Jak przedłużyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności

Wysłane przez Halka 

ToJa (offline)

Post #1

02-04-2013 - 19:45:38

grala
Trafiła się też rehabilitacja ale związana z kręgosłupem - czy może być ??
Jesli masz jeszcze jakies papiery odnosnie kregoslupa = przeswietlenia, tk, rm = to zalacz.
U mnie wychodzi na to, ze kregoslupowe papiery wazniejsze niz rakowe.

lulu (offline)

Post #2

02-04-2013 - 19:51:49

k/Kwidzyna 

Grala, jeśli pracujesz i do tego jest potrzebny stopień niepełnosprawności to załączasz jeszcze zaświadczenie z Twojej pracy, to przyśpiesza komisję.
Jagodula pisałam przecież nieco wyżej, wniosek i to co wypełnia lekarz musi mieć odpowiednią datę. Ja miałam około dwa tygodnie temu wypełniany wniosek. Wniosek musi mieć świeżą datę.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

grala (offline)

Post #3

02-04-2013 - 19:51:56

Ok, rozumiem. W takim razie poboksuję się w oznaczonym terminie. Dzięki. forumowicz

ToJu - dzięki. Podorzucam trochę z kręgosłupa.

[Scalono wątki. W przypadku, gdy chcemy coś dopisać, a nie mineło 15 minut bardzo proszę o używanie opcji "zmień"
Szpaku]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 09-04-2013 - 16:09:37 przez Szpaku.

Tina (offline)

Post #4

28-05-2013 - 14:31:37

Witam
Mam pytanko przy okazji - wtrynię się bezczelnie do Waszego wątku... - czy jest sens składać papiery o przedłużenie orzeczenia? Mam st. umiarkowany orzeczony na 5 lat - i teraz właśnie będzie się kończyć ten okres.
Generalnie wszystkie wyniki były już oddane do tego orzeczenia, nic nowego nie ma, tzn. nic drastycznego.
Powiedzą mi - żem zdrowa i wynocha?
A papier przydałby się w pracy...
Pozdrawiam

„Siłę i istotę choroby lekarz powinien szukać w jej początku, w jej źródle, a nie w tym, co pochodzi z samej choroby, gdyż nie powinno się gasić dymu, ale płomienie. Tak samo lekarz powinien myśleć o przyczynie choroby, a nie o tym, co widać gołym okiem: objawy są tylko wskazówkami, a nie przyczyną. Podobnie jak dym, który nie jest przyczyną ognia”
dr Samuel Hahnemann

Al_la (offline)

Post #5

28-05-2013 - 14:56:46

k/Warszawy 

Tina, a co Ci szkodzi spróbować?
Ja przedłużam i żadnych dodatkowych wyników nie donoszę.
Węzły nie odrosły, inne schorzenia też się nie wyleczyły, więc stopień mi przedłużają.
Mam cały czas umiarkowany uśmiech

P.S. To nie jest nasz wątek, tylko wspólny. Twój też duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Tina (offline)

Post #6

28-05-2013 - 15:01:29

Dzięki, Al_lunia smiling smiley
A taki mały szczegół - składa się w powiatowym, czy walić od razu do wojewódzkiego?
Ostatnio powiatowy mnie uzdrowił odrzucając wniosek - a po odwołaniu do wojewódzkiego - przyznano mi na 5 lat...
Więc nie wiem - jak to najlepiej zrobić?

„Siłę i istotę choroby lekarz powinien szukać w jej początku, w jej źródle, a nie w tym, co pochodzi z samej choroby, gdyż nie powinno się gasić dymu, ale płomienie. Tak samo lekarz powinien myśleć o przyczynie choroby, a nie o tym, co widać gołym okiem: objawy są tylko wskazówkami, a nie przyczyną. Podobnie jak dym, który nie jest przyczyną ognia”
dr Samuel Hahnemann

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 28-05-2013 - 15:12:43 przez Tina.

lulu (offline)

Post #7

28-05-2013 - 19:38:39

k/Kwidzyna 

Początek jest w powiatowym ... a gdzie byś mogła się odwołać, gdybyś złożyła do województwa?

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Al_la (offline)

Post #8

28-05-2013 - 19:47:14

k/Warszawy 

Dopisałaś pytanie i nie doczytałam.
Tak, jak lulu pisze - najpierw w powiatowym uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Tina (offline)

Post #9

04-06-2013 - 08:24:13

Dzięki Dziewczyny smiling smiley

dr Samuel Hahnemann

ady (offline)

Post #10

04-06-2013 - 17:27:21

Umiarkowany mam do końca czerwca- dziś złożyłam dokumenty.. i się dowiedziałam, ze komisja będzie w lipcu bo w czerwcu i tak nie mogą w mojej sprawie orzekać..Potem zanim dostanę decyzję minie kolejne 2 tygodniepotem 2 aż sie uprawomocni..oznacza, że.. w lipcu nie jestem już niepełnosprawna i muszę pracować normalnie! Bez względu czy mi przedłużą czy nie.. Nie rozumiem tego i pojąć nie mogę i w ogóle..
kolejny bubel.

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-06-2013 - 17:29:11 przez ady.

juggin (offline)

Post #11

21-11-2013 - 21:21:03

Witam. Prosze o pomoc i podpowiedzi.
Z końcem roku kończy mi sie ważność orzeczenia ( dostalam na rok znaczny, miałam mastektomię radykalną, ale usuniety tylko węzeł wartowniczy) i teraz chcialabym ponownie składać wniosek. Ponieważ oprócz chemioterapii nie miałam żadnej innej formy leczenia ( guz niehormonalny 3-) nie wiem czy w ogóle jest sens tzn. czy w ogóle gra jest warta świeczki?
Chemię skończyłam w styczniu i od tej pory nikt mnie wiecej nie leczył, bo nie wiem czy leczeniem można nazwać 3 zabiegi rekonstrukcji i 1 zabieg podnoszenia zdrowej piersi ( oczywiście na własną rękę). Miałam jedynie robione usg jajników i piersi ( 1 raz kontrolnie) i 2 razy po poszczególnych etapach rekonstrukcji...nic wiecej. Wyniki ok. Zastanawiam się, czy z takimi dokumentami w ogóle jest możliwośc uzyskania orzeczenia czy też wg. komisji z góry jestem zdrowa , ba..nawet polepszona bo z młodszymi optycznie piersiami... Czy ktoras z Was miała podobną sytuację?

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 21-11-2013 - 21:26:58 przez juggin.

juggin (offline)

Post #12

21-11-2013 - 21:22:38

Przepraszam, umieściłam post 2 razy.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 21-11-2013 - 21:23:27 przez juggin.

andzia73 (offline)

Post #13

21-11-2013 - 22:36:20

Gdańsk 

juggin zawsze warto próbować..takwniosek trzeba złożyć 30 dni przed końcem...spróbuj nic to nie kosztuje, a grupe warto mieć ..

magda2411 (offline)

Post #14

22-11-2013 - 10:04:59

Olsztyn 

uważam tak jak andzia, trzeba próbować... pierś Ci nie odrosła przecież....

jestem po mastektomii oraz rekonstrukcji i od 6 lat mam stopień umiarkowany (ważny jeszcze 1,5 roku)...

Agaba190 (offline)

Post #15

22-11-2013 - 16:56:08

k/Warszawy 

Próbować oczywiście nie zaszkodzi, ale generalnie przyznają nam stopień niepełnosprawności na wycięte węzły chłonne i związaną z tym zabiegiem niesprawność ręki.
Sama utrata piersi nie daje podstaw do wydania orzeczenia.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Halinka (offline)

Post #16

22-11-2013 - 17:12:00

Składać wniosek koniecznie!

Agaba190 stopień niepełnosprawności na wycięte węzły chłonne i związaną z tym zabiegiem niesprawność ręki.
Sama utrata piersi nie daje podstaw do wydania orzeczenia.[/quote

Tak właśnie jest. Zdarzyło mi się dyskutować na ten temat z orzecznikiem, który nie widział podstaw. Skutek - stopień mam. A odkąd trafiam na orzeczników pt. Rozum i Serceuśmiech (tak, tak - bywają tacyuśmiech ) mam i kartę parkingową - właśnie ze względu na nie rokującą poprawy niesprawność rąk.

Agaba190 (offline)

Post #17

22-11-2013 - 20:02:11

k/Warszawy 

Halinko, ale może miałaś usunięty więcej niż 1 węzeł. Juggin ma usuniętego tylko wartownika + pierś.
Ale może trafi na orzecznika, jak napisałaś, pt. Rozum i Serce. To wtedy jej dadzą, chociaż umiarkowany. Dlatego napisałam, żeby próbowała. To nic nie kosztuje.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tina (offline)

Post #18

21-12-2013 - 15:58:41

cześć
Wniosek złożyłam w powiatowym - oczywiście tutaj jestem pełnosprawna grinning smiley
Nieusłuchana jestem i odwołałam się do wojewódzkiego, byłam na komisji, odpękałam rozmowę z doradcą zawodowym winking smiley i teraz czekam - na dniach ma przyjść pocztą orzeczenie...
Pozdrawiam smiling smiley

dr Samuel Hahnemann

Tina (offline)

Post #19

12-03-2014 - 14:10:56

Hej smiling smiley
Trochę to potrwało winking smiley
Orzeczono mi lekki stopień na 2 lata. Potem mi wszystko poodrasta, tzn węzły chłonne...
... i już będę jak nowa smiling smiley
Nie umiem już bez ironii smiling smiley

Pozdrówki dla wszystkich smiling smiley

dr Samuel Hahnemann

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-03-2014 - 14:12:24 przez Tina.

zosiaa (offline)

Post #20

28-03-2014 - 07:24:07

Okolice Krakowa 

Witam. Dawno się nie cdzywałam ,ale zawsze zaglądam co na forum słychać.Wczoraj byłam na komisji i pani doktor (zresztą bardzo miła) poinformowała mnie że właściwie onkologicznym dają tylko na 5 lat , o karcie parkingowej zapomnieć bo ręka to nie noga. Z łaską przedłużyła na dwa lata i doradziła zmianę symbolu bo na to schorzenie już raczej nie dostanę. Więc pomimo braku cycusia i wyciętych 17 węzłow, niesprawnej ręki i innym dolegliwością związanym z leczeniem będę wreszcie zdrowa.Super.Nic dodać nic ująć.Pozdrawiam Was wszystkie.I życzę dużo zdrowka.papa

dziubas (offline)

Post #21

28-03-2014 - 12:17:42

Gdańsk 

Tina! A w jakim mieście są tacy wredni orzecznicy? myśliserce

Tina (offline)

Post #22

10-05-2014 - 23:08:28

Dziubasku - w Chrzanowie smiling smiley
Zosiaa - to masz tak jak i ja smiling smiley Tyle tylko, że my jesteśmy JUŻ zdrowe, a oni jeszcze tego nie wiedzą tongue sticking out smiley

dr Samuel Hahnemann

ewusiaa54 (offline)

Post #23

05-09-2014 - 12:50:18

Szczecin 

Rok temu dostałam stopień znaczny.Tylko na rok.Kończy mi się 31 października.Składam wniosek o przedłużenie.Dołączam jeszcze wniosek od psychiatry.Leczę się na depresję od 11 lat.Rak chorobę spotęgował.Ciekawe czy mi przedłużą.W grudniu idę na emeryturę.Chciałabym ( o ile zdrowie pozwoli ),popracować jeszcze przez rok.Niestety,w,moim zakładzie pracy chronionej,mogą pracować emeryci tylko ze stopniem znacznym.Ciekawe czy dostanę jedynkę.stres

lulu (offline)

Post #24

06-09-2014 - 22:06:56

k/Kwidzyna 

Aby utrzymać stopień znaczny musisz zebrać troszkę papierów i zależy też na kogo trafisz.

je

zuzia1 (offline)

Post #25

13-10-2014 - 20:46:01

Gdańsk 

Dziewczyny, ile czasu można czekać na wezwanie na komisję. Skończyła mi się ważność orzeczenia i na początku września złożyłam papiery na przedłużenie. Jest już połowa października. Czy powinnam tam do nich zadzwonić i się przypomnieć, czy raczej czekać cierpliwie i nie poganiać? myśli

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

andzia73 (offline)

Post #26

26-10-2014 - 16:44:37

Gdańsk 

Zuziu wezwą Ciepociesza. A decyzja bedzie od dnia złożenia papierów..trwa to troszke, musisz byc cierpliwabuziakserce
ps doczytałam dopiero ze pisałas .Pewnie juz jestes po...buziak

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 26-10-2014 - 16:45:31 przez andzia73.

zuzia1 (offline)

Post #27

26-10-2014 - 19:05:20

Gdańsk 

A gdzież tam Andziu. Dopiero właśnie dostałam wezwanie na 18.11. I jeszcze do tego mam donieść masę dodatkowych papierów. Kazali donieść potwierdzone kopie kartoteki z rejestracji z ostatnich 2 lat. (Chcą sprawdzić lekarza???)niedowiarek Oprócz tego RTG kręgosłupa i stawów za 2014 rok - a ja wcale nie miałam robionych takich badań. zlyW związku z tym musze się wedrzeć do onka i zapytać czy mam jeszcze je zrobić i po co one jak miałam wiosną scyntygrafię, którą załączyłam. Wyniki najnowszych badań - nie wiem czego to ma dotyczyć. Ja jestem na tamoxie i w zasadzie żadnych badań nie robię (poza krwią). Co ich napadło? Coś czarno widzę tą komisję. stres

Cokolwiek czynisz czyń rozważnie i oczekuj końca.

lulu (offline)

Post #28

26-10-2014 - 19:09:35

k/Kwidzyna 

Bo jest bardzo istotne, czy od ostatniego orzeczenia coś się działo. Szanowna komisja musi mieć nad czym pochylić głowy.

je

andzia73 (offline)

Post #29

26-10-2014 - 19:16:05

Gdańsk 

duży uśmiechjuż łone sie pochylą pochyląpocieszaEch Zuziu muszisz dać wszystkie badania niestetybezradnyTe czarne mysli odgoń narazie musisz w poniedziałek isc do onka i zrobic wsie badaniabuzki

elisabeth (offline)

Post #30

26-10-2014 - 20:03:47

Lubuskie 

zuzia1
Kazali donieść potwierdzone kopie kartoteki z rejestracji z ostatnich 2 lat.
Jak dobrze że piszecie bo ja w przyszłym roku też będę składać papiery o przedłużenie orzeczenia a do rodzinnego nie zaglądam mimo że ciągle coś dolega ,muszę to zmienić i niezwłocznie się zarejestrowaćśmiech

W życiu wszystko ma swój zmierzch. Tylko noc kończy się świtem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 454
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018