podróże zagraniczne a niepełnosprawność i przywilejeduży uśmiech

Wysłane przez joasia 

joasia (offline)

Post #1

19-04-2012 - 10:49:00

Wahałam się gdzie umieścić ten wątek - czy w temacie niepełnosprawność, czy podróże... oczko

Chodzi mnie o to, czy legitymacja osoby niepełnosprawnej jest honorowana poza granicami naszego kraju?
Czy trzeba coś dodatkowego mieć przy sobie?

Czy na przykład we Włoszech mogę mieć jakieś zniżki np. komunikacyjne, na bilety wstępu do obiektów i inne?
Może znacie jakiś link z informacją?

A jak jest w innych krajach?

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Agaba190 (offline)

Post #2

20-04-2012 - 07:00:47

k/Warszawy 

Interesowałam się tym w zeszłym roku. Podobno jest opracowywana europejska karta osób niepełnosprawnych. Ale prace podobno cały czas trwaja.
Z tego co udało mi sie dowiedziec to karta parkingowa jest honorowana.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

amado (offline)

Post #3

20-04-2012 - 10:55:19

pokazując kartę parkingową miałam bardzo dużo różnych zniżek (raz mniejszych, raz olbrzymich), czasem krótsze kolejki, osobne wejście i oczywiście parkowanie na kopercie w przeróżnych krajach

joasia (offline)

Post #4

20-04-2012 - 11:41:57

Dziewczynki serce, dzięki za wskazówki buziak
Mam nadzieję, że nie tylko mnie się przydadzą duży uśmiech
Czyli karta pakingowa pokazana np. przy wejściu do muzeum i w kasie?
A czy przy wykupieniu biletu komunikacyjnego też (np. vaporetto)?

Czy to znaczy, że w ogóle nie legitymację sie pokazuje, a kartę parkingową?

Nie jadę samochodem, więc miejsce na parkingu tym razem nie będzie konieczne, ale na przyszłość dobrze wiedzieć duży uśmiech

Teraz znalazłam:
WŁOCHY:
We wszystkich państwowych muzeach włoskich obowiązują następujące ulgi:
- bilety gratis dla osób niepełnosprawnych z UE i dla jednej osoby z ich rodziny lub innej osoby im towarzyszącej, jeśli opiekun przedstawi zaświadczenie, że należy do organizacji zajmującej się osobami niepełnosprawnymi;

Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. /Dante Alighieri/

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 20-04-2012 - 11:54:22 przez joasia.

Halinka (offline)

Post #5

08-07-2012 - 19:30:09

Dołączam do pytania Joasi: wybieram się do Czech - mają tam przy wstępach zniżki dla "swoich" niepełnosprawnych, ale... może ktoś wie, czy honorują też nasze legitymacje?

bergen (offline)

Post #6

08-07-2012 - 19:52:14

Cała Unia Europejska deklaruje otwartość na nasze karty parkingowe. Ale. Ręczyć mogę tylko za nieunijną Norwegię.Tam tak, również ze zniżkami muzealnymi.

Halinka (offline)

Post #7

08-07-2012 - 19:54:01

Dziękujęduży uśmiechNie chodzi mi jednak o kartę parkingową, tylko o wstępy do jaskiń, zamków, muzeów...

Bogdan16 (offline)

Post #8

14-04-2014 - 00:55:59

witam

Ja mieszkam 42 lata w Niemczech i mam Legitymacje 100 GdB i litery G, B, H, GL, RF i mam bardzo durzo zeczy bezplatny ale w Polsce to moge sobie Legitymacje wlozyc sobie wiecie gdzie musialem za wszystko placic w Polsce powinni zrobic 100% dla Obywateli z Polski a mianowicie wy musicie najpierw zmienic przepisy a puzniej dopiero co mozna w danym kraju skozystac nie jestem rasista ale to jest prawda zrubcie tesz cos dla Inwalidow z EU

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2014 - 00:58:39 przez Bogdan16.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 473
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018