Jak wygląda komisja?

Wysłane przez metka 

b_angel (offline)

Post #1

29-01-2013 - 17:20:36

radom 

no niestety większość z nas ma za sobą podobne doświadczenia ....

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

berni (offline)

Post #2

29-01-2013 - 19:14:09

Gryfino 

Jak dostaniesz lekki to obowiązkowo się odwołuj wnerwiony

ToJa (offline)

Post #3

29-01-2013 - 19:25:31

Renny74
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, dlaczego nawet nie zapytałam ich co to bedzie za stopień?, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Nie wyrzucaj sobie, że nie zapytałas, bo mogłas usłyszec: dowie sie pani z decyzji, która będzie za 2 tygodnie

Obojetnie czy lekarz rozmawiałby z Tobą, czy nie, to i tak najczęściej juzjest podjeta decyzja co do stopnia. Ta komisja to czysta formalnośc niezdecydowany i jej decyzja czesto zalezy od tego na jakiego orzecznika się trafi.
Spokojnie czekaj na "papier". Jeśli Cię nie zadowoli to pozostaje Ci odwołanie sie od decyzji komisji, które nie zawsze jest pozytywnie załatwione, ale warto próbowac

mituraewa (offline)

Post #4

29-01-2013 - 19:37:58

Gdańsk 

Renny! Na decyzję trza poczekaćtak
Ja stawałam dwa tygodnie temu pierwyj raz ( chemię zakończyłam w 2011 teraz żrem Tamosia), orzecznik " bez kitla" też nic nie gadała, jeno szperała w papierzakach, nawet jej " brewka nie pykła" coby sie decyzji domyślićbezradny
I co? Dzisiaj dostała ja decyzję - umiarkowany na STAŁE!!!! hura

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 29-01-2013 - 19:45:56 przez mituraewa.

ToJa (offline)

Post #5

29-01-2013 - 20:10:36

rany_julek Timur, tosz to okazja niebywała do zasiądnięcia wespół_w_zespółduży uśmiech

Renny74 (offline)

Post #6

30-01-2013 - 10:22:05

Trzcianka 

Ja już myślałam, że tylko mnie takie szczęście spotkania z komisyją szanowną bardzo zresztą tajemniczą spotkało, ale nieee ...
4 lutego mam odebrać ów tajemniczy dokument, który wszystko rozświetli.

Renny74 (offline)

Post #7

08-02-2013 - 22:39:12

Trzcianka 

Przyszła dzisiaj decyzja i dostalam stopień umiarkowany na dwa lata- ok niech będzie. Mam kod 11-I, czyli nie uwzglednili zupełnie tego, że po wycięciu węzłów mam zrąbaną rękę, karty parkingowej też nie dostanę bo przy tej rubryczce, gdzie jest mowa o ruchu drogowym mam wpisane: "nie dotyczy"

magenta (offline)

Post #8

22-02-2015 - 19:04:24

Warszawa 

Dziewczynki 4 marca o g 9:55 mam się stawić na komisję...
Pech, ze teo dnia mam też wizytę u onkologa na 10:45

Moje pytania:
Ile taka komisja trwa?
Czy są opóźnienia? do przyznam ta godzina co do minuty mnie trochę zaintrygowała... Czyżby wszystko było aż tak punktualnie?

Życie jest małą ściemniarą,
francą, wróblicą, cwaniarą.
Plącze nam nogi i mówi idź!

Al_la (offline)

Post #9

22-02-2015 - 21:00:06

k/Warszawy 

Pewnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Chyba, że odpowie Ci osoba, która chodzi do tego samego orzecznictwa.
Moja komisja trwała 5 minut i co 5 minut były wyznaczane osoby duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

jolaxyz (offline)

Post #10

22-02-2015 - 21:08:12

k/Leszna 

nie wiem jak w Warszawie. Ja byłam teraz 10 lutego na komisji.Jak długo trwa zależy od lekarza orzecznika. Miałam wezwanie na godzinę 8:00; okazało się że na tę samą godzinę było jeszcze 6 osób i wchodziliśmy wg tego kto pierwszy ten lepszy. Lekarz u mnie sprawdzał dokładnie dokumentację, ale jak mąż był w grudniu to w 20 min inny orzecznik "załatwił" 10 osób. Ja dostałam na stałe stopień umiarkowany, symbol 05-R, ale karty parkingowej nie dostałam. Poprzednio miałam.

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

magenta (offline)

Post #11

22-02-2015 - 21:21:45

Warszawa 

ja mam na Andersa... Mial ktos do czynienia z ta placowka w ostatnim czasie?

aga66 (offline)

Post #12

22-02-2015 - 22:04:05

Warszawa 

Magenta ja stawałam na komisji pod koniec stycznia. Było opóźnienie ok. 20 min. Pobyt w dwóch gabinetach trwał ponad godzinę (w tym przerwa pomiędzy wyjściem z jednego, a wejściem do drugiego, bo lekarz pisał coś w dokumentach). Ale to tak różnie bywa, że raczej na wizytę do onkologa się spóźniszuśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

magenta (offline)

Post #13

22-02-2015 - 22:12:01

Warszawa 

cholercia... Sprobuje te wizyte w takim razie przelozyc... Pieknie! Ja sie na nia w grudniu zapisywalam i 5 marca to byl najblizszy termin...

Renata_72 (offline)

Post #14

20-04-2015 - 22:21:56

Wrocław 

Hej, byłam ostatnio na komisji, w sumie zaliczyłam dwa gabinety w 15 minut, w pierwszym lekarz zapytał na jakim etapie leczenia jestem i mnie obejrzał, a w drugim doradca zawodowy zapytał czym się zajmuję w pracy i jak sobie radzę w codziennym życiu. O efekcie poinformuję za ok 2 tygodnie smiling smiley

bronia2005 (offline)

Post #15

29-05-2016 - 16:08:54

Dziewczyny 8 czerwca idę na komisję o przyznanie stopnia niepełnosprawności była z Was w tym roku któraś, co pytają, czego się spodziewać,o co ja mam pytać.Poczytałam na tym forum ale od 3 lat nikt tu nic nie piszę a wiadomo wszystko się zmieni.Będą wdzięczna za informacje serce

doria (offline)

Post #16

29-05-2016 - 17:40:27

Kraków 

Broniu, jakoś tak w zeszłym roku byłam po raz drugi od zachorowania na komisji, czysta formalność. Jeden lekarz, w drugim gabinecie pracownik socjalny. Oni wszystko mają w papierach, a lekarz pytał jak się czuję, czy boli mnie ręka i sam mi powiedział, że po raz pierwszy z zasady przy naszym schorzeniu dają stopień znaczny - ja dostałam na rok. Pracownik socjalny pytał mnie, gdzie pracuję, czy pobieram jakieś zasiłki, czy ktoś mi pomaga i takie tam podobne, nic wielkiego. Po roku powtórka z rozrywki . Przyznali mi umiarkowany na 4 lata.
Powodzeniabuzki

Renata_72 (offline)

Post #17

29-05-2016 - 18:51:55

Wrocław 

Hej Broniu smiling smiley
Jak pisałam wyżej byłam w kwietniu 2015, dostałam umiarkowany na 2 lata, z rozmów z Paniami w szpitalu słyszałam, ze im większe miasto tym trudniej sad smiley

bronia2005 (offline)

Post #18

06-06-2016 - 22:20:35

doria i Renata72 bardzo dziękuję za odpowiedź. Zdrówka życzę. Napiszę jak było.Trzymajcie się pociesza

dosia1970 (offline)

Post #19

19-09-2016 - 06:59:08

ToJa
dokładny opis co? i jak? tworzyłam w czasie podróżowania PKP na trasie Katowice - Poznan smiling smiley na prosbe Betty smiling smiley przesle Ci go Metko gdy podasz mi swojego meila (na priv) - troche tej pisaniny mi wyszlo i przez priv na forum nie przechodzi smiling smiley
Możesz mi to podesłać na maila dosia1970@yahoo.com będę wdzięczna

dosia1970 (offline)

Post #20

18-09-2016 - 16:55:21

Hej dziewczyny, właśnie jestem po operacji oszczędzającej ( kwadra piersi ) i wycięcie wartownika- jak myślicie jest szansa na orzeczenie i niepelnosprawnosci? Pracuje ( oprócz podstawowej pracy biurowej ) jako kosmetyczka . Jak mam wypełnić ten wniosek ( bo widzę że W Dabrowie) chyba sama zainteresowana wypełnia. I co mówić na komisji

Agaba190 (offline)

Post #21

19-09-2016 - 17:45:36

k/Warszawy 

Dosiu, wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności zawsze wypełniamy same/sami. Zaświadczenie o stanie zdrowia wypełnia lekarz i on wie co ma tam wpisać (albo przynajmniej powinien wiedzieć uśmiech )
W swoim wniosku musisz zaznaczyć "x-em" dla jakich celów potrzebujesz to orzeczenie.
Ja zaznaczałam:
- odpowiedniego zatrudnienia (pracowałam na etacie i zależało mi m.inn. na dodatkowym urlopie i skróconym czasie pracy ),

i to wszystko. Ale Ty może potrzebujesz coś więcej. To zaznaczasz te miejsca, o które chcesz wystąpić.

Poczekaj na wyniki pooperacyjne i rozpoczęcie ( lub zaplanowanie) dalszego leczenia (chemia, radio itp). I o tym niech lekarz napisze w zaświadczeniu o stanie zdrowia.

Może odezwą się dziewczyny w podobnej sytuacji co Ty i napiszą jak było u nich.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

zojdan (offline)

Post #22

06-10-2016 - 20:36:35

Katowice 

Jestem nadal w lekkim szoku....Stanelam dzis przed pania orzecznik na komisji .W ostatniej chwili odebralam ksero dokumentacji medycznej z kliniki i zadowolona ,bo pod pacha taszczylam teczke ze 120 szt stron kserokopii. Wybulilam za to 90 zeta aby mieli co przesledzic jesli mieliby jakiekolwiek obiekcje zeby stopnia niepelnosprawnosci przyznac.Myslalam ze w pokoju zastane kilkuosobowe grono ,ze bede sie pocic pod ich ostrym wzrokiem..... za biurkiem zastalam tylko jedna pania orzecznik.Nawet miala mily glos,grzecznie zadala dwa pytania.. czy chce juz wracac do pracy i jak sie czuje.....na wypasiona teczke z dokumentacja, za ktora tyle zaplacilam, nawet nie spojrzala.Wypelniajac cos ,w miedzyczasie poinformowala mnie z usmiechem, ze z zasady nam onkologicznym znaczny sie nalezy i daje mi ten stopien na rok.Ja takze sie usmiechnelam milo na ta wiadomosc i zapomnialam w jednej chwili jak bardzo mnie draznila unoszaca sie w pokoju won alkoholu,bynajmniej nie ode mnie....

Agaba190 (offline)

Post #23

07-10-2016 - 05:42:28

k/Warszawy 

To był, na pewno, alkohol użyty do dezynfekcji rąk po badaniu pacjenta śmiech

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

dosia1970 (offline)

Post #24

11-10-2016 - 20:38:40

Dziękuję dziewczyny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-10-2016 - 20:53:09 przez dosia1970.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 370
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018