stomatologia

Wysłane przez justyna81 

justyna81 (offline)

Post #1

05-12-2013 - 13:16:03

Na stronce nfz tuznalazłam takie info.

Osobom niepełnosprawnym w stopniu umiarkowanym i znacznym jeżeli wynika to ze wskazań medycznych, przysługuje:

znieczulenie ogólne przy wykonywaniu świadczeń zdrowotnych;
kompozytowe materiały światłoutwardzalne do wypełnień.

Czy ktoś korzystał z takiego finansowania?

właśnie dzwoniłam do poradni i pielęgniarka nic nie wiedziała o tym ale doktor powiedział, że jak na NFZ to przysługuje i można u niego ząbki zrobićsmiling smiley

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 05-12-2013 - 13:27:03 przez justyna81.

Agaba190 (offline)

Post #2

05-12-2013 - 15:32:06

k/Warszawy 

Ciekawy fragment: jeżeli wynika to ze wskazań medycznych. Jak to interpretować? Czy w naszej sytuacji są wskazania medyczne? Jakie?

Chyba, że to chodzi o wskazania medyczne dotyczące wykonywanego zabiegu?

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 05-12-2013 - 15:34:27 przez Agaba190.

justyna81 (offline)

Post #3

05-12-2013 - 22:35:57

zadzwoniłam do nfz dowiedzieć się co i jak i Pani w dziale skargi wniosków powiedziała, że to faktycznie zależy od decyzji lekarza. myśli może lekarze są informowani o wytycznych - tego się nie dowiedziałam bo nie połączyli mnie ze stomatologią bo łączą tylko lekarzy :/

w pierwszym gabinecie pielęgniarka powiedziała, że to zależy od lekarza i on to uzależnia od tego czy pacjent wysiedzi na fotelu itp, generalnie w tej przychodni nie chcą przymocować na nfz, bo ona jest nastawiona na prywatnych klientów i tam mają super sprzęt i bardzo zdzierają- może dlatego tak powiedziała.
drugi dentysta w Sosnowcu powiedział, że dał by mi plomby chemoutwardzalne,
w trzecim gabinecie powiedzieli, że przy orzeczeniu o niepełnosprawności dają te plomby bezpłatnie. ( ale na razie terminów barak)
Napisze jak to wygląda w praktyce jak siądę na fotel.... i rzeczywiście dostanę plombę na NFZ smiling smiley

Agaba190 (offline)

Post #4

06-12-2013 - 07:39:26

k/Warszawy 

Dzięki za info. Oczywiście napisz jak to wygląda w praktyce. Chociaż nie wiem, czy skorzystam. Nasze miłe państwo odzwyczaiło mnie od wizyt u tzw. "państwowego" stomatologa.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 433
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018