Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

mag_dag (offline)

Post #1

02-02-2013 - 19:06:49

Sosnowiec 

basiu, to się w głowie nie mieści, po mojemu to ten doktor się zna po swojemu

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

basia04 (offline)

Post #2

02-02-2013 - 23:34:03

Olsztyn 

W Olsztynie, żeby dostać znaczny to trzeba chyba przyjśc ze swoją głową pod pachą i to tez nic pewnego. Po cichu liczyłam na znaczny, zastanowię się, czy sie odowływać. W czasie chemii, zaraz po dwóch operacjach dostałam znaczny i to jako ta szpetna. No ja rozumiem, pikna nie jestem, ale coby w państwowych papierach pisali żem szpetna, to już wolę być ta nieruchawa

Agaba190 (offline)

Post #3

03-02-2013 - 08:11:15

k/Warszawy 

joakil
Ja też czekałam okołomiesiąca. Agaba, my po prostu trafiłyśmy na fajowego lekarza (może to ten sam?). Na ostatniej komisji już był inny i nie taki miły ale znaczny dostałam na rok duży uśmiech

Byłyśmy u innego. Pamiętasz, podałaś mi nazwisko tego z Twojej komisji.

Ale mój też był w porządku. Jak już pisałam, dostałam umiarkowany na stałe i KP. Może to nasze miasto ma takich ludzkich orzeczników?.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

basia04 (offline)

Post #4

03-02-2013 - 10:00:56

Olsztyn 

basia04
W Olsztynie, żeby dostać znaczny to trzeba chyba przyjśc ze swoją głową pod pachą i to tez nic pewnego. Po cichu liczyłam na znaczny, zastanowię się, czy sie odowływać. W czasie chemii, zaraz po dwóch operacjach dostałam znaczny i to jako ta szpetna. No ja rozumiem, pikna nie jestem, ale coby w państwowych papierach pisali żem szpetna, to już wolę być ta nieruchawa

Miałam stopień umiarkowany a nie znaczny

b_angel (offline)

Post #5

03-02-2013 - 10:32:11

radom 

Basiu
ja na Twoim miejscu bym się odwołała

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Al_la (offline)

Post #6

03-02-2013 - 11:03:51

k/Warszawy 

Pamiętam, że Renacic też miała jakieś przeboje z uzyskaniem znacznego stopnia i odwoływała się.
Pani orzecznik stwierdziła, że fakt, iż dostaje chemię, to nie dowód, że ma przerzuty, choć miała napisane czarno na białym...

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

berni (offline)

Post #7

03-02-2013 - 13:53:33

Gryfino 

"Nóż" się w kieszeni otwiera od tego orzecznictwa blee

magda2411 (offline)

Post #8

03-02-2013 - 14:05:19

Olsztyn 

basia04

Jutro idę to tego samego lekarza co była Basia, dr T. Zobaczymy....

ToJa (offline)

Post #9

03-02-2013 - 14:23:00

berni
"Nóż" się w kieszeni otwiera od tego orzecznictwa blee
a i owszem otwiera zly
Kiedys proponowałam, abysmy ruszyły wespół_w zespół i podjeły wspólną akcję. Psycholog federacji na jakichs warsztatach (nie pamiętam których) wyraźnie mówiła, że tylko wspólna inicjatywa (kluby + forum + federacja) mogłaby cos pomóc. Byłam chetna, aby z ramienia forum to poprowadzic (zebrac informacje od dziewczyn z różnych regionów kraju i zrobic zestawienie kto, gdzie, kiedy i na jakie choroby dostał jaki stopien + traktowanie nas przez orzeczników). Nie było żadnego odzewu, więc zrobiłam sobie podobne zestawienie na własny uzytek.

b_angel (offline)

Post #10

03-02-2013 - 14:25:20

radom 

szczerze mówiąc
nie pamiętam takiej prośby myśli

Tojka
załóż wątek
a mu będziem się wpisywać uśmiech

ToJa (offline)

Post #11

03-02-2013 - 15:24:36

Anioł, to nie jest tak hop_siup, załóż wątek.....
Trzeba by było wpisywac się wg ustalonego schematu, najlepiej w formie tabeli on-line lub tabeli wysłanej na maila, niestety ja w te klocki (wykonanie takiej tabeli to i owszem, ale zamieszczenie jej on-line to dla mnie wyzwanie większe niz rak oczko)
Musiałyby znaleźc się tam pozycje: siedziba komisji, dane dotyczące osoby składającej wniosek: wiek, dokładny opis każdej z chorób z podaniem leczenia i czasu, który minął od rozpoznania/operacji, czy jest to osoba pracujaca czy nie itp. Kazda z osób, która chciałaby sie dołaczyc musiałaby rzetelnie wypełnic taką tabelę i oczywiście miec na wszystko dokumenty. Nie wiem jaki charakter musiałoby miec to pismo i do kogo byłoby skierowane: skarga? pozew? (hehe a moze pozew zbiorowy - tylko do kogo?).

Co do mojej prośby...... możesz nie pamietac, a moze nie zwróciłas uwagi, bo to właściwie nie była wyraźna prośba. Pisałam chyba ze dwa razy o wystąpieniu zbiorowym (jeden post znalazłam: nr283 w tym watku, drugiego nie mogę znaleźc, moze go pisałam w innym miejscu, a ja skleroze postepującą mamoczko). Było to napewno po 1.01.2012r, bo właśnie wtedy wrociłam taka wkurzona z komisji.
Pisałam na priv, do dziewczyn po oszczedzającej i zrobiłam na podstawie ich odpowiedzi zestawienie dla siebie.

dopisek" oczywiscit to było po 1.01. 2011 r, rany_julek ale ten czas leci

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 03-02-2013 - 15:38:53 przez ToJa.

magda2411 (offline)

Post #12

03-02-2013 - 16:09:23

Olsztyn 

Dobrze piszecie, ja dziś myślałam, że to jest naprawdę niepoważne traktowanie ludzi taka rozbieżność w orzecznictwie. Chętnie wypełnię co trzeba i podpiszę wniosek/pozew (?). No i papiery w komplecie też mam.

b_angel (offline)

Post #13

03-02-2013 - 16:12:49

radom 

a nie może każda z nas podac te wszystkie dane w poście - a Ty se w te tabelki już wetkniesz? duży uśmiech

Szpaku (offline)

Post #14

03-02-2013 - 17:10:22

Poznań 

jeżeli mógłbym być pomocny to chętnie pomogę w tej sprawie smiling smiley

...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...

zapraszamy fotografia dziecięca poznań

berni (offline)

Post #15

04-02-2013 - 16:48:58

Gryfino 

Toju, to jest wspaniały pomysł kwiatek jestem jak najbardziej za taktylko ktoś musiałby się tym zająć.
A ja właśnie oznajmiam,że złożyłam odwołanie i pojechałam po komisji że hej...zobaczymy co z tego wyniknie...

magda2411 (offline)

Post #16

04-02-2013 - 17:31:53

Olsztyn 

magda2411

Jutro idę to tego samego lekarza co była Basia, dr T. Zobaczymy....

Byłam dziś na komisji, odbieram orzeczenie 11.02. Chyba dostanę stopień umiarkowany (tak zobaczyłam jak dr zaznaczał). Nie dojrzałam na jak długo. Napiszę jak odbiorę.

W sumie podyskutowałam z nim trochę. Powiedział, ze już 5 lat minęło i jestem zdrowa. Odpowiedziałam, że nie rozstrzygamy tu, czy jestem zdrowa - bo jestem - tylko czy jestem pełnosprawna, czy nie. I dalej, że ograniczenia ręki są dla mnie coraz bardziej uciążliwe. Wspomniałam o rekonstrukcji, w moim przypadku nieudanej, bliznowcu po niej na plecach, zamartwicy po radioterapii na piersi zrekonstruowanej. Może to go przekonało? Nie wiem.

basia04 (offline)

Post #17

04-02-2013 - 21:53:24

Olsztyn 

Magda, a był doktor T.?

Hala1962 (offline)

Post #18

05-02-2013 - 17:20:06

Szczecin 

Wróciłam z komisji ale nie dojrzałam co doktor zapisywała, tak więc dowiem się za 2 tygodnie dopiero. W pokoju obok miła pani wypytała o wykształcenie, czy chcę dalej pracować, jakie czynności sprawiają mi trudności - stwierdziła (na moje pytanie czy ze znacznego można od razu przejść na lekki) że raczej -mimo zaostrzenia ostatnio warunków przyznawania st.niepełn.- nie dostanę lekkiego a umiarkowany. Ale pewności nie ma.

ToJa (offline)

Post #19

05-02-2013 - 18:42:17

b_angel
a nie może każda z nas podac te wszystkie dane w poście - a Ty se w te tabelki już wetkniesz? duży uśmiech
Lapek mi pada na pyszczydło, dzisiaj za chwilkę zabierają mi go do "doktora".
Zanim wróci do domku pomyślę nad tabelką/ankietą.
Aby cała moja robota (i nie tylko, bo pare osób musi się w to zaangazowac) miała sens, musiałoby się zgłosic troche dziewczyn, które otrzymały stopien umiarkowany na stałe, albo znaczny na dłuższy okres czasu.
Może i nie ma szans, aby zdziałac coś konkretnego, ale będzie sygnał dla tych co na górze, że cos jest nie takoczko

kesy (offline)

Post #20

05-02-2013 - 19:04:32

Starogard-Gdański  

Byłam dziś na komisji..i jestem bardzo zadowolona.radocha.trafiłam na przemiłą pani dr...która powiedziała mi że przedłuża mi na 3 lata stopien znaczny...to zapewne na moje dodatkowe raczki...i choroby współistniejące...których wcześniej nie było..

piessercekot Oni też czują ból

anija63 (offline)

Post #21

05-02-2013 - 19:30:03

k Grudziadza 

Kesy gratulacje ja dostałam umiarkowany na 3 lata chociaż miałam usuniete wszystkie węzły i na dodatek tę sama reke złamałam ,i dostałam też na nia nie pamietam ile % niepełnosprawnosci co lekarz to inna diagnoza .

Halinka (offline)

Post #22

05-02-2013 - 19:32:59

Kesyduży uśmiechokbuziak

mituraewa (offline)

Post #23

05-02-2013 - 19:38:13

Gdańsk 

Reniuśka! To super wiadomośćbrawohura

bozena_stanczyk (offline)

Post #24

05-02-2013 - 19:53:39

Tomaszów Mazowiecki 

gratulacjerotfl

Anna57 (offline)

Post #25

05-02-2013 - 20:01:21

Jarosław 

Reniu to super wiadomość brawo
Wielkie gratulacje kwiatek

Magda (offline)

Post #26

05-02-2013 - 20:07:07

Jastrzębie Zdrój 

drink.gifkesy.........super.........czyli czasami trafiają się ludzie rotfl

andzia73 (offline)

Post #27

05-02-2013 - 20:24:44

Gdańsk 

super Reniubrawodrink.gif

basica (offline)

Post #28

05-02-2013 - 20:47:24

Gdansk 

SUPERbrawo

duży uśmiech

Hala1962 (offline)

Post #29

06-02-2013 - 15:42:51

Szczecin 

Kesy - gratuluję drink.gif
Byłam dziś w zespole u dziewczyn, które wypisują decyzje, i nie było problemu żeby powiedzieć mi jaki mam stopień - umiarkowany, hurrraaa! ale tylko na rok zly
Boję się, że za rok mnie uzdrowią. A taką miałam nadzieję, że może dostanę na stałe, że nie będę już musiała stawać do komisji, a tu... bezradny Nie wiecie, czy od decyzji można się odwołać tylko od stopnia, czy też od okresu na jaki jest przyznany? A jeśli tak to czy w sumie jest sens? - odwołanie trafi najpierw do tego samego orzecznika, więc szanse marne - była bardzo z dystansem, służbistka. No i alfa omega - osłuchała płuca, zbadała tarczycę, zmierzyła czy nie mam obrzęku, zbadała mój kręgosłup - i to było najśmieszniejsze. Kazała położyć się na kozetce na plecach a potem uniosła raz jedną raz drugą nogę pytając czy to boli. Nie bolało, nie skłamałam (może szkoda), ale podnieść się z tej wąskiej kozetki to był dla mnie wyczyn - ale tego już nie widziała, bo uciekła za parawan. Mój błąd że nie przytargałam więcej papierów, chyba myślałam że uwierzą na słowo chichot. Pierwszy raz na komisji zostałam zbadana, wcześniej wystarczyły papiery. Zgłaszałam jako dodatkową chorobę nadciśnienie, zbadała i stwierdziła że mam dobre. No ale biorę leki! Wygląda na to że przed komisją lepiej przestać brać lekarstwa, coby to nadciśnienie się dało uchwycić?!...
Wyczytałam w necie, że podobno można złożyć podanie o wgląd w protokół orzecznika. Czy któraś próbowała?

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 06-02-2013 - 15:48:49 przez Hala1962.

berni (offline)

Post #30

06-02-2013 - 17:02:00

Gryfino 

Dziewczyny, aż miło się czyta, że przyznali lepsze stopnie niż mój LEKKI, orzecznicy byli wyrozumiali, nie to co moi na prowincji blee, ale czekam spokojnie na bieg wydarzeń po odwołaniu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 426
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022