Karta parkingowa

Wysłane przez Amazonki.net 

Amazonki.net (offline)

Post #1

20-02-2010 - 18:32:31

Forumowo 

Tu rozmawiamy o Karcie Parkingowej.

bożka1 (offline)

Post #2

22-04-2010 - 21:52:44

Jastrzębie Zdrój 

Ja dostałam kartę parkingową przy stopniu znacznym- ale przyznam się szczerze ,ze bardzo,bardzo rzadko z niej korzystam

gosik (offline)

Post #3

23-04-2010 - 23:05:53

Głęboka Prowincja 

ja mam kartę od początku leczenia i bardzo z niej korzystam smiling smiley

.... Śmieję się ze wszystkiego na tym ziemskim padole, żeby nie płakać….

Agaba190 (offline)

Post #4

24-04-2010 - 07:06:11

k/Warszawy 

A ja wykorzystuję kartę parkingową głównie do przejeżdżania ulicami, gdzie jest zakaz ruchu.
W Warszawie pomaga mi to uniknąć korków, jak nie daj Boże, jestem w centrum w tzw. godzinach szczytu.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Grażyna1 (offline)

Post #5

24-04-2010 - 08:02:01

Warszawa 

Agatko - to z tą karta mozna się poruszać po takich uliczkach ? Nie wiedziałam.

Agaba190 (offline)

Post #6

24-04-2010 - 08:14:34

k/Warszawy 

Jak odbierałam kartę to wręczono mi również przepisy (wydrukowane na kartce) co mi wolno.
Karta parkingowa potwierdza uprawnienia:

•do korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
•do niestosowania się do następujących znaków drogowych:

◦B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach
◦B-3 zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych
◦B-3a zakaz wjazdu autobusów
◦B-4 zakaz wjazdu motocykli
◦B-10 zakaz wjazdu motorowerów
◦B-35 zakaz postoju
◦B-37 zakaz postoju w dni nieparzyste
◦B-38 zakaz postoju w dni parzyste
◦B-39 strefa ograniczonego postoju

,,,,,, [www.niepelnosprawni.pl]

Nie ukrywam, że ciągle przejeżdżam przez Nowy Świat. radochaTylko musisz wyłożyć kartę.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #7

24-04-2010 - 10:36:03

k/Warszawy 

Znam takę osóbkę, która uwielbia jeździć Nowym Światem i rozmawiać z panami policjantami rotfl

A ja korzystam z karty (jako pasażer) zawsze podczas parkowania pod szpitalem. Parking jest bardzo rozległy i trzeba daleko iść, a miejsca dla niepełnosprawnych są pod samym wejściem do budynku uśmiech
Korzystam również pod marketami, gdy jest problem z zaparkowaniem na innym miejscu.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

aniolek1 (offline)

Post #8

01-09-2010 - 12:17:18

a mi nie chcą dać karty dlaczego?

uśka (offline)

Post #9

01-09-2010 - 13:01:10

Aniołku mnie też nie dali karty parkingowej , miałam ją tylko przez pół roku .W lipcu stawałam na komisje i już nie dostałam mimo że nadal mam stopień znaczny ,tak że to zależy od regionu i lekarza .pociesza

Wklej na forum [BBCode]:

malgos 10 (offline)

Post #10

01-09-2010 - 23:18:40

Łódź 

dziewczyny ja mówię że co kraj to obyczaj
Więc też co lekarz to lekarz
Mnie ostatnio dali dalej kartę na stałe jak i stopień umiarkowany

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Ella (offline)

Post #11

04-09-2010 - 17:38:20

Gorzów Wlkp. 

W sumie to prawda, co kraj to obyczaj.
Jednak według mojego rozeznania łatwiej dostać kartę, gdy się ma stopień przynajmniej umiarkowany i dodatkowo literkę R (narządy ruchu).
Warto jednak powalczyć, w końcu nasze ręce z powodu wycięcia węzłów są niepełnosprawne.

A warto mieć kartę, jeśli nie ma się garażu.
Ja nie mam i parkuję w uliczkach osiedlowych, czasem na znaku zakazu.
Teraz wyszły nowe przepisy, pozwalające na karanie mandatem za takie parkowanie, więc karta się przyda uśmiech

Alcia (offline)

Post #12

11-10-2010 - 15:37:54

Malbork 

ostatnio założyli mi blokade na koło (miałam położoną karte parkingową)
postawiłam samochód na chodniku i zachowałam przepisowo 1.5 m dla pieszych,
Służba miejska działa u nas Super !!!!
myślałam że ich pogryze, mąż stał i zabroniłam mu się odzywać,
w końcu zdjeli blokade i pan stwierdził że wiem więcej od nich smiling smiley,
spisali mnie i dostałam pouczenie,
zaznaczyłam że i tak tam będe parkować samochód smiling smiley
ponieważ miasto w tej okolicy nie ma wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

A najważniejsze to żeby we wszystkim widzieć pozytywne strony ; ))

Pyrunia (offline)

Post #13

19-11-2010 - 10:41:38

Stolica Pyrlandii 

Powiedzcie mi czy można ubiegać się o wydanie karty parkingowej
jeśli upłyneły 2 tygodnie na odwołanie

b_angel (offline)

Post #14

19-11-2010 - 13:06:12

radom 

no raczej nie

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Pyrunia (offline)

Post #15

19-11-2010 - 13:51:08

Stolica Pyrlandii 

no i masz.
Dziewczynie jaśnie wysoki urzędnik powiedział, że nie należy sie i już...

b_angel (offline)

Post #16

19-11-2010 - 13:55:17

radom 

jaśnie wysokie urzędniki często tak mają
trza było od razu sie odwoływać

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

BeataM (offline)

Post #17

15-02-2011 - 21:35:14

Dziś odebrałam kolejne orzeczenie o niepełnosprawności, w dalszym ciągu mam umiarkowany, ale już na stałe, z symbolami 05-R i 11-I i w dalszym ciągu przyznano mi kartę parkingową. Przy poprzednim orzeczeniu nie wyrobiłam tej karty, bo jeździliśmy służbowym samochodem i małżonek mówił, że nie można korzystać... teraz mamy swój i chciałabym tę kartę wyrobić i w związku z tym mam pytanie: czy małżonek musi być ze mną w urzędzie z dowodem rejestracyjnym samochodu (bo oczywiście zarejestrował tylko na siebie)? czy karta przynależy się do konkretnego samochodu, tzn numeru rejestracyjnego?
Dodam, że ja nie mam prawa jazdy i autem kieruje tylko Hrabia.

na Forum od 17 lipca 2006r.

lulu (offline)

Post #18

15-02-2011 - 21:43:59

k/Kwidzyna 

Karta jest Twoja i Ty w każdym samochodzie (z hrabia, z kolega, z sąsiadem itp.) z tą kartą masz prawo korzystać z przywilejów.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

akzseinga74 (offline)

Post #19

19-02-2011 - 15:49:24

Nigdy nie przyznali mi karty parkingowej i zawsze dawali mi stopień umiarkowany, nawet gdy miałam już przerzuty.
Czuje się pokrzywdzona, bo i rentę za pierwszym razem zabrali mi po 2 latach, a teraz gdy składałam z powodu przerzutów (szefowa mnie zwolniła z pracy z powodu długotrwałej choroby) dali tylko na rok (który niedługo się kończy) i nigdy nie miałam dodatku pielęgnacyjnego. Te urzędasy jak mnie widzą to się dziwią, że jestem tak chora, bo przecież dobrze wyglądam. Moja teoria jest taka: jak już będę źle wyglądać, to już nie będzie dla mnie żadnego ratunku. Nerwy mnie na to wszystko biorą wstydniś

adamalika74 (offline)

Post #20

11-08-2011 - 13:52:22

Szczecin 

Dziwne to wszystko co piszecie a zarazem smutne, przecież my nie udajemy swojej choroby, mamy ją i musimy z nią żyćsad smiley
Ja u siebie w Szczecinie złożyłam wniosek o wydanie orzeczenia i dostałam znaczny na 5 lat, dodatkowo dostałam kartę parkingową oraz kartę bezpłatnego postaju we wszystkich strefach parkowania. Korzystam z tego ostatniego dosyć regularnie, natomiast na parkingu dla niepełnosprawnych staram sie nie parkowac.

luska (offline)

Post #21

11-08-2011 - 21:28:49

Gdynia 

akzseinga74
Nigdy nie przyznali mi karty parkingowej i zawsze dawali mi stopień umiarkowany, nawet gdy miałam już przerzuty.
Czuje się pokrzywdzona, bo i rentę za pierwszym razem zabrali mi po 2 latach, a teraz gdy składałam z powodu przerzutów (szefowa mnie zwolniła z pracy z powodu długotrwałej choroby) dali tylko na rok (który niedługo się kończy) i nigdy nie miałam dodatku pielęgnacyjnego. Te urzędasy jak mnie widzą to się dziwią, że jestem tak chora, bo przecież dobrze wyglądam. Moja teoria jest taka: jak już będę źle wyglądać, to już nie będzie dla mnie żadnego ratunku. Nerwy mnie na to wszystko biorą wstydniś

Zawsze możesz się odwołać od tej decyzji....
Jeśli masz stopień umiarkowany i z literką" R" karta parkingowa należy Ci się jak psu kość...
Ja się odwołałam do sądu i pani sędzina była bardzo zdziwiona czemu przy stopniu umiarkowanym z narządem ruchu nie dali mi karty parkingowej.....powiedziała że taka karta należy mi się i mi ja przyznała.....

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Halinka (offline)

Post #22

05-10-2011 - 19:28:25

Dziewczynki, był u mnie dziś listonosz, przyniósł orzeczenie i oto wskazówki dotyczące "spełniania przez osobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art. ... ustawy... Prawo o ruchu drogowym" - spełnia! radocha
To mnie miło zaskoczyli! Symbol 09-M, pan doktor na komisji KATEGORYCZNIE stwierdził, że z moim schorzeniem ABSOLUTNIE karty parkingowej nie dostanę. Albo to sprawka Pani pracownik socjalnej, która zresztą na ten temat w ogóle ze mną nie rozmawiała, ale ogólnie była człowiekiem, nie tylko urzędnikiem, albo udało mi się pana doktora jednak przekonać, mówiąc mu krótko, dlaczego i do czego może mi się ona karta przydaćchichot Może żal mu się zrobiło mojego chłopa, że teraz to on będzie musiał dźwigać siaty z zakupami do samochodu daleko zaparkowanegochichot
Musiałam się tym z kimś podzielić - a z kim, jeśli nie z Wami???buzki

PS. Cholewcia, mam nadzieję, że moja radość nie jest przedwczesna, że dobrze interpretuję: "spełnia" = karta parkingowa...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-10-2011 - 19:30:24 przez Halinka.

debora48 (offline)

Post #23

05-10-2011 - 20:07:47

Kozienice 

Halinka masz się z czego cieszyć, ze przy punkcie o ruchu drogowym napisany jest wyraz "spełnia", bo u mnie to było napisane "nie spełnia" Wysłałam dziś odwołanie. Zobaczymy co dalej.

joakil (offline)

Post #24

05-10-2011 - 20:23:30

Pomiechówek 

moje gratulacje !! Jak napisali, że spełnia, to spełnia brawo

Halinka (offline)

Post #25

21-10-2011 - 16:16:36

Mnie się tym razem udałosmiling smiley
Dziewczyny, jeśli macie stopień umiarkowany albo znaczny z symbolem R lub N, może warto się odwoływać, powołując się na art. 8 ust. 5 Ustawa Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. Dz.U.03.58.515. Tu jest ta ustawa:
http://www.marsh.pl/sector/komunikacja/documents/ustawazdnia20czerwca1997r.Prawooruchudrogowym.pdf
Myślę, że o tym pisała Luska w poście 21.

juggin (offline)

Post #26

11-09-2012 - 22:42:25

lulu
Karta jest Twoja i Ty w każdym samochodzie (z hrabia, z kolega, z sąsiadem itp.) z tą kartą masz prawo korzystać z przywilejów.

Witam. Upewniam sie tylko- czy jeśli ujeżdzam autko należące do tatusia i dostanę kartę w zwiazku z "niepełnosprytnością" to mogę z niej korzystac w owym autku?

ToJa (offline)

Post #27

11-09-2012 - 22:42:58

w każdym autku.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 11-09-2012 - 22:44:12 przez ToJa.

bovalino (offline)

Post #28

21-09-2012 - 10:46:38

Niedaszów 

Dostałam dziś decyzje - nadal mam stopień znaczny , ale zabrali mi kartę parkingową ! Szlag mnie trafil , bo nadal mam , ze wymagam pomocy i opieki innych osób , ale co do karty , to juz nie ! To co , mam fruwać , gdy nie uda się gdzies blisko podjechać ? Czekają mnie jeszcze dwie operacje , mówiłam lekarce na komisji , mam trudności z poruszaniem się , bo jednak od leków kości i stawy bolą , a ta mi rąbie , że karta mi się nie należy . Jestem wściekła , będę się odwoływac , tylko czy coś wygram ? W związku z tym mam pytanie - chcę się odwolac tylko co do punktu dotyczącego karty parkingowej - czy w tym wypadku reszta orzeczenia pozostanie mi juz tak , jak mi przyznano , czy mogą mi coś zabrać ? Np. zmniejszyć stopień ?

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

lulu (offline)

Post #29

21-09-2012 - 11:58:33

k/Kwidzyna 

Pisz do Tojki, na pv, Ona jest spec od odwołań.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

filipinka35 (offline)

Post #30

21-09-2012 - 16:24:54

Tak sie zastanawiam ...
Mam karte parkingowa i wielką ochotę na grzybobranie. Czy jak sobie podjade autkiem dalej w las to odpowiednie słuzby sie do mnie nie przyczepia ?
Na poczatku lasu duzo ludkow zbiera grzybki a im dalej w las tym więcej grzybków przeciez. To co wjezdzac trochę dalej ? Jest parking, ale tez jest droga prowadzaca do lasu i wlasnie ta droga ja majaca karte parkingowa moge jechać ?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 441
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018