Likwidowanie barier w komunikowaniu się

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

20-02-2010 - 18:30:34

Forumowo 

Aby wystąpić o dofinansowanie trzeba złożyć wniosek we właściwej jednostce na danym terenie. /Druk do pobrania w zakładce "pobierz" na stronie głównej/.

Tu można rozmawiać na temat dofinansowania zakupu urządzeń lub wykonania usług z zakresu likwidowania barier w komunikowaniu się.

gosik (offline)

Post #2

15-04-2010 - 21:34:31

Głęboka Prowincja 

Składałam i to 2 razy wnioski o likwidacji barier w komunikowaniu się / laptop / ale każde z nich było odmowne. Niby się wszystkim należy ze stopniem znacznym a jednak nie ...
Pani z PCPR stwierdziła, że i tak nie dostanę bo nie jeżdżę na wózku inwalidzkim ... ale nie wszędzie taki podział obowiązuje ... bezradny

.... Śmieję się ze wszystkiego na tym ziemskim padole, żeby nie płakać….

beti1968 (offline)

Post #3

19-04-2010 - 22:35:21

Zabrze 

Ja złożyłam wniosek w zeszłym roku........dałam im wolną rekę........niech dadzą co mają......
Odpowiedz brzmiała.....ze wzgledu na brak środków pienięznych ,prosze o złozenie wniosku jeszcze raz w 2011r.
Złożę ,a co.......orzeczenie mam do 2012r......ciekawe co napiszą tym razem....

akzseinga74 (offline)

Post #4

19-02-2011 - 15:44:58

Powiedzcie proszę kto może ubiegać się o to dofinansowanie (tez interesuje mnie komputer). Czy trzeba coś dopłacać, czy PFRON refunduje całą kwotę zakupu. Wiem, że teraz z pieniędzmi ciężko, ale jeżeli bym się kwalifikowała to z chęcią bym wniosek złożyłasmiling smiley

ToJa (offline)

Post #5

19-02-2011 - 16:00:41

laptop/komputer -
Procedura by otrzymać laptopa z PCPR wygląda następująco:
1. Składamy wniosek w pcpr. + mnóstwo załączników.
2. Komisja przyznaje nam kasę-wniosek rozpatrzony pozytywnie.
3. Podpisujemy z nimi umowę.
4. Mamy około 2 miesiące na zrealizowanie umowy-zakup laptopa.
5. Idziemy do sklepu z umową i wpłacamy różnicę między ceną laptopa a dofinansowaniem z pcpr.
6. PCPR ma 14 dni na przelanie kasy-dofinansowania na konto sklepu.
7. Odbieramy laptopa.
8. I na koniec pomiędzy 6 a 7 albo na końcu otrzymujemy fakturę, którą pcpr kseruje sobie.

Rzeczywistość - pcpr nie ma pieniędzy - to, że się cos nalezy, a to czy dostaniemy to wielka różnica
oni nawet nie mają pieniedzy na turnusy rehabilitacyjne - ostatnio dostają tylko dzieci

Aby dostać dofinansowanie laptopa/komputera trzeba by mieć: stopien znaczny, ze trzy choroby wspólistniejące (np. niepełnosprawnośc z powodu braku nóg, rąk, ewentualnie być niewidomym(znaczyna utrata wzroku) lub głochoniemym) - taaaa wtedy bys dostała

ale oczywiście wniosek mozna złożyć zawsze - może się ktoś pomyli i Ci da
ja się załapałam przez urzędniczą pomyłkę w 2009 roku na turnus rehabilitacyjny

ToJa (offline)

Post #6

19-02-2011 - 16:44:06

dodam jeszcze, że szybciej można otrzymac dofinansowanie do komputera (+ wiele innych) gdy podejmuje sie studia
wszystko jest na stronie PFRON [www.pfron.org.pl] w zakładkach programy i zadania pfron i programy UE
na pieniądze bezpośrednio z PCPR nie ma co liczyć, chyba, że załapiesz się na jakiś program unijny (ja w 2010 się załapałam - dostałam turnus rehabilitacyjny i za dwa tysiaki mogłam sobie wybrać jakie chciałam kursy - projekt nazywał się: Pokonać wykluczenie.Wszechstronna aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powiatu poznańskiego"

akzseinga74 (offline)

Post #7

21-02-2011 - 08:51:38

Ja już studia skończyłam i też z dofinansowaniem z PFRON-u przewraca_oczy Jeżeli PCPR nie ma pieniędzy to trudno. Pytałam z ciekawości jak to wygląda i kto może składać wniosek (ja mam umiarkowany stopień niepełnosprawności). Korzystałam tez z dofinansowań do turnusów rehabilitacyjnych (ostatnio w 2009), PCPR zwracało mi również różnice w cenie za zakupioną perukę uśmiech Może któregoś dnia zadzwonię do PCPR i zapytam czy w ogóle warto składać wniosek przewraca_oczy

sibud (offline)

Post #8

10-04-2011 - 11:49:21

płock,toruń 

witam wszystkich
jestem osoba która zna dofinansowania troszkę z innej strony . Dofinansowaniami zajmuje sie zawodowo , wykonuje je jako firma .
Znam dobrze problemy i wnioskodawcow i urzędów i zapewniam was kazdy ma tu jakies swoje racje . wielokrotnie bylem swiadkiem problemow z uzyskaniem dotacji w czym z regoly mozna pomoc jezeli wie sie gdzie zapukać .Z drugiej strony czasem sie okazywalo ze problemy byly po drodze a konsekwecji dofinansowanie bylo jednym wielkim wyłudzeniem mimo iz w granicach polskiego prawa ale jednak.
jakby ktos mial pytanie osobiste prosze o meila tom-pol@gazeta.pl postaram sie pomoc
siedze w tym 10 lat , okolo 60 wnioskow zrealizowanych

filipinka35 (offline)

Post #9

21-07-2011 - 22:23:00

Ja dostałam zasiłek docelowy z MOPS i co miesiac bede dostawac zasiłek pielęgnacyjny własnie z MOPS

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

Al_la (offline)

Post #10

04-09-2012 - 11:53:08

k/Warszawy 

[www.rynekzdrowia.pl]

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

rysiek301 (offline)

Post #11

08-01-2020 - 11:01:11

gosik
Składałam i to 2 razy wnioski o likwidacji barier w komunikowaniu się / laptop / ale każde z nich było odmowne. Niby się wszystkim należy ze stopniem znacznym a jednak nie ...
Pani z PCPR stwierdziła, że i tak nie dostanę bo nie jeżdżę na wózku inwalidzkim ... ale nie wszędzie taki podział obowiązuje ... bezradny

teraz tyle ograniczeń porobili. Największe szanse na dofinansowanie ma właśnie osoba ze znacznym stopniem

rysiek301 (offline)

Post #12

27-02-2020 - 12:29:54

To, że ktoś ma znaczny stopień, to wcale nie ooznacza, że z "automatu" otrzyma dofinansowanie do laptopa.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 422
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018