Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

malgos 10 (offline)

Post #1

04-10-2011 - 15:34:04

Łódź 

A ja powiem ,jak juz kiedys pisałam, komisje u nas działają jak im się podoba ,czyli co kraj to obyczaj ,albo lepiej co lekarz taka decyzja
Ja nigdy nie miałam znacznego tylko umiarkowany i najpierw był symbol 05-R i karta parkingowa była
A gdy poszłam na komisję w zeszłym roku to dostałam umiarkowany na stale o symbolach 11-I i 07-S i karte również
ale uważam ,że warto sie odwoływać (tylko trzeba madrze to uzasadnic ,bo równiez nie wierzę że czytają dokładnie dostarczoną dokumentację medyczną i tylko bazuja na opini lekarza )

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 04-10-2011 - 15:35:26 przez malgos 10.

ewcia20066 (offline)

Post #2

13-10-2011 - 22:25:30

Cześć Dziewczyny!

Jestem niepełnosprawna.bezradny

Niby wszystko wiem ale ...Nie Wiem!wnerwiony

Mam kartę parkingową,dodatek pielęgnacyjny z OPS(150 i coś,-). Mam też taki dostać z ZUS.(170 i coś,-)
W trakcie załatwiania renty w "drodze wyjątku"...bo wypadek samochodowy jakiemu uległam nie pozwolił mi przepracować 5 lat wymaganych przez ZUS(w ciągłości).
Teraz choroba nowotworowa.

To radzcie ,proszę...co ja jeszcze mogę!

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia.przewraca_oczy

ToJa (offline)

Post #3

13-10-2011 - 23:00:28

ewcia, nie potrzeba zadawać tego samego pytania w kilku watkach
jeśli zadasz w jednym, to poczekaj
dostaniesz odpowiedź

i tak jak napisała Halina - poczytaj dział o niepełnosprawnych
kilkakrotnie już pisałyśmy o tym co się komu należy

akzseinga74 (offline)

Post #4

13-10-2011 - 23:50:45

Ja tylko dodam, że jeżeli dostajesz zasiłek pielęgnacyjny z ZUS to nie możesz brac z OPS (MOPS)

ewcia20066 (offline)

Post #5

14-10-2011 - 00:12:08

Dzięki Wam Kochane!

Nie biorę z ZUS-u...narazie nic.To propozycja Orzecznika po komisji,wiem ze nie można z dwóch zródeł.
Łoj!nowa jestem..i się wymsknęło pytanie w dwóch wątkach.Pewnie ADMI mnie skasuje bo nie wiem czy ja mogę,chyba juz nie!
Pytam...bo wiem,ze ciągle zmieniają się dot.tego tematu przepisy!
Będę czytac...post po poście!!!tak

Spotkania z ludźmi czynią życie warte przeżycia.przewraca_oczy

ToJa (offline)

Post #6

14-10-2011 - 00:23:25

ewcia20066
Łoj!nowa jestem..i się wymsknęło pytanie w dwóch wątkach.Pewnie ADMI mnie skasuje bo nie wiem czy ja mogę,chyba juz nie!
Nie bojaj, ADMIN są wyrozumiali oczko
dla nowych szczególnie
choć i mnie "starej" wiele wyskoków uchodzi na sucho chichot

Kela (offline)

Post #7

14-10-2011 - 08:20:02

Co kraj, to obyczaj
W moim orzeczeniu o niepełnosprawności dostałam (w czerwcu) symbol z literką R ze względu na kręgosłup
ale karty nie dostałam, bo niżej w orzeczeniu, przy zdaniu o karcie było napisane - "nie dotyczy"niezdecydowany

Halka (offline)

Post #8

21-10-2011 - 15:47:22

Kela, ale to dziwne, na ogół literka R daje prawo do karty parkingowej.
Ja już po przedłużeniu niepełnosprawności - dostałam umiarkowany, na stałe, z literkami R, I, S. plus karta parkingowa. Będę sie starać jeszcze o kartę parkingową N+, pozwala na parkowanie wszędzie, niekoniecznie tylko na kopertach, i to gratis. Zobaczymy, czy się udaniezdecydowany

Lonia (offline)

Post #9

27-10-2011 - 20:01:05

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

Jestem osobą niepełnosprawną o stopniu znacznym do 31.10.2012r.Symbol 05-R i 11-I.
Dzisiaj złożyłam dokumenty w Wydziale Komunikacji o kartę parkingową , prawdopodobnie 2 listopada będzie do odbioru.
Ponadto przysługuje mi dodatek pielęgnacyjny z wyrównaniem od lipca br.

W uzasadnieniu napisali cyt" Powiatowy Zespół ustalił ,że naruszona sprawność organizmu kwalifikuje się do znacznego stopnia niepełnosprawności na stałe, stwierdzając, że wymaga stałej lub długotrwałej opieki i pomocy w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji."
Ponadto "ustalony stopień niepełnosprawności datuje się od 22.07.2011r" , czyli od chwili złożenia wniosku , a na Komisji byłam 18.10.2011r.

Halinka (offline)

Post #10

27-10-2011 - 20:55:20

Lonia

W uzasadnieniu napisali cyt" Powiatowy Zespół ustalił ,że naruszona sprawność organizmu kwalifikuje się do znacznego stopnia niepełnosprawności na stałe, stwierdzając, że wymaga stałej lub długotrwałej opieki i pomocy w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji."

Loniu, no to jak to? Piszą, że kwalifikujesz się na stałe, a dają do 2012 roku - czegoś ja tu chyba nie rozumiem...myśli

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-10-2011 - 20:57:09 przez Halinka.

ToJa (offline)

Post #11

28-10-2011 - 21:42:12

Halinko, przecież Lonia w Polsce mieszka oczko
a w tym kraju wsio możliwe - wg orzeczników nawet węzły potrafia odrosnąć chichot

Halinka (offline)

Post #12

29-10-2011 - 10:35:09

No tak... sorry, że mnie to w ogóle zdziwiłorotfl

Ola_1300 (offline)

Post #13

31-10-2011 - 09:02:16

Gdańsk 

No naprawde.......napisali bez sensu myśli ale ToJka jak zwykle ma racje !!!! Oto nasza Polska właśnie.

Lonia (offline)

Post #14

09-11-2011 - 20:11:11

...na skraju Puszczy Noteckiej ;))) 

Dziewczyny ja tez tego nie rozumiem , ale mój małżonek odbierał to orzeczenie i nie czytał , też tego nie rozumiem , ale może tak ma być , czyli za rok znowu będę składać papiery...

gonia (offline)

Post #15

21-11-2011 - 14:58:35

Warszawa 

Jestem po podwójne mastektomi, pierwsza 7 lat temu (radykalna) , druga w tym roku też radykalna . Właśnie skończyłam chemię -6 . Złożyłam wniosek o orzeczenie niepełnosprawności i dostałam –umiarkowany .Nie dostałam karty parkingowej …..Czy myślicie że mogę się odwoływać, bo dziś to jestem załamana.

mag_dag (offline)

Post #16

21-11-2011 - 16:04:34

Sosnowiec 

goniu, odwołuj się!
ale pamiętaj, masz na to tylko 14 dni od otrzymania decyzji

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

gonia (offline)

Post #17

21-11-2011 - 17:22:13

Warszawa 

Ale czy mam się odwoływać od "stopnia przyznania niepełnosprawności " czy tylko walczyć o karte parkingową. Wiecie co to wszysko jakiś absurd .....znam amazonki jednostronne ze "znacznym" i z kartą parkingową .A ja mam dwie niespraene łapy i co .... dwa minusy dają plus.

mag_dag (offline)

Post #18

21-11-2011 - 17:57:27

Sosnowiec 

od jednego i drugiego oczywiście duży uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

ToJa (offline)

Post #19

21-11-2011 - 18:43:20

gonia
i dostałam –umiarkowany .Nie dostałam karty parkingowej …..Czy myślicie że mogę się odwoływać, bo dziś to jestem załamana.

jesli jestesmy niezadowoleni z decyzji (jakiejkolwiek) zawsze mamy prawo sie odwołać, insza inszość, czy przychylnym okiem spojrzy komisja odwoławcza

a z ciekawości zapytam - ten umiarkowany to dostałaś na stale czy na jakiś okres?
weź goniu pod uwagę, że jesli sie odwołasz to:
- przy założeniu, ze dostałaś umiarkowany na stale - możesz dostać znaczny, ale na jakiś okres, po którym znowu musisz stanąć na komisję
- przy założeniu, ze umiarkowany dostałaś na jakis okres, odwołanie złóż koniecznie

no ale oczywiscie odwoluj sie, bo nic nie tracisz, a możesz zyskać uśmiech

gonia (offline)

Post #20

21-11-2011 - 19:12:52

Warszawa 

Dostałam umiarkowany na 4 lata. Napewno się odwołam tylko muszę zastanowić się co napisać .......Może ktoś już przeszedł przez odwołanie i podzieli się doświadczeniem ...załamka

ToJa (offline)

Post #21

21-11-2011 - 19:21:37

gonia, a wezly Ci ciachnęli?
mam odwolanie , moge Ci przyslac na maila (podaj na priv)
dorzucisz troche od siebie i bedzie akuratnie oczko

debora48 (offline)

Post #22

21-11-2011 - 19:26:44

Kozienice 

Gonia, ja jestem w temacie....najpierw podczas leczenia miałam 2 lata znaczny, miałam wtedy kartę parkingową i 153zł.
Potem dostałam umiarkowany na stale.....odwołałam się co do punktu 9go prawo o ruchu drogowym. Wezwali mnie na komisje do Warszawy.....muszę powiedzieć, że przetrzepali mnie szczegółowo 40 min, pełne badanie (miejsce po, obrzęk ręki,inne choroby współistniejące,spirometria itp) pytań co nie miara. Było to 10 listopada.....no i czekam na listonosza, co orzekli....może jutro, już powinni przysłać. Napiszę co i jak.

debora48 (offline)

Post #23

22-11-2011 - 10:56:10

Kozienice 

Niestety, odwołanie nic nie dało, zostałam w umiarkowanym stopniu niepełnosprawności na stałe 11-I, karty też nie dali.....no bo to chyba należy się w st. znacznym, albo umiarkowany od dzieciństwa, . Praktycznie będę miała spokój z tymi komisjami.....no bo mam na stałe.

danka58 (offline)

Post #24

22-11-2011 - 11:20:21

k/Gniezna 

Debotra, ja przy stopniu lekkim na stałe dostalam karte parkingową.Chyba wszystko zalezy od widzimisie lekarza orzecznika.bezradny

W życiu piękne są tylko chwile i dla tych chwil warto żyć.

Jaggoda0 (offline)

Post #25

22-11-2011 - 11:33:29

Stargard  

Deboro mi podobnie jak Tobie odwolanie nic nie dało nie dostałam karty parkingowej mimo ze mam w karcie napisany symbol R-05 do tego zabrali umiarkowany i dali lekki na 3 latabezradny

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

debora48 (offline)

Post #26

22-11-2011 - 11:37:40

Kozienice 

Danka, co mi wiadomo ,to teraz ograniczyli to wydawanie kart, ot tak sobie, od widzimisię orzecznika....a Ty się ciesz,że masz na stałe......karta, kartą, po sądach nie będę chodzić, a najbardziej to mi brak na koncie te 153 zł, no bo jak dawali to się cieszyłam, ale też sobie zdaję sprawę, że na st znaczny to jeszcze nie "zasługuję".....oby jak najdłużej.

debora48 (offline)

Post #27

22-11-2011 - 11:44:59

Kozienice 

Jagoda, czytając twój post, to ja powinnam się cieszyć,że mi dali umiarkowany na stałe. Jestem emerytką, muszę poczytać, jakie będę miała ulgi itp. no bo wy młodsze, pracujące to macie więcej urlopu

Ola_1300 (offline)

Post #28

27-11-2011 - 10:41:29

Gdańsk 

Ja może troszkę z innej beczki.
Podpowiem tylko że u nas w Gdańsku przy st.umiarkowanym możemy korzystać za darmo z lodowiska-co mnie bardzo cieszy i w Aqua parku w Sopocie także dostałam zniżkę.duży uśmiech może to niewiele , ale zawsze coś.

joakil (offline)

Post #29

27-11-2011 - 20:48:48

Pomiechówek 

Ola, a jak ja ze swoim umiarkowanym do Ciebie pojadę, to do Aqua parku też dadzą mi zniżkę?duży uśmiech

Ola_1300 (offline)

Post #30

28-11-2011 - 17:19:10

Gdańsk 

Asiu napewno dostaniesz zniżkę......duży uśmiechduży uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 401
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022