Renta odwołanie !

Wysłane przez Marta760 

Marta760 (offline)

Post #1

18-03-2013 - 21:23:33

Gorzów Wlkp 

Dziewczyny! Dzisiaj byłam na komisji w sprawie renty.Jestem po świadczeniu rehabilitacyjnym i w związku z cieżką pracą fizyczną do pracy nie wrócę.Lekarz zakładowy napisał, że jestem nie zdolna do pracy na swoim stanowisku.Posiadam 1 stopień niepełnosprawności.Mam usunięte węzły i jestem w trakcie leczenia hormonalnego.Dodatkowo nawala mi kręgosłup,ale pani stwierdziła,że to nie jest ważne.Czasami pojawia sie obrzęk, ręki ale po rehabilitacji i masażu przechodzi.Dzisiaj na komisji obrzęku nie miałam i pani orzecznik była zdziwiona.Onkolog napisał w papierach o obrzęku,ale pewnie nie czytała wszystkiego.Stwierdziła,że wyniki badań mam dobre i jestem za młoda żeby dostać rentę i skierowała mnie na dodatkowe badanie do chirurga,wizytę mam w środę.Nie wiem jaka opinię wyda chirurg.Po wizycie mam czekać na decyzję.Wiem,że nie dostanę renty i nie mam pojęcia, czy sie póżniej odwoływać!

Al_la (offline)

Post #2

18-03-2013 - 21:51:35

k/Warszawy 

Odwołać się możesz. Ale na pewno będzie ciężko przekonać ZUS.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

ToJa (offline)

Post #3

19-03-2013 - 19:10:44

Marto, dla ZUSu brak węzłów i chory kręgosłup (który nie był operowany) to trochę za mało aby dać rentę.
Wiele dziewczyn z tego forum opowiadało o swoich perypetiach związanych ze staraniem sie o rentę. Niektóre z nich miały bardzo dobrze udokumentowe szereg chorób. Dopiero po kilku odwołaniach (w tym sąd którejs tam instancji) sie udawało.
Odwoływać sie oczywiście możesz, bo zawsze jest szansa, że trafi sie na ludzkiego orzecznikauśmiech
Nie rób sobie jednak zbyt dużych nadziei.
I nie piszę tego po to, aby Cię zniechęcić, ale po to abyś pomyslała co zrobić w sprawie pracy (gdybys jednak tej renty nie otrzymała). Szkoda byłoby zostać na lodzie. Jesli lekarz zakładowy wypisał Ci brak zdolności do pracy na dotychczas zajmowanym stanowisku to zakład pracy powinien zaproponować Ci inną, lżejszą pracę. Jednak wiadomo jakie sa realia na dzień dzisiejszy w zakładach pracy. Ja bym raczej pomyslała o zrobieniu kursów,szkoleń (np bezpłatnych unijnych) aby nie zostać z niczym.

Marta760 (offline)

Post #4

20-03-2013 - 11:18:13

Gorzów Wlkp 

Wiem,że jest ciężko z przyznaniem renty,ale spróbować zawsze można.Dziękuję i pozdrawiam

bogna (offline)

Post #5

20-05-2013 - 13:53:18

mikołów 

Dziewczyny pomóżcie, co napisać w odwołaniu od orzeczenia ZUS. Byłam 9 miesięcy na rencie (niezdolna do pracy)
i 12 miesięcy ( częsciowo niezdolna). Teraz Pani orzecznik stwierdziła (nie jest Pani niezdolna do pracy).

Al_la (offline)

Post #6

20-05-2013 - 18:07:41

k/Warszawy 

Trzeba napisać, że się nie zgadzasz z decyzją ZUS i umotywować dlaczego.
Przede wszystkim opisać szczegółowo, jakie masz dolegliwości i poprzeć te opisy najnowszymi wynikami badań - szczególnie takimi, z których wynika, ze Twój stan zdrowia się nie poprawił.

Powodzenia uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

bogna (offline)

Post #7

20-05-2013 - 21:23:30

mikołów 

Dzięki. Ale najtrudniej to umotywować. Boli mnie bark, przedstawiłam na to dokumenty ale Pani orzecznik stwierdziła że to nie ma związku z chorobą

bogna (offline)

Post #8

22-05-2013 - 23:05:58

mikołów 

Witam. Może któraś z Was dziewczyny pisała odwołanie i może mi pomóc. Nie wiem czym umotywować , ponieważ onka na razie nie dała mi skierowania na żadne badania.

mała Mi (offline)

Post #9

22-05-2013 - 23:28:22

Rybnik 

mi moja onko od razu powiedziala ze Zus mi nie da niezdolnosci i tak sie stalo odwolywalam sie ale niestety brak jakiegokolwiek wspolczucia mozna jeszcze w sadzie ale dalam sobie spokoj i szukam pracy .Na razie jestem na zasilku .praca przeciez to blogoslawienstwo

bogna (offline)

Post #10

23-05-2013 - 14:27:09

mikołów 

Mała Mi dzięki ale jak długo byłaś na rencie. Bo ja 2 lata. Widzę że starałyśmy się w tym samym zus-ie. Jak wyglądało odwołanie. Przed iloma lekarzami
musiałaś się stawić i czy zadawali jakieś pytania?

bogna (offline)

Post #11

07-08-2013 - 20:46:18

mikołów 

Witam. Napisałam odwołanie, stawiłam się na komisji i dostałam rentę na 1 rok.

gosiaw (offline)

Post #12

09-05-2014 - 21:48:16

Biłgoraj 

Dziewczyny poradźcie, co robić !!!
W październiku 2013 roku dostałam częściową niezdolność do pracy do października 2015 r
Miesiąc temu ZUS wezwał mnie na komisję w sprawie zasadność przyznania renty i właśnie dostałam odpowiedź z departamentu, ze jestem częściowo niezdolna do pracy do 30 września 2014 r. czyli skrócili mi rentę o 13 miesięcy.
Jak myślicie, czy powinnam się odwołać?

Al_la (offline)

Post #13

09-05-2014 - 22:05:26

k/Warszawy 

Odwołać zawsze się możesz. Możesz też poczekać do końca renty i znów wystąpić o przedłużenie.

andzia73 (offline)

Post #14

09-05-2014 - 22:08:15

Gdańsk 

szokmoj Boże teraz juz przeginają..Powinnas miec w pouczeniu czy przysluguje Ci możlwosc odwołaniamyślipisz Gosiu pociesza

gosiaw (offline)

Post #15

09-05-2014 - 22:17:16

Biłgoraj 

No właśnie nic nie napisali, żadnego tłumaczenia, ani że się mogę odwołać, nic !!!
I wysłali zwykłym listem.
I tak się zastanawiam, czy stawać na komisje we wrześniu czy się odwoływać myśli

andzia73 (offline)

Post #16

09-05-2014 - 22:21:57

Gdańsk 

kurcze dziwne..Moze poradź sie jakiegos radcy prawnegobuziakja byłam w Gdyni u takiego bezpłatnego..doradza podpowiedza co zrobic poszukaj w necie czy u was w miescie tacy sąbuzkibuziak

gosiaw (offline)

Post #17

09-05-2014 - 22:25:14

Biłgoraj 

Dzięki, tak zrobię buzki

Gizi (offline)

Post #18

09-05-2014 - 22:29:06

Warszawa 

Gosiu, wejdź na stronę ZUS i poczytaj jaki jest tryb, albo tam zadzwoń. Jeśli jest odwołanie to na pewno jest jakiś krótki na to czas np. 2 tygodnie. By się odwołać trzeba zebrać argumenty, czyli dowody że ta renta nadal jest Ci potrzebna. Nie czekała bym z tym, bo teraz ZUS - u zadanie jest takie by nie przyznawać rent, czyli by likwidować rencistów.
Być może jedyną drogą będzie droga sądowa, a na to potrzebny jest czas. Mój mąż z ZUS walczy już rok. Sprawa jest w Sądzie. Jeszcze nie mamy wyznaczonego terminu rozprawy.
ZUS powinien napisać powód skrócenia czasu wypłacania renty i podać tryb odwoławczy. Sprawę próbowała bym załatwić jak najszybciej.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

gosiaw (offline)

Post #19

09-05-2014 - 23:58:37

Biłgoraj 

Dzięki. Najgorsze jest to, ze nie możemy mieć poczucia bezpieczeństwa, bo ZUS w każdej chwili może, bez uzasadnienia, zmienić zdanie wnerwiony
pozdrawiam buziak

Gizi (offline)

Post #20

10-05-2014 - 12:50:44

Warszawa 

Właśnie Gosiu. Mój mąż mam wrażenie że dostanie rentę przyznaną przez sąd, bo lekarze orzecznicy sądowi są bardzo oburzeni faktem że ZUS renty nie przyznał. Ale bardzo się obawiam czy mimo to ZUS mu jej nie odbierze. Czytałam wpisy osób, które miały przyznaną rentę przez Sąd na stałe, a ZUS po jakimś czasie rentę odbierał mimo że stan zdrowia się nie poprawił. Wtedy znowu trzeba przeprowadzać sprawę sądową.
Tylko że do czasu jej wygrania człowiek pozbawiony jest środków do życia. A na powrót do pracy nie ma szans bo lekarz medycyny pracy nie dopuści go do pracy.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

haniam62 (offline)

Post #21

26-09-2014 - 17:39:24

łęczna 

Witam morze i ja coś napiszę o sobie.Właśnie odwołałam się od decyzji KRUS,byłam na recie pięć lat a po chorobie jestem sześć i pół roku. Miałam dwie komisje i orzekli ze jestem całkowicie zdrowa i mogę pracować na roli. Nadmienię iż jestem praworęczna i mam dół usunięty i wiele innych chorób.smutny

pociesza

haniam62 (offline)

Post #22

16-02-2015 - 07:36:04

łęczna 

Witam Dziewczynki proszę powiedzcie mi która odwoływała się do Sądu Pracy w sprawie renty i czy miałyście adwokata i czy jest on konieczny. Jest to dla mnie bardzo ważne

pociesza

Al_la (offline)

Post #23

16-02-2015 - 10:02:56

k/Warszawy 

Ja się odwoływałam. Byłam u adwokata, żeby mi napisał pismo procesowe, ale na rozprawie byłam sama.
I na sali byłam tylko ja, sędzina i protokolantka. Zadano mi kilka pytań i zapadł wyrok na moją korzyść. Całość trwała może z 15 min. uśmiech

ewa77 (offline)

Post #24

16-02-2015 - 10:21:02

haniam62
Witam Dziewczynki proszę powiedzcie mi która odwoływała się do Sądu Pracy w sprawie renty i czy miałyście adwokata i czy jest on konieczny. Jest to dla mnie bardzo ważne

mam w domu prawnika smiling smiley
mogę podpytać duży uśmiech

haniam62 (offline)

Post #25

16-02-2015 - 10:27:43

łęczna 

Bardzo proszę Ewciu bo nie wiem czy jest konieczny Odwołanie złożyłam ,byłam na jednej z dwóch komisji i teraz mam problem ze nie mogę wyegzekwować akt z opinia od orzecznika pisze ponaglenia i nic.Dlatego pytam czy adwokat ma możliwości w tym kierunku smutny

pociesza

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-02-2015 - 10:28:40 przez haniam62.

ewa77 (offline)

Post #26

16-02-2015 - 10:57:26

haniam62
Bardzo proszę Ewciu bo nie wiem czy jest konieczny Odwołanie złożyłam ,byłam na jednej z dwóch komisji i teraz mam problem ze nie mogę wyegzekwować akt z opinia od orzecznika pisze ponaglenia i nic.Dlatego pytam czy adwokat ma możliwości w tym kierunku smutny

Spytamgrinning smiley

haniam62 (offline)

Post #27

06-07-2015 - 09:00:16

łęczna 

Alu mam do ciebie pytanie jak jest z wyrokiem Sądu mam składać jakiś druk żeby mi przysłali wyrok do domu i kiedy to sie składa.Powiec mi jeszcze czy KRUS dostanie z Sądu tez wyrok jak to jest.

pociesza

Al_la (offline)

Post #28

06-07-2015 - 09:57:54

k/Warszawy 

Wyrok sądu odbiera się osobiście po uprzednim złożeniu wniosku -> [www.warszawa.so.gov.pl]
Myślę, ze można złożyć zaraz po rozprawie, bo i tak się czeka na przygotowanie.
Ja nie odebrałam swojego wyroku. Jaki jest, usłyszałam na sali rozpraw i to mi wystarczyło.
Nie wiem, jak jest w KRUS-ie. Odwołanie do sądu od decyzji ZUS składa się za pośrednictwem ZUS, więc ZUS dostaje wyrok sądu.

haniam62 (offline)

Post #29

29-09-2015 - 07:16:17

łęczna 

Dziewczynki proszę powiedzcie mi w trakcie odwołania do Sądu co z ubezpieczeniem zdrowotnym ponieważ ja już rok nie mam i wszędzie muszę podpisywać czy wy tak samo musicie podpisywać na własną odpowiedzialność.

pociesza

Al_la (offline)

Post #30

29-09-2015 - 10:00:27

k/Warszawy 

Kiedy renta mi się skończyła i byłam w trakcie odwoływania się, mąż mnie przepisał na swoje ubezpieczenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 480
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018