Staram się o uzyskanie renty

Wysłane przez Amazonki.net 

filipinka35 (offline)

Post #1

02-12-2011 - 19:31:32

Dostaje zasilek pielegnacyjny. Za chwile swieta wiec papiery zloze po nowym roku.

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

andzia73 (offline)

Post #2

02-12-2011 - 19:46:27

Gdańsk 

Filipinko zasiłek pielęgnacyjny to raczej z MOPSu jest ..O rentę to w ZUSie się składa...Ale Filipinko to jeszcze musisz mieć ciągłość w pracy i lata jakoś tam przeliczają... może ToJa nasza Ci podpowie bo się na tym zna...To tylko takie moje przypuszczenia w necie trzeba by było poszperać...

filipinka35 (offline)

Post #3

02-12-2011 - 19:57:10

Dziekie Andzia ja wszystko wiem. Tak z MOPS - u mam zasilek a renta jest z ZUS- u. Wiem tez w w ostatnich 10 latch trzeba przepracowac 5 lat chociaz to nie jest regułą. A w sumie jakby Tojka podpowiedziala to by bylo milo.

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

żaba (offline)

Post #4

04-12-2011 - 19:19:51

filipinka35
Dziekie Andzia ja wszystko wiem. Tak z MOPS - u mam zasilek a renta jest z ZUS- u. Wiem tez w w ostatnich 10 latch trzeba przepracowac 5 lat chociaz to nie jest regułą. A w sumie jakby Tojka podpowiedziala to by bylo milo.
Filipinko jeśli masz przepracowane 20 lat to nie musisz mieć tych 5 w ostatnich 10 latach(warunek; całkowita niezdolności do pracy,przy częściowej nie otrzymasz renty),ale jeśli masz mniej jak 20 to niestety musisz mieć te 5lat!Mam nadzieję,że zrozumiale to napisałam!W internecie znajdziesz przepisy,ja także z nich korzystałam jak starałam się o rentę!

ToJa (offline)

Post #5

04-12-2011 - 19:57:21

andzia73
.........może ToJa nasza Ci podpowie bo się na tym zna....

ToJa na sprawach rentowych się nie zna bezradny
nigdy nie wgłębiałam się w przepisy rentowe
w czasie gdy byłam kadrową nikt z moich pracowników nie przechodził na rente, więc znajomośc przepisów nie była mi potrzebna
a ja sama na rentę nigdy sie nie wybierałam i raczej wybierać się nie będę
na czterech a do roboty chodzić będę uśmiech

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2011 - 19:59:09 przez ToJa.

akzseinga74 (offline)

Post #6

04-12-2011 - 23:04:48

informacja o rentach

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2011 - 23:05:58 przez akzseinga74.

filipinka35 (offline)

Post #7

05-12-2011 - 12:30:58

Dziewczyny dziekuje za podpowiedzi.

marszal78 (offline)

Post #8

21-12-2011 - 14:37:58

Warszawa 

żaba
Filipinko jeśli masz przepracowane 20 lat to nie musisz mieć tych 5 w ostatnich 10 latach(warunek; całkowita niezdolności do pracy,przy częściowej nie otrzymasz renty),ale jeśli masz mniej jak 20 to niestety musisz mieć te 5lat!Mam nadzieję,że zrozumiale to napisałam!W internecie znajdziesz przepisy,ja także z nich korzystałam jak starałam się o rentę!

Ja mam częściową niezdolność do pracy i dostałam rente na 2 lata bez problemu- wcześniej byłam na świadczeniu rehabilit. 5 miesięcy.O rente papiery zawsze można złożyć przecież nikt nam głowy nie urwie-zawsze to pare groszy więcej,a do renty można dorobić.

========================================

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-12-2011 - 14:41:10 przez marszal78.

marrtak (offline)

Post #9

27-12-2011 - 20:17:44

Nie wiem, czy powinnam dodawać swoje trzy grosze, skoro akzseinga74 wkleiła link o rentach, ale tak na wszelki wypadek, dla uściślenia. Wszystko o zasiłkach: Ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa z dnia 25 czerwca 1999 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. Nr 77, poz. 512). Co do rent : Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 17 grudnia 1998 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227) - czytajcie od art. 57. Jak się czyta, może brzmieć śmiesznie, przyznaję winking smiley ale w miarę moich skromnych możliwości, mogę przetłumaczyć na polski. Od razu jednak zaznaczam, że żaden ze mnie spec z prawa ubezpieczeń społecznych.

Tunia50 (offline)

Post #10

09-01-2012 - 16:49:52

Witam.Mam pytaniesmiling smileyCzy któras z Pań po kwadrantektomii otrzymała rentę inw i na jaki okres czasu?niezdecydowany

filipinka35 (offline)

Post #11

12-01-2012 - 12:31:23

Dziewczyny prosze o pomoc.
Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci. Dostałam stopien znaczny na 2 lata. Mam do czerwca 2013 roku. Jednakze na orzeczeniu zauwazyłam ze jest napisane: wskazania dotyczace odpowiedniego zatrudnienia - praca na stanowisku przystosowanym w warunkach chronionych.
Czy to znaczy ze jak złoze papiery na rente to z tego tytułu renty nie dostane ?
Czy macie tez takie orzeczenia ?

akzseinga74 (offline)

Post #12

12-01-2012 - 15:51:00

Filipinko - ten zapis nie ma żadnego znaczenia do renty, ewentualnie przy zatrudnieniu.

filipinka35 (offline)

Post #13

12-01-2012 - 16:01:32

Agnieszko dziekuje za info.

żaba (offline)

Post #14

12-01-2012 - 16:04:03

Babo jedna!pewnie pracujesz i dlatego tak Ci napisali!
Dziewczyno,jeśli masz mozliwośc chodzic w chorobie na zwolnienia i takie tam sobie zasilki rechabilitacyjne i w ogole inne tam związane z zwolnieniami lekarskimi,to korzystaj,bo renta bardzo ogranicza!my pacjetki onkologiczne ,mozemy chorowac daj Boże !
i tylko do 5 lat ,potem oczywiście jesteśmy zdrowe!!!masz orzeczenie znaczne,więc rentę też powinnaś dostac bez łaski!

filipinka35 (offline)

Post #15

12-01-2012 - 16:26:26

Zaba ja nie pracuje od kilku lat.

jadwiga61 (offline)

Post #16

12-01-2012 - 16:52:25

Szczecin 

Filipinko od kilku lat to ile ? ... bo jak mineło 5 lat jak ostatnio pracowałaś to renty nie dostaniesz

filipinka35 (offline)

Post #17

12-01-2012 - 17:47:56

Jadziu nie pracuje od 2007 roku. Guza wymacalam w 2010 roku. Operacje mialam w 2011.

ToJa (offline)

Post #18

12-01-2012 - 18:37:27

filipinka35
Mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci. Dostałam stopien znaczny na 2 lata. Mam do czerwca 2013 roku. Jednakze na orzeczeniu zauwazyłam ze jest napisane: wskazania dotyczace odpowiedniego zatrudnienia - praca na stanowisku przystosowanym w warunkach chronionych.
praca na stanowisku przystosowanym w warunkach chronionych oznacza, ze możesz pracować w zakładzie pracy chronionej, albo w "normalnym" zakladzie, ale pracodawca musi Ci stworzyć warunki pracy chronionej, czyli przestrzegać tej ustawy: [www.niepelnosprawni.pl]

Czy to znaczy ze jak złoze papiery z tego tytułu renty nie dostane ?
renta z ZUS-u a stopień niepełnosprawności to zupelnie inne sprawy - pisalysmy otym tysiace razy np. post 415 i 416 w tym watku [amazonki.net]
Czy macie tez takie orzeczenia ?
Filipinko, jasne, że mamy, nie wszyscy,ale większość dziewczyn w czasie choroby takie orzeczenia (stopien znaczny lub umiarkowany) dostaje
Na forum jest cały dział poświęcony niepełnosprawności, a tutaj watek o stopniach niepełnosprawnosci [amazonki.net]

Parabola (offline)

Post #19

12-01-2012 - 18:45:34

Nowy Sącz 

Tunia50
Witam.Mam pytaniesmiling smileyCzy któras z Pań po kwadrantektomii otrzymała rentę inw i na jaki okres czasu?niezdecydowany

W czasie gdy gad mnie dopadł byłam na rencie dawna III grupa/ wypadek samochodowy/ i juz prawie chcieli mnie "uzdrowić" bo zus wysłał mnie do sanatorium..... blee
Tak mi się wydaje, ze te wszystkie zabiegi laserowe i magnetyczne / kręg. piersiowy/ przyspieszyły rozwój guza i jak stawałam na komisję byłam tuz po operacji. w lipcu byłam w sanatorium a guza wymacałam w pażdzierniku.
Dostałam znaczny na czas leczenia tz. chemii i radioterapii.
Potem miałam umiarkowany.... ale ja mam jeszcze inne .........

bogna (offline)

Post #20

20-01-2012 - 18:48:20

mikołów 

Wydaje mi się , że najlepiej pozbierać wszystkie świadectwa pracy ,zaświadczenie o stanie zdrowia od lekarz i wysłać do ZUS-u.
Przynajmniej ja tak zrobiłam zaraz po operacji. Tez nie wiedziałam czy mi się należy. Teraz jestem na rencie.

nie (offline)

Post #21

31-01-2012 - 14:12:43

gdańsk 

ja wróciłam do pracy też zaczęłam mieć trudności w oddychaniu lekarze to zlekceważyli teraz mam przerzut do płuc.

Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu odkrywając nie tylko moje ciało ale i duszę . Przekonałbym ludzi jak bardzo są w błędzie myśląc że nie warto zakochać się na starość. Nie wiedzą bowiem że starzeją się właśnie dlatego iż unikają miłości. Powiedziałbym że śmierć nie przychodzi wraz ze starością lecz z opuszczeniem.

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #22

20-03-2012 - 17:18:02

no to teraz ja mam pytanie

głupieje w tym wszystkim chociasz tu jest naprawde sporo Waszych informacji, jakos niemoge tego zebrac "do kupy" skromniś

od czego mam zacząć? iść do MOPR-u i wziąć dokumenty w sprawie niepełnosprawności? czy ZUS i próba załatwienia renty? tylko z tym jest problem, ponieważ jestem dość młoda i od 7 lat jestem albo na chorobowym, albo wychowawczym, albo macierzyńskim - niewróciłam do pracy bo mam niepełnosprawne dziecko więc ciągne urlop wychowawczy. Jest sens ubiegać sie o rente?

akzseinga74 (offline)

Post #23

20-03-2012 - 17:35:16

Po mojemu jest sens, bo co możesz dostac mając stopień niepełnosprawności? W najlepszym wypadku zasiłek pielęgnacyjny jakoś chyba 155zł. A po drugie jedno nie wyklucza drugiego i możesz, a nawet powinnaś złożyc papiery na rentę i na st. niepełnosprawności.

żaba (offline)

Post #24

26-03-2012 - 12:42:26

Jak najbardziej i MOPR i ZUS!
Jedno nie wyklucza drugiego!!
Do dzieła!

braja (offline)

Post #25

22-04-2012 - 11:31:54

Jak długo sie czeka na zatwierdzenie renty przez ZUS? Na komisji byłam miesiąc temu, orzeczenie- renta na 2 lata, ale decyzja do tej pory mi nie przyszła pyta

suchal (offline)

Post #26

22-04-2012 - 14:05:23

Uzdrowisko 

Braja, dwa tygodnie po komisji masz na odwołanie. Jeżeli tego się nie robi to ZUS dopiero wtedy zaczyna naliczanie. Muszą Ci wyrobić legitkę i przysłać.
Ja pamiętam, że dzwoniłam do ZUS-u aby zapytać się czy wydadzą mi tymczasowe zaświadczenie o ubezpieczeniu, ponieważ jechałam do lekarza i musiałam mieć dowód ubezpieczenia. Nie zdążyłam jechać po to zaświadczenie, bo akurat doszła legitymacja z decyzją.
W ten sposób jakby przyspieszyłam sprawę. Może u kogoś utknęły Twoje papiery. Zadzwoń i zapytaj się.

braja (offline)

Post #27

22-04-2012 - 15:23:22

suchal
Braja, dwa tygodnie po komisji masz na odwołanie. Jeżeli tego się nie robi to ZUS dopiero wtedy zaczyna naliczanie. Muszą Ci wyrobić legitkę i przysłać.
Ja pamiętam, że dzwoniłam do ZUS-u aby zapytać się czy wydadzą mi tymczasowe zaświadczenie o ubezpieczeniu, ponieważ jechałam do lekarza i musiałam mieć dowód ubezpieczenia. Nie zdążyłam jechać po to zaświadczenie, bo akurat doszła legitymacja z decyzją.
W ten sposób jakby przyspieszyłam sprawę. Może u kogoś utknęły Twoje papiery. Zadzwoń i zapytaj się.

Byłam tam któregos dnia i sie pytałam, ale mi powiedzieli, ze jeszcze nie mają potwierdzenia składek za ostatnie 5 lat. Dziwne, bo od lat jestem ubezpieczona w tym samym miejscu...
No ale skoro zaczynaja odliczanie 2 tygodnie po komisji, to pewnie jeszcze ze 2 tygodnie to potrwa. Dzieki, jeszcze sie nie będe denerwować w takim razie.

braja (offline)

Post #28

27-04-2012 - 13:59:22

Dostałam rentę! hura

ady (offline)

Post #29

27-04-2012 - 15:05:43

urodzinyłał!

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Magda (offline)

Post #30

27-04-2012 - 17:32:31

Jastrzębie Zdrój 

brawo w końcu się należy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 461
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018