renta

Wysłane przez ela nowak 61 

DanaPar (offline)

Post #1

20-05-2013 - 18:38:54

Police 

Witam
jest taka możliwość. teraz jestem na emeryturze, ale wcześniej byłam na rencie z całkowitą niezdolnością do pracy.
Płaciłam i płacę tylko zdrowotne, ale i to można odliczyć od należnego podatku dochodowego (nie całość). Będąc na rencie (emeryturze) nie płaci się pozostałych części składki do ZUS.
Ja byłam na podatku liniowym. Pitów nie łączyłam przy rozliczeniu rocznym. Nie było granicy dozwolonego zarobku. To tak jakby rozliczały się dwa podmioty: firma i ja prywatnie z dochodu z renty (emerytury).
Prawnikiem też nie jestem, mogę jedynie podzielić się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam serdecznie
Dana

bora (offline)

Post #2

22-05-2013 - 21:38:27

Dzięki dziewczyny, własnie myślałam, że tak jest. Tylko potwierdziłyście moje przypuszczenia. Buziole

andzia73 (offline)

Post #3

28-03-2014 - 21:47:16

Gdańsk 

Dziewczynki nie wiem czy w dobrym miejscu piszemyśli ..Ale szanowny ZUS daje mi popalic w dalaszym ciągu...Nie dosc ze mnie uzdrowili w czasie leczenia ,to teraz wyszły nowe klocki....gdy teraz w lutym składałam papiery o ponowna rente,to pancia z ZUS cos tam sie dopatrzyła i wyszło na to ze do wysługi lat nie wlczyli mi jednego stosunku pracy..A było to ponad trzy lata...kazała mi napisac podanie o naliczenie ponowne renty...wiec tak zrobiłam ...dzis od szanownego ZUS dostalam pismo z ponownym naliczniem i z niego wyniklo ze ponad 2 lata płacili mi za małe swiadczenie...Wyrównali mi za ostatnie 3 miesiace a reszta klops...bezradnya ni widu ani słychu... Może któras miała podobna sytuacje? Co ja moge zrobic w tej sytuacji..bawic sie w lisciki z ZUS czy wytoczyc armate na te nieziemską instytucjezmeczony...słów mi juz brakuje ...same problemy prze ten cholerny ZUS...Poradźcie moje kochane ,bo mnie wykończą nerwowosmutny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-03-2014 - 21:47:50 przez andzia73.

irena1409 (offline)

Post #4

09-06-2014 - 19:57:44

Jelenia Góra 

Witam
Jestem nową użytkowniczką portalu jeśli chodzi o ręty to ja jestem po drugiej komisji , pierwszą miałam w 2013r i decyzję miałam wydaną zaocznie całkowicie niezdolna do pracy do marca 2014 , miałam rentę plus dodatek pielęgnacyjny w tym roku w marcu już stawałam osobiście na komisji , pani orzecznik dała mi całkowitą niezdolność do pracy ale zabrała mi dodatek pielęgnacyjny ponieważ mogłam już sama jeść i chodzić na spacery oczywiście renta przyznana tylko na rok

Wenus304 (offline)

Post #5

17-10-2018 - 18:51:51

Kargowa 

A co z prztpadkiem jak dpstaje sie niezdolnosc do pracy a nie distaje sie pieniedzy?
Czy orzeczona niezdolnosc wogole w tym przypadku jest do czegos potrzebna?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-10-2018 - 18:52:40 przez Wenus304.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 421
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018