Łuk. Symbol Amazonek a różowa wstążka.

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

11-07-2015 - 17:34:15

k/Warszawy 

[www.amazonkifederacja.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

julcia.1966 (offline)

Post #2

12-07-2015 - 09:15:29

Ostrołęka 

Alukwiatek
Bardzo ciekawy tekst. Naprawdę wart poświęconego czasu na zapoznanie się z nim.tak

ulik54 (offline)

Post #3

13-07-2015 - 12:12:18

Ciechanów 

W 2013 r będąc na konferencji Amazonek w Centrum na Ursynowie dostałyśmy "różowe wstążeczki". Nieświadoma niczego z przyjemnością paradowałam z tym znaczkiem w klapce, chociaż właśnie w tym Centrum zauważyłam, że duża ilość Pań nosi przypięte łuki /nadmienię że to był początek mojego istnienia w klubie/.I tak na dobrą sprawę aż do tej chwili nie wiedziałam dlaczego są takie podziały. Sądzę, że jest więcej takich nieświadomych osób jak ja i ten artykuł bardzo dokładnie wyjaśnia istotę sprawy. Po przeczytaniu jego czułam tak jakby niesmak do siebie o to, że chociasz nieświadomie, to jednak propagowałam coś do czego nie jestem przekonana. Dziękuję Ci Al_lu i pozdrawiam.

Krynia58 (offline)

Post #4

13-07-2015 - 12:22:44

Warszawa 

Ja od początku mojej przynależności do klubu noszę łuk.Dostałam go od naszej Prezes, która jest przeciwniczką różowej wstążki i nie popiera działań Avonu.
Jednak wśród moich koleżanek- amazonek zdania są podzielone.....A artykuł wydrukowany wisi w klubie na tablicy.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

ladyG (offline)

Post #5

20-11-2017 - 13:07:42

Opole 

Jestem ciekawa czy kwestia noszenia wstązki jest tylko domeną tych nieświadomych, tak czy siak - wybieram łuk smiling smiley

bozena_stanczyk (offline)

Post #6

25-11-2017 - 18:31:18

Tomaszów Mazowiecki 

Ja dostalam łuk za swoją pracę w klubie i z dumą go noszę na amazońskich uros
czystościachuśmiech

goja66 (offline)

Post #7

09-02-2018 - 00:58:35

Ozorków 

Ja bardzo przepraszam - jestem tu nowa i tylko od października - próbowałam przeczytać ten artykuł na początku - dużo jadu w obie strony ...to dziwne ...dla mnie nowej....na jadzie nic się nie zbuduje...Ja świeżonka - w żaden sposób nie kojarzę różowej wstążeczki z Avonem....tylko z rakiem piersi...i to jest dla mnie rozpoznawalne...to może bez przesady..... o łuku amazonki dopiero tu przeczytałam...przemyślę - ale niesmak jest - kto bardziej jest za....a nawet przeciw...czy wstążeczka czy łuk...

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

mgiełka (offline)

Post #8

09-02-2018 - 01:15:58

Radom 

Wstążeczka - przypisana profilaktyktyce, dlatego tak dużo jej w październiku.
Łuk - przypisany nam, walecznym Amazonkom.

To ma swoje uzasadnienie - jest bardziej widoczne, z kim mamy do czynienia: czy z kimś zaangażowanym ogólnie w walkę z rakiem, czy z osobą już po przejściach, już po raku piersi.
Znak rozpoznawalny. I dla nas już łuk, nie wstążeczka...

Z amazonki.net od 2006 roku.

goja66 (offline)

Post #9

09-02-2018 - 01:54:48

Ozorków 

Mgiełka - ale po co ten jad....no po co ?To niczemu nie służy....dla mnie ...stan na dziś....Ja jeszcze nie po raku - a ciągle w trakcie raka ...to jeszcze wstążeczka czy już łuk....To smutne dla mnie....jakąś polityką mi tu zapachniało - kto jest za ....kto nawet przeciw...a kto się wstrzymał....No to ja się bym chciała nawet cofnąć...i nie zawracać swojej łysej główki takimi rozważaniami....

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

dziubas (offline)

Post #10

09-02-2018 - 21:42:27

Gdańsk 

goja! serce popieram!!! brawo
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 427
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018