Co dalej?

Wysłane przez ady 

ady (offline)

Post #1

09-04-2012 - 22:43:19

Proszę o poradę.
Aktualnie jestem na L4 i zapewne będę do pół roku. No i w zasadzie wtedy zakończy się już "leczenie" - radioterapia. Potem będa hormony. Czy po upływie pół roku, a można powiedzieć że po zakończeniu leczenia można się jeszcze starać o zasiłek rehabilitacyjny? Czy przyznają w takich przypadkach? Zanaczam, że nie chcę się starać o rentę, ale chciałabym -jakby to nazwac- nabrać w pełni sił do pracy. Jeżeli tak to co i kiedy należy zrobić by dostać ten zasiłek?

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Al_la (offline)

Post #2

09-04-2012 - 23:01:27

k/Warszawy 

Możesz się starać o zasiłek rehabilitacyjny.
Lekarz, który wystawiał Ci L-4 wystawia wniosek o zasiłek, a Ty składasz go w ZUS.
ZUS Cię wezwie na komisję lekarską i przyzna, bądź nie uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ady (offline)

Post #3

09-04-2012 - 23:23:49

A kiedy trzeba to zrobić? Czy ktoś miał przyznany zasiłek w takiej sytuacji?

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Al_la (offline)

Post #4

09-04-2012 - 23:56:26

k/Warszawy 

Poczytaj tutaj [www.zus.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

MonikaMK (offline)

Post #5

11-04-2013 - 12:11:03

Witam, bardzo proszę o poradę w sprawie mojej mamy.
W październiku 2012 r przeszła mastektomie prawej piersi wraz z węzłami, potem 6 kursów chemii, za chwilę zaczyna radioteramię i hormonoterapię przez 5 lat. Jest ciągle na zwolnieniu lekarskim. Mamy pytanie co tak naprawde teraz powinnyśmy zrobić po koleji. Mama ma bardzo cięzką fizyczną pracę i w dodatku chemia tak dala się we znaki że przez ten cały okres nie była w stanie nawet sama dostarczać zwolnień do pracy (ja zawoziłam) a teraz jeszcze bóle kości i kręgosłupa.
Złożyłyśmy już podanie o ustalenie stopnia niepełnosprawności i chcemy starać się o rentę z ZUS. Tylko czy same mamy złożyć stosowne dokumentu do ZUSu czy czekac na wezwanie z ich strony? Minęło już 182 dni zwolnienia lekarskiego czy mama dostanie również teraz 80% pensji czy nic? Czy pracodawca może ją zwolnić? Czy składać dokumenty o rentę czy o świadczenie rehabilitacyjne? Bardzo proszę o radę co powinnyśmy zrobić krok po kroku bo panie w ZUSie sa tak uczynne że moje pytania zbywaja głupimi docinkami.

Al_la (offline)

Post #6

11-04-2013 - 13:08:48

k/Warszawy 

Od lekarza, który wystawiał L-4 Mama powinna wziąć zaświadczenie o stanie zdrowia (najczęściej lekarze mają druki).
To zaświadczenie i wniosek o przyznanie renty trzeba zawieźć do ZUS-u i czekać na wezwanie na komisję.
Poczytaj tutaj [www.zus.pl]

Iwona46 (offline)

Post #7

23-10-2013 - 17:28:09

Białystok 

Witajcie kobietki.Mam takie pytanie .Jestem po operacji oszczędzającej .Obecnie jestem drugi miesiąc na zwolnieniu lekarskim.Jeżeli uda mi dociągnąć zwolnienie do pół roku potem będę osobą bezrobotną.(do końca roku mam umowę i wiem że mi nie przedłużą)Pytanie.Czy w mojej sytuacji będąc osobą bezrobotną mogę ubiegać się o zasiłek rehabilitacyjny lub rentę?Pozdrawiam

magda2411 (offline)

Post #8

23-10-2013 - 23:06:03

Olsztyn 

poczytaj tu: [www.infor.pl]
[www.medbiz.pl]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-10-2013 - 23:07:43 przez magda2411.

julcia.1966 (offline)

Post #9

23-10-2013 - 23:31:23

Ostrołęka 

od 04.10 też jestem rencistkąbezradnyniezdecydowanyniedowiarek

Iwona46 (offline)

Post #10

24-10-2013 - 16:13:56

Białystok 

Dzięki ci bardzo Magdo2411 za wiadomości,pozdrawiam.

bogna968 (offline)

Post #11

17-12-2013 - 23:59:12

Poznań 

Witaj Iwona 46
Jestem w takiej samej sytuacji. Do końca sierpnia miałam umowę o pracę, w lipcu zabieg oszczędzający i od lipca jestem na zwolnieniu lekarskim, w styczniu mi się kończy 182 dni. umowę miałam do sierpnia też mi nie przedłużyli, kierownik powiedział że jak bedę na dłuższym zwolnieniu po operacji to będę blokować mu stanowisko. Na sześć tygodni przed końcem zwolnienia trzeba złożyć wniosek do ZUS-U o zasiłek rehabilitacyjny, czekasz na komisję albo przyznadzą albo i nie.
Ja właśnie czekam na komisję, pozdrawiam.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 18-12-2013 - 00:01:43 przez bogna968.

jagodula (offline)

Post #12

18-12-2013 - 06:45:14

Sławkow 

jablkoJestem "stypendystką" ZUS od kilku dni. chichotPrzeszłam tę drogę o której piszecie raczej bezboleśnie, tzn. najpierw 182 dni zwolnienia lekarskiego, potem komisja ZUS, decyzja na półroczny pobyt na świadczeniu rehabilitacyjnym, kolejna komisja i przedłużenie świadczenia do roku. A teraz, po kolejnej komisji decyzja renta inwalidzka. Spotkałam sensownego lekarza, który raczej mnie namawiał do renty a nie ja go o to prosiłam.duży uśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 440
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018