Jak przedłużyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Wysłane przez Halka 

eltuszko (offline)

Post #1

03-01-2017 - 10:48:14

Gdynia 

Dziękuję smiling smiley

Wilczek555 (offline)

Post #2

30-01-2019 - 23:35:31

A słuchajcie jak mam do 31.01, a złożę 4.02 to coś się stanie (niepełnosprawność od 2012),

Agaba190 (offline)

Post #3

31-01-2019 - 07:46:09

k/Warszawy 

Nie wiem jaki masz stopień niepełnosprawności, czy masz np. dodatek/zasiłek - z ZUS/ MOPS/GOPS. To wtedy może mieć znaczenie jeżeli komisja nie uzna ciągłości tylko ustali niepełnosprawność od nowej daty. Szczerze mówiąc nie wiem, jak to jest traktowane na komisji. Najlepiej zadzwonić tam gdzie składasz wniosek i zapytać.
Wszędzie gdzie czytałam piszą o tylko o jednym dniu po terminie (złożenia ponownego wniosku o orzeczenie).
Jeżeli pracujesz to poczytaj tutaj [www.gofin.pl]
Zwłaszcza punkt - wliczanie do stanu zatrudnienia.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

goja66 (offline)

Post #4

31-01-2019 - 20:25:49

Ozorków 

Agaba to pytanie do ciebie bo trudne -a ty śmigasz w tym temacie biegle ….
Przerwałam zasiłek rehabilitacyjny...I ok.. Mam znaczny stopień i super...Wróciłam do pracy i tu jest jeszcze gładko ..Aleee...ale podjęłam drugą pracę na pół etatu...czy ZUS nie zemdleje jak się o tym dowie ..?

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

Agaba190 (offline)

Post #5

31-01-2019 - 22:46:47

k/Warszawy 

Nie ma problemu. ZUS się nie przyczepi. Tylko pamietaj , że jeżeli dałaś orzeczenie pracodawcy to nie możesz pracować wiecej niż 35 godz. tygodniowo. Chyba że lekarz da ci zgodę na dłuższy czas pracy. Te 35 godzin dotyczy każdego pracodawcy osobno. Wiec u każdego możesz pracować po 35 godzin tygodniowo.duży uśmiech

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #6

01-02-2019 - 07:58:01

k/Warszawy 

I jeszcze sprawa dodatku pielęgnacyjnego. Zakładam, że wypłacał Ci ZUS (215,84 zł/m-nie). To jak zrezygnowałaś ze świadczenia rehabilitacyjnego to Zus już Ci nie będzie go wypłacał. Mając stopień znaczny idziesz z orzeczeniem do MOPSu/GOPSu lub do Urzędu Miasta/Gminy tam gdzie wypłacają świadczenia rodzinne (ostatnio czytałam, że to tam się składa o zasiłek pielęgnacyjny). Dostaniesz mniej bo tylko 184,42 zl. Ale dobre i to. Nie ma co rezygnować.

Mark Twain

goja66 (offline)

Post #7

02-02-2019 - 17:00:05

Ozorków 

Agaba190
I jeszcze sprawa dodatku pielęgnacyjnego. Zakładam, że wypłacał Ci ZUS (215,84 zł/m-nie). To jak zrezygnowałaś ze świadczenia rehabilitacyjnego to Zus już Ci nie będzie go wypłacał. Mając stopień znaczny idziesz z orzeczeniem do MOPSu/GOPSu lub do Urzędu Miasta/Gminy tam gdzie wypłacają świadczenia rodzinne (ostatnio czytałam, że to tam się składa o zasiłek pielęgnacyjny). Dostaniesz mniej bo tylko 184,42 zl. Ale dobre i to. Nie ma co rezygnować.
Agaba -dzięki ,dzięki ...zasiłek dostaję z MOPS-u...to 184,42 ...od samego początku. .A tylko się bałam ,że ZUS się wkurzy bo mi prawie rok płacił -bo niepełnosprytna...a teraz nagle pracuję w dwóch miejscach...

goja66 (offline)

Post #8

02-02-2019 - 17:06:56

Ozorków 

Agaba -a jeśli mój normalny dzień pracy to 7,35 minut...To jeśli mam znaczny stopień niepełnosprawności to mój dzień pracy jest to -6,35 ...czy zawsze liczy się to od 8 godzin..?

Agaba190 (offline)

Post #9

02-02-2019 - 18:05:59

k/Warszawy 

W 100% niestety nie wiem. W przepisach wyraźnie piszą, że czas pracy nie może przekroczyć 7 godzin dziennie i 35 godzin tygodniowo. Czyli może być mniej. Rozumiem, że jesteś zatrudniona w służbie zdrowia (normalny czas pracy 7,35) .
Znalazłam coś takiego. Wprawdzie z 2010 roku ale chyba nadal aktualne

[www.rp.pl]

...Dlatego eksperci niezależni i przedstawiciele Naczelnej Izby Lekarskiej nie mają wątpliwości, że lekarz o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności pracuje w ciągu doby maksymalnie siedem godzin. Nie widzą potrzeby przeliczania jego godzin pracy proporcjonalnie w stosunku do norm czasu pracy zawartych w ustawie o ZOZ, bo żaden przepis nie mówi, że czas pracy niepełnosprawnego trzeba skrócić o godzinę....

Wychodzi na to, że będziesz pracować 7 godzin. Ale zawsze możesz zadzwonić do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Informacja dla Obywatela w MRPiPS: 222-500-108

i jeszcze coś takiego z 2017 roku
[nowosci.com.pl]

i jeszcze to
[www.portalkadrowy.pl]

Mark Twain

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 02-02-2019 - 18:17:25 przez Agaba190.

Agaba190 (offline)

Post #10

02-02-2019 - 18:09:28

k/Warszawy 

goja66
Agaba -dzięki ,dzięki ...zasiłek dostaję z MOPS-u...to 184,42 ...od samego początku. .A tylko się bałam ,że ZUS się wkurzy bo mi prawie rok płacił -bo niepełnosprytna...a teraz nagle pracuję w dwóch miejscach...

Coś ty oni się tylko ucieszą, że już Ci nie musza płacić i, że jeszcze składki będziesz odprowadzać. No bo rozumiem, że najpierw zrezygnowałaś ze świadczenia rehabilitacyjnego a później się zatrudniłaś.

Mark Twain

goja66 (offline)

Post #11

02-02-2019 - 18:48:17

Ozorków 

Agaba190

Coś ty oni się tylko ucieszą, że już Ci nie musza płacić i, że jeszcze składki będziesz odprowadzać. No bo rozumiem, że najpierw zrezygnowałaś ze świadczenia rehabilitacyjnego a później się zatrudniłaś.
Nooo taaak...przerwałam zasiłek ,bo zaczęłam pracować ...Barrdzo dzięki ...na Ciebie można zawsze liczyć...buziak

marta78 (offline)

Post #12

21-01-2020 - 10:43:55

Olsztyn 

Mam do Was pytanie.
Do końca maja br mam przyznany stopień niepełnosprawności (umiarkowany). W ubiegłym roku zachorowałam na raka tarczycy. I w związku z tym zastanawiam się czy nie wystąpić o ponowne wydanie orzeczenia ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. Zakładam, że st. umiarkowany to i tak będzie max. Mogę oczywiście doczekać do maja i wtedy wystąpić z wnioskiem o przedłużenie st. niepełnosprawności, ale to wiąże się z bardzo długim oczekiwaniem. Ostatnio trwało to wszystko ok. 2 miesiące. No i przez miesiąc nie wiedziałam czy będę miała przyznany jakikolwiek stopień, a wtedy nie wiadomo, czy mogę nadal chodzić na 7 h do pracy do momentu wydania orzeczenia.
Czy występując o wydanie nowego orzeczenia może być tak, że nie dadzą mi żadnego, albo niższy?

Krynia58 (offline)

Post #13

21-01-2020 - 14:12:06

Warszawa 

Marta78, składać o zmianę stopnia z powodu pogorszenia stanu zdrowia możesz. Każde leczenie onkologiczne ma wpływ na nasze samopoczucie i powoduje długotrwałe skutki uboczne. Myślę ze leczenie raka tarczycy tak samo. Jeśli onkolog dobrze wypełni zaświadczenie i przekona ono komisję, powinnaś uzyskać wyższy, albo przynajmniej zachować umiarkowany stopień.
Pytasz czy przy kolejnym orzekania mogą zabrać stopień. Mogą. Mnie zabrali. Odwoływałam się do wyższej instancji i do sądu. W ubiegłym tygodniu byłam na zleconym przez sąd badaniu przez biegłego. Badał mnie internista-kardiolog. Nie zajrzał do dokumentacji, zapytał o parę rzeczy (np od kiedy się leczę ). Zainteresował się po co mi lekki stopień, bo on żadnych przywilejów nie niesie. No więc dał do zrozumienia, na co mogę liczyć. Cóż, odwoływałam się bardziej "dla zasady", nie licząc na wiele. Uważam ze bez węzłów jestem niepełnosprawna na stałe, ale dla orzecznikow to za mało. I nie chodzi o żadne przywileje a o stwierdzenie faktu......

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

marta78 (offline)

Post #14

21-01-2020 - 18:27:00

Olsztyn 

Krynia58 dziękuję smiling smiley
Boję się, że jak teraz złożę dokumenty, to dadzą mi niższy albo żaden. Także chyba poczekam do maja.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 404
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018