Kiedy starać się o niepełnosprawność

Wysłane przez Yvanca 

Safi (offline)

Post #1

03-12-2019 - 13:44:40

To zależy od komisji. Ja i koleżanka miałyśmy operację oszczędzającą, radio i mamy hormonoterapię- ona niepełnosprawność znaczna na rok, ja umiarkowana bezterminowouśmiech

dziubas (offline)

Post #2

03-12-2019 - 16:15:18

Gdańsk 

iwonek!sercemasz!tak

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

iwonek (offline)

Post #3

03-12-2019 - 19:22:01

Szczecin 

Super , w takim razie działam smiling smiley

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów

goja66 (offline)

Post #4

03-12-2019 - 21:40:33

Ozorków 

A spróbuj -jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ..Jak wcześniej dziewczyny pisały -dużo zależy od "szanownej komisji" czyli lekarza , który siedzi i cie ogląda...U nas w Łodzi przed lekarzem jest psycholog chyba , który też przeprowadza wywiad i określa jak sobie poradzisz w pracy "po " leczeniu "..
Na swojej pierwszej komisji ja byłam naprawdę zdechła i niepełnosprytna -dostałam znaczny na rok .Na następnej byłam już "bardziejsza "...Dostałam umiarkowany na 5 lat..Ale jeśli chodzi o przełożenie na moją pracę - to fakt ,że prawą rękę mam niestety ...hmm… nie tak sprawną jak przed leczeniem ..Precyzyjne ruchy są trudne - czyli krwi nie pobiorę dziecku...W punkcie pobrań już bym nie mogła pracować ..Wkłucie dożylne też było by problemem..
Nawet długie pisanie ( a to niestety ) robię najczęściej jest trudne ..
Choroba ograniczyła znacznie moją "precyzję manualną "...No niestety...Ale bez bólu jeżdżę na wszelkie kontrole i badania - bo mam na to wolny-płatny normalnie dzień..Nie zużywam urlopu..I mam jeszcze 10 dni urlopu extra ...Jeszcze nie wykorzystałam ,ale na pewno się przyda ...

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

iwonek (offline)

Post #5

04-12-2019 - 13:05:47

Szczecin 

Dzięki Goja66 ,

Ja na razie cała w stresie ,minął miesiąc od mastektomi i jeszcze nie mam wyniku pooperacyjnego, przez to nie byłam na żadnej kontroli u onkologa, zwolnienie mi się juz kończy w piątek
Codziennie dzwonię, i na patomorfologię i do sektetariatu onkologi, podobno maja braki w personelu.
Mój wynik niby już jest ale dzisiaj dostałam informację, że nie ma go kto podpisać, prędzej zabiję człowieka ten stres niż rak. Nawet nie wiem , do kogo mieć pretensję i żal, chyba do "zimnego" systemu. Pracuję , jako diagnosta laboratoryjne, u nas także braki kadrowe, moja praca polega głownie na pipetowaniu setek próbek. Na razie nie jestem w stanie wrócić do pracy, chcę zmienić swoję życie, zwolnić troszkę, lepiej się odżywiać, dużo spacerować i mniej stresu mieć, może jakieś sanatorium , zobaczymy.... Zostało mi tylko czekanie na wynik i wtedy następna walka ( lecznie).

pozdrawiam Was serdecznie

Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).

iwonek (offline)

Post #6

04-12-2019 - 13:11:39

Szczecin 

Nie bardzo wiem , jak należy wypełnić wniosek o niepełnosprawności ( może jest gdzieś jakaś podpowiedź) .Nie wiem , co należy zaznaczyć w wypełnieniu wniosku o przyznanie orzeczenia o niepełnosprawności - II CEL, dla którego niezbędne jest wydanie orzeczenia:
tam jest 12 pkt. Mi zależy przede wszystkim na dłuższym urolpie, oraz uczestniczenie w warsztatach dla Amazonek.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 04-12-2019 - 13:16:51 przez iwonek.

Safi (offline)

Post #7

04-12-2019 - 17:16:00

Iwonek, mi pomogła pani, która przyjmowała wniosek. Spokojnie, dasz radęuśmiech

goja66 (offline)

Post #8

04-12-2019 - 22:18:05

Ozorków 

Poczytaj ten wątek wstecz -tam jest prawie wszystko...Zaczynasz od zaświadczenia od lekarza prowadzącego o stanie zdrowia ..Najlepiej prowadzący onkolog, radiolog czy kto tam cie właśnie "pilnuje ".Oczywiście może być też rodzinny jeśli zna temat ..Zaświadczenie o stanie zdrowia tak to się chyba nazywa..Po wypisaniu jest ważne 30 dni..Nie zestresuj się jak w tym zaświadczeniu będzie opisane ,że nie rokujesz , albo rokujesz źle .W tej sprawie to akurat jest na twoją korzyść..Ja sama się zestresowałam ,jak przeczytałam na swoim zaświadczeniu ,że : "rokowania złe "-ale zadziałało -a ja żyję ...i mam się co raz lepiej ..

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 403
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022