Karta parkingowa

Wysłane przez Amazonki.net 

nenar (offline)

Post #1

16-02-2013 - 16:51:43

Czaplinek 

Dziewczyny a gdzie załatwia się tę kartę parkingową?

jagodula (offline)

Post #2

16-02-2013 - 17:10:28

Sławkow 

jablkoToja, na brak kultury kierowców albo wprost - zwykłe chamstwo - uściślenie przepisów dotyczących wydawania ( komu, na jaki okres) karty parkingowej nic nie pomoże. Przepisy są precyzyjne, tak jak interpretacje pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych, oczywiście, jeśli orzekającym a potem wydającym karty chce się do nich zajrzeć to wszystko jest ok. Gorzej, kiedy przeczyta się część przepisu i stosuje się go w życiu. Kierowałam zespołem parę lat, przeszłam bardzo dużo kontroli, zarówno ze strony władz wojewódzkich jak i PFRON oraz Pełnomocnika, nie raz stanowiska tych instytucji różniły się diametralnie. Nie zmienia to faktu, że w życiu przepisy nie zastąpią kultury osobistej wszystkich użytkowników dróg, parkingów itd...

ToJa (offline)

Post #3

16-02-2013 - 17:16:23

ToJa
Przepisy swoje, życie swoje.
taaaa jagodula, ja o tym baaaaardzo dobrze wiem, dlatego często piszę: wszystko zalezy od orzecznika
a kultura ludzi to juz inna bajkaoczko

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-02-2013 - 17:17:00 przez ToJa.

Agaba190 (offline)

Post #4

16-02-2013 - 18:05:24

k/Warszawy 

nenar
Dziewczyny a gdzie załatwia się tę kartę parkingową?

[www.niepelnosprawni.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

nenar (offline)

Post #5

16-02-2013 - 19:00:08

Czaplinek 

Dziękuję, przekaże to mamie niech załatawia duży uśmiech

Al_la (offline)

Post #6

16-02-2013 - 23:33:33

k/Warszawy 

Agaba190
Ale Straż miejska sprawdzając numer karty parkingowej ma dostęp do bazy i wiedzą na kogo jest karta wydana (rozumiem, że widzą też numer PESEL) no i wiadomo czy ta osoba żyje czy nie. Tak więc ten argument do mnie nie przemawia.

Zgodzę się z tym pod warunkiem, że przy każdym parkingu z miejscami do parkowania będzie stał przez całą dobę jeden strażnik miejski i będzie miał możliwość sprawdzać w bazie danych, czy właściciel karty żyje.
A tak nie jest. I w sumie nie o to chodzi, czy można nieuczciwych kierowców wyłapać. Chodzi mi bardziej o to, że przez tych "niewyłapanych" brakuje miejsc dla niepełnosprawnych z ważna KP.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

b_angel (offline)

Post #7

16-02-2013 - 23:49:38

radom 

nieuczciwi kierowcy zawsze będą oszukiwać system niezależnie od ograniczeń/obostrzeń ....

ja mam kartę na stałe a mój slubny nawet jak mnię wiezie to nie kce z z KP korzystać korzystać przewraca_oczy

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

mituraewa (offline)

Post #8

16-02-2013 - 23:52:01

Gdańsk 

Aluś! Zgadzam się, jeno pojąć nie mogę, dlaczego jeżeli wchodzą zmiany to " po garbie" mają dostać Ci co mają przyznane KP a nie Ci co mają prawidłowość funkcjonowania kontrolować?wnerwiony
Jak trzeba wlepić mandat staruszce z kwiatami w tunelu, to czekać na nich nie trzebatak

Al_la (offline)

Post #9

17-02-2013 - 11:06:09

k/Warszawy 

b_angel
nieuczciwi kierowcy zawsze będą oszukiwać system niezależnie od ograniczeń/obostrzeń ....

Zgadzam się, ale jak będzie mniej kart do wykorzystywania, to i mniej kierowców nieuczciwych.

Ewuś, no tak to już jest na tym świecie, ze po "garbie" dostaje ten najsłabszy.
Też bym chciała mieć KP na stałe i święty spokój.
Wykorzystuję ją bardzo rzadko, bo u mnie we wsi nie ma parkingów duży uśmiech
Nie mam samochodu, do miasta jeżdżę tylko ze ślubnym i stajemy na kopercie tylko wtedy, jeśli nie ma innych wolnych miejsc, a jest zbyt daleko dla mnie na nożny spacer.

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

maryla (offline)

Post #10

13-02-2014 - 23:37:19

gdzieś w górach... 

Nowe przepisy o karcie parkingowej: [www.niepelnosprawni.pl]

dopisek: właściwie ten link już jest, ale może się komuś przyda smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-02-2014 - 23:43:10 przez maryla.

Al_la (offline)

Post #11

07-07-2014 - 11:36:35

k/Warszawy 

[www.niepelnosprawni.pl]

Agaba190 (offline)

Post #12

10-07-2014 - 10:53:39

k/Warszawy 

No niestety trzeba się będzie pożegnać z kartą. W każdym razie te dziewczyny (chłopaki), które mają stopień umiarkowany.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

handzlik (offline)

Post #13

11-09-2014 - 22:26:12

Zmieniają się przepisy ,dotyczące wydawania karty parkingowej. Teraz wydawać je będą zespoly ds. orzekania o niepełnosprawności , a nie wydziały komunikacji.Przyslugiwać będzie tylko przy symbolach N,R i chorobach narządu wzroku.Osobom ze znacznym stopniem przedłużają automatycznie,reszta musi na nowo składać papiery.Dotychczasowe karty,nawet jeżeli są ważne np. do końca 2016 roku,zachowują ważność do końca listopada.

nanet (offline)

Post #14

12-09-2014 - 21:26:42

Konstancin/Góra Kalwaria 

Najprawdopodobniej stare karty parkingowe zachowają ważność do 30 czerwca 2015 roku.tak

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

nikulam (offline)

Post #15

12-09-2014 - 21:31:55

warszawa 

Ewcia skąd ta informacja?

Halka (offline)

Post #16

13-09-2014 - 18:43:42

nikulam
Ewcia skąd ta informacja?

Wcinam sięuśmiechale odpowiem za Alusią - www.niepelnosprawni.pl. Piszą tam, że jest możliwość przedłużenia nawet do końca 2015 r, ze względu na przygotowywane jeszcze inne projekty zmian.

AGABA - mam umiarkowany, bo chciałam pracować, a przy znacznym musiałabym pójść na rentę. Teraz muszę składać ponownie wniosek (ale tylko na kartę). mam nadzieję, że przy R-05 orzeczonym dwukrotnie ponownie dostanę kartę.
Trzeba próbować.

Agaba190 (offline)

Post #17

16-09-2014 - 19:46:54

k/Warszawy 

Mam symbol 05-R. Pytałam u siebie (w Nowym Dworze Maz.) i trzeba normalnie złożyć papiery tak jak na komisję lekarską. Nie będę składać ponownie. Korzystałam do tej pory z karty głównie 1 listopada (wjeżdżałam pod cmentarze), pod szpitalem na Ursynowie i innymi szpitalami (tam gdzie honorują karty ) no i przejeżdżałam niektórymi ulicami w Warszawie. Podobało mi się to duży uśmiech.

Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #18

19-10-2014 - 19:53:11

k/Warszawy 

[moto.wp.pl]

Mark Twain

Al_la (offline)

Post #19

28-10-2014 - 19:14:28

k/Warszawy 

[www.kartaparkingowa.pl]

annag (offline)

Post #20

29-10-2014 - 18:12:00

Konstancin 

o kurcze, ja mam symbol I-11 to chyba nie bedzie mi przysługiwać?
Jak myślicie? czy mogę ponownie złozyć dokumenty i starać się o R-05?

Al_la (offline)

Post #21

29-10-2014 - 23:24:23

k/Warszawy 

Starać się możesz, ale jeśli dali Ci symbol I-11, to wątpię, że zmienią na R-05.

naomi78 (offline)

Post #22

05-12-2014 - 22:18:58

Gliwice 

ożesz ja właśnie się doczytałam, że mam 11-l i mi nie przysługujezmeczony czasami w centrum miasta spędzam mnóstwo czasu na parkowanie. W myśl tego jak rozumuję, nie powinnam w ogóle jeździć samochodem stąd taka decyzjaniezdecydowany

Nie zaczniesz nowego rozdziału, jeżeli w kółko będziesz czytać poprzednikwiatek

nanet (offline)

Post #23

05-01-2015 - 20:47:44

Konstancin/Góra Kalwaria 

Czy w ogóle ktoś już staną na komisję w sprawie wydania nowej bądź pierwszej karty parkingowej ? Ja mam od 17 roku życia 05R wydany na stałe ze względu na złamany kręgosłup ( nie chodziłam, byłam sparaliżowana od pasa w dół), po operacjach i żmudnych, ciężkich ćwiczeniach (całkowity zanik mięśni w nogach) udało mi sie i chodzę. Chodzę całkiem dobrze ale lekarze nigdy nie pozostawili mi złudzeń. Najpierw miałam chodzić tylko do 25 lat, potem do 30...............i tak oto mam prawie 40, urodziłam dwójkę dzieci i nadal chodzę. W między czasie przyplątał się rak.........wycięcie wszystkich węzłów chłonnych pachowych. Do raka nie mogłam nosić więcej niż 5 kg.....po raku do 3 kg. No ale przecież chodzę i żyję czyli chyba karta się nie należy.myśli

„Gdy tkwisz głęboko w ciemnym wąwozie bólu, stajesz się głuchy na słowa. Ukojenie i schronienie przynosi wówczas tylko ciepło dotyku i ramiona innych osób”.
John O’Donohue

jolaxyz (offline)

Post #24

05-01-2015 - 21:07:56

k/Leszna 

Ja obecnie czekam na komisję orzekającą stopień niepełnosprawności, ( poprzednie orzeczenie miałam do 31.12.14. łącznie z kartą) co będzie nie wiem. Natomiast mój mąż miał orzeczenie o umiarkowanym (symbol R-05) i kartę od 2004r na stałe , jest po dwóch operacjach kręgosłupa, stan nie rokujący poprawy. Na początku grudnia był na komisji w sprawie nowej karty parkingowej - niestety zabrano mu uprawnienia do karty, stopień pozostawiono umiarkowany na stałe. Na razie się odwołał - czekamy co będzie.bezradny

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

nanet (offline)

Post #25

05-01-2015 - 21:58:57

Konstancin/Góra Kalwaria 

To co, stopień tez mogą zabrać na komisji?
Ja tez mam umiarkowany na stałe.

John O’Donohue

nikulam (offline)

Post #26

05-01-2015 - 23:15:11

warszawa 

Ewa mogą jak najbardziej! Słyszałam to już od 3 osób, że zabrali i babka od wydawania druków na Andersa też mi to powiedziała.

Agaba190 (offline)

Post #27

06-01-2015 - 09:49:10

k/Warszawy 

Ja mam stopień umiarkowany na stałe i kartę też dostałam na stałe + 05-R. Nie będę występowała o nową kartę, bo to nie jest tylko komisja dotycząca karty ale orzeczenia w ogóle. Tak mnie poinformowano u mnie "na wsi". Za dużo mam przywilejów związanych z orzeczeniem a za mało z kartą, żebym ryzykowała.
Ale ja nie mam żadnych chorób współistniejących, które by uprawniały mnie do posiadania karty.
Zawsze kiedyś, w przyszłości, będę mogła wystąpić o kartę (jeżeli nie daj Boże coś się pogorszy ze zdrowiem).

Mark Twain

nanet (offline)

Post #28

06-01-2015 - 21:39:45

Konstancin/Góra Kalwaria 

W takim razie piptać kartę. Widzę że znaleźli sobie sposób na wyeliminowanie osób z niepełnosprawnością. Ja mam umiarkowany na stale plus kartę z kodem 05R i coś czuję że jak pójdę to dostanę lekki a karty i tak nie. Musimy teraz poczekać bo za sprawę bierze się Rzecznik Praw Obywatelskich bo w tym przypadku prawo działa wstecz i narusza nasze prawa nabyte. Poczekamy zobaczymy. Mi karta potrzebna była na sasiadaduży uśmiech Wojna o miejsce jest zawieszona bo po 5 latach jak zobaczył mnie łysą skapitulował a tak. .......rotfl

John O’Donohue

naomi78 (offline)

Post #29

10-01-2015 - 21:24:35

Gliwice 

nanet
Mi karta potrzebna była na sasiadaduży uśmiech Wojna o miejsce jest zawieszona bo po 5 latach jak zobaczył mnie łysą skapitulował a tak. .......rotfl

śmiechśmiechśmiech

Nie zaczniesz nowego rozdziału, jeżeli w kółko będziesz czytać poprzednikwiatek

aga66 (offline)

Post #30

13-01-2015 - 21:13:16

Warszawa 

Natet to ten Twój sąsiad strasznie jakiś płochliwy jestduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 522
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018