Kiedy starać się o niepełnosprawność

Wysłane przez Yvanca 

anita70 (offline)

Post #1

17-06-2018 - 12:56:01

Dzięki Agaba, od roku zbieram się ze złożeniem wniosku, teraz spróbuję może jakiś mi przyznają. Dodatkowy urlop należy się przy znacznym i umiarkowanym?

Agaba190 (offline)

Post #2

17-06-2018 - 14:36:47

k/Warszawy 

Tak.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

anita70 (offline)

Post #3

01-08-2018 - 10:19:50

Mam już decyzję dostałam stopień umiarkowany na dwa lataduży uśmiech

Agaba190 (offline)

Post #4

01-08-2018 - 19:58:48

k/Warszawy 

Gratulacje Anitko.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

anita70 (offline)

Post #5

01-08-2018 - 20:09:32

Agaba to dzięki Twojej pomocy uzyskałam ten stopień. Dzięki za pomoc serce

Agaba190 (offline)

Post #6

01-08-2018 - 20:11:51

k/Warszawy 

Cieszę się, że pomogłam. buziak

Mark Twain

goja66 (offline)

Post #7

02-08-2018 - 15:06:29

Ozorków 

Agaba190
Cieszę się, że pomogłam. buziak
Jak zwykle i bez zająknięcia ....Ty procent powinnaś brać ....ja chętnie zapłacę....I Załamka też ma w tym udział....bo bez was bym do dzis nie wiedziała ,ze coś ...mogę...coś mi sie należy....Że takie mam prawa... brawo

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

Agaba190 (offline)

Post #8

02-08-2018 - 15:27:11

k/Warszawy 

Goja buzkiserce

Mark Twain

agusia75 (offline)

Post #9

10-09-2018 - 10:19:18

Witam!
Jestem zarejestrowana w PUP jako osoba bezrobotna (od kilku lat) bez prawa do zasiłku. Obecnie mam rozpoznanie raka piersi Luminalny B, za tydzien konsylium i najpewniej chemioterapia przedoperacyjna oraz hormonoterapia, operacja, naswietlania i chemia itp...Jestem na początku tej drogi...moje pytanie brzmi kiedy i czy w ogole w mojej sytuacji skladac wniosek o stwierdzenie stopnia niepełnosprawności?

Pozdrawiam AGA...

Agaba190 (offline)

Post #10

10-09-2018 - 13:06:38

k/Warszawy 

Jako osoba zarejestrowana w UP podpisałaś zgodę na to, iż jesteś w każdej chwili gotowa podjąć pracę. Natomiast w tej sytuacji będzie to niemożliwe. Zgodnie z przepisami powinnaś dostarczyć zwolnienie do UP, ale po 90 dniach ciągłego zwolnienia zostaniesz skreślona z listy osób bezrobotnych . Jeżeli korzystasz z ubezpieczenia zdrowotnego z UP to utracisz je.
Tutaj trochę informacji na temat chorowania będąc bezrobotnym:
[zielonalinia.gov.pl]
[zielonalinia.gov.pl]
[kadry.infor.pl] .
[kobieta.interia.pl]
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, to można zadzwonić do nich na tę zieloną linię.

Papiery o niepełnosprawność najlepiej składać na początku leczenia np. po pierwszej chemii. Jak lekarz będzie wypełniał wniosek przypilnuj, żeby wpisał ile chemii jest przewidzianych i jakie w ogóle zaplanowane jest leczenie. Masz wtedy szansę dostać stopień znaczny, na cały okres leczenia.

Mark Twain

agusia75 (offline)

Post #11

10-09-2018 - 16:00:04

Dziękuję za informacje. Nie brzmi niestety to zbyt optymistycznie. Zresztą jak wszystko co wiążę się z naszą specyficzną chorobą.
Pytanie co po tych 90 dniach...gdyby taka sytuacja miała miejsce...

Agaba190 (offline)

Post #12

10-09-2018 - 16:25:26

k/Warszawy 

Tracisz ubezpieczenie zdrowotne z UP. Czyli jesteś nieubezpieczona. Dlatego podesłałam Ci linki do poczytania, co można dalej zrobić.
Pozostaje, w skrócie - ubezpieczenie męża, zwrócenie się do ośrodka pomocy społecznej lub opłacanie indywidualnie ubezpieczenia w NFZ. Na dzień dzisiejszy 433,16 zł/miesięcznie.

Mark Twain

Załamka (offline)

Post #13

10-09-2018 - 22:58:37

Kraków 

Agaba190
Tracisz ubezpieczenie zdrowotne z UP. Czyli jesteś nieubezpieczona. Dlatego podesłałam Ci linki do poczytania, co można dalej zrobić.
Pozostaje, w skrócie - ubezpieczenie męża, zwrócenie się do ośrodka pomocy społecznej lub opłacanie indywidualnie ubezpieczenia w NFZ. Na dzień dzisiejszy 433,16 zł/miesięcznie.

Agaba, zapomniałaś napomknąć, że pozostaje jeszcze ...np sznurek, sorry za brutalność. Co prawda wątpię, aby dotyczyć to mogło autorki wątku, skoro na bezrobociu jest od lat, ale jeśli ktoś traci pracę w trakcie leczenia, na rentę z zusu się nie załapie, to realnie do sprawy podchodząc wielu możliwości nie ma. Tomasz kiedyś opisywał przypadek znajomego, chory system

goja66 (offline)

Post #14

14-09-2018 - 20:27:09

Ozorków 

Załamka

Agaba, zapomniałaś napomknąć, że pozostaje jeszcze ...np sznurek, sorry za brutalność. Co prawda wątpię, aby dotyczyć to mogło autorki wątku, skoro na bezrobociu jest od lat, ale jeśli ktoś traci pracę w trakcie leczenia, na rentę z zusu się nie załapie, to realnie do sprawy podchodząc wielu możliwości nie ma. Tomasz kiedyś opisywał przypadek znajomego, chory system
myśli
A ten sznurek to gdzie można w dobrej cenie kupic?Jakieś linki ?rotfl

Załamka (offline)

Post #15

15-09-2018 - 08:56:15

Kraków 

Goja, Goja nie dla psa kiełbasa xd . Ale fakt, kolorki różne i sploty też, więc pooglądać można, ceny niskie haha. A poważnie, Ciebie ten przypadek i tak nie dotyczy, praca czeka, więc wracaj nam tu do zdrowia pędem :-) Trzymam mocno kciuki, bo cóż pozostaje. A że czasami czarne myśli przychodzą ..., nikt nie jest że stali ... Bądź jednak dobrej myśli i skrobnij coś od czasu do czasu :-)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-09-2018 - 09:03:54 przez Załamka.

goja66 (offline)

Post #16

16-09-2018 - 15:42:23

Ozorków 

Załamka
Goja, Goja nie dla psa kiełbasa xd . Ale fakt, kolorki różne i sploty też, więc pooglądać można, ceny niskie haha. A poważnie, Ciebie ten przypadek i tak nie dotyczy, praca czeka, więc wracaj nam tu do zdrowia pędem :-) Trzymam mocno kciuki, bo cóż pozostaje. A że czasami czarne myśli przychodzą ..., nikt nie jest że stali ... Bądź jednak dobrej myśli i skrobnij coś od czasu do czasu :-)
prosi

Słońce (offline)

Post #17

11-11-2018 - 17:43:17

Gdańsk 

Witam,
Jestem po operacji oszczędzającej piersi lewej z biopsją 3 węzłów wartowniczych(czystych), jestem w trakcie radioterapii - zostały mi już tylko 2 lampki, w czwartek mam mieć brachyterapię (pod znakiem zapytania bo walczę z infekcją). Czekając na lampki usłyszałam, że po takiej jak miałam operacji mogę starać się o stopień niepełnosprawności. Jeśli chodzi o krótszy czas pracy czy możliwość wyjścia do lekarza to bardzo by się przydało, bo w tym roku na diagnostykę zużyłam sporą część urlopu, niestety nie mam możliwości urwania się z pracy na badania czy wizytę kontrolną.
Czytając wypowiedzi na forum to widzę że co kraj to obyczaj, nie ma jasnych wytycznych określających komu się należy a komu nie. Generalnie to chyba zależy jaki orzecznik się trafi i jak zinterpretuje naszą dokumentację.
Podpowiedzcie czy w ogóle zawracać sobie tym głowę.
róże

Agaba190 (offline)

Post #18

11-11-2018 - 17:47:36

k/Warszawy 

Oczywiście, że zawracać sobie głowę. I właśnie teraz w trakcie leczenia. Później Cie mogą zbyć. Może Ci się uda i dostaniesz umiarkowany chociaż na rok-dwa lata.
Dokładnie jest tak jak piszesz. Jasnych kryteriów nie ma. Głównie zależy na kogo trafisz na komisji.
Ale próbować trzeba.

Mark Twain

KasiaK78 (offline)

Post #19

11-11-2018 - 18:52:49

Gorlice 

Ja też miałam oszczędzającą i 2 węzły wycięte, stanęłam na komisję po pierwszej chemii i dostałam znaczny stopień na rok. Po roku, jak już byłam po agresywnym leczeniu, kolejna komisja i tym razem umiarkowany stopień na 3 lata. Tak że jest sens zawracać sobie tym głowę.

NST, Er 95%, Pr 90%, HER2+++, Ki67 50%; T1c, G1, Ia
BCT, 6 x TCH + 11 x herceptyna, radioterapia,17 m-cy tamoxifen + reseligo, od 27.03.'19 symex + reseligo

goja66 (offline)

Post #20

11-11-2018 - 18:57:16

Ozorków 

Tak -walczyć o swoje...Bo kiedy jak nie teraz...

Słońce (offline)

Post #21

11-11-2018 - 21:28:13

Gdańsk 

Dzięki dziewczyny za informacje, zaraz po brachyterapii wybiorę się do lekarza po oświadczenie o stanie zdrowia, mam nadzieję że mi wypełni i składam wniosek. Jak już będę po komisji napiszę co wskurałam. Pozdrawiam serdecznie kwiatek

Krynia58 (offline)

Post #22

12-11-2018 - 21:51:41

Warszawa 

Składaj, Słońce uśmiech Onkolodzy nie zawsze chcą wypełnić wniosek, ale może też zrobić to lekarz pierwszego kontaktu i jest to honorowane. Powodzenia uśmiech

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Kari (offline)

Post #23

13-12-2018 - 21:54:28

Warszawa 

Mama na emeryturze, w trakcie leczenia przedoperacyjnego hormonoterapia przez 6m (do 04.19) następnie mastektomia i naświetlania. Jakaś korzyść by była z orzeczenia o niepełnosprawności? Dodatkowo uszkodzony nerw łokciowy powodujący bóle calej reki oraz łopatki tak silne ze ketonal nie daje rady. Operowac nerwu nie chcą a rehabilitacja prądy i pole niemożliwe wiadomo przez raka. Ciężko się samej ubrać w dni ogromnego bólu. Nie da się spać nawet. Nie ma czucia w dwóch palcach. Ręka lewa. Czytając forum wpadłam na temat niepełnosprawność. Coś podpowiecie czy próbować i kiedy?

lulu (offline)

Post #24

13-12-2018 - 22:12:33

k/Kwidzyna 

Im szybciej tym lepiej, teraz w trakcie leczenia to najlepszy czas. Jeśli dostanie stopień znaczny, to ma zniżkę na przejazdy PKP, PKS, i w wielu miastach darmowe przejazdy komunikacją miejską (to zależy od decyzji władz miejskich), i dodatkowo zasiłek opiekuńczy 184,42 zł, ale trzeba złożyć wniosek do MOPS. Zasiłek nie zależy od dochodu, on się po prostu należy.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-12-2018 - 22:17:33 przez lulu.

Słońce (offline)

Post #25

05-01-2019 - 15:19:43

Gdańsk 

Witam,
13 listopada miałam komisję a dzisiaj odebrałam z poczty moje orzeczenie. Przyznano mi stopień umiarkowany do 31.12.2022 roku. Sama komisja wyglądała trochę dziwnie, nikt o nic nie pytał, nie komentował, także jestem mile zaskoczona uśmiech Warto składać wnioski dziewczyny papa

Agaba190 (offline)

Post #26

05-01-2019 - 18:33:04

k/Warszawy 

Słońce
Witam,
13 listopada miałam komisję a dzisiaj odebrałam z poczty moje orzeczenie. Przyznano mi stopień umiarkowany do 31.12.2022 roku. Sama komisja wyglądała trochę dziwnie, nikt o nic nie pytał, nie komentował, także jestem mile zaskoczona uśmiech Warto składać wnioski dziewczyny papa

Gratulacje drink.gif

Mark Twain

Rokokoko (offline)

Post #27

23-11-2019 - 13:08:40

Krosno 

Witam moja mama jest po raku złośliwym po mastektomi 2017r z wycietym wartownikiem dostała 1 stopień na rok . W czerwcu p doktor z komisji odebrała jej stopień znaczny i dala umiarkowany stopień Niestety moja mama 65 lat nadal nie doszła do siebie po czerwonej chemii i herceptynie do tego nalozyly sie kolejne choroby chipercholesterol ,pochp ,guz nadnercza polineuropatia co najważniejsze ma torbielki w głowie i mocno odchylony ząb obrotnika . Moja mame non stop boli glowaa nie utrzymuje równowagi czasem ma zaniki widzenia przewraca sie nasza neurolog stwierdziła ze do bólu musi sie przyzwyczaić i zapisała ketonal 100 . I do tego wszystkiego neurolog nie wpisała obrotnika jako głównej choroby a polineuropatie . Stopień znaczny została jej odebrany boje sie jej zostawić samej czy mam dalej starać sie o 1 grupę czy odpuścić ? Prosze o pomoc

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-11-2019 - 13:12:32 przez Rokokoko.

dziubas (offline)

Post #28

23-11-2019 - 13:49:18

Gdańsk 

niech sie mama koniecznie odwołuje tylko znajdźcie w waszym miescie gdzies moze przy kościele gdzie prawnicy udzielaja porad gratui, i niech pomoze mamie napisać to odwołanie, zdodnie z prawnymi zasadami, zeby byle konowal tego nie podważył!!!tak

Rokokoko (offline)

Post #29

25-11-2019 - 22:50:19

Krosno 

Bardzo dziekuje za odpowiedz musze wlasnie podjąć kroki bo dzis upadla podlewajac kwiatki i teraz juz jej napewno nie mogę samej zostawić . Trochę sie boje zeby jednak dali ten znaczny stopień ...

iwonek (offline)

Post #30

03-12-2019 - 13:18:24

Szczecin 

Jestem po mastektomii prawej piersi i na razie dwa węzły wycięte.
Czekam na wyniki pooperacyjne, ale jeśli się okażę , że wszystko jest ok. tz. dalszej docinki węzłów nie będzie i leczenie tylko w postaci hormonoterapi bez chemii , to czy mam szanse na orzeczenie o niepełnosprawności znacznej czy umiarkowanej ?

u

Rak naciekający sutka NST G1 (c-1; a-2; m-1).
Stwierdzono ekspresję receptora estrogenów w 99% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3) i receptora progesteronowego w 20% komórek rakowych (intensywność odczynu =3+, na skali 0-3).
Wynik HercepTestu - ujemny
Indeks proliferacyjny Ki-67+ w 2% komórek.
IHC: p63
Brak przeżutów w węzłąch chłonnych
Mastektomia , usunięcie 11 węzłów chłonnych.
Zalecono tamoxifen (5 lat ) i 4 wlewy bisfosfonianów
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 362
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018