Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

luska (offline)

Post #1

29-04-2010 - 22:14:17

Gdynia 

ja mam symbol 05-R i 11-I.....a wcześniej miałam 09-M i 05R co orzecznik to inny symbol.....jak komu pasuje

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

suchal (offline)

Post #2

30-04-2010 - 06:53:07

Uzdrowisko 

Proszę, jaki pilny forumowiczredaktor strony. Człowiek tylko pomyśli na głos i już ma odpowiedź.uśmiech Bardzo dziękuję b_angel.tak
Luska, widocznie wyładniałaś, a ja nadal szpetna jestem.załamka

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 30-04-2010 - 06:54:58 przez suchal.

b_angel (offline)

Post #3

30-04-2010 - 08:52:41

radom 

żarty żartami ale nie pamiętam gdzie i kiedy ale słyszałam, że my tak naprawdę kwalifikujemy się jednak do 11 I - inne

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Magda (offline)

Post #4

30-04-2010 - 09:03:16

Jastrzębie Zdrój 

uśmiechja mam 11I niech pisza co chcą ja i tak wiem swoje a co najważniejsze ,że posiadam stałą
przecież cycek mi nie odrosnie a wezły też po prostu orzecznicy myslą że cycki to my sobie obcinamy żeby nam było lżej
po co tyle mamy dzwigać uśmiech

mag_dag (offline)

Post #5

30-04-2010 - 09:31:10

Sosnowiec 

b_angel
nie pamiętam gdzie i kiedy ale słyszałam, że my tak naprawdę kwalifikujemy się jednak do 11 I - inne

to mówiła do mnie bardzo miła pani orzecznik wojewódzka, gdy odwoływałam się po przyznaniu mi stopnia lekkiego (kilka lat miałam umiarkowany) - uznała, że właśnie umiarkowany jak najbardziej mi się należy i wytłumaczyła sprawę symbolu - właśnie te "inne" to choroby nowotworowe i ich następstwa

niestety nie ma żadnych przepisów określających dokładnie co, komu, po czym - dlatego takie wariacje dowolne stosują lekarze

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

atorod62 (offline)

Post #6

04-05-2010 - 19:15:22

Nisko 

Czy stopień niepełnosprawności i termin obowiązywania orzeczenia zależy także od chorób współistniejących? W roku 2007 dostałam stopień znaczny symbol - 11-I, natomiast w 2009 umiarkowany symbol 11-I na trzy lata.

b_angel (offline)

Post #7

04-05-2010 - 19:21:58

radom 

na pewno zależy .......

jeżeli choroby współistniejące są na tyle poważne, ze mogą zaważyć na stopniu niepełnosprawności ...

natomiast smutnym faktem jest to, że najczęściej orzecznicy nie kierują się stanem naszego zdrowia tylko swoimi wytycznymi ...

i tak w radomiu zwyczajowo najpierw dają umiarkowany na 2 lata potem na 3 a po 5 latach orzekają lekki ......

w innych województwach z kolei jeżeli na komisję staje amazonka w trakcie chemioterapii dostaje znaczny na rok - dwa a potem umiarkowany ......

ps. ja jadę jutro zawieźć odwołanie ......

malgos 10 (offline)

Post #8

04-05-2010 - 20:52:04

Łódź 

a ja właśnie zebralam papiery ,bo 31 maja mija mi 3 latka umiarkowanego
a mialam oznaczoną 11-I
A teraz zobaczymy
A najgorsze że moja onkolog na zwolnieniu chorobowym dlugim i nie wiem co zastępca napisze

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

bożka1 (offline)

Post #9

05-05-2010 - 08:03:44

Jastrzębie Zdrój 

Ja też muszę się za to zabrać - mam do 30.VI, 2010 stopień znaczny. co dalej zobaczymy bezradny

lulu (offline)

Post #10

05-05-2010 - 10:37:07

k/Kwidzyna 

Jeśli orzecznik ma serce, to czasem (tak było w moim przypadku) powiedzenie o braku środków do życia pomaga. Stąd mój znaczny na 3 lata, mam chociaż 153,00 zł miesięcznie.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 05-05-2010 - 10:37:42 przez lulu.

kalinka973 (offline)

Post #11

06-05-2010 - 18:36:33

Wrocław, Kiełczów 

Witam was drogie panie ,tak sobie czytam co tu piszecie o niepełnosprawności,sama jestem po operacji oszczędzajacej i otrzymałam lekki stopień niepełnosprawności,a symbol 09-M z tego co czytałam powyżej to choroby układu moczowo-płciowego ,a ja miałam raka piersi,cosik mi tu nie pasuje!!!Jeśli któraś wie czy ja mam jakieś przywileje-proszę o odpowiedź-dziękuję i pozdrawiam was wszystkie.

luska (offline)

Post #12

06-05-2010 - 19:06:20

Gdynia 

09-M choroby układu moczowo-płciowego jak najbardziej do nas pasuję ...bo piersi liczone są do układu płciowego .....gdześ to wyczytałam już teraz nie pamiętam

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

b_angel (offline)

Post #13

06-05-2010 - 19:39:09

radom 

lusia po mojemu to nie pasuje bo niepełnosprawność mamy orzekaną na usunięte węzły a nie na ucięte piersi ......

luska (offline)

Post #14

06-05-2010 - 20:06:28

Gdynia 

jak znajdę ten artykuł to wkleję ....myslę aniołku ze masz rację ...chociaż doktory o tym zapominają ......
Mi ostatnio na komisji o orzeczeniu na niepełnosprawność ....pani orzecznik powiedziała taki tekst.... "ma pani wsadzone implanty to jest już pani zdrowa" moja odpowiedz była taka " ale implantów węzłów chłonnych mi nie wstawili ..a to jest przyczyna mojej niepełnosprawności"

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Al_la (offline)

Post #15

06-05-2010 - 21:07:51

k/Warszawy 

luska
.....ale implantów węzłów chłonnych mi nie wstawili ..a to jest przyczyna mojej niepełnosprawności

....sprawdź, bo może jednak wstawili a Ty o tym nie wiesz duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bożka1 (offline)

Post #16

06-05-2010 - 22:32:31

Jastrzębie Zdrój 

Lusia dobrze powiedziałaś tej pani doktorbrawo- ciekawe gdzie znajdują takie talentyhura

luska (offline)

Post #17

07-05-2010 - 17:57:42

Gdynia 

bożka1
Lusia dobrze powiedziałaś tej pani doktorbrawo- ciekawe gdzie znajdują takie talentyhura[/quote

Bożka chcesz znaleźć takie talenty idź do ZUSu i MOPSu tam jest ich pod dostatkiem

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

elizka (offline)

Post #18

18-05-2010 - 13:50:33

Tarnobrzeg 

Ja pierwszy wniosek złożyłam podczas brania chemi i dostalam umiarkowany na 3 lata, za nastepnym razem tez umiarkowany na 3 lata.

Do konca tegoi roku musze złożyć wniosek znowu, ale co dadzą?, to bedzie juz 6 lat po operacji.
A tak chciała bym, zeby dali jeszcze umiarkowany, najbardziej zalezy mi na dodatkowym urlopie i tych 7 godzinach pracy dziennie.

Budząc sie rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc sie radować
/Marek Aureliusz/

ToJa (offline)

Post #19

18-05-2010 - 18:02:38

Elizko......
ponieważ tez obawiałam się, że mi dadza lekki (w czasie chemii dostałam tylko umiarkowany i to tylko na rok) zaczelam rozmowę od tego, że:
jestem osobą pracujaca i zalezy mi bardzo na tym, żeby nadal pracowac, bo nie chcę obciązać naszego rzadu kosztami mojego bezrobocia a co za tym idzie datkami z opieki społecznej i zasilkiem rodzinnym......chcę dalej pracowac, ale jest to mozliwe tylko wtedy jeśli bede miała 7 godzinny dzien pracy, dodatkowy urlop i zwolnienia na wizyty do lekarza......
hehe...nie wiem czy dlatego, czy orzeczniczka była :ludzka"...ale umiarkowanty dostałam....i to na 2 lata i 1 miesiąc smiling smiley

evia007 (offline)

Post #20

23-05-2010 - 15:45:44

Żory 

Ja też złożyłam papiery i czekam,ponoć bedę tak czekać 6 tygodni bo takie są terminy.Martwię się tylko czy nie dołączyłam za mało dokumentów.

Sara (offline)

Post #21

23-05-2010 - 16:53:30

Bezradność mnie ogarnia, kiedy czytam o samowolce orzeczników, nie tylko ZUSowskich, ale tez w CPR. Czytam Wasze wpisy i na ich podstawie stwierdzam , że nie ma żadnych przepisów regulujących przyznania stopnia niepełnosprawności. Ja miałam szczęście... trafiłam na "ludzkiego orzecznika".

malgos 10 (offline)

Post #22

23-05-2010 - 23:10:29

Łódź 

Ja też papiery złożyłam 10 maja i mam czekać też okolo 6 tygodni
Ewo a u mnie można dostarczyc dodatkowe papiery juz na komisję więc może u Ciebie tez
i więc zbieraj i zabierz je ze sobą

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 23-05-2010 - 23:11:31 przez malgos 10.

ToJa (offline)

Post #23

27-05-2010 - 21:12:12

Sara
Bezradność mnie ogarnia, kiedy czytam o samowolce orzeczników, nie tylko ZUSowskich, ale tez w CPR. Czytam Wasze wpisy i na ich podstawie stwierdzam , że nie ma żadnych przepisów regulujących przyznania stopnia niepełnosprawności.

z tego co wiem, to Federacja Amazonek zaczęła działać..... ale potrzebne jest tez działanie wszystkich klubów i nas wszystkich...........

trza może jakąś manifestacje zrobić, albo cus....może jakimis pomidorami i jajkami obrzucić jakies ministerstwo czy inny jakowys urząd.......

kgs (offline)

Post #24

28-05-2010 - 00:13:05

Olsztyn 

Przez pierwsze 6 miesięcy miałam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.Potem otrzymałam stopień umiarkowany na 4 lata. Właśnie mija rok "umiarkowanego"
Nie wiecie może czy teraz gdy mam przerzuty i rzeczywiście nie jestem zdolna do samodzielnej egzystencji mogę starać się o "podwyższenie" na stopień znaczny? Czy coś takiego się praktykuje???

Lonia (offline)

Post #25

28-05-2010 - 08:08:54

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

Kgs, ja przy przerzutach dostałam stopien umiarkowany na 3 lata mam do 31.12.2011 r - nadmieniam ,że pracuję.

krakuska (offline)

Post #26

28-05-2010 - 08:15:43

Kraków 

Ja to gdzieś czytałam ( jak wrócę z pracy to poszukam w papierkach), że gdy nasze zdrówko "ulegnie pogorszeniu", to należy dostarczyć te nowe zaświadczenia( w czasie trwania tego poprzedniego stopnia ) i orzecznik może na komisji "podnieść" grupę , a w takiej sytuacji jak Ty się znalazłaś to myślę, że nawet powinien. Spróbować warto...Pozdrawiampociesza

ToJa (offline)

Post #27

30-05-2010 - 19:30:03

Krysiu.... bierz papiery i wal jak w dym....... u Was orzecznicy łagodniejsi niz w Pyrlandii......może dostaniesz......warto spróbowac......

mag_dag (offline)

Post #28

30-05-2010 - 21:28:34

Sosnowiec 

Krysiu, uważam, że należy Ci się znaczny - spróbuj, bo warto

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Tina (offline)

Post #29

14-06-2010 - 20:50:32

Czesc. Chcialam sie Was poradzic, co robic. W trakcie chemioterapii, a przed naświetlaniami zlozylam wniosek i orzeczono mi grupe II, bez przywilejów. W styczniu tego roku skonczyla sie ważność orzeczenia, złozylam drugi wniosek. Znowu komisja - cala procedura trwala do maja ( tongue sticking out smiley ) - postanowiono "nie zaliczyc do stopnia niepelnosprawnosci". Pan dr stwierdzil, ze zakres ruchowy reki mam lepszy niz on (bo cwicze pewnie wiecej niz on, bo jak nie to reka puchnie i boli, wiadomo o co chodzi). I to pewnie bylo dla niego wyznacznikiem sprawnosci.
Mam ochote sie odwolac (nie wiem jak to napisac), ale tez nie jestem pewna, czy odwolanie cokolwiek zmieni.
Bezsilnosc czuję.
Po zabiegu juz prawie 2 lata. Zwolniona z pracy w ub. roku w zwiazku z tym, ze nie moglam dalej pracowac manualnie.
Jak to widzicie?
Pozdrawiam

„Siłę i istotę choroby lekarz powinien szukać w jej początku, w jej źródle, a nie w tym, co pochodzi z samej choroby, gdyż nie powinno się gasić dymu, ale płomienie. Tak samo lekarz powinien myśleć o przyczynie choroby, a nie o tym, co widać gołym okiem: objawy są tylko wskazówkami, a nie przyczyną. Podobnie jak dym, który nie jest przyczyną ognia”
dr Samuel Hahnemann

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-06-2010 - 20:55:08 przez Tina.

b_angel (offline)

Post #30

14-06-2010 - 22:09:29

radom 

ja 2 razy miałam umiarkowany - teraz przyznano mi lekki
i sie odwołałam
jutro jadę na wojewódzką komisję odwoławczą ....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 204
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022