Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

basica (offline)

Post #1

08-07-2011 - 06:57:52

Gdansk 

Moze licza ze wyzdrowieje

duży uśmiech

suchal (offline)

Post #2

08-07-2011 - 17:49:41

Uzdrowisko 

Basica, dzwoń i pytaj, czy nie można wcześniej.
Może się znudzą odpowiadaniem i przyspieszą termin. Przecież zdarza się, że ktoś odwołuje bo co innego wypada w tym terminie.

Haniap. (offline)

Post #3

08-07-2011 - 17:51:23

Poznań 

O kurcze, nie wiem co mam napisać.... na grudzień? Przecież jak pójdziesz na komisję, to będzie zupełnie inny stan niż teraz. O czym oni chcą wtedy orzekać? niedowiarek

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Lonia (offline)

Post #4

20-07-2011 - 19:49:09

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

Ja miałam stopień niepełnosprawności znaczny od 18.08.2005 do 30.112006r .11-I - Karta parkingowa nie
Kolejny od 27.10.2008 do 31.12.20011 - umiarkowany -11-I KP nie
Dzisiaj dr wypełnił mi wniosek , mam zamiar złożyć o podwyższenie stopnia i kartę parkingową.
Jutro pojadę do pracy , pokseruję dokumenty i wyślę pocztą .

berni (offline)

Post #5

25-07-2011 - 16:49:42

Gryfino 

Stanęłam na komisję w PCPR w marcu,byłam już po mastektomii i w trakcie chemioterapii. Dostałam stopień niepełnosprawności lekki na jeden rok.Pani doktor opowiedziała mi o swojej asystentce ,która to też jest po takich przejściach i ciężko pracuje.I tak mnie oceniłabezradny Ale za to udało mi się wykorzystać zwrot za peruczkę,cycusia i kilka ładych gorsecików.Wyszła niezła sumka.Pozdrawiam.calus

Becia (offline)

Post #6

25-07-2011 - 20:35:53

Siemianowice Śląskie 

berni
Stanęłam na komisję w PCPR w marcu,byłam już po mastektomii i w trakcie chemioterapii. Dostałam stopień niepełnosprawności lekki na jeden rok.Pani doktor opowiedziała mi o swojej asystentce ,która to też jest po takich przejściach i ciężko pracuje.

szok niedowiarek
Berni, w trakcie chemioterapii powinnaś dostać znaczny, a już na pewno umiarkowany

asystentka pani doktor jest po takich przejściach, to może pracować...
ja też pracuję po przejściach, a nawet, z przerwami, pracowałam w trakcie uśmiech, wprawdzie nie ciężko, ale do pracy na 7 godzin chodziłam jezor

"Życie nie po to jest, by się spieszyć.
Życie jest po to, by się życiem cieszyć."

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 25-07-2011 - 20:37:15 przez Becia.

berni (offline)

Post #7

26-07-2011 - 09:59:43

Gryfino 

Beciu, teraz to wiem, że powinnam była dostać znaczny lub umiarkowany, ale wtedy to nie bardzo wiedziałam co i jak. Jestem do września na zasiłku rehabilitacyjnym i od października chcę wracać do pracy.Pozdrawiamduży uśmiech

Kela (offline)

Post #8

26-07-2011 - 12:32:56

Może warto się odwołać? Jesteś w trakcie leczenia.

berni (offline)

Post #9

26-07-2011 - 17:01:22

Gryfino 

Kelu,podobno miałam na odwołanie 14 dni,ale już nie drążę tematu,pani doktor która była w komisji miała swoje zdanie na ten temat.A ja zielona w temacie nie bardzo wiedziałam co z tą niepełnosprawnością zrobić. Ale czuję się całkiem sprawnie duży uśmiechi dobrze,że trafiłam tu do Was bo trochę się dowiedziałam i z uwagą czytam i czytam...uczę się od Was, a może i ja będę mogła kiedyś komuś pomóc różePozdrawiam.

Kela (offline)

Post #10

26-07-2011 - 17:11:20

Rok szybko minie, będziesz składać kolejny raz i może wtedy trafisz na innego lekarza.
Ja zaraz po leczeniu miałam 2 lata znaczny, potem 2 lata umiarkowany i teraz znów dostałam na 2 lata umiarkowany, ale oprócz kłopotów z ręką mam jeszcze kłopoty z kręgosłupem.

mariabo (offline)

Post #11

29-07-2011 - 19:04:45

Szczecin 

Spieszę donieść że tzw: "żyrisz ( jury ) po różnych kombinacjach i klasyfikacjach"... uznało mnie za osobę niepełnosprawną , dając tym samym określone dla tej grupy przywileje łącznie z KP. Całość tej wiedzy dotarła do mnie w tej chwili pocztą kurierską, stopień znaczny przyznano mi do 31.07.2013 roku. radocha Znaczy się, pociąg i inne takie to mam za darmo lub ze zniżką... Niech no tylko skończę a tym czerwonym świństwem, to jak pojadę...oczko

Hala1962 (offline)

Post #12

29-07-2011 - 19:07:21

Szczecin 

jeszcze raz gratulejszyn hot smiley

Gosia66 (offline)

Post #13

31-07-2011 - 22:49:38

B-B 

Witam ślicznie. Złożyłam wniosek po raz pierwszy dwa tygodnie temu i czekam. Znacie może kogoś, kto składał w Bielsku-Białej? Ciekawa jestem, jak to u nas jest.

"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa...."

Gosia66 (offline)

Post #14

30-08-2011 - 10:32:52

B-B 

Komisja trwała może 3 minuty "nie pytam, jak się Pani czuje, bo na chemii to wiadomo... - z bólem pokręciła głową lekarka". Tak, że nie dane mi się było wypowiedzieć. W efekcie dostałam ZNACZNY na 2 lata, kartę parkingową, możliwość zasiłku rehabilitacyjnego i inne ulgi. Coś tam się zawsze skorzysta. Przynajmniej autobusami jeżdżę jak gość duży uśmiech Pozdrawiam serdecznie. Obyśmy tej niepełnosprawności miały więcej na papierze, niż w rzeczywistości serce

"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa...."

bovalino (offline)

Post #15

30-08-2011 - 18:03:18

Niedaszów 

Mam jutro komisję , zobaczymy , co mi "uznają" . Mam nadzieję , że obędzie się bez cyrku i nie będę musiała się odwoływać , tym bardziej , że wyniki po operacji się pogorszyły.Ale kto ich tam wie .

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

bovalino (offline)

Post #16

05-09-2011 - 12:17:01

Niedaszów 

No i uznali - dostałam znaczny na rok i kartę parkingową i coś tam jeszcze - zawsze się przyda

miałam piękne plany......i rozśmieszyłam Boga......teraz nie mam żadnych...........więcej go nie rozśmieszę.......chcę żyć spokojnie

Haniap. (offline)

Post #17

05-09-2011 - 12:38:01

Poznań 

No i pięknie brawo

Ezop

Halinka (offline)

Post #18

05-09-2011 - 13:31:11

Super!
Ja dziś złożyłam wniosek. Nie jestem przy wielkiej nadzieioczko, bo coś mam ostatnio do wszystkiego pecha, a tak bym potrzebowała co najmniej umiarkowany i co najmniej na dwa lata - na czas zoladexuniedowiarek

Haniap. (offline)

Post #19

05-09-2011 - 19:01:59

Poznań 

Halinko myślę, że jednak tym razem nie będzie pecha. Myślę, że powinnaś dostać na dwa lata umiarkowany, a może i więcej....tak

Ezop

ewa m (offline)

Post #20

05-09-2011 - 19:25:52

Gdynia 

Halinko myślę że umiarkowany dostaniesz duży uśmiechpomimo Twojego pecha smiling smiley

krysia025 (offline)

Post #21

06-09-2011 - 10:00:47

Choszczno 

Witam wszystkie
Ja to jak zwykle proszę o rade.Jak składałam wniosek o orzeczenie i dostałam umiarkowany do 2014 roku i żadnych z tego tytułu profitów. Podobno mam dostać w pracy 10 dni urlopu więcej ale to się okaże bo właśnie wracam do pracy huraduży uśmiech Tak na marginesie to naprawdę bardzo się ciesze. A chciałam spytać was czy mogę teraz składać wniosek o podwyższenie grupy bo czas odwołania już miną.

mag_dag (offline)

Post #22

06-09-2011 - 13:39:43

Sosnowiec 

"wniosek o podwyższenie" i "odwołanie" to są dwie różne sprawy,

odwołanie od decyzji komisji można składać do 14 dni i jak czas minie to amen,

wniosek o podwyższenie składa się w momencie pogorszenia stanu zdrowia i nie ma tu żadnego limitu czasu, składasz jak stan zdrowia się pogarsza

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

amado (offline)

Post #23

06-09-2011 - 13:42:13

"profity" ze stopnia umiarkowanego są opisane w tym wątku - warto korzystać zwłaszcza jeśli wracasz do pracy
jeśli czas odwołania minął to o podwyższenie stopnia można składać jeśli pogorszy się stan zdrowia

filipinka35 (offline)

Post #24

14-09-2011 - 18:02:20

W poczekalni w szpitalu czekajac na lampki spotkalam kobiete, która jest na rencie po białaczce i nie ma legitymacji osoby niepełnosprawnej. Czy taka legitymacja jej sie nalezy ja mysle ze tak a jezeli tak to gdzie w Warszawie powinna sie zgłosic ?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

ToJa (offline)

Post #25

14-09-2011 - 22:00:26

Renta nie upoważnia do otrzymania legitymacji osoby niepełnosprawnej.

Legitymacja zostaje wydana tylko i wyłącznie przez powiatowy lub miejski zespół ds orzekania o niepełnosprawności.

Nie pamietam dokładnie od kiedy, ale napewno ponad 10 lat (cos mi się kojarzy rok 1995) nie ma już I, II i III grupy inwalidzkiej. Zamiast tego są dwa rodzaje orzecznictwa: rentowe i pozarentowe.
W orzecznictwie pozarentowym ustala się trzy stopnie niepełnosprawności: znaczny, umiarkowany i lekki.
Nie stosuje się już podziału na grupy inwalidzkie, ale orzeka się o stopniu niepełnosprawności. Orzecznictwo takie prowadzą powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności (w miastach na prawach powiatu — miejskie zespoły ds. orzekania).
Warszawa to chyba miasto na prawach powiatu, więc nalezy sobie w google wbic miejski zespół ds orzekania o niepełnosprawności Warszawa i wsio wyskoczy co i jak uśmiech

lulu (offline)

Post #26

14-09-2011 - 22:57:15

k/Kwidzyna 

Trzy grupy inwalidzkie
Ustawa z 1982 r. przewidywała trzy grupy inwalidztwa:

do I grupy zaliczano osoby całkowicie niezdolne do pracy i samodzielnej egzystencji, co w praktyce oznaczało konieczność korzystania przez nie ze stałej pomocy innej osoby;
do II grupy zaliczano osoby całkowicie niezdolne do pracy;
do III grupy zaś zaliczano osoby częściowo niezdolne do pracy.

Obecnie nowa ustawa emerytalno-rentowa, czyli ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, zastąpiła pojęcie "inwalidztwa" nowym określeniem "niezdolność do pracy". Mimo to wiele osób wciąż ma ważne orzeczenia dawnych komisji ds. inwalidztwa i zatrudnienia, przesądzające o inwalidztwie I, II lub III grupy.

Zgodnie z nową ustawą emerytalno-rentową (od 1 stycznia 1999 r.):

niezdolna do pracy jest osoba, która całkowicie lub częściowo utraciła zdolność do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu i nie rokuje odzyskania tej zdolności po przekwalifikowaniu;
całkowicie niezdolna do pracy jest osoba, która utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy;
częściowo niezdolna do pracy jest taka osoba, która zdolność do pracy, zgodnej z poziomem posiadanych kwalifikacji, utraciła w stopniu znacznym.

Trwałą niezdolność do pracy orzeka się natomiast, jeśli badana osoba nie ma szans na odzyskanie zdolności do pracy. Jeśli taka szansa istnieje, to ustala się okresową niezdolność do pracy. Od 1 stycznia 2005 r. niezdolność do pracy orzekana jest tylko okresowo.

Oprócz tych ustaleń występuje też pojęcie niezdolności do samodzielnej egzystencji, czyli konieczność stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych.

Ustalono, że osoby zaliczone na podstawie wcześniejszych przepisów do:

I grupy inwalidzkiej, obecnie uważa się za całkowicie niezdolne do pracy oraz samodzielnej egzystencji;
II grupy inwalidzkiej, obecnie uważa się za całkowicie niezdolne do pracy;
III grupy inwalidzkiej, uważa się za częściowo niezdolne do pracy.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Agaba190 (offline)

Post #27

16-09-2011 - 07:36:40

k/Warszawy 

Jest taki temat "gdzie złożyć wniosek " i tam są adresy. W W-wie to na ul Andersa, a poza to poniżej są adresy

[www.niepelnosprawni.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Halinka (offline)

Post #28

27-09-2011 - 22:51:53

Jutro o 14.05 ma zostać rozpatrzony mój wniosek.
Nieśmiało proszę o kciuczki za co najmniej umiarkowany, co najmniej na dwa latkaprosi

Haniap. (offline)

Post #29

27-09-2011 - 23:01:46

Poznań 

Halinko tak będzie ok

Ezop

Halinka (offline)

Post #30

28-09-2011 - 16:23:36

Jestem osobą niepełnosprawną - w stopniu znacznymradocha, przez najbliższe dwa lata.
Komisja w sumie (pracownik socjalny, a potem lekarz) trwała ze 4 minuty. Lekarz nawet nie podniósł głowy, jak weszłam, dopiero na moje pytanie, czy dostanę może kartę parkingową. Oświadczył, że absolutnie przy moim schorzeniu się nie należy i... hm, hm... nie był skory do dyskusjibezradny
Dziękuję wszystkim, którzy trzymali kciuki i wierzyli w Wielebną Komisyjękwiatek
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 459
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022