie z PFRON-u na różnicę miedzy ceną sprzedaży a tym co daje NFZ na protezę i na zakup specjalistycznej bielizny. Jak dobrze czytałam poprzednie wpisy to ktoś pisał że PFRON daje też.
Pozdrawiam wszytkich gorąco

ToJa (offline)

Post #8

24-10-2012 - 16:53:58

Kama1
Jak dobrze czytałam poprzednie wpisy to ktoś pisał że PFRON daje też.
tak, daje duży uśmiech(nie możesz mieć zbyt dużych dochodów na członka rodziny - dopytaj w PCPR jaki jest limit na dzień dzisiejszy - to wciąż się zmienia)
tutaj jest opisana kolejnośc załatwiania dofinansowania

[www.migam.pl]

Kama1 (offline)

Post #9

24-10-2012 - 20:24:52

Wrocław 

Dzięki

elisabeth (offline)

Post #10

24-10-2012 - 23:17:44

Lubuskie 

Proszę o opinię na temat protezy przylepnej ,kto nosi niech się wypowie o jej zaletach lub wadachpyta

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

agawa (offline)

Post #11

24-10-2012 - 23:28:52

okolice 

Nosiłam przewraca_oczy
Zalety: możłiwość przywdziania sukienki z plecami odsłoniętymi; możłiwość 'zwykłego' buistonosza; większa pewność przy pochylaniu się bez potrzeby przytrzymywania dekoldu.
Wady: przy poceniu się (lato, intensywny ruch np. taniec) może się odkleić (się mi zdarzyło niezdecydowany: kiecka balowa, roc & rol, sprawny partner = proteza na podłodze duży uśmiech); przylepce się szybko roz_przylepcowują (w moim przypadku ok 1,5 roku wytrzymały przy niezbyt intensywnym użytkowaniu a niedbaniu winking smiley), wtedy zachowuje się jak zwykła proteza.
Gentarnie ocena - cztery z minusem (dotyczy Amoeny).

berni (offline)

Post #12

25-10-2012 - 20:36:39

Gryfino 

Jestem szczęśliwą posiadaczką przylepki. Jest trochę pracochłonna w pielęgnacji, ale to kwestia przyzwyczajenia. Noszą ją od roku i jestem bardzo zadowolona.

elisabeth (offline)

Post #13

25-10-2012 - 23:34:27

Lubuskie 

Cenne są opinie wasze o protezie przylepnej a ,,proteza na podłodze ''rozbawiła mnie rotflPiszcie więcej a ja wyciągnę wnioski co do nabycia .tak

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

anna2008 (offline)

Post #14

28-10-2012 - 10:40:57

Bydgoszcz 

A czy któraś z Was ma protezę samoprzylepną Anity.Jeśli tak,to jak się sprawdza?Przymierzam się do zakupu "przylepki".Myślałam o Amoenie Contact i już nawet chciałam zamawiać,ale kobieta w sklepie zbiła mnie z tropu,twierdząc,że się nie będzie trzymała.Biust mam 75C w porywach do D,w zależności od wagi własnej,więc nie jest to chyba jakiś wielki ciężar.Chyba,że chodzi tu o mocowanie do skóry,Może nie każde "ciało"reaguje z "przylepką" inaczej?Ja juz sama nie wiem co mam myśleć niezdecydowany.Oglądałam filmik poglądowy o protezie Anity i wyglądało na nim,że proteza trzyma się stabilnie.Ale wiadomo to tylko filmik(reklama),dlatego pytam.

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

suchal (offline)

Post #15

28-10-2012 - 11:18:45

Uzdrowisko 

Anna, też przymierzałam się do samoprzylepnej. Cały czas jednak się zastanawiam. Jestem alergikiem i boję się powikłań.
Będę śledzić ten wątek, może więcej wypowiedzi się pojawi.

berni (offline)

Post #16

28-10-2012 - 11:38:48

Gryfino 

Protezy Anity są przeważnie przyklejane na plastrach (przykleja się do ciała plaster, a do niego protezę) , a Amoeny bezpośrednio na ciało.To jest ta różnica ,że Amoena jest prostsza w przyklejaniu i odklejaniu. Ja noszę rozmiar 8 (czyli 85C) i trzyma się doskonale. Do tego rozmiaru mam typ Contakt Light 3S 385 P, a koszt takiej przylepki to 599 zł ( w Szczecinie).

Magda (offline)

Post #17

28-10-2012 - 16:35:46

Jastrzębie Zdrój 

uśmiechkochana sprawdza się proteza pod jednym warunkiem że się nie pocisz???

anna2008 (offline)

Post #18

25-02-2013 - 12:23:48

Bydgoszcz 

Zdecydowałam sie na samoprzylepkę od Anity.Długo myślałam,pytałam,rozmawiałam z babkami w sklepach medycznych i myślę,ze w moim przypadku to będzie dobre rozwiazanie.Jeszcze czekam, jest zamówiona,ale jak zacznę ją testować to się pochwalę efektami.przewraca_oczy.

amor (offline)

Post #19

25-02-2013 - 17:16:49

Siemianowice Sl. 

Mam kolejne skierowanie na protezkę. Tyle mi pozostało ,ze mogę tylko sobie zaszalec z następna( niezły mam juz zbiór)smiling smiley. TYm razem zachciało mi się amoena -contact. Wiem,ze nosi taka joakil ,czy jeszcze ktoras ma i jest zadowolona? Troche się obawiam,wszystko juz poczytałam i pooglądałam na stronie amoeny,ale wolałabym od was cos usłyszec( przeczytac).

berni (offline)

Post #20

25-02-2013 - 18:53:58

Gryfino 

Amorku, ja taką mam. W poście 196 opisałam jej szczegóły. Jestem z niej bardzo zadowolona i noszę zwykłe biustonosze. Biust wygląda idealnie ok

amor (offline)

Post #21

25-02-2013 - 19:03:58

Siemianowice Sl. 

O fajnie, dziękuję! smiling smiley To chyba kupię!smiling smiley
Mam tylko problem z rozmiarem. Zawsze mam 5, ale troche mała. 6 jest trochę za duza, musiałabym miec 5,5 ,ale nie masmiling smiley
Fujara ze mnie , nawet nie przeczytałam tej strony wczesniej!winking smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 25-02-2013 - 19:07:42 przez amor.

anna2008 (offline)

Post #22

13-03-2013 - 16:59:34

Bydgoszcz 

Witajcie.Zakupiłam protezkę Anity,samoprzylepną i testuje od dwóch dni.Troche to trwało,bo pierwszy rozmiar zamówiony przez panią w sklepie nie był trafiony,ale kolejny jest ok.Wkładki samoprzylepne w tej protezie są z żelu silikonowego,ich trwałośc przy prawidłowej pielęgnacji to podobno około 6 miesięcy.Pożyjemy,zobaczymy.Natomiast co do użytkowania,to jest duża różnica w porównaniu do poprzednich protez.Leciutka,przy schylaniu nie ściąga biustonosza w dół,jest nieźle.Biegam,skaczę,trzyma się mocno i nie wędruje po staniku.duży uśmiechSkóra nie jest jak narazie podrażniona i mam nadzieję,że tak zostanie.W każdej chwili można żelową wkładkę mocującą zdjąć z protezy,zabezpieczyć(do tego są specjalne folie)i używać w kieszonce.ok Na dzień dzisiejszy polecam.

maja49 (offline)

Post #23

22-03-2013 - 12:20:41

Witam. smiling smiley Mam pytanie - nigdy nie korzystałam z dofinansowania przy zakupie protezy. Czy muszę mieć orzeczenie o niepełnosprawności aby się o to starać? W PFRON, czy w PCPR?
Noszę przylepkę już trzeci rok, jestem bardzo zadowolona, ale na lato zmieniam (niestety) na zwykłą. W gorące dni czuję jak lekko się odkleja, co mnie strasznie denerwuje. niezdecydowany

debora48 (offline)

Post #24

22-03-2013 - 12:46:07

Kozienice 

Maja49, ja nie umię przenosić, ale wejdź na forum w/ Niepełnosprawność/....jest tam temat /Dofinansowanie z PEFRONU/....post 11..12...13 tu wytłumaczone jak to się załatwia, ale jak sama nazwa wskazuje orzeczenie trzeba mieć.

maja49 (offline)

Post #25

22-03-2013 - 16:19:55

Dzięki Debora, znaczy nie dla mnie. Nigdy się nie starałam... i niech tak zostanie. tak
Deboro, na samej górze jest link do każdej strony - klikasz na niego - robi się niebieski - prawym klawiszem myszki klikasz - pojawia się KOPIUJ - klikasz. Na forum prawym klawiszem klikasz i masz WKLEJ - klikasz i już się pojawia przeniesiony link. Powodzenia. ok

mariolka25 (offline)

Post #26

01-06-2013 - 19:56:27

Kraków 

hej dziewczyny, jestem po mastektomii 5 lat, też sobie zafundowałam protezę przylepną z amonei, mam ją pół roku, bardzo dbam o tego cycuszka - żel do mycia firmowy, tonic i powiem szczeże że tochę zaczęła mi sie marnie kleić. Już nie wiem macie jakieś sposoby na to - myję ją zawsze wieczorem po zdjęciu, rano zakładam i jakoś gorzej niż na początku. Dajcie jakąś radę bo nie mam ochoty wracać do starych kieszonek a do nowej z refundacją trochę jeszcze czasu pozostało myśli

Zardaksik (offline)

Post #27

08-10-2013 - 11:02:26

A istnieją protezy, których się nie wymienia? które mogą być całe życie bez konieczności wymiany?

hundzik1 (offline)

Post #28

06-06-2015 - 17:16:35

moje pierwsze lato z protezami. Mam zwykłe finansowane z NFZ z Amoeny. Biustonosz z kieszonkami bawełniany. Ale masakrycznie pocę się pod protezami, dodatkowo jak tylko się trochę spocę przeszkadza mi jakiś dziwny zapach tych protez, myję je regularnie, biustonosz stale wyprany ale te protezy w upał doprowadzają mnie do szału, a jak chcę poćwiczyć to już porażka, nigdzie sie nie pocę tylko pod protezami mokro. Co robić? Bo to początek lata, zwariuję...

Krynia58 (offline)

Post #29

07-06-2015 - 13:19:26

Warszawa 

Hundzik, ja też zaczynałam nosić protezy na początku lata 2012....uśmiech Trafiłam wtedy w Amoenie na biustonosz z kieszonkami z tkaniny odprowadzającej wilgoć. Okazał się bardzo dobry, nie podrażniał, skóra pod kieszonkami była sucha. Podczas radio i rehabilitacji nosiłam go stale, nawet do jasnych bluzek (był koloru czekolady). Teraz ich biustonosze sportowe i niektóre na co dzień też mają takie kieszonki. Bielizna Amoeny kosztuje, ale moim zdaniem warto mieć 1- 2 takie. Te ze zwykłymi kieszonkami zdarza mi się zmieniać w upalny dzień, zwłaszcza po powrocie z pracy uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 07-06-2015 - 13:21:01 przez Krynia58.

barzory27 (offline)

Post #30

03-08-2015 - 21:33:49

Pisz ( miasto rodzinne Zory) 

Hej dziewczyny i ja zastanawiam się nad wyborem protezy hm.....czy zwykła ta do biustonosza z kieszonkami czy przylepna ?Ja jestem jeszcze przed leczeniem i dlatego się zastanawiam jaką .Chciałabym tak którą nie byłaby zbyt kłopotliwa i nie zmuszałaby mnie do zawracania sobie nią głowy w czasie chemi lub radioterapii.Doradźcie
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 389
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018