zasiłek pielęgnacyjny

Wysłane przez Halinka 

Kadiri (offline)

Post #1

13-01-2019 - 20:01:52

Poznan 

To tylko w przypadku renty dostaje się zasiłek tak?
Jestem w tej chwili na L4 czeka mnie leczenie co najmniej półroczne Ale to znaczy że nie mam szans na staranie się o dodatek?

Rak inwazyjny przewodowy G2T1aN0M0 E 98% P 98% Ki67 30%

Dlaczego Bóg na najlepszych zsyła chorobe albo smutek ?Bo przecież i na wojnie niebezpieczne rozkazy otrzymują najdzielniejsi

Krynia58 (offline)

Post #2

13-01-2019 - 20:38:08

Warszawa 

Kadiri, myślę że chodzi Ci o zasiłek rehabilitacyjny po wykorzystaniu 182 dni zwolnienia. Pod linkiem znajdziesz informacje o nim.

[www.zus.pl]

Są tam też dokumenty które należy złożyć, trzeba jedynie pamiętać żeby to zrobić nie później niż 6 tygodni przed końcem zwolnienia.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Agaba190 (offline)

Post #3

13-01-2019 - 20:43:05

k/Warszawy 

Zasiłek pielęgnacyjny wypłacają MOPS, GOPS, MOPR. Wysokość to 184,42 zł
Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje m.inn.
- osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
O stopień niepełnosprawności możesz wystąpić do Powiatowego/Miejskiego Zespołu ds orzekania o niepełnosprawności.

Dodatek pielęgnacyjny z ZUS. Ostatnio wynosił 215,84 zł
Przysługuje osobie (na rencie lub emeryturze), która jest całkowicie niezdolna do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat.

Jeżeli jesteś na rencie, lekarz orzecznik ZUS musi w orzeczeniu stwierdzić, że jesteś całkowicie niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

rysiek301 (offline)

Post #4

08-01-2020 - 11:04:38

Halinka
Pierwszy raz mam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i w związku z tym otrzymuję z GOPS zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zł. W jaki sposób się z niego rozliczam z US? Gdzie trzeba go wpisać? Jakie dokumenty z nim związane trzeba mieć? Dotychczas dostawałam tylko kwit z kasy, że mi wypłacono, a od stycznia będą mi przelewać na konto. Co z podatkiem od tej kwoty - płacę czy nie?
Z góry wielkie dzięki za wskazówkiduży uśmiech

nie rozliczasz się z tego zasiłku. Dzisiaj wynosi już ponad 200 zł.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 417
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018