Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

ajaka (offline)

Post #1

14-06-2010 - 22:50:31

40km od Warszawy 

Mojej siostrze z tytułu innej niepełnosprawności ZUS przyznał całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji na 4 lata....poszłam z tym do MOPSU aby wydali legitymację i okazało się że u mnie już nie honorują orzeczeń ZUS/ a tak było do tej pory/ i siostrzyczka musi stanąć na ichniej komisji.....wyznaczyli termin po czym pani orzecznik przyznała jej st. umiarkowany...odwołałam się....odrzucili odwołanie bo dostali je 2 dni po terminie.....i myślałam że to już kicha gdy niespodziewanie przyszło pismo z Wojewódzkiej Komisji Stopni z prośbąśmiech aby napisać prośbę o przywrócenie terminu odwołania....uwierzycie!!!!!hot smiley......napisałam...czekam na decyzję.....

Krysiu ja, kiedy pojawiły się przerzuty dostałam w ZUS całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji na 5 lat.....składaj wniosek!!!!!

"Jeszcze nigdy tak nie było żeby jakoś nie było.." ....Szwejk

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-06-2010 - 22:51:19 przez ajaka.

mag_dag (offline)

Post #2

14-06-2010 - 22:56:43

Sosnowiec 

Tino, odwołuj się koniecznie, napisz w odwołaniu, że niepełnosprawność miałas orzeczoną nie z powodu ruchomości czy braku ruchomości ręki, tylko z powodu usunięcia węzłów chłonnych, a one Ci nie odrosły i nie odrosną
napisz, że musisz korzystać z rehabilitacji by nie powstał obrzęk i w tym pomaga Ci stopień umiarkowany - masz odliczenia i dofinansowania do turnusu

napisz, że poprzednio na podstawie tych samych dokumentów dostałaś stopień umiarkowany, a w stanie Twoich węzłów chłonnych nic się na lepsze nie zmieniło

ja sie raz odwoływałam i dostałam umiarkowany
powodzenia

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

ToJa (offline)

Post #3

14-06-2010 - 22:58:42

Tina ...odwoluj sie.......przeciez Ty jestes ten sam rocznik co ja.......mi przedluzyli do 31 grudnia 2011...umiarkowany mam.....
jak znajde moje odwolanie co to pisalam to Ci jutro na priv wysle......... to se cos sciągniesz, jak Ci bedzie pasowalo
.....

reniula (offline)

Post #4

15-06-2010 - 13:34:46

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

Ja mamy dokumentację zanosiłam do PCPR 25.03.2010, czyli w trakcie radioterapii. Na komisję mama dostała wezwanie DOPIERO NA 01.06.2010!!!!! Nie było mnie wtedy tam z mamą, ale wiem, że była u dwóch lekarzy pierwszy nie wiem jakiej był specjalności, ale drugi był psycholgiem.
Wnik jest taki, że mama ma 11-I - inne, w tym schorzenia: endokrynologiczne, metaboliczne, zaburzenia enzymatyczne, choroby zakaźne i odzwierzęce, zeszpecenia, choroby układu krwiotwórczego, stopień znaczny na 5 lat. Dokumentacja już takż jest złożona w MOPSIE i mama czeka na pierwszy przelew z wyrównaniem od marca.

Pozdrawiamy. Ja i moja mama

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-06-2010 - 13:35:31 przez reniula.

reniula (offline)

Post #5

15-06-2010 - 13:52:35

Różanki k.Gorzowa Wlkp. 

I tu jest dodatkowy przywilej, ponieważ należy się mamie bezpłatny przejazd środkami komunikacji miejskiej i osobie jej towarzyszacej również. Ja juz kilkakrotnie skorzystałam z tego.smiling smileysmiling smiley

Tina (offline)

Post #6

15-06-2010 - 18:45:49

Dzieki dziewczyny, zabieram sie za pisanie
Buziaki smiling smiley

„Siłę i istotę choroby lekarz powinien szukać w jej początku, w jej źródle, a nie w tym, co pochodzi z samej choroby, gdyż nie powinno się gasić dymu, ale płomienie. Tak samo lekarz powinien myśleć o przyczynie choroby, a nie o tym, co widać gołym okiem: objawy są tylko wskazówkami, a nie przyczyną. Podobnie jak dym, który nie jest przyczyną ognia”
dr Samuel Hahnemann

malgos 10 (offline)

Post #7

17-06-2010 - 11:15:30

Łódź 

dziewczyny pisalam u siebie wlasnie tatus odebral wynik z komisji i

stopien umiarkowany na stale

a balam sie ze stwierdzi że jest ok i zabierze lub zmniejszy
a teraz niech sie uprawomocni

A tak między nami odwołujcie sie od decyzji komisji i tej o niepełnosprawnosci i ZUS-owskiej
Mam kolezanke co walczyla z ZUS rok (byla sprawa w sadzie )i wygrala i teraz ma rentę ,czasową ale ma
Od decyzji sadu była ponownie na komisji i dostala dalej rentę
Wiec walczcie

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

ToJa (offline)

Post #8

17-06-2010 - 11:17:06

juz gratulowałam w profilu....ale co tam....gratulacji niegdy nie zawiele

Małgoś bardzo sie ciesze........gratuluje..... róże

serenia (offline)

Post #9

23-06-2010 - 10:51:25

Cieszyn 

Witam i ja tu dołączę choć dopiero jutro mam pierwszy raz komisję i nie wiedzieć dlaczego strasznie się boję jak to wszystko się odbędzie chichotstres

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

adamalika74 (offline)

Post #10

23-06-2010 - 11:45:47

Szczecin 

Ja byłam miesiąc temu na komisji i dostalam stopień znaczny na 5 lat. Wyszłam z komisji w zupełnym szoku. Wiem ze mam teraz dużo przywilejów, ale czy na poewno jestem az taka schorowana? Czuje sie zupełnie dobrze, wróciłam do pracy( juz 3 tygodnie po operacji).

Sara (offline)

Post #11

24-06-2010 - 11:16:00

Wszystko jest ok. Po prostu ludzki orzecznik. Pozdrawiam. buzki

serenia (offline)

Post #12

24-06-2010 - 18:13:27

Cieszyn 

Dziś miałam komisję --- orzeczono stopień niepełnosprawności --znaczny ( na 2 lata ) , jeśli chodzi o zatrudnienie ---praca w warunkach pracy chronionej . We wrześniu chcę wrócić do pracy ale nie wiem jak teraz to wszystko będzie wyglądało bo pracuję w szkole jako sprzątaczka ( 3/4 etatu ) mamy tak zawiłą sytuację , że nie mam pojęcia co teraz ze mną poczną dodam , że umowę mam na czas określony do 2012 r.stres

ToJa (offline)

Post #13

24-06-2010 - 18:34:53

Sereniu ......tez pracuje w szkole, panie sprzatające podlegaja pode mnie, bedziesz miała i Ty i Twoje kierownictwo zagwozdke .........
po pierwsze....bedziesz musiała dostac zdolnośc do pracy z medycyny pracy........i tu jest znak zapytania czy dostaniesz.......w zakresie obowiazków masz zapewne takie prace, które nie bardzo mozesz wykonywac.........
zobacz czy w umowie o prace masz klauzule, ze kazda ze stron może rozwiazac umowe w terminie 2 tygodni......hm... jesli tak masz, to moze byc cięzko....

jesli masz fajna dyrekcję, to radziłabym wczesniej z nia porozmawiac (wczesniej...znaczy zanim zadecydujesz czy wracac do pracy czy moze inne wyjscie)

ale sa inne wyjscia w razie czego: zakład pracy chronionej - ze stopniem znacznym sprzataczki (i nie tylko) przyjmuja z otwartymi ramionami smiling smiley ...a drugie wyjscie to renta.......przynajmniej na jakis czas............

serenia (offline)

Post #14

24-06-2010 - 18:51:02

Cieszyn 

No to mam już pod górkę bo mam w umowie ---strony mogą przewidzieć dopuszczalność wcześniejszego rozwiązania umowy z dwutygodniowym wypowiedzeniem --co do dyrekcji to da się sprawę załatwić ( chyba) wiedzą , że chcę wrócić ale nie wiedzą jeszcze o orzeczeniu . Kiedy będę musiała się udać do lekarza medycyny pracy ? ToJa może odpiszesz mi bardziej szczegółowo na priv chociaż inne koleżanki będą lub mają taki sam problem co ja . bezradny

ToJa (offline)

Post #15

25-06-2010 - 00:41:48

jesli ktos jest minimum 30 dni na L-4 i chce wrocic do pracy, to w ostatnim tygodniu przed powrotem do pracy z-d pracy wystawia skierowanie (na tym skierowaniu musza byc wypisane warunki i wymagania dotyczace stanowiska pracy) do lekarza z medycyny pracy, należy zrobic badania laboratoryjne i z nimi udac sie do lekarza po tzw. zdolnosc do pracy, do pracy szkole dodatkowo potrzebny jest wpis do ksiazeczki sanepidowskiej - to tyle, bo to moze sie przydac innym.... a Tobie Sereniu napisze na priv, ale to juz po likendzie..... smiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-06-2010 - 00:43:07 przez ToJa.

viola64 (offline)

Post #16

25-06-2010 - 09:17:06

Bydgoszcz 

powyżej 30 dni zwolnienia lekarskiego wykonuje się tkzw. badanie kontrolne -przez lekarza med pracy
na badanie należy stawić się ze skierowaniem od pracodawcy i musi być zaznaczonny rodzaj badania , czyli bad kontrolne ,oraz
czytelna pieczątka firmy z jej danymi : regon , nip --- legit ubezpiecz. dowód osobisty !
najistotniejsze jest posiadanie zdolnosci do pracy od lekarza który leczył i wystawiał zwolnienie (może być na recepcie )
jeśli posiadamy wypisy szpitalne (ksero) okazujemy u lek. profilaktyka ,
zasadniczo bad kontrolne traktuje się jak bad . okresowe , ale tok badań zależy od stanowiska pracy , dlatego lepiej być na czczo
życzę powodzenia i zdrówka w med pracy pracuję od 20 lat oczko

kgs (offline)

Post #17

01-07-2010 - 22:02:01

Olsztyn 

Złożyłam wniosek o podwyższenie stopnia niepełnosprawności. Dziś przyszedł list, że orzeczenie zostanie wydane chyba 7 lipca a prawomocny dokument 19-go. Napisali też,że nie muszę stawiać się na to posiedzenie. Z uwagi na to,że wniosek był tylko mój a załacznikiem kwit od doktorki rodzinnej to posłałam męża z kserówkami ostanich badań i wypisów ze szpitali. Przyjęli. Raniutko byłam lekko zszokowana ,że tak grzecznie i szybko zostałam potraktowana- wniosek zaniosłam w ten wtorek - a dziś przecież dopiero czwartek.Może idzie nowe i tak będzie już zawsze smiling smiley. Co prawda nie oznacza to, że jeszcze ,że będę zadowolona z podjętej przez nich decyzji ale już samo zajęcie się moim wnioskiemto istny SZOK.

bożka1 (offline)

Post #18

01-07-2010 - 22:06:15

Jastrzębie Zdrój 

JA jutro jadę na komisję zobaczymy co teraz mi dadzą miałam znaczny do 30.VI

Psotunia (offline)

Post #19

03-07-2010 - 09:58:56

Mam drugą grupę inwalidzką od 18 roku życia.
W orzeczeniu napisane jest, że z ogólnego stanu zdrowia.
Powodem nadrzędnym jest choroba Recklinghausena, z którą borykam się od urodzenia.
Wczoraj byłam u lekarza rodzinnego, pokazać się i zanieść wypisy z biopsji i chemii.
Pani doktor sugerowała mi, że teraz powinnam złożyć wniosek o przyznanie mi grupy pierwszej.

ToJa (offline)

Post #20

03-07-2010 - 17:39:36

Psotunia...i radze zrobic to jak najszybciej...dopóki masz chemioterapie........
przy znacznym stopniu masz wiele ulg (np.komunikacja, osoba do opieki, wyjazd na wczasy rehabilitacyjne po leczeniu razem z opiekunem........no i dodatkowo co miesiąc 153 zł w kieszeni (o ile nie podwyższyli ostatnio) uśmiech

malgos 10 (offline)

Post #21

03-07-2010 - 23:41:02

Łódź 

Psotuni ja tak samo jak ToJa ...... skladaj jak najszybciej wniosek o zmianę grup już w czasie chemii
Bo póżniej moga sie zastanawiać lekarze ( a nuż ozdrowialaś) myśli

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

kati998 (offline)

Post #22

10-07-2010 - 19:59:16

KOstrzyn  

Witaj Ado!!
Sle pozdrowienia.
Lecze sie tez w Szczecinie na Golecinie, czy my przypadkiem nie widziałysmy sie tam ???
Pozdrawiam

bożka1 (offline)

Post #23

14-07-2010 - 18:09:36

Jastrzębie Zdrój 

bezradnyOdebrałam decyzje mam stopień UMIARKOWANY na stałe. Symbol 11-I 07-S. Nie wiem czy to zostawić czy próbować się odwołać jak myślicie???bezradny

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-07-2010 - 18:15:29 przez bożka1.

ToJa (offline)

Post #24

14-07-2010 - 18:20:47

ale Wy na tym slasku to macie super....ja o umiarkowany to boj musialam stoczyc i tylko na 2 lata dostalam

Bozka jesli masz jakies choroby inne to wal smialo z odwolaniem.......
jesli natomiast byly raczek i były cycek i byłe wezły to jedyna Twoja choroba to raczej daj sobie spokoj
gratuluje umiarkowanej niepelnosprytnej na stalechichot

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-07-2010 - 18:22:16 przez ToJa.

bożka1 (offline)

Post #25

14-07-2010 - 18:26:25

Jastrzębie Zdrój 

No jeśli pamiętasz to ja jestem po dwóch chorobach nowotworowych mam jeszcze usunięty lewy płat płuca i dlatego się zastanawiam z tym odwołaniem co ???myśli

ToJa (offline)

Post #26

14-07-2010 - 18:29:34

PISZ!!!!!! ....... ino mądrze napisz....... moze Ci jakies madralinskie z forum pomogą.....coby ładnie i madrze było napisane....bo wiesz co dwie (albo kilka) głow to nie jedna smiling smiley

bożka1 (offline)

Post #27

14-07-2010 - 18:35:53

Jastrzębie Zdrój 

Chętnie przyjmę jakieś gotowce co by z kilku zrobić jeden . Nie mam nic do stracenia UMIARKOWANY i tak jest. Ty też pisałaś odwołanie to jak masz to mi też wyślij mój mail bajdus47@o2.pl ok

ToJa (offline)

Post #28

14-07-2010 - 18:39:05

wysle Ci ale ja mam slabe podstawy chorobowe....hehe.....
musisz jednak pare dni poczekac bo mi plyta glowna w kompie siadla i fachowiec mi zgrywa wszystko z dysku.....

bożka1 (offline)

Post #29

14-07-2010 - 18:47:24

Jastrzębie Zdrój 

Wiesz ,że mam 14 dni na odwołanie to sie tylko nie guzdrajradocha

bożka1 (offline)

Post #30

15-07-2010 - 13:00:39

Jastrzębie Zdrój 

Dzięki lusia i lulu za wzory pism . Teraz tylko siąść i coś tam pozmieniać i pododawać. A temperatury takie , że mój mózg odmawia jakiegokolwiek myślenia , ale mam trochę czasu pa załamkabuziak

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 290
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022