Renta odwołanie !

Wysłane przez Marta760 

haniam62 (offline)

Post #1

19-10-2015 - 17:22:37

łęczna 

Dzięki Ala za podpowiedzbuzki

pociesza

haniam62 (offline)

Post #2

06-11-2015 - 14:54:18

łęczna 

Witam muszę się podzielić swoja nowiną,dostałam rentę na stałe z KRUS trwało to ale mam satysfakcję ze sama walczyłam bez adwokata Super warto było walczyćhot smiley

pociesza

Al_la (offline)

Post #3

06-11-2015 - 19:47:06

k/Warszawy 

brawo Gratuluję! ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

basia04 (offline)

Post #4

14-12-2015 - 13:55:19

Olsztyn 

Dziewczyny odwołuje się do sądu, miałam być badana przez 3 lekarzy. Na razie badało nnie dwóch biegłycgh sądowych (złozyłam paiery na rentę 1.12.2014 r.), jeden napisał, że jestem zdolna do pracy, drugi, że niezdolnośc występuje od stycznia 2014 r. do końca 2016 r. A trzeci nie wiem, co napisze. Jak sąd do tego podchodzi, czy patrzy tak. : 2 napisało zdolna a trzeci niezdolna, to większościowo zdolna. Czy ma swoje kryteria?

Al_la (offline)

Post #5

15-12-2015 - 09:25:01

k/Warszawy 

Pewnie różnie to bywa. W moim przypadku są przyznał rentę uśmiech
Powodzenia! ok

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

haniam62 (offline)

Post #6

15-12-2015 - 13:38:51

łęczna 

uśmiechWitam. Basieńko ja mialam trzech biegłych neurologa i dwóch onkologów,opinania neurologa była dla mnie negatywna następnie stawałam do onkologa i ten lekarz podważył opinie neurologa wiec Sąd już tej decyzji nie brał pod uwagę. Od pierwszego onkologa dostałam na trzy lata i KRUS powołał następnego biegłego onko i ten wydal opinie na stałe i tak się Sąd przychylił do tej ostatniej.Powodzenia u mnie trwało to półtora roku.

pociesza

rose (offline)

Post #7

23-08-2017 - 20:54:29

Witajcie!Dziś byłam na komisji ZUS o przedłużenie renty chorobowej.Jestem na niej,a (raczej byłam) dwa lata.Przeszłam na rentę w2015r. tóż po drugim z sześciu wlewów ac.Prawo do pobierania renty na czas określony poparte było całkowitą niezdolnością do pracy.Dziś PAN orzecznik sprawdził ,czy aby węzły mi nie odrosły!!!!,zapytał o wagę, zdziwił się ,ze nie robiono mi pet ,skwitował że wznowy nie ma!i nie zważając na moje urągania ,że jestem bez sił z bolącymi kośćmi ,niedoczynnoscią,tarczycy,wszystkimi ubocznymi przypadłościami tamosiowymi.Nie wzruszony coś pomamrał o hormonach i zakończył'' spytki".Po werdykt wysłał mnie do sekretariatu!JAKIEŻ było me zdziwienie gdy usłyszałam współczującym głosem od urzedniczki-"nie przedłużono pani renty"!!!!Popłakałam SE natychmiast!,(nic to nie zmieniło).
Odwołałam się.
Czekam na komisje w składzie 3 lekarzy.Najgorsze to ,ze całkowitej niezdolności w MiG zrobiłam się zdolna do pracy!.Gdyby realia potwierdzały moją prężność zdrowotną nawet bym nie mrukła,ale tak nie jest!
Jestem słaba obolała gruba ,z kondycją osiemdziesieciolatki,do tego bez renty i chyba muszę się ub,espieczyc na nowo.
Strasznie się boje ,ze odwołanie nic nieda.

marzusia (offline)

Post #8

23-08-2017 - 21:22:17

Cieszyn 

Nie płacz rose, pójdziemy do Sądu jakby co i damy chamom popalićwnerwiony

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-08-2017 - 21:23:02 przez marzusia.

rose (offline)

Post #9

23-08-2017 - 21:25:06

Marzusiukwiatek

dziubas (offline)

Post #10

23-08-2017 - 22:56:05

Gdańsk 

brawo

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat

Lili73 (offline)

Post #11

23-08-2017 - 23:03:34

Świnoujście 

Rose .. sorry że się wtrącam ale jeżeli mogę coś radzić to w przypadku Komisji skup się zarówno na kwestiach zdrowotnych , ale również na tym jakie masz wykształcenie, co robiłaś przed przejściem na rentę i ze nie masz , w takim stanie zdrowia , np możliwości zdobycia nowego zawodu czy umiejętności.. Wiem, że brzmi dziwnie, ale nie jedno odwołanie pisałam zarówno do Komisji jak i Sądów w takich sprawach i jakiegoś tam doświadczenia wiem , że bardzo często to także skutkuje smiling smiley

rose (offline)

Post #12

24-08-2017 - 08:30:54

Lili uczynie tak jak podpowiadasz, choć teraz podpowiadałam orzecznikowi ,ze wykszt.moje jest zawodowe i wykonywałam ciężką prace fizyczną.Nawet nie jeknoł,nie wzruszony chyba uznał mnie za symulanta.
Teraz ma trzech lekarzy weryfikować stan mojego,upodlenia" zdrowotnego.
Nawet niewiem ,czy dopuszcza mnie do głosu,

Al_la (offline)

Post #13

24-08-2017 - 08:47:11

k/Warszawy 

Lili ma rację uśmiech
Mnie właśnie zajmowane stanowisko przez 30 lat pracy uratowało uśmiech

rose (offline)

Post #14

15-09-2017 - 17:03:33

Witajcie.Muszę wam przedstawić dalszy ciąg wydarzeń z mojego odwołania o rentę.Mianowicie -13.09 miałam kolejną komisje,na której to urzedowało trzech lek.orzecznikôw. Wybadali mnie poczynając od wywiadu ,co kiedy i jak.?Nogi ,ręce plecy węzły ,których nie mam ,miejsce po mastektomi,.Pytali z tabliczki mnożenia(czyż bym wyglądała na totalnego ćwoka)?Oczywiście podparłam się moim wykształceniem zawodowym jak Ferdek Kiepski,. Kobiety były miłe i zdawało by się ,że pomogą,PAN był bardzo powściągliwy.Po naradzie wezwano mnie ponownie i powiedziano ,że chcą mi pomuc ale musi mnie następnego dnia zbadać psychiatra i wydać osąd mojej psychiki.Odpowiedzi mam się spodziewać w przeciągu 30 dni.Zastanawia mnie jeden drobny szczegół.Podczas końcowej rozmowy pani orzeczniczka powiedziała ,ze po orzeczeniu psychiatry nie musiała bym już do nich przyjeżdżać tylko zaocznie by rozpatrywali mój przypadek.Nie dopytałam OCo to chodzi z tymZAOCZNIE.Czekam na odpowiedź i mam nadzieje.

marzusia (offline)

Post #15

15-09-2017 - 21:50:19

Cieszyn 

W końcu ktoś się na tobie poznał i skierował do właściwego specjalistyśmiech

rose (offline)

Post #16

15-09-2017 - 22:07:13

Podobno ludzie głupieją hurtowo,a mądrzeją detalicznie wiec niewiem czy załapie się na detaliczną grupę.No chyba że specjalista będzie doskonały!rotfl

Al_la (offline)

Post #17

16-09-2017 - 10:58:04

k/Warszawy 

Przeszłam przez wszystkie etapy odwołań, na sądzie apelacyjnym skończywszy.
Na rozprawie apelacyjnej (ZUS wniósł apelację) miałam wrażenie, że jestem czubek. Miałam problem, aby zbudować proste zdanie.
Badali mnie: onkolog, psychiatra, ginekolog, ortopeda, kardiolog, internista, neurolog. Stres nie do opisania...

marzusia (offline)

Post #18

16-09-2017 - 12:24:03

Cieszyn 

To nie dziwcie się teraz, że jestem nienormalna jak ja tak musiałam występować 4 dni w tygodniu przez 20 latrotfl

rose (offline)

Post #19

16-09-2017 - 22:41:27

Marzusiu jesteś najnormalniejszą osobą jaką znam.Do tego jesteś skarbnicą wiedzy.Bardzo mi swoją wiedzą imponujesz.
ALU prawda ?,że przykre jest nie słychanie udawadnianie wszem i w wobec że jesteśmy po ciężkiej batalii,chorobowej,to jest oczywiste ,że gdybyśmy były w stanie podjąć prace każda by to uczyniła,ale stan ogólnego samopoczucia jest podły,słabości obawy,strachy stają nam kością w gardle,a tu jeszcze musisz udawadniać.
ALU pocieszyłaś mnie swoim wpisem ,jesteś elokwentną osobą i skoro Tobie brakło słów....to ja siebie rozgrzeszam za mą gafe.
Pozdrawiam miłe koleżankibuzki

Al_la (offline)

Post #20

18-09-2017 - 14:59:34

k/Warszawy 

Rose, przed obliczem ZUS wszyscy tracą rozum przewraca_oczy

rose (offline)

Post #21

27-09-2017 - 21:18:18

Witam szanowane kobietki!Dziś na wesoło ,bo mam odpowiedź w sprawie odwołania od orzeczenia na moją nie korzyść .Podejrzewam iż wizyta u ,,panoramixa" troszkę poskutkowała.Przedłużyli mi rentę do 02.2018r..To tylko pół roku ale dobre i to!Pozdrawiampapa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 719
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018