Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

marszal78 (offline)

Post #1

28-02-2012 - 16:37:57

Warszawa 

dziękuję dziękuję

========================================

Kela (offline)

Post #2

29-02-2012 - 13:51:02

Mój orzecznik przyznał mi umiarkowany na dwa lata z symbolem 11-I 05-R
a okazało się, że karta mi się nie należy
bo we wskazaniach stało, że nie spełniam przesłanek Prawa o ruchu drogowym

Halinka (offline)

Post #3

29-02-2012 - 14:26:19

A których przesłanek nie spełniasz - orzecznik powiedział?

Kela (offline)

Post #4

29-02-2012 - 15:35:20

Halinko
nie wiem
tyle mam w dokumencie (art.8 ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 Prawo o ruchu drogowym)

Halinka (offline)

Post #5

29-02-2012 - 21:28:07

Ten artykuł brzmi dokładnie taK;
"Art. 8. 1. Osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami, o których mowa w art. 7 ust. 2."
Noż kurna, czego tu można nie spełniać??? Przecież my mamy obnizoną sprawność ruchową!

luska (offline)

Post #6

29-02-2012 - 22:04:24

Gdynia 

odwołujcie się dziewczynki ja jestem tego przykładem ze warto się odwoływać mi też nie dano karty parkingowej odwoływałam sie do orzecznictwa wojewódzkiego tam tez mnie zbyto wiec poszłam do sądu w sądzie dano mi kartę na dzień dobry pani sędzina powiedziała ze przy st umiarkowanym karta parkingowa należy się z urzędu .......

Ciesz się
drobnymi rzeczami,
gdyż pewnego dnia
możesz odkryć,
że były one wielkie.

Halinka (offline)

Post #7

29-02-2012 - 22:21:52

I wcale nie musi nawet być R! Gdzieś wyczytałam, że tylko przy stopniu lekkim jest tak, że kartę parkingową można dostać tylko mając symbole R lub N, przy umiarkowanym i znacznym nie ma takiego zastrzeżenia. Kela, odwołaj sięwnerwiony

maryla (offline)

Post #8

29-02-2012 - 22:54:38

gdzieś w górach... 

Ktoś już tutaj pisał, że "co kraj to obyczaj" .... mimo ,że przepisy te same....
niestety taka jest prawda, nie przyznają nam karty parkingowej przy symbolu innym jak R , przerabiałam to niedawno, więc doświadczyłam na sobie.
Owszem dziewczyny w dużych miastach (Kraków, Warszawa) dostają ją bez problemu, tylko my z tych mieścinek niestety nie.
Na pewno tam jest łatwiej, nie wiem czym to jest spowodowane , pomyślałam że urzędnicy w małych ośrodkach są bardziej papiescy niż sam papież...
Wprawdzie mnie powiedziano, że nie kwalifikuję się do symbolu R i koniec, bo nie mam uszkodzonego narządu ruchu .
Nie znalazłam też zapisu, że przy umiarkowanym należy się wszystkim.

Magda (offline)

Post #9

01-03-2012 - 08:25:18

Jastrzębie Zdrój 

wnerwiony ech brak słów....państwo w państwie....nie mam symbolu R i kartę mam...wnerwiony

Halinka (offline)

Post #10

01-03-2012 - 13:44:57

Magda
:....nie mam symbolu R i kartę mam...wnerwiony
Ja też.

aga66 (offline)

Post #11

01-03-2012 - 14:42:14

Warszawa 

Ja mieszkam w Warszawie i jak już wcześniej napisałam przy umiarkowanej szpetocie (11-I) karty nie dostałambezradnyA prosić się nie będęwnerwiony

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

magda2411 (offline)

Post #12

01-03-2012 - 15:56:16

Olsztyn 

Halinka
:....nie mam symbolu R i kartę mam...wnerwiony
Ja też.

a ja nie mam.

maryla (offline)

Post #13

01-03-2012 - 16:29:04

gdzieś w górach... 

aga66
Ja mieszkam w Warszawie i jak już wcześniej napisałam przy umiarkowanej szpetocie (11-I) karty nie dostałambezradnyA prosić się nie będęwnerwiony
Aga bo masz umiarkowana szpetotę oczko jak ja poprzedniorotfl Teraz się postawiłam, że nie chcę I - to dostałam M, a chciałam R.wnerwiony też nie będę się prosić, mam to w d....
Byleby tylko zdrowie byłoduży uśmiech I z tego się cieszmy!!!

Jaggoda0 (offline)

Post #14

01-03-2012 - 17:13:33

Stargard  

Ja mam symbol R i tez nie mam karty parkingowejbezradnynawet odwołanie do wojewódzkiej nic nie dalownerwiony

Życie Jest Darem Od Boga Więc Czemu Za Nie Płacimy...???...

Magda (offline)

Post #15

01-03-2012 - 17:47:26

Jastrzębie Zdrój 

oczko kraj pełen jaj oczko

magda2411 (offline)

Post #16

01-03-2012 - 21:17:27

Olsztyn 

Magda
oczko kraj pełen jaj oczko
ok

marszal78 (offline)

Post #17

21-03-2012 - 13:35:02

Warszawa 

ja mam symbol R-05 i I-11 i kartę dostłam.Sama Pani doktor mi ją zaproponowała.rotfl

========================================

Agaba190 (offline)

Post #18

21-03-2012 - 17:39:33

k/Warszawy 

marszal78
ja mam symbol R-05 i I-11 i kartę dostłam.Sama Pani doktor mi ją zaproponowała.rotfl

Trafiłaś na tą samą Panią Doktor co ja. Tez dostałam kartę.
W tym roku niestety będę składała papiery o przedłużenie stopnia niepełnosprawności w innym miejscu. Zobaczymy jak nas załatwiają w Nowym Dworze Mazowieckim.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

alunia13 (offline)

Post #19

30-03-2012 - 16:55:18

Witajcie ,Ja dzisiaj odebrałam swoja niepełnosprawność i tez nie dostałam karty parkingowej.Mam symbol R .Ico odwoływac się? A zależy mi na tej karcie,.Podobniejak kela nie spełniam Prawa o ruchu drogowym.

monrybek (offline)

Post #20

19-04-2012 - 09:54:58

Lidzbark Warmiński 

Cześć ,dziewczyny wczoraj odebrałam swoją niepełnosprawność - stopień umiarkowany. Nie bardzo rozumiem , czy ulgi na autobusy i pociągi , mi się należą ? I co jeszcze mi przysługuje ?

Agaba190 (offline)

Post #21

20-04-2012 - 06:55:59

k/Warszawy 

Może tu znajdziesz odpowiedź.

[www.niepelnosprawni.gov.pl]

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Tola (offline)

Post #22

20-05-2012 - 10:06:35

Chojnice 

Monrybek przysługuje Ci karta parkingowa i ulga na komunikację miejską.PKP i PKS nie.

Zawsze się cieszę.bo cieszę się,że żyję!!!

ToJa (offline)

Post #23

20-05-2012 - 18:12:08

j, Tola, chyba jednak nie jest tak jak piszesz pyta
Monorybek,
przy stopniu umiarkowanym mozna otrzymac karte parkingowa, ale to zalezy od decyzji komisji orzekającej (np. w P w 95% nie dają karty)
Ula w komunikacji miejskiej przy stopniu umiarkowanym to wewnętrzne przepisy w danym miescie.
Np w duzym mieście P (gdzie mieszkam) ulgi na przejazdy komuikacją miejską otrzymuje się tylko i wyłacznie przy stopniu znacznym oraz osobom niewidzacym i niedowidzącym (jesli maja tylko umiarkowany).

gosiaw (offline)

Post #24

30-05-2012 - 16:30:15

Biłgoraj 

Dziś dostałam orzeczeni o stopniu niepełnosprawności - znaczny , na 3 lata, 09-M, niezdolna do pracyprzewraca_oczy
Dostałam kartę parkingową.
Mogę korzystać z usług socjalnych , opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych - nie mam pojęcia o co tu chodzi i proszę Was o pomoc
Mogę też zaopatrywać się w przedmioty ortopedyczne - czy waszym zdaniem mogę kupić np. ciśnieniomierz i co potembezradny, odliczam od podatku, tak to zrozumiałam. Co jeszcze można kupić?
Czy to orzeczenie w jakiś sposób pomoże mi w uzyskaniu renty?
Pozdrawiam serdecznie

ToJa (offline)

Post #25

30-05-2012 - 16:51:01

gosiuw, po pierwsze to gratuluje, niełatwo dostać znaczny na 3 lata i do tego kartę parkingową uśmiech
Usługi socjalne - jeśli masz bardzo bardzo bardzo niski dochód (coś poniżej 500 zł - nie pamiętam), to możesz starać się z pomocy socjalne o pomoc finansową
Usługi opiekuńcze - jeśli byś miała problemy ze zrobieniem zakupów, sprzątaniem itp. to możesz starać się o uzyskanie pomocy z ośrodka pomocy społecznej
Usługi terapeutyczne i rehabilitacyjne - pokaż papier u rodzinnej to dostaniesz skierowanie na terapie psych....(jeśli Ci takowa potrzebna) lub rehabilitację.
Przedmioty ortopedyczne - nie, nie może to być ciśnieniomierz - to nie jest przedmiot ortopedyczny. W tym punkcie chodzi o protezę i ewentualnie biustonosz, jesli Ci opiszą na fakturze : gorset ortopedyczny.
Od podatku odpisujesz gorset ortopedyczny (choć była chyba na forum nr 2 dyskusja czy to faktycznie można odpisać) i koszt protezy ponad 250 zł, które Ci refundowało państwo nasze kochane.
Orzeczenie nie pomoże Ci w uzyskaniu renty, bo to sa dwie zupełnie inne, odrębne sprawy (pisaliśmy o tym dużo w dziale o niepełnosprawnych - proszę poczytaj sobie).
Ale za to duży uśmiech stopień znaczny upowaznia Cię do innych ulg, o których baaaaardzo dużo pisałyśmy w wątku "przywileje osób niepełnosprawnych"
A tak w ogóle, to składaj do MOPRU (albo PCPR - bo nie wiem co w Twoim mieście jest) wniosek o turnus rehabilitacyjny (jeśli chcesz jechać oczywiście).Jeszcze nie ma połowy roku, to możesz się załapać.

gosiaw (offline)

Post #26

30-05-2012 - 17:58:55

Biłgoraj 

Dzięki bardzo za informacjebuziak

ady (offline)

Post #27

12-06-2012 - 11:48:31

No i dostałam umiarkowany na rok i kartę parkingową też dostałam grinning smiley. Gdybym przyszła miesiąc wcześniej dostałabym znaczny..

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

lulu (offline)

Post #28

15-06-2012 - 06:37:08

k/Kwidzyna 

Ady to według kalendarza przyznają, czy według choroby ...

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ady (offline)

Post #29

15-06-2012 - 20:51:06

według kalendarza leczniczegogrinning smiley Chemia się skończyła i skończyła sie znaczna niepełnosprawnosć...ot, tak... Nawiasem- dziś inna lekarka uspokoiła mnie że moze dolegac to i tamto bo dopiero po 4 miesiacach zaczyna sie organizm regenerować. ach...

Ada

A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój..

Przekaż 1% dla mojego bratanka: [dzieciom.pl]
Marcelek

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #30

25-06-2012 - 10:58:10

Czy do wydania legitymacji osoby niepełnosprawnej potrzebne jest zdjęcie?
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 1096
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022