Dodatkowy urlop

Wysłane przez basia04 

mysiulka (offline)

Post #1

23-09-2013 - 23:39:52

Edyta dzięki za odpowiedź i mam jeszcze pytanie czy składki PFRON firma odlicza co miesiąc czy raz na rok,bo w mojej firmie jest powyżej 20 osób.Do tej pory o ten urlop się nie upominałam,ale orzeczenie kadrowa odemnie bierze i chciałabym trochę się zorientować jakich użyć argumentów i zawalczyć o te 10 dni urlopu.

Agaba190 (offline)

Post #2

24-09-2013 - 18:12:32

k/Warszawy 

[ulginapfron.pl]

tu masz wszystko o PFRON. Pracodawca musi zatrudniać 25 (nie 20) pracowników w przeliczeniu na pełny etat.

Z tym, że jak dałaś orzeczenie to nie ma znaczenia co , ile odliczają i czy w ogóle odliczają. Urlop Ci się należy + 7 godzinny czas pracy (jeżeli lekarz tak napisze) + przerwa 0,5 godzinna + wyjścia do lekarza w ramach godzin pracy itd.

poczytaj albo na naszm forum albo tutaj
[www.niepelnosprawni.gov.pl]

Składki pracodawca ma obowiązek odprowadzać co miesiąc.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-09-2013 - 18:18:48 przez Agaba190.

nikulam (offline)

Post #3

17-11-2014 - 20:40:02

warszawa 

Dziewczyny jeśli prawo do tych dodatkowych 10 dni urlopu nabyłam 8 października 2014 to do kolejnych 10 dni będę miała prawo od 1 stycznia 2015 czy od 8 października 2015?

aga66 (offline)

Post #4

17-11-2014 - 20:59:07

Warszawa 

Od 1 stycznia 2015 r., tego dodatkowego urlopu dotyczą te same przepisy co zwykłego urlopu wypoczynkowego, Dominiczkobuziak

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

nikulam (offline)

Post #5

18-11-2014 - 18:09:26

warszawa 

Dziękuję AguśkwiatekNapisz jeszcze proszę czy jak do końca roku nie wykorzystam to przepada czy przechodzi jak wypoczynkowy?

nutka (offline)

Post #6

18-11-2014 - 18:51:17

Przechodzi Nikuś tak
Tutaj masz o urlopie dodatkowym [www.niepelnosprawni.gov.pl]

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

nikulam (offline)

Post #7

18-11-2014 - 18:53:12

warszawa 

Dziękuję Kochana! buziak

caca (offline)

Post #8

21-06-2016 - 21:40:47

SŁUPSK 

Pomocy!!!
Zatrudniając się w czerwcu zeszłego roku powiedziałam i pokazałam pisemko,że mam umiarkowany stopień niepełnosprawności.Pierwsze pół roku pracowałam na pół etatu a od stycznia br pracuję na cały etat. Do dzisiaj wszystko było ok (pracowałam 7 godz dziennie ,w nadgodzinach nie musiałam ( dla innych pracowników przymus). Niestety upomniałam się dzisiaj o dodatkowy urlop i rozpętała się burza.Moja kadrowo-księgowa i nie wiem jaką jeszcze funkcję pełni bo szef (właściciel firmy) jej się boi stwierdziła,że mi się nie należy żaden dodatkowy urlop. Powiedziała, że nasz zakład się nie bawi w takie rzeczy, że nigdzie nie zgłaszała iż zatrudnia osobę niepełnosprawną i że zakład nie ma z tego tytułu żadnych korzyści. Z tego względu żadnego dodatkowego urlopu mi nie da.Czegoś tu nie rozumiem. Wolno mi było pracować 7 godzin dziennie , nadgodzin nie musiałam robić a urlop mi się nie należy? Mało się z nią nie pogryzłam (jestem jedyną osobą w zakładzie która się nie boi ani jej ani szefa duży uśmiech ) Wiem ,że prawo stoi za mną ale mam problem. W grudniu br chcę aby mnie zwolnili z przyczyn ekonomicznych zakładu bo chcę startować na świadczenie przedemerytalne Gdy pójdę na udry z nią to będę miała pozamiatane. Z moich planów wyjdą nici.wnerwiony Jednak chciałabym wiedzieć czy ona ma takie prawo- nie dać mi tego dodatkowego urlopu? Co mam zrobić aby był wilk syty i owca cala? bezradny

Agaba190 (offline)

Post #9

22-06-2016 - 06:32:26

k/Warszawy 

[www.niepelnosprawni.gov.pl]
[www.kadry.abc.com.pl]

Nie ma prawa nie dać Ci urlopu. Ale będziesz chciała coś od pracodawcy/kadrowej w grudniu i wtedy może nie pójść Ci "na rękę".
Rozważ co dla Ciebie ważniejsze.
Zwróć uwagę na punkt 7. Wg mnie (laika) jak Ci go (urlopu) teraz nie udzieli, to po otrzymaniu satysfakcjonującego Cie rozwiązania umowy o pracę będziesz mogła wystąpić z roszczeniem finansowym za niewykorzystany urlop.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

caca (offline)

Post #10

22-06-2016 - 21:16:06

SŁUPSK 

Bardzo dziękuję Agaba190 kwiatek Niestety muszę się pogodzić z tymczasową utratą urlopu na rzecz świadczenia przedemerytalnego załamka ale jak widzę tę moją kadrowo-księgową to mam ochotę wgryżć się jej w szyję wnerwiony Najgorsze jest to ,że ona ma dziką satysfakcję z tego iż muszę jej ustąpić.

Renata_72 (offline)

Post #11

22-11-2016 - 15:01:03

Wrocław 

Dziewczyny, chyba nie znalazłam (albo przeoczyłam) odpowiedź na pytanie smiling smiley co z urlopem w roku, w którym wygasa stopień umiarkowany?
Mam go od kwietnia 2015, czyli zgodnie z literą prawa dopiero od kwietnia 2016 przysługuje mi dodatkowy urlop. Moje pytania:
1. czy urlop jest proporcjonalny tylko od kwietnia (czyli nie 10 dni a jakaś tego część?)
2. jeśli mam stopień umiarkowany na 2 lata tj do kwietnia 2017, to czy mam urlop w pełnym wymiarze 10 dni do wykorzystania, czy tylko kilka dni do kwietnia (choć nie ukrywam, ze to by było niesprawiedliwe skoro rok na ten urlop czekałam, stopień jest na 2 lata, to może urlop też przysługuje pełne 2 lata?)

beata40 (offline)

Post #12

22-11-2016 - 16:27:56

Bieszczady 

Renata. W kwietniu 2016 nabywasz prawo do 10 dni urlopu więcej czyli za 2016 r. masz 10 dni więcej. Za 2017 r. też masz 10 dni więcej.

Renata_72 (offline)

Post #13

22-11-2016 - 18:39:03

Wrocław 

Dzięki smiling smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 423
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018