Karta parkingowa

Wysłane przez Amazonki.net 

nikulam (offline)

Post #1

13-06-2015 - 22:56:24

warszawa 

Dziewczyny czyli stare karty z końcem czerwca są nieaktualne tak?

Maja048 (offline)

Post #2

01-07-2015 - 16:38:45

Wronki 

Od początku miałam przyznaną Kartę parkingową ... aż do wczoraj....Sprawdzając nowe warunki przyznania stwierdziłam,że mi się należy bo mam symbol 05-R... Dzisiaj pojechałam do Powiatowego Zespołu d/ orzekania o niepełnosprawności iiiiiiiiii...Rok temu byłam zła,że tak długo czekam na orzeczenie a dzisiaj ... gdyby data była lipcowa to od ręki bym ją otrzymała.../brakowało dwóch tygodni/ Na podstawie nowych przepisów tylko " chodzący o kulach...jeżdżący na wózku...". Dostałam formularze takie same jak na posiedzenie Komisji...jednak postanowiłam,ze nie będę składać ...chodzę bez kuli...mam "zwichrowane" oba kolana...zakrzepicę...obrzęk ręki...ale chodzę...Najwyżej po zakupy będę jeździła z torbą na kółkach...zresztą mam wszędzie blisko... nachodzę się ale to "małe piwo..."...Często korzystałam, przeważnie jadąc do powiatu...Obym jak najdłużej nie musiała używać kuli...wózka...z resztą dam sobie radę...sercebuziakbuzki

Agaba190 (offline)

Post #3

01-07-2015 - 21:00:46

k/Warszawy 

Maju, jak dla mnie to za dużym skrótem myślowym się posłużyłaś uśmiech. Co to znaczy jak by była data lipcowa?.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Maja048 (offline)

Post #4

01-07-2015 - 21:50:27

Wronki 

Bo Ustawa weszła w życie 1 lipca 2014 r...serce

Agaba190 (offline)

Post #5

02-07-2015 - 06:23:45

k/Warszawy 

No to teraz rozumiem.śmiech.
Ja podobnie jak Ty miałam kartę na stałe i od razu jak zmienili przepisy, to zapytałam u siebie jak "wyglądają" nowe zasady przyznawania karty. Powiedziano, że ze stopniem znacznym to automat, a z umiarkowanym ponowna komisja lekarska. Zrezygnowałam, bo stwierdziłam, że mogą odebrać mi stopień a karta parkingowa nie jest tego warta.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Maja048 (offline)

Post #6

02-07-2015 - 10:22:46

Wronki 

Ja mam przyznany stopień umiarkowany na stałe więc mi nie odbiorą...buzki

minia511 (offline)

Post #7

02-07-2015 - 10:49:24

Będzin 

Mąż po złamanym kręgosłupie, połamaniu obu nóg (już się zrosły}, bez prawego przedramienia, miał stopień umiarkowany i kartę na stałe, po ponownej komisji odebrano mu kartę zostawiając stopień umiarkowany.

Al_la (offline)

Post #8

02-07-2015 - 11:30:53

k/Warszawy 

Ja chyba zrezygnuję z występowania o przedłużenie stopnia niepełnosprawności, bo bez karty nie jest mi do niczego potrzebny. A karty nie dostanę, bo mam ręce i nogi - choć w opłakanym stanie uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 02-07-2015 - 11:31:38 przez Al_la.

Agaba190 (offline)

Post #9

02-07-2015 - 11:50:53

k/Warszawy 

Alu, nie rezygnuj. Nigdy nie wiadomo do czego takie orzeczenie może się przydać. Np. w Warszawie komunikacja za 50%, ulgi w muzeach . Można odliczyć w PIT np. zakup siedziska lub stołeczka do wanny lub pod prysznic. A poza tym może znowu zmienią ustawę na taką jak kiedyś (mozna było odliczyć pralkę, zmywarkę itd).

Mark Twain

ira (offline)

Post #10

02-07-2015 - 11:54:16

Pabianice 

Ja nigdy nie miałam karty parkingowej, więc kiedy dano mi lekki na 5 lat, to po upływie tego czasu nie wystąpiłam wcale.
Więcej było zachodu z załatwianiem papirów niż korzyści, bo ich nie miałam już wcale.
Emerytkam, to jakieś zniżki na przejazdy mam.

Al_la (offline)

Post #11

02-07-2015 - 12:07:28

k/Warszawy 

Zniżkę na przejazdy mam od 8 lat, bom rencistka duży uśmiech
Niczego nigdy nie odliczałam, bo kupując nigdy nie pomyślałam, że się nada.
Kiedyś raz odliczyłam ulgę rehabilitacyjną i raz skorzystałam z ulgowej wejściówki "gdzieś_tam".
Pomyślę, stopień mam do jesieni uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

elisabeth (offline)

Post #12

02-07-2015 - 21:55:24

Lubuskie 

Ja jestem po komisji i wczoraj tj.1.07.otrzymałam stopień umiarkowany.We wskazaniach w punkcie 6 mam napisane cyt...korzystanie z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji,przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych,opiekuńczych,terapeutycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej,organizacje pozarządowe oraz inne placówki .To tyle a może aż tyle ,nie wiem w sumie co mogę zyskać.myśli

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

Agaba190 (offline)

Post #13

03-07-2015 - 06:25:58

k/Warszawy 

elisabeth
Ja jestem po komisji i wczoraj tj.1.07.otrzymałam stopień umiarkowany.We wskazaniach w punkcie 6 mam napisane cyt...korzystanie z systemu środowiskowego wsparcia w samodzielnej egzystencji,przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych,opiekuńczych,terapeutycznych i rehabilitacyjnych świadczonych przez sieć instytucji pomocy społecznej,organizacje pozarządowe oraz inne placówki .To tyle a może aż tyle ,nie wiem w sumie co mogę zyskać.myśli

Np. możesz ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON do kosztów turnusu rehabilitacyjnego. Poza tym PFRON (w danym mieście) ma różne programy, z których możemy skorzystać. U mnie w Nowym Dworze Mazowieckim w zeszłym roku dofinansowywał zakup komputerów dla osób niepełnosprawnych ( tylko ze znacznym stopniem) ale już w Warszawie robił to dla osób ze stopniem umiarkowanym. Dodatkowo przez 5 lat opłacali (opłacają) koszt internetu.
Musisz po prostu poczytać co oferuje PFRON w Twoim mieście. Poza tym w MOPS-ie (lub GOPS-ie) też dowiedz się w sprawie usług socjalnych. Do mojej Cioci (osoby samotnej) przychodzi opiekunka z MOPS-u dwa razy w tygodniu i sprząta jej mieszkanie i robi zakupy. Za taką pomoc trzeba dopłacać (zależy jaki masz dochód na 1 członka rodziny) ale nie jest to wielka kwota.
To tyle co mi przyszło do głowy. Może dziewczyny podpowiedzą coś więcej.

Mark Twain

elisabeth (offline)

Post #14

03-07-2015 - 09:50:53

Lubuskie 

Dziękuję Agaba oksłuszna rada muszę zasięgnąć informacji.

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

dosia1970 (offline)

Post #15

19-12-2016 - 18:43:12

Niestety nie wiem jak usunąć poprzedni post więc poproszę o pomoc admin. .
Dziś dostałam orzeczenie ze znacznym stopniem smiling smiley , symbol 11-I , wymagam stałej opieki , ale karty nie sad smiley chciałabym się odwołać i moje pytania :
1/ czy któraś z Was z podobnego powodu odwoływała się do Katowic ?
2/ Czy w ogóle warto pisać odwolanie ?
3/ Czy jesli odwoływać się to tylko na pkt 9 ( czyli czy spełnia przesłanki itd.. ) czy równiez na symbol przyczyny niepełnosprawności .

Będę Wam Kochaniutkie wdzięczna z podpowiedź smiling smiley

Wesołych Świąt

Agaba190 (offline)

Post #16

19-12-2016 - 22:32:12

k/Warszawy 

Odwoływać się oczywiście możesz , ale szanse masz nikłe. Rak piersi ( i wycięcie pachowych węzłów) nie dotyczy narządu ruchu i dlatego nie dają nam już tego symbolu. Tak się dzieje od momentu zaostrzenia przepisów w sprawie wydawania karty parkingowej. Masz stopień znaczny i musiałabyś udowodnić (wynikami badań, historią chorób itd), że masz ograniczoną zdolność samodzielnego poruszania się ( np. tylko wózek lub kule).
Przeczytaj dokładnie przepisy kiedy może być wydana karta - tam wszystko jest wyjaśnione.

[www.niepelnosprawni.pl]

Mark Twain

jolaxyz (offline)

Post #17

19-12-2016 - 23:00:25

k/Leszna 

Ja miałam kartę parkingową do wejścia nowych przepisów jej posiadania. Na komisji orzekającej w lutym 2015 r. nie przyznano mi karty mimo iż symbol przyczyny niepełnosprawności to 05-R ( narządy ruchu) oraz 11-I. Mam stopień umiarkowany na stałe. Mój mąż miał 2 operacje kręgosłupa też ma stopień umiarkowany na stałe, miał kartę ale też mu zabrano. Trudno mi powiedzieć czy warto się odwoływać. Ja z mężem nie odwoływaliśmy się, bo wiem, że w naszym powiecie nie ma to sensu. Może w innych rejonach kraju inaczej orzekają. Pozdrawiam.

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

dosia1970 (offline)

Post #18

20-12-2016 - 16:23:10

Dziękuję dziewczyny smiling smiley

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 487
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022