Ulga rehabilitacyjna

Wysłane przez Al_la 

Al_la (offline)

Post #1

14-04-2010 - 19:23:04

k/Warszawy 

Obejrzyjcie na filmie odpowiedzi na wiele pytań w temacie: co osoba niepełnosprawna może odliczyć od podatku w ramach ulgi rehabilitacyjnej

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 15-04-2010 - 13:52:25 przez Al_la.

gosik (offline)

Post #2

15-04-2010 - 21:18:20

Głęboka Prowincja 

I wszystko na temat uśmiech

.... Śmieję się ze wszystkiego na tym ziemskim padole, żeby nie płakać….

suchal (offline)

Post #3

22-04-2010 - 08:42:28

Uzdrowisko 

Rzeczywiście, nic więcej nie trzeba mówić.
Dzięki Al_la.thumbs up

Agaba190 (offline)

Post #4

22-04-2010 - 09:11:39

k/Warszawy 

Odliczam co roku 2280 na samochód i biore faktury za obozy i wyjazdy dziecka (wczasy) i tez odliczam. Kupiłam tez sobie stołek rehabilitacyjny pod prysznic i nakładke na wannę (siedzisko) i tez odliczyłam.
A co tam chociaż z tego skorzystam.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #5

26-04-2010 - 16:35:59

k/Warszawy 

[www.rp.pl]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Hala1962 (offline)

Post #6

26-04-2010 - 16:41:16

Szczecin 

Jak pytałam w moim US w zeszłym roku czy mogę skorzystać z ulgi reh. na kolonie dla dziecka to powiedziano mi, że tak jeśli dziecko pojedzie na obóz dla dzieci niepełnosprawnych lub dzieci osób niepełnosprawnych. A jak Tobie Agabo powiedziano?

b_angel (offline)

Post #7

26-04-2010 - 17:30:10

radom 

Hala
ja się na ten przykład nie pytałam ino odliczyłam bo tak jest w ustawie, ze osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym lub znacznym może odliczyć kolonie swojego dziecka smiling smiley

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

b_angel (offline)

Post #8

26-04-2010 - 17:40:40

radom 

http://www.niepelnosprawni.net/index.php?articles=79&id=64][/url]

Odliczenie pozostałych wydatków, nie podlegających limitowaniu, wymaga dokumentów stwierdzających poniesienie. Należy do nich zaliczyć wydatki na:
- kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia;

[www.niepelnosprawni.net]

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 26-04-2010 - 17:43:29 przez b_angel.

Agaba190 (offline)

Post #9

26-04-2010 - 18:05:13

k/Warszawy 

Dokładnie tak jak Andżeles napisała. Ja nikogo nie pytam. Czytam ustawę i już. A tam jak wół napisane, że dzieci osób niepełnosprawnych, wyjazd na kolonie i obozy. Tylko biorę fakturę VAT. Co roku odliczam wyjazdy syna na 2 obozy.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Kela (offline)

Post #10

26-04-2010 - 19:14:35

Nigdy nie odliczałam za koloniezałamka kurka

Agaba190 (offline)

Post #11

26-04-2010 - 20:01:17

k/Warszawy 

To szkoda. Ja odliczam od początku niepełnosprawności.
W tym roku jak odliczyłam samochód i kolonie syna, no i ulgę na dziecko (ta normalną) to zwrot podatku pokrywa mi opłatę za prawie dwa obozy syna.

Mark Twain

Hala1962 (offline)

Post #12

26-04-2010 - 20:02:53

Szczecin 

No ja chciałam ale mi jasno powiedziano że moje dziecko miałoby korzystać z kolonii dla dzieci niepełnosprawnych lub dzieci osób niepełnosprawnych - co się sprowadza do specjalnych kolonii. No i nie odliczyłam za zeszły rok...ale jeśli tak piszecie to może w tym roku odliczęmyśli

Agaba190 (offline)

Post #13

26-04-2010 - 20:34:26

k/Warszawy 

Hala1962
No ja chciałam ale mi jasno powiedziano że moje dziecko miałoby korzystać z kolonii dla dzieci niepełnosprawnych lub dzieci osób niepełnosprawnych - co się sprowadza do specjalnych kolonii. No i nie odliczyłam za zeszły rok...ale jeśli tak piszecie to może w tym roku odliczęmyśli

Halu, a kogo ty pytasz? I przepraszam, że zapytam. Po co?
Jest ustawa podatkowa i ona jest najważniejsza, a w urzędach (przepraszam jeżeli kogoś obrażę) pracują często niekompetentne osoby. A już zwłaszcza udzielając odpowiedzi przez telefon. Nie biorą kompletnie odpowiedzialności za to co mówią.

Mark Twain

Sara (offline)

Post #14

28-04-2010 - 17:02:58

Pisze tu, żeby nowym wątkiem nie zaśmiecać. Czy podniesiono Wam kwotę zasiłku pielęgnacyjnego? Dostaję 153 zł.

Hala1962 (offline)

Post #15

28-04-2010 - 18:53:22

Szczecin 

Ja mam dalej 153 zeta. Ma być jakaś rewaloryzacja? zdziwiłabym się bardzo...Jak składałam podanie o zasiłek pielęgnacyjny przek końcem roku to uprzedzono mnie że dostanę pieniążki dopiero po nowym roku w marcu z wyrównaniem, bo pieniędzy w kasie już nie było.

Sara (offline)

Post #16

28-04-2010 - 19:10:35

Nie wiem , kogo to dotyczy . Zasiłek pielęgnacyjny podniesiono do 180 paru zł na rękę, mój sąsiad , ma stopień znaczny, tyle dostaje, mama ( ukończone 75) lat tez dostała 30 zł więcej.
Podniesiono w marcu przy waloryzacji emerytur i rent.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-04-2010 - 19:11:42 przez Sara.

Hala1962 (offline)

Post #17

28-04-2010 - 21:30:12

Szczecin 

Saro już wiem, Twój sąsiad dostaje dodatek pielęgnacyjny, a to zupełnie inne świadczenie niż zasiłk pielęgnacyjny. Dodatek pielęgnacyjny przysługuje osobie uprawnionej do emerytury lub renty, pod warunkiem że osoba ta została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat życia. I on ostatnio wzrósł do 180 zł. Dodatek daje ZUS a zasiłek gmina, i można pobierać tylko jedno z tych świadczeń...łeeee....szkoda

Sara (offline)

Post #18

30-04-2010 - 14:28:14

Tak, sąsiad , co prawda ma tę samą grupę, ale jest sparaliżowany... siedzi na wózku. Dramatyczny i bezmyślny skok na główkę w lipcu u biegłego roku...

ajaka (offline)

Post #19

30-04-2010 - 16:33:50

40km od Warszawy 

Ja dostaję dodatek pielęgnacyjny wypłacany przez ZUS w kwocie 181,10zł....Mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji...

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

Al_la (offline)

Post #20

30-06-2010 - 21:09:41

k/Warszawy 

Melduję, że zostałam zawezwana przez Urząd Skarbowy do sprawdzenia PIT-u.
Miałam odliczoną ulgę rehabilitacyjną z tytułu przejazdu na rehabilitację.
Zażądano orzeczenie stopnia niepełnosprawności i ksero dowodu rejestracyjnego z wpisem, że jestem współwłaścicielką.
Żadnych innych potwierdzeń, poświadczeń i pokwitowań nie chcieli duży uśmiech

reniula (offline)

Post #21

01-07-2010 - 00:31:57

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

Dziewczyny.
Czy mogę dopisać mamę do mojego auta jako współwłascicielkę i korzystać z ulgi na paliwo mimo iż nie mieszkamy w tej samej miejscowości?
Mama jest osobą sprawną, tzn. w tym sensie, że w miarę możliwości daje sobie radę sama, nie ma chemioterapii, ponieważ jest po operacji oszczędzającej, a do szpitala, przychodni, swojego lekarza onkologa i na swoje zabiegi ma blisko. Z komunikacji miejskiej korzysta bezpłatnie z tyt.znacznego st.niepełnosprawności.
Z domu ma bliziutko i do tramwaju i autobusu mzk.
Czy wobec tego z takiej ulgi można skorzytsać?

Pozdrawiamy Ja i moja mama Halinka.

Al_la (offline)

Post #22

21-07-2010 - 16:40:26

k/Warszawy 

[www.rp.pl]

ToJa (offline)

Post #23

21-07-2010 - 19:28:43

ojej... to ta podatnczka az musiala pytac Izbe Skarbowa, przeciez o tym wyraxnie mowi zapis w przepisach......

Reniula....... mame oczywiscie mozesz dopisac do samochodu jako wspolwlascicielke........
to nie chodzi o zwrot paliwa.....tylko odpis na dojazdy na leczenie i rehabilitacje
mama ma orzeczenie o niepelnosprawnosci, a wiec ulga jej przysluguje, odliczysz to na PIT 0 za 2010 (Mamy PIT)
2400 zl mozna odpisac, to wychodzi tak ok. 400 zl na reke do zwrotu

zuzanna (offline)

Post #24

22-07-2010 - 08:34:14

Gdynia 

Tojka a nie 2800 zl ?

ToJa (offline)

Post #25

22-07-2010 - 08:56:36

hehehehee Zuzia....pewnie, ze 2800,- .......... za bardzo myslałam o 400 na reke i mi sie i po 2 napisało 400.....
dzieki za poprawke smiling smiley

Sara (offline)

Post #26

22-07-2010 - 09:07:19

Al_la
Melduję, że zostałam zawezwana przez Urząd Skarbowy do sprawdzenia PIT-u.
Miałam odliczoną ulgę rehabilitacyjną z tytułu przejazdu na rehabilitację.
Zażądano orzeczenie stopnia niepełnosprawności i ksero dowodu rejestracyjnego z wpisem, że jestem współwłaścicielką.
Żadnych innych potwierdzeń, poświadczeń i pokwitowań nie chcieli duży uśmiech

Przepisy nic nie mówią o tym , że muszę być współwłaścicielką . A może się mylę. Jeżeli pozostaje we wspólnocie majątkowej to chyba oczywiste , że samochód jest wspólną własnością.
Jak to wygląda? Ja sobie odpisuje za dojazdy na rehabilitację a jako współwłaściciel nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym.
A gdybym np. dojeżdżała taksówką, to też płacę.

ToJa (offline)

Post #27

22-07-2010 - 09:15:48

Saro dyskusja na ten temat była na poprzednim forum......... zajrzyj........

Agaba190 (offline)

Post #28

22-07-2010 - 13:11:15

k/Warszawy 

zuzanna
Tojka a nie 2800 zl ?

A mnie się coś wydaje, że to jest 2.280 zł.

Czy coś przeoczyłam i podnieśli limit wydatków na samochód.

Mark Twain

ToJa (offline)

Post #29

22-07-2010 - 13:22:32

używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne, które nie ukończyły 16 roku życia, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2280 zł ......................

heheheh sprawdzilam wrescie w przepisach............. hehhee rok podatkowy skonczyl sie juz pol roku temu to nawet kwoty uciekaja z glowy szok

Sara (offline)

Post #30

22-07-2010 - 16:31:00

Grzecznie pomaszerowałam na stare Forum i... dalej mam mętlik w głowie. Co znaczy : podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa "? Czy ja jestem taką osobą? Chyba nie , bo pobieram emeryturę.
Właścicielem obecnego samochodu jest mąż. Nie mamy rozdzielności majątkowej.
Odpisałam sobie ulgę, mam stopień znaczny.
Dziewczyny, rzućcie jakąś konkretną podstawą prawną, bo spać nie będę mogła. prosi
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 428
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018