Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

jagodula (offline)

Post #1

06-02-2013 - 17:25:57

Sławkow 

jablkoHalu, ponieważ zespoł orzekający działa na podst. kodeksu postępowania administacyjnego więc masz prawo do wglądu w dokumentację przebiegu tego postępowania. Możesz od wszystkiego się odwoływać, ale zastanów się, czy warta skórka za wyprawkę. Może lepiej przez rok zgromadzić sensowną dokumentację medyczną i wówczas zawalczyć. Orzecznicy, jeśli nie mają "mocnej" dokumentacji medycznej ( nawet z poz) nie wiele mogą zrobić, bo w razie kontroli zespołu wojewódzkiego nie obronią swojej decyzji i zespół wojewódzki z urzędu wszczyna postępowanie i zmienia decyzje , nawet na niekorzyść klienta. Tak kiedyś miałam, ale to w Małopolsce takie kwiatki wyrastają.rotfl

Hala1962 (offline)

Post #2

06-02-2013 - 17:57:02

Szczecin 

masz rację Jagodula, szok tak krótkim terminem powoli mi mija, a do następnej komisji to już lepiej się przygotuję. W sumie mam się przecież czym cieszyć.
Berni trzymam kciuki za Twoje odwołanie, daj znać jak już będziesz coś wiedziała ok

mituraewa (offline)

Post #3

07-02-2013 - 20:52:34

Gdańsk 

Nie wiem, czy akuratnie w tym wątku, ale to ogólny o niepełnosprytnych to tu napisamtak
Dostała ja orzeczenie o umiarkowanej " szpetocie" na stałe". Zaniesła ja orzeczenie do kadr, a tam mi gadają, że ja stawić się przed oblicze wielebnej zakładowej muszę, albowiem skrócony czas pracy musi określić.
Tłumaczę babom, że ja o skrócony czas pracy nie zabiegam, albowiem w mojej fabryce wyjdzie na to ,że to co mam do zrobienia w 8 godzin będę musiała zrobić w 7, zero kalkulacji, bo bedę musiała " popierniczać " szybciejwnerwiony
Kadrowa na to, że muszą wysłać bo takie przepisy....myśli
Dialektem, gwarą i językiem " zulu-gula" tłumaczyłam, że zgodnie z nowelizacją, muszą mnie wysłać do fartucha, ale tylko jeżeli złożę taki wniosek, a ja go nie składamniedowiarek
Jutro idę do likorza, bo mnie się z nimi " dialektować" nie chce, ale mogłyby poczytać sobie interpretacje przepisów gdzie wg Biura Pełnomocnika Rządu ds Osób Niepełnosprawnych to pracownik powinien wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o wydanie skierowania na badania i wtedy faktycznie mają obowiązek wystawić skierowanie, w inszym przypadku ( gdy wniosku nie składam) osobiscie Ja - traktuje to jako przymus i dyskryminację wnerwiony

Al_la (offline)

Post #4

07-02-2013 - 22:09:57

k/Warszawy 

Ewcia, a po co Ty ten papier zaniosłaś do kadr, skoro nic nie chcesz?

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

mituraewa (offline)

Post #5

08-02-2013 - 06:10:30

Gdańsk 

duży uśmiech Aluś! Dodatkowy urlop i możliwość ewentualnego wyjścia na badaniaduży uśmiech

Hala1962 (offline)

Post #6

08-02-2013 - 12:49:11

Szczecin 

Mam pytanie:
znaczny stopień niepełnosprawności skończył mi się 31.01.2012
na komisję stawiłam się 05.02.2013
na orzeczenie mam czekać ok.2 tygodni (tylko nieoficjalnie wiem, że dostanę umiarkowany na rok)
to czy
informacja od kadrowej, że od 1 lutego do dnia przedstawienia w zakładzie pracy orzeczenia będę traktowana jako pełnosprawny pracownik z 8-godzinnym dniem pracy - jest prawidłowa? Ponadto, że nie będę mogła sobie odebrać po 1 godzinie za przepracowane dłużej dni do dnia otrzymania orzeczenia i dopiero po jego przedstawieniu będę mogła pracować w skróconym wymiarze 7-godzin.

Al_la (offline)

Post #7

08-02-2013 - 15:52:03

k/Warszawy 

[amazonki.net]

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

basia04 (offline)

Post #8

08-02-2013 - 16:30:14

Olsztyn 

Halu, ja miałam tak jak Ty, tylko, że komisja była 16.01 i pracowałam cały czas 7. godzin. Koniec cniepełnosprawności nie ma nic do czasu pracy. Ja była u lekarza zakładowego i dostałam zgode na pracę 7. godzinną do 2014 roku i do tego czasu obowiązuje Cię taka ilość godzin czasu pracy. Na pewno na początku 2012 roku byłaś u lekarza, bo przecież zaczął obowiązywać przepis, że na 7. godzinny czas pracy musi wyrazic zgodę lekarz zakładowy. Napisałam nieskładnie, ale pytaj jakby co

Agaba190 (offline)

Post #9

08-02-2013 - 16:44:31

k/Warszawy 

Hala1962
Mam pytanie:
znaczny stopień niepełnosprawności skończył mi się 31.01.2012
na komisję stawiłam się 05.02.2013
na orzeczenie mam czekać ok.2 tygodni (tylko nieoficjalnie wiem, że dostanę umiarkowany na rok)
to czy
informacja od kadrowej, że od 1 lutego do dnia przedstawienia w zakładzie pracy orzeczenia będę traktowana jako pełnosprawny pracownik z 8-godzinnym dniem pracy - jest prawidłowa? Ponadto, że nie będę mogła sobie odebrać po 1 godzinie za przepracowane dłużej dni do dnia otrzymania orzeczenia i dopiero po jego przedstawieniu będę mogła pracować w skróconym wymiarze 7-godzin.

Zadzwoń do Pełnomocnika ds osób niepełnosprawnych tel. 22 529-06-39.
Kadrowa ma rację. Ale jeżeli będzie zachowana ciągłość orzeczenia, to będziesz mogła sobie odebrać godziny.
Dokłądnie wyjaśni Ci Pani pod tym numerem telefonu (to jest Ministerstwo Pracy).
Orzeczenie lekarza nie jest w tym wypadku żadnym dokumentem. Tak naprawdę to powinien Ci je wystawić tylko na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Hala1962 (offline)

Post #10

08-02-2013 - 17:20:09

Szczecin 

dzięki dziewczyny, kadrowa potrafi mnie zawsze czymś zastrzelić, a że jestem w firmie rodzynkiem, to i niezbyt obeznana z tematem jest, coś tam wie ale nie zawsze do końca i nie we wszystkim jak widać...
znalazłam w necie taką odpowiedź na pytanie:
Czy osoba zainteresowana w okresie między dniem upływu ważności poprzedniego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności wydanego na czas określony a dniem wydania kolejnego orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności zachowuje ciągłość statusu osoby niepełnosprawnej?

Ciągłość trwania niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności istnieje, jeżeli z treści orzeczenia wydanego po upływie ważności poprzedniego wynika, że niepełnosprawność trwała nieprzerwanie w okresie między utartą ważności poprzedniego orzeczenia i wydanego obecnie. Informacja o ciągłości orzeczenia zawarta jest w orzeczeniu o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności zgodnie z § 13 ust. 1 pkt 9 i ust. 2 pkt 11 rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

interpretacje punktu konsultacyjnego dla kobiet niepełnosprawnych FAZON

Alu nie wiem jak Ty to robisz, że odnajdujesz coś w forumowej wyszukiwarce, mi prędzej coś wychodzi jak wpiszę w google to czego szukam + amazonki - to owszem pokazują mi się wpisy dziewczyn na temat tego czego szukam przewraca_oczy Wczoraj znalazłam "zieloną" w tym temacie ToJa sprzed lat, dziś to już ekspertka duży uśmiech
Agabo dzięki za nr telefonu, nie wiedziałam gdzie zwrócić się z pytaniami, a kadrowej nie chciałam pytać żeby nie myślała że ją kontroluję.

Basiu to moja trzecia komisja, dwa lata temu jak powiedziałam w kadrach że będę miała kontynuację znacznego na dwa lata, to bez papiera pozwoliła pracować 7 godzin. Teraz postanowiła inaczej, stąd moje zagubienie. U lekarza med.pracy byłam w styczniu, wpisał mi że skrócony czas pracy jest zasadny na pozwoleniu na pracę na 2 lata. Mam nadzieję że nie będę musiała jeździć jeszcze raz po aktualne zaświadczenie do nowego orzeczenia. niezdecydowany

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 08-02-2013 - 17:26:54 przez Hala1962.

mituraewa (offline)

Post #11

08-02-2013 - 18:01:16

Gdańsk 

Hala! Myślę, że zgodnie ze zmianą przepisów, będziesz musiała złożyc wniosek do kadr o skrócony czas pracy i oni będą mieli obowiązek dać Ci skierowanie do " zakładowego" coby o tym czasie orzekłtak
U mnie kadrowa " nadgorliwa" skierowała mnie bez mojego wnioskutak Ale wyszło i tak na moje!radocha

Al_la (offline)

Post #12

08-02-2013 - 18:20:38

k/Warszawy 

Hala1962
Alu nie wiem jak Ty to robisz, że odnajdujesz coś w forumowej wyszukiwarce, mi prędzej coś wychodzi jak wpiszę w google to czego szukam + amazonki - to owszem pokazują mi się wpisy dziewczyn na temat tego czego szukam przewraca_oczy

Halusiu, żeby odnaleźć coś w wyszukiwarce, to trzeba wiedzieć, co wpisać duży uśmiech
A powyższą sprawę pamiętałam, tylko nie pamiętałam, w jakim wątku to było, więc przeleciałam kilka i znalazłam uśmiech

basia04 (offline)

Post #13

08-02-2013 - 19:06:32

Olsztyn 

Ja złożyłam zaświadczenie o stopniu, ale nie musiałam iść do lekarza, bo mam zgodę od zakładowego na skrócony czas pracy do któregoś tam miesiąca 2014 roku i jak pójdę do zakładowego na badania okresowe, to wcale nie jest powiedziane, że dostanę zgodę na skrócony czas pracy, pomimo stopnia niepełnosprawności.

bozena_stanczyk (offline)

Post #14

19-02-2013 - 12:16:15

Tomaszów Mazowiecki 

23-ego lutego mam komisję ,staram się o umiarkowany ,trzymajcie za mnie kciuki.

joakil (offline)

Post #15

19-02-2013 - 17:39:12

Pomiechówek 

Trzymam buzki

kesy (offline)

Post #16

19-02-2013 - 20:25:57

Starogard-Gdański  

Trzymam mocnook... bo wiem jaka to nerwówka...bo niedawno sama potrzebowałam wsparćiamyśli

piessercekot Oni też czują ból

andzia73 (offline)

Post #17

19-02-2013 - 20:38:37

Gdańsk 

TrzymamokJa mam 27 lutegostres

Magda (offline)

Post #18

20-02-2013 - 08:37:01

Jastrzębie Zdrój 

pociesza trzymam kciuki

Post #19

20-02-2013 - 10:10:23

Tomaszów Mazowiecki 

Dzięki dziewczyny.Jak zawsze można na was liczyć,ja będę też trzymać za Andzię i wszystkie potrzebujące dobrej energii.

serenia (offline)

Post #20

20-02-2013 - 10:21:22

Cieszyn 

Witam , mam orzeczenie o niepełnosprawności stopień umiarkowany do czerwca 2014 , w lutym przeszlam operacje wyciecia dołu , zastanawiam się czy nie złożyc wniosku ponownie w związku z przeprowadzoną operacją i "pogorszeniem stanu zdrowia" ale mam tylko wypis ze szpitala , żadnych papierów od lekarza że cos się działo bo jak tak profilaktycznie sie operowałam .Czy jest jakaś szansa, że zmienią na stały??? Oczywiście wniosek wypisze mi internistka odpowiednio hihihi , więc co skladac ???przewraca_oczy

'Każdy nowy dzień zaczyna się głęboka nocą'
'Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem,
nie gaś nigdy światła nadziei'

Magda (offline)

Post #21

20-02-2013 - 10:24:22

Jastrzębie Zdrój 

uśmiech kochana składaj...a może prawie trafisz na człowieka...

ToJa (offline)

Post #22

20-02-2013 - 17:03:03

operacja (usunięcie) dołu (tym bardziej profilaktyczna) nie wpływa na podwyższenie stopnia
gdyby wyszło"coś" na histopacie, wtedy może orzecznik przyjrzałby się dokładniej

Post #23

23-02-2013 - 20:02:02

Tomaszów Mazowiecki 

dzisiaj byłam na komisji i jestem mile zaskoczona.Mam lekki dożywotni a chcę mieć umiarkow.
Pani była bardzo miła,powiedziała ,że nie powinno być żadnych trudności bo jestem na emeryturze,dałam dodatkowe papiery o depresji,POChP,cukrzycy,nagadałam ze do szkoleń,rehabilitaci itp potrzebny mi umiarkowany.Po odp. ide za 2 tyg.

Kciuki trzymam.ok

amado (offline)

Post #24

25-02-2013 - 11:22:33

potrzymam razem z Tobą za Twój stopień ok

andzia73 (offline)

Post #25

27-02-2013 - 13:14:14

Gdańsk 

Dziekuje dziewczynki za kciuki buzkiWasze sa naj naj najjjjjlepsze na swiecie...Uwaga siedzita dostałam stopien ZNACZNY na lat 5 (nieoficjalnieoczko,tylko pani socjalnej przeciek to był)radochahot smileythe finger smileyJestem zajarana jak nicdrink.gif
ps. Bozenko skladaj odwołanie...pocieszaMasz ci los w moim szczesciu nie widziałam co wczesniej napisalaswstydniś

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 27-02-2013 - 13:17:53 przez andzia73.

magda2411 (offline)

Post #26

27-02-2013 - 14:35:26

Olsztyn 

magda2411
W Olsztynie, żeby dostać znaczny to trzeba chyba przyjśc ze swoją głową pod pachą i to tez nic pewnego. Po cichu liczyłam na znaczny, zastanowię się, czy sie odowływać. W czasie chemii, zaraz po dwóch operacjach dostałam znaczny i to jako ta szpetna. No ja rozumiem, pikna nie jestem, ale coby w państwowych papierach pisali żem szpetna, to już wolę być ta nieruchawa

Miałam stopień umiarkowany a nie znaczny

Jutro idę to tego samego lekarza co była Basia, dr T. Zobaczymy....

Byłam dziś na komisji, odbieram orzeczenie 11.02. Chyba dostanę stopień umiarkowany (tak zobaczyłam jak dr zaznaczał). Nie dojrzałam na jak długo. Napiszę jak odbiorę.

W sumie podyskutowałam z nim trochę. Powiedział, ze już 5 lat minęło i jestem zdrowa. Odpowiedziałam, że nie rozstrzygamy tu, czy jestem zdrowa - bo jestem - tylko czy jestem pełnosprawna, czy nie. I dalej, że ograniczenia ręki są dla mnie coraz bardziej uciążliwe. Wspomniałam o rekonstrukcji, w moim przypadku nieudanej, bliznowcu po niej na plecach, zamartwicy po radioterapii na piersi zrekonstruowanej. Może to go przekonało? Nie wiem.

Zapominałam tu napisać: dostałam stopień umiarkowany na 2 lata.
andzia73 -brawo super!!!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-02-2013 - 14:36:12 przez magda2411.

Agaba190 (offline)

Post #27

27-02-2013 - 15:17:29

k/Warszawy 

Andzia i Magda - gratulacje. Cieszę się razem z Wami radocha

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

ToJa (offline)

Post #28

27-02-2013 - 15:36:25

andzia - jestem w szoku, noooo al w pomorskim sa orzecznicy ok - gratulujęuśmiech hehe znaczy można się z Tobą załapać na opiekuna, se kolejkę zaklepujęoczko
magda2411 - nooooo i wasi orzecznicy sa nieźli, umiarkowany na dwa lata - gratulacje, u nas to ino pomarzyć możnaprzewraca_oczy

myślichyba jednak sie zabiore za te tabelki zly

andzia73 (offline)

Post #29

27-02-2013 - 15:44:35

Gdańsk 

Ja tez ToJu jetemduży uśmiechoczkoOczywizda ze w kolejke mozesz stanąćduży uśmiechMadziu gratulacje brawo

Post #30

27-02-2013 - 17:55:03

Tomaszów Mazowiecki 

Gratulacje.Mam nadzieją ,że mi też dadzą umiarkowany na 2 lata.Tak przynajmniej powiedziała p.doktor ale czy to tylko ona decyduje?pyta
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 608
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022