Turnus rehabilitacyjny

Wysłane przez Viola1 

Viola1 (offline)

Post #1

05-06-2013 - 16:15:11

szczecin 

Dziewczyny, proszę o informację, jak należy usprawiedliwić w pracy pobyt na turnusie rehabilitacyjnym? Mam zaplanowany turnus rehabilitacyjny w lipcu. W tym tygodniu wybieram się do lekarza rodzinnego po skierowanie na turnus. W ośrodku, do którego jadę wystarczy przedstawić skierowanie na turnus wystawione przez lakarza rodzinnego. Ale nie wiem co należy przedstawić w zakładzie pracy, na jakim druk i czy może również podpisac je lekarz rodzinny? Mam przyznany stopień umiarkowany.

Agaba190 (offline)

Post #2

06-06-2013 - 08:15:06

k/Warszawy 

Tu są przepisy odnośnie niepełnosprawnych i turnusów rehabilitacyjnych
[www.niepelnosprawni.gov.pl].

Jeżeli już wykorzystałaś te 21 dni na cos innego, to możesz dostać zwolnienie lekarskie na czas pobytu na turnusie.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Viola1 (offline)

Post #3

06-06-2013 - 16:56:16

szczecin 

Dziękuję, jeszcze nie korzystałam z tych 21 dni.

Viola1 (offline)

Post #4

06-06-2013 - 17:48:01

szczecin 

Mam jeszcze jedno pytanie do osób, które uczestniczyły w turnusie rehabilitacyjnym. Jaki rodzaj schorzenia miałyście wpisane przez lekarza we Wniosku lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny. Do wyboru we wzorze tego wniosku są schorzenia:
- dysfunkcja narządu ruchu - dysfunkcja narządu słuchu
- osoba poruszająca siê na wózku inwalidzkim
- dysfunkcja narządu wzroku - upośledzenie umysłowe
- choroba psychiczna - padaczka
- schorzenie układu krążenia -inne (jakie) ...................................................

Czy miałyście zaznaczone "dysfunkcja narządu ruchu" ze względu na rękę, czy "inne" i wpisane np. choroba onkologiczna, czy np. mastektomia?
W Centralnej Bazie Organizatorów i Turnusów Rehabilitacyjnych jako rodzaj schorzenia figuruje m.in.: kobiety po mastektomii oraz ze schorzeniami onkologicznymi
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 466
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018