Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

dorka77 (offline)

Post #1

12-09-2012 - 08:19:52

Tychy 

No niestety o stopień mnie nie pytała smutny

Ale już napisłam jakieś odwołanie - może się uda.

jola1967 (offline)

Post #2

13-09-2012 - 21:12:55

Jelenia Góra 

Czesc dziewczyny!Pewnie wbije sie na zly watek ale najwyzej administratorka to przeniesie.3 tyg temu dostalam orzeczenie o znacznym stopniu n na 2 lata.Moim zdaniem powinno byc napisane 05-R uposledzenie narzadow ruchu a oni mi napisali 09-R choroby ukladu moczowo-plciowego Mam im o tym powiedziec czy dac sobie spokoj do nast.komisji ?Pozdrawiam

Haniap. (offline)

Post #3

13-09-2012 - 22:41:47

Poznań 

Jola, niektóre mają napisane oszpecenie bezradny ciesz się, że masz chociaż na te układy oczko

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-09-2012 - 22:42:18 przez Haniap..

jola1967 (offline)

Post #4

14-09-2012 - 09:32:13

Jelenia Góra 

Dzieki Haniu ! Dam sobie spokoj bo w sumie masz racje dla mnie to bez roznicy Pozrawiam

aga66 (offline)

Post #5

18-09-2012 - 12:47:10

Warszawa 

Zgłaszam się jako pierwsza szpetna bez żadnych układówduży uśmiech

"Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". W. Szymborska
Alexis de Tocqueville „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.” Niestety, wielu z nas uważa, że ich wolność nie podlega ograniczeniom, przynajmniej nie takim, które oni sami by akceptowali...

jolaxyz (offline)

Post #6

18-09-2012 - 13:36:35

k/Leszna 

Ja w 2004r. (po mastektomii) dostałam umiarkowany z oznaczeniem 09-M ( układ moczowo- płciowy) na 5 lat. W 2009r. przedłużono umiarkowany na 3 lata z oznaczeniem 11-I( czyli w tym oszpecenia) i 05-R (narządy ruchu). Na narządy ruchu dostałam bo doszły problemy z kręgosłupem, i w związku z tym dostałam kartę parkingową. Teraz zbieram papiery na komisję bo mam orzeczenie do 31 października.Zobaczymy jaką dolegliwość teraz napiszą. Ale dla mnie nie ma znaczenia jakie oznaczenie napiszą - jeśli dostanę.

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej.
Ci, co żyją miłością, widzą głębiej.
Ci, co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. (Lothar Zenetti)

gracha (offline)

Post #7

17-10-2012 - 21:17:11

gdansk 

Witajcie-mam stopień znaczny przyznany na dwa lata.Korzystam z karty parkingowej i darmowych przejazdów dla siebie i osoby towarzyszącej,jednak okazuje się, że niewiele wiem o turnusach rehabilitacyjnych.Czy mam szansę na wyjazd?

ToJa (offline)

Post #8

17-10-2012 - 21:31:51

gracha
.............jednak okazuje się, że niewiele wiem o turnusach rehabilitacyjnych.Czy mam szansę na wyjazd?

masz, ale raczej w 2013, bo w tym roku skończyły się już prawie wszędzie pieniądze
o turnusach poczytaj tutaj [amazonki.net]

gracha (offline)

Post #9

20-10-2012 - 19:30:18

gdansk 

dziękuję bardzowinking smiley

Agaba190 (offline)

Post #10

22-10-2012 - 16:23:50

k/Warszawy 

Odebrałam właśnie orzeczenie. Po 8 latach (to była trzecia komisja) dostałam stopień umiarkowany i KP na stałe . radocha.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

ToJa (offline)

Post #11

22-10-2012 - 18:29:23

Agaba, gratulujekwiatek i baaaaardzo sie ciesze
(szczególnie dlatego, że nie muszę szukać tego o co mnie w warszawce prosiłaś chichot)

anna2008 (offline)

Post #12

23-10-2012 - 09:40:22

Bydgoszcz 

Czytam wpisy i włos się na głowie jeży.Sama chcę wystąpić o ustalenie stopnia niepełnosprawności ze względu na obrzęk limfatyczny.który pojawił się zaraz po radio.Przecież to oczywiste (niby niedowiarek),że jak nie ma węzłów to jest niepełnosprawność.Jednak bardzo chory ten nasz kraj,co do tego nie mam wątpliwości.Ale ciągle się zastanawiam kto właściwie powinien wypisać zaświadczenia o stanie zdrowia onkolog czy lekarz rehabilitant?Mojego onkologa interesuje to czy nic się w środku nie dzieje,a nie to czy ręka mi puchnie.Jedynie ostatnio stwierdził:"O jaki gustowny rękawek pani ma".I wcale mnie to nie dziwi,bo onk.jest od czego innego.Chyba poproszę lekarza rehabilitanta o wypisanie zaświadczenia,a potem onkologa o przepisanie tego samego.niezdecydowany Bo jak maja mi na tej komisji opowiadać,że dobrze wyglądam i pytać "jak się pani czuje",to na sama myśl mnie trzęsie.blee.Na podstawie ładnego wyglądu i dobrego samopoczucie przecież nie da się stwierdzić czy ręka mi zaraz nie spuchnie!!No to sobie popisałam,jeśli nie w temacie to przepraszam.

"Przyszłość, zanim wkracza, zawsze przedtem puka." - Francois Mauriac

"To co się dzieje teraz i po 'teraz' ,tak długo nie ma znaczenia,dopóki jutro jutra,jest takie samo,jak wczoraj wczoraj"

Agaba190 (offline)

Post #13

23-10-2012 - 15:48:59

k/Warszawy 

ToJa
Agaba, gratulujekwiatek i baaaaardzo sie ciesze
(szczególnie dlatego, że nie muszę szukać tego o co mnie w warszawce prosiłaś chichot)

Nawet nie wiesz jak ja sie cieszę (oczywiście z tego, że nie będę zawracać Ci głowy oczko).
A tak na poważnie, to cieszę się, że już nie muszę stawiać się na żadne komisje.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

jolaxyz (offline)

Post #14

07-11-2012 - 22:50:05

k/Leszna 

Byłam dzisiaj na komisji orzekającej niepełnosprawność. Wyszłam wściekła, lekarz wyjął moją teczkę z dużej sterty innych, w ogóle nie zajrzał do środka, nie badał, nie pytał o schorzenia. Gdy próbowałam delikatnie powiedzieć ( był nadęty, że strach było się odezwać) o dolegliwościach to odpowiedział, cytuję:"i co z tego" .Popisał ,powiedział, że to wszystko i poprosił następną osobę. Poczekam co orzeknie, ostatecznie będę się odwoływać.

dorka77 (offline)

Post #15

08-11-2012 - 08:49:42

Tychy 

Witam

Ja byłam parę dni temu na komisji odwoławczej :-))
Pan doktor (z brudnym paznokciami - jakby kopał w ziemi , brrrrrrr...) zapytał mnie dosłownie - " No i co tam jest w tych papierach?"
Natomiast Pani "pracownik socjalna" zapytała mnie czy miałam dwie operacje na obie piersi - jak potwierdziłam - to ona spytała czy nie dało się tego zrobić za
jednym zamachem ???????
No cóż, nie liczę że to moje odowłanie coś da bo ci ludzie co tam pracują wg mnie nie powinni mieć nic wspólnego z chorymi ludźmi....
Pozdrawiam wszystkich chodzących na komisje pociesza

Agaba190 (offline)

Post #16

08-11-2012 - 15:05:49

k/Warszawy 

Porażające jest to co piszecie.
Moja komisja była ok. I nie pisze tego tylko dlatego, że dostałam orzeczenie, które mi odpowiada.
Lekarz wspaniały. Przygotowany do rozmowy o moim zdrowiu. Owszem, przeglądał przy mnie moją teczkę, ale odniosłam wrażenie, że tylko w celu przypomnienia sobie szczegółów.
U mnie nie było Pani od spraw socjalnych, tylko od doradztwa zawodowego . Nie pytała o sprawy dotyczące choroby. Przeprowadziła ze mną wywiad ale tylko na temat mojego zatrudnienia i warunków pracy.

I może właśnie dlatego, że to byli właściwi ludzie na właściwym miejscu, dostałam takie a nie inne orzeczenie.

Mark Twain

jolaxyz (offline)

Post #17

15-11-2012 - 18:56:11

k/Leszna 

Dostałam dzisiaj orzeczenie, takie jak miałam - umiarkowany i KP - niestety tylko na rok. Nie wiem, czy się cieszyć, czy nie.myśli W ciągu 8 lat to była moja 3 komisja.

b_angel (offline)

Post #18

15-11-2012 - 19:23:41

radom 

cieszyć duży uśmiech

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Betii (offline)

Post #19

15-11-2012 - 22:49:49

Tychy 

Dziewczyny pomóżcie, doradzcie co mam robić, otóż 7 sierpnia byłam na komisji o ponowne ustalenie stopnia niepełnosprawności, po paru dniach dostałam pismo stopień lekki ( do czerwca miałam umiarkowany + karta parkingowa ) i bez karty parkingowejsmutny. Napisałam odwołanie do wojewódzkiego zespołu i 29 października byłam na komisji, pare dni temu dostałam pismo, że utrzymują w mocy zaskarżone orzeczenie czyli stopień lekki i bez karty.bezradny Teraz to został mi tylko sąd i nie wiem czy warto w to się bawić i czy coś wskóram.myśli. Proszę o porade i może któraś ma jakiś gotowe już odwołanie, bo ja już niewiem co mam pisać, brakuje mi już argumentów, a przecież żadna z nas po takich przejściach nie jest w pełni sprawna, a według nich nie jestem osoba o obniżonej sprawności ruchowej. Poprostu cudowne uzdrowienie, tylko się pochlastać wnerwiony

Życie jest piękne.Szczęśliwa i zadowolona z życia i oby tak było dalej.serceserce
Mam jedno maleńkie marzenieprosi i myśle,że za niedługo się spełni.tak
"Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą" Ks.Jan Twardowski.

Moja Kochana Mamusia (*)(*)(*) 03.06.2017

dorka77 (offline)

Post #20

16-11-2012 - 07:19:35

Tychy 

Witam

Widzę Betii że tak jak ja jesteś z Tychów i masz podobną sytuację - z czego nie za bardzo da się cieszyćniezdecydowany

Ja się odwołałam, o czym pisałam już wcześniej bo dali mi umiarkowany bez karty, teraz wczoraj dostałam odpowiedź i oczywiście nie zmienili nic
oprócz tego że mogę pracować tylko w warunkach pracy chronionej ??????
Jestem wściekła i też się zastanawiam czy dalej walczyć bo trochę nie mam już siły.....

Agaba190 (offline)

Post #21

16-11-2012 - 15:52:17

k/Warszawy 

Betii
..... Teraz to został mi tylko sąd i nie wiem czy warto w to się bawić i czy coś wskóram.. Proszę o porade i może któraś ma jakiś gotowe już odwołanie, bo ja już niewiem co mam pisać, brakuje mi już argumentów, a przecież żadna z nas po takich przejściach nie jest w pełni sprawna, a według nich nie jestem osoba o obniżonej sprawności ruchowej. Poprostu cudowne uzdrowienie, tylko się pochlastać

Trudno coś radzić. Wszystko zależy jaką operację miałaś ? Doczytałam, że BCT + radio. Czy wycieli wszystkie węzły?. Jeżeli tak to ja bym poszła do sądu.

dorka77

......oprócz tego że mogę pracować tylko w warunkach pracy chronionej ??????

.....

To nie tak, że tylko w zakładach pracy chronionej. Możesz również w zakładach pracy chronionej.
Ja też teraz tak dostałam. I od razu to sobie wyjaśniłam.

Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-11-2012 - 15:55:04 przez Agaba190.

ToJa (offline)

Post #22

17-11-2012 - 00:32:37

Agaba190
..... Teraz to został mi tylko sąd i nie wiem czy warto w to się bawić i czy coś wskóram.. Proszę o porade i może któraś ma jakiś gotowe już odwołanie, bo ja już niewiem co mam pisać, brakuje mi już argumentów, a przecież żadna z nas po takich przejściach nie jest w pełni sprawna, a według nich nie jestem osoba o obniżonej sprawności ruchowej. Poprostu cudowne uzdrowienie, tylko się pochlastać

Trudno coś radzić. Wszystko zależy jaką operację miałaś ? Doczytałam, że BCT + radio. Czy wycieli wszystkie węzły?. Jeżeli tak to ja bym poszła do sądu.

Jeśli nie ma chorób współistniejących (poważnych) to raczej i sąd nic nie pomoże myśli Ale jeśli masz dużo siły i cierpliwości Betii, to próbuj, może sie uda

......oprócz tego że mogę pracować tylko w warunkach pracy chronionej ??????

To nie tak, że tylko w zakładach pracy chronionej. Możesz również w zakładach pracy chronionej.
Ja też teraz tak dostałam. I od razu to sobie wyjaśniłam.

w warunkach pracy chronionej oznacza, ze możesz pracować zarówno w zakładzie pracy chronionej, jak i w normalnym zakładzie pracy, ale muszą być w nim stworzone warunki pracy chronionej, czyli zakład pracy powinien honorować Twoje przywileje, jako osoby niepełnosprawnej (dodatkowa przerwa w pracy, dodatkowy urlop, 7 godz dzień pracy - jeśli jest zalecenie od lekarza medycyny pracy)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-11-2012 - 00:33:38 przez ToJa.

bezsenna5 (offline)

Post #23

30-11-2012 - 23:03:53

Lublin 

Witam Dziewczynki! Prosze napiszcie mi jakie załączniki daje się do wniosku bo nie mam pojęcia, z góry dziękujęmyśliserce

Al_la (offline)

Post #24

30-11-2012 - 23:07:38

k/Warszawy 

Przeczytaj pierwszy post w tym wątku uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

lulu (offline)

Post #25

30-11-2012 - 23:10:15

k/Kwidzyna 

U mnie jak składa się wniosek (do powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności) to wymagają xero dokumentów od lekarzy. Nie wiem czy to jest ogólna zasada.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Al_la (offline)

Post #26

01-12-2012 - 11:14:11

k/Warszawy 

Masz rację lulu. Kiedy pierwszy raz składałam wniosek, też musiałam dołączyć ksera dokumentów.
Przy powtórnym składaniu wniosku dołączam nowe choroby i wyniki badań, które uległy zmianie.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

bezsenna5 (offline)

Post #27

01-12-2012 - 17:09:10

Lublin 

Witam i dziękuję za pomocróże

anija63 (offline)

Post #28

17-12-2012 - 16:37:48

k Grudziadza 

Dziś dostaam postanowienie o niepełnosprawnosci: i tak napisali zaliczyć do stopnia niepełnosprawnosci Umiarkowany na 3 lata Symbol -11-I koniecznosc zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne srodki pomocnicze oraz pomoce techniczne ułatwiajace funkcjonowanie danej osoby wg potrzeb , a pozostałe rzeczy ktore podkreslałam np karta parkingowa nie co to oznacza i co daje mi ten stopień.

Agaba190 (offline)

Post #29

17-12-2012 - 17:27:43

k/Warszawy 

Tzn., że nie dali Ci karty parkingowej. Uprawnienia zgodnie z ustawą o niepełnosprawności. Np. możliwość odliczania w zeznaniu rocznym kosztów używania samochodu, odliczanie kolonii i obozów dzieci, zniżki w komunikacji miejskiej (w W-wie np 50%) , skrócony czas pracy, przerwa w pracy i wiele innych rzeczy. Przeczytaj w wątku [amazonki.net] i na stronie [www.pit.pl]

Mark Twain

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 17-12-2012 - 17:30:24 przez Agaba190.

kruszka (offline)

Post #30

01-01-2013 - 17:30:44

Kraków 

Dziękuję za przydatne info. Nie pracuję - ale chce!:-) i chciałabym posłać mojego szkraba do przedszkola. Dowiem się czy jako osoba niepełnosprawna mam jakieś przywileje jeśli chodzi o przyjęcie dziecka.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 562
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022