Ulga rehabilitacyjna

Wysłane przez Al_la 

Magda (offline)

Post #1

14-03-2013 - 16:05:34

Jastrzębie Zdrój 

mysiulka...o to musisz zapytać osobiście samego rehabilitanta? jedni zakładają kartę drudzy nie?

mysiulka (offline)

Post #2

14-03-2013 - 16:12:50

a może ma ktoś namiar na rehabilitanta w Warszawie który nie prowadzi kart ,może być też Ostrołęka albo Wyszków?

Rudzia (offline)

Post #3

14-03-2013 - 16:24:24

Warszawa 

A ja też złożyłam już hmm....myśli z 2 tyg.temu i odliczyłam ulgę a gdybym ( GAPA !!! ) miała fakturkę na swój pierwszy stanik haha to też bym go odliczyła oraz protezę . Po dość intensywnej rozmowie z pewną moją znajomą panią z US ( i to taką wyżej postawioną ) mam się nie ograniczać i odliczać ... staniczek , kostium, i co tam wiąże się z mym normalnym funkcjonowaniem ... Na moje obawy ,że przecież są różne interpretacje i mogą mi zakwestionować powiedziała "Będziemy się kłócić, odwoływać ....a jak nie to " zdejmiesz stanik z protezą walniesz jednej lub drugiej Panience na biurko i niech sobie popatrzą na Ciebie! " ... oj wiele by tu pisać jakich argumentów moja znajoma użyła i serce mi rosło ! Czyli co ? ... czas chyba się zabrać za tych urzędników i walczyć o swoje ! No to ja czekam na ich... argumenty haha.

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

b_angel (offline)

Post #4

14-03-2013 - 17:25:57

radom 

Rudzia
przepisy mówią wyraźnie, że biustonosz i kostium pływacki gordetem nie są i nie wolno ich odliczać

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Rudzia (offline)

Post #5

14-03-2013 - 19:02:32

Warszawa 

b_angel
Rudzia
przepisy mówią wyraźnie, że biustonosz i kostium pływacki gordetem nie są i nie wolno ich odliczać

Przepisy można różnie interpretować... ( i ile urzędników tyle opinii a wiem ,że jak się człowiek zaprze i dobrze "ubierze" w argumenty i ... namacalne dowody to ... szanse są na wygraną )
ale powiem tak ...ja z US raczej nie chcę zadzierać , ja strachliwa stres ale myślę sobie ,że skoro pracownik US sam mi to zaproponował i zaoferował pomoc w razie "wojny" to chyba ... grzechem nie spróbować. A z drugiej strony może jeśli będzie więcej takich osób , więcej "błędnych" odliczeń to zrozumieją Ci tam najmądrzejsi ,że protezy sobie nie wsadzę w słodki i sexowny push-up ,że nie mogę iść i kupić byle g... , że niestety nie mam tej opcji i kupić każdy który mi się podoba ;/ ... a jak będą chcieli to proszę bardzo niech się chociaż na 1 dzień taka osoba zamieni i pochodzi bez .... . Szczerze nie zrobiłabym tego sama, ale moja znajoma zasiała we mnie ziarenko "walki" więc... powalczę. Ja wiem ,że cycyek , że jego brak to nie koniec świata ale ... to element który jest nam niezbędny do prawidłowego egzystowania i dlatego ktoś stworzył takie cudo jak proteza a do niej odpowiedni biustonosz... Wiem , porywam się jak szalony Don Quijote de la Mancha na wiatraki .... cóż widać tak mają Szalone Rude Kobietki

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

lulu (offline)

Post #6

14-03-2013 - 19:50:33

k/Kwidzyna 

Rudzia i ja też mam zamiar stanąć okoniem wobec US. Pracodawca mi nie zapłacił za XII 2012, a pit wystawił tak jakby zapłacił. Byłam u naczelnika i tam raczej skłaniał się abym rozliczyła zgodnie z wystawionym pit-m. Zapytałam czemu mam poświadczyć nieprawdę, przecież rozliczam się z osiągniętego dochodu, a nie z tego co ktoś sobie napisał. Zapytałam się jeszcze czy gdybym miała wystawiony pit na 1000000 zł, a nie otrzymałabym takich pieniędzy to też miałabym się rozliczyć. Nieuczciwego pracodawcę nie obowiązuje prawo ???? i dla tego ja mam też być nieuczciwa? Skoro w Polsce jest dobrowolne opodatkowanie i ja korzystam z tego prawa, to mam robić to nieuczciwie?

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Agaba190 (offline)

Post #7

22-03-2013 - 16:58:29

k/Warszawy 

Dla osób zainteresowanych odliczaniem kosztów używania samochodu.

Byłam wczoraj w US (wezwana za rok 2011).

Zapytałam jak urząd widzi odliczanie kosztów samochodu. Tzn. jakie dokumenty muszę mieć, żeby móc skorzystać z tej ulgi.

1. Odliczamy tylko dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne. Nie odliczamy wizyty u lekarzy, dojazdów na chemię, herceptynę , badania itd
2. Konieczne jest zaświadczenie od lekarza, że konieczna jest rehabilitacja .
3. Konieczne jest zaświadczenie od np. masażysty, rehabilitanta, że takie zabiegi odbywałam (musi być podana ilość zabiegów tzn.ile razy u niego byłam)
lub zaświadczenie z klubu Amazonek ile razy byłam na np. gimnastyce.
4. Czy basen jest rehabilitacją w rozumieniu Ustawy? Niestety nie uzyskałam odpowiedzi na to pytanie.Pani ma do mnie zadzwonić.
5. Oczywiście musimy mieć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i dokument rejestracyjny pojazdu (z roku kiedy odliczałyśmy ulgę).
6. Następnie piszemy oświadczenie jaka jest odległość od miejsca zamieszkania do miejsca naszej rehabilitacji. Mnożymy to przez ilość rehabilitacji, no i razy dwa (bo przecież musimy z tej rehabilitacji wrócić).
7. Obliczamy średnie spalanie naszego samochodu i obliczamy ile zakupiłyśmy litrów paliwa , żeby dojechać - wrócić z rehabilitacji. Następnie mnożymy ilość paliwa x średnią cenę paliwa w danym roku . I to możemy właśnie odliczyć.

Urzędu nie interesuje, że oprócz paliwa jest jeszcze amortyzacja samochodu. Ale myślę, że to można wywalczyć np. w odwołaniu, gdyby zakwestionowali nasze inne (czytaj wyższe) wyliczenie.
Tak w każdym razie do tej sprawy podchodzi mój Urząd Skarbowy. Dodam, że ja nie odliczałam ulgi z tytułu samochodu a tylko internet i kolonie (obozy) dziecka.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

sasky7 (offline)

Post #8

22-03-2013 - 19:59:50

Warszawa 

b_angel
cyckonosza nie można odliczać

Cyckonosza może i nie.
Ale zawieszenie do protez ?

Babeczka, która wystawiała mi fakturę, napisała tak pod kątem przyszłej ulgi uśmiech

b_angel (offline)

Post #9

22-03-2013 - 20:05:32

radom 

Sasky
babeczka, któa wystawiała fakturę nie zna przepisów
i nic Ci nie da powoływanie się na nią jak się US doczepi

wałkowałysmy ten temat już setki razy

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Magda (offline)

Post #10

23-03-2013 - 07:00:46

Jastrzębie Zdrój 

hm..........ja też już wałkowałam 1000 razy ....że w moim mieście odliczyć można gorset ortopedyczny...i ja je odliczam od 6 lat...w końcu protezy nie da się nosić cały czas w ręku....u mnie panie były w urzędzie skarbowym zdziwione....cóż za pytanie zadałam

sasky7 (offline)

Post #11

25-03-2013 - 14:52:39

Warszawa 

b_angel
...

Jestem tu od tygodnia ...

... więc tej setki wałków jeszcze nie przeanalizowałam skromniś
Obecnie rozpracowuję oczko wyjazd do sanatorium.

P.s. nasz PIT już zaniesiony, więc ... odliczenie m.in. za zawieszenie już poszło niezdecydowany
Tak to jest, jak się pierwszy raz samemu wypełnia PIT i nie zna się przepisów gafa

Pozdraviam uśmiech

lulu (offline)

Post #12

25-03-2013 - 22:45:50

k/Kwidzyna 

Tak wygląda gorset ortopedyczny.
i jeszcze jeden:

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 25-03-2013 - 22:49:16 przez lulu.

caca (offline)

Post #13

26-03-2013 - 19:39:00

SŁUPSK 

sasky7
...

Jestem tu od tygodnia ...

... więc tej setki wałków jeszcze nie przeanalizowałam skromniś
Obecnie rozpracowuję oczko wyjazd do sanatorium.

P.s. nasz PIT już zaniesiony, więc ... odliczenie m.in. za zawieszenie już poszło niezdecydowany
Tak to jest, jak się pierwszy raz samemu wypełnia PIT i nie zna się przepisów gafa

Pozdraviam uśmiech
Zawsze mozna złożyć korektę zeznaniarotfl

Lezard (offline)

Post #14

09-03-2014 - 22:02:23

Wroclove 

A czy dojazdy na chemioterapię kwalifikują się pod ulgę rehabilitacyjną? Jako dojazdy na zabiegi lecznicze?
Będę wdzięczna za informację!
Pzdr!

lulu (offline)

Post #15

09-03-2014 - 22:15:38

k/Kwidzyna 

Dojazdów na chemię nie można odliczyć. Odliczamy, jak wskazuje nazwa, tylko ulgę rehabilitacyjną.

je

Al_la (offline)

Post #16

25-01-2016 - 18:02:35

k/Warszawy 

[www.niepelnosprawni.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

achesa (offline)

Post #17

15-02-2016 - 13:17:38

Pyrlandia 

Dziewczyny, jak odliczyć wczasy dziecka? czy w grę wchodzą tylko kolonie, obozy czy też wczasy gdzie jadę razem z dziećmi-jeśli ośrodek wystawi mi fakturę na "wczasy dziecka"?

Agaba190 (offline)

Post #18

15-02-2016 - 17:51:50

k/Warszawy 

Przepis wyraźnie mówi o:

kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia;

Wczasów nie możesz odliczyć.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Barankowa1963 (offline)

Post #19

21-03-2016 - 19:32:42

Opolskie 

w moim urzedzie powiedziano mi, że można odliczyc dojazdy na chemię i to wcale nie tylko samochodem ale i autobusem czy pociągiem..trzeba mieć faktury lub zbierać bilety.
Pozdrawiam
tu jest tez to fajnie opisane.Pozwodzenia

[www.podatki.biz]

odpłatny, konieczny przewóz na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 21-03-2016 - 19:46:57 przez Barankowa1963.

Agaba190 (offline)

Post #20

29-12-2017 - 17:18:08

k/Warszawy 

Dziewczyny bądźcie czujne. Zmieniają się zasady ( na korzyść) w uldze rehabilitacyjnej dotyczące korzystania z samochodu. Z tego co wyczytałam ( ale to są niestety tylko artykuły z gazet - nie widziałam na razie nic w oficjalnych przepisach) to każdy kto posiada orzeczony stopień niepełnosprawności (lekki, umiarkowany, znaczny) i jest właścicielem lub współwłaścicielem samochodu będzie mógł bez dokumentowania odliczyć 2280 zł od dochodu. I to bez względu, gdzie tym samochodem jeździł (wizyty lekarskie, badania, zakupy)
Będzie to już można zrobić przy rozliczaniu PIT-u za 2017 rok.
Jak znajdę coś konkretnego ( oficjalnego) to wkleję link.

Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #21

31-12-2017 - 09:26:07

k/Warszawy 

[www.nie-pelnosprawni.pl]

Mark Twain

Al_la (offline)

Post #22

31-12-2017 - 20:57:35

k/Warszawy 

No to odliczamy uśmiech

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Al_la (offline)

Post #23

21-03-2018 - 18:04:03

k/Warszawy 

Dziś pracownik Ministerstwa Finansów wypowiedział się na temat ulgi rehabilitacyjnej.
Orzekł, że żeby odpisać od podatku 2280 zł trzeba na życzenie Urzędu Skarbowego złożyć oświadczenie o uczestnictwie w rehabilitacji. Jeśli ja się nie rehabilituję, to z tego wynika, że nie mogę odliczać tej kwoty? Kłamać na pewno nie będę.
A jak się tu mają zakupy osoby niepełnosprawnej, o które miała być rozszerzona ulga? Też mam oświadczać, że mąż mnie wiózł do sklepu, żebym sobie mogła buty kupić? Za mało papierków mają, czy wycofali się z tych zakupów?

Agaba190 (offline)

Post #24

21-03-2018 - 18:15:32

k/Warszawy 

Alu można gdzieś to przeczytać/posłuchać?.

Mark Twain

Al_la (offline)

Post #25

21-03-2018 - 18:24:36

k/Warszawy 

Nie, mój mąż posłuchał dzwoniąc do MF uśmiech
Ja jutro zadzwonię do urzędu i zobaczymy. Najwyżej nie będę piła kawy na podniesienie ciśnienia chichot
I nie chodzi mi o to odliczenie, tylko o to nasze prawo. Każdy interpretuje jak chce.

Agaba190 (offline)

Post #26

21-03-2018 - 18:44:45

k/Warszawy 

Jak ja dzwoniłam do MF (ale to było chyba ponad miesiąc temu) to powiedzieli, że w ustawie wykreślone jest zdanie o rehabilitacji i właśnie dlatego mogę korzystać z samochodu również na dojazd do lekarza, do pracy i na zakupy. Owszem w broszurze dotyczącej rehabilitacji umieszczonej na stronie MF jest informacja, że na żądanie organów podatkowych muszę udowodnić, że korzystam z samochodu tzn. powinnam mieć np. paragony za benzynę, rachunki za przegląd, za naprawę, wymianę opon. Chodzi o to, że w ogóle jeżdżę tym samochodem.

....."Za wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych poniesione w  roku podatkowym
przez podatnika będącego osobą niepełnosprawną lub podatnika, na którego utrzymaniu są osoby niepełnosprawne w  ramach limitowanej ulgi na używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej można uznać wydatki na paliwo oraz inne wydatki związane z  utrzymaniem tego samochodu w stanie umożliwiającym korzystanie z niego, jak np. wydatki na jego naprawę, wymianę opon czy ubezpieczenie..."

To z ich (MF) - tutaj

Mark Twain

fianiebieska (offline)

Post #27

21-03-2018 - 19:04:26

Warszawa 

Pracownik ministerstwa chyba nie przeczytał nowelizacji ustawy a ja tak i to bardzo dokładnie. Trochę się zeszło bo nie jestem prawnikiem a te wszystkie odsyłacze... No nieważne.

Nie ma znaczenia do jakich celów używany jest samochód. Mamy prawo do odliczenia. Jedynie Alu zwracam uwagę że nie jest to odliczenie od podatku tylko od dochodu.

fianiebieska opowiada

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-03-2018 - 19:05:59 przez fianiebieska.

fianiebieska (offline)

Post #28

21-03-2018 - 19:05:39

Warszawa 

W razie gdyby któraś z was chciała mam podrukowane ustawy i zaznaczone właściwe fragmenty i na życzenie mogę foto wysłać np na maila.

fianiebieska opowiada

Al_la (offline)

Post #29

21-03-2018 - 19:13:04

k/Warszawy 

Tak wiem, że od dochodu uśmiech

Agaba190 (offline)

Post #30

21-03-2018 - 19:19:14

k/Warszawy 

Przeczytajcie dokładnie broszurę na stronie MF. Bo niby nie musimy dokumentować wydatków, ale jednak musimy. załamka. Od dziś biorę faktury na paliwo, wymianę opon ( za chwilę będę to robić). Dobrze, że mam potwierdzenie opłacenia polisy AC i OC.śmiech. I w du....ie mam, co który urzędas mówi. Najwyżej pójdę z nimi do Sądu.

Jeżeli nie macie potwierdzenia wydatków na samochód za rok 2017 ( a ta ulga przysługuje już za poprzedni rok) to odliczcie tylko tyle ile zapłaciłyście/liście za ubezpieczenie samochodu, bo faktycznie mogą nas ciągać do urzędów i żądać faktur za np. paliwo.

Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-03-2018 - 19:24:26 przez Agaba190.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 443
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018