Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

b_angel (offline)

Post #1

27-02-2013 - 18:19:36

radom 

farciary oczko
gratulejszyn

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

koko71 (offline)

Post #2

28-02-2013 - 08:32:13

Poznań 

Hej dziewczyny ja w 2004 r. po mastectomii jeszcze w peruce z po leczeniu itd. dostałam umiarkowany na pięć lat.Potem dali lekki na stałe więc się odwołałam ale zmienili tylko numer choroby na narząd ruchu i nie dali karty parkingowej odpuściłam. W 2012 przerzut we wątrobie operacja teraz chemia, zastrzyki,więc złożyłam wniosek o pogorszenie stanu zdrowia.chcę te kartę bo mi się przyda resekcja wątroby to bardzo ciężka operacja brzuch rozcięty na 38 cm. Na komisję idę 4 marca jestem ciekawa co dadzą .Mieszkam w Poznaniu a tu bywa ciężko jakbyście miały jakieś wskazówki to proszę zawsze się przydadzą.Szczytem marzeń byłby znaczny+karta parkingowa ale czy wtedy bez problemu będę mogła wrócić do pracy?

ToJa (offline)

Post #3

28-02-2013 - 17:11:20

koko71
.Szczytem marzeń byłby znaczny+karta parkingowa ale czy wtedy bez problemu będę mogła wrócić do pracy?

Ze znacznym możesz pracować, ale w stworzonych warunkach dla osoby niepełnosprawnej. Co i jak można doczytać w tej ustawie [www.niepelnosprawni.pl]

Tak jak wspomniałaś w Poznaniu jest bardzo ciężko otrzymać stopień niepelnosprawości - znaczny to szczyt marzeń przewraca_oczy
Może Ci się uda umiarkowany, ale kartę parkingowa czarno widzę.
oczywiście życzę Ci coby marzenia Twoje sie spełniły (znaczny+karta parkingowa). uśmiech
Orzecznictwo w mieście Poznań, w porównaniu do orzecznictwa powiatu poznańskiego jest i tak o niebo lepsze.

berni (offline)

Post #4

02-03-2013 - 16:48:13

Gryfino 

Wczoraj byłam na komisji odwoławczej w Szczecinie. Niestety, lekarz powiedział, że zmieniły się przepisy i nie może mi podnieść stopnia niepełnosprawności skoro mam od początku lekki. Poinformował mnie, że teraz mogę tylko odwołać się do sądu. Ogólnie ciężko mi to pojąć jak różnie są przydzielane te stopnie. Ale cóż do sądu nie pójdę i zostanę przy lekkim....Tak jakoś mi przykro... Grunt, że jestem zdrowa...
Szkoda życia na zrozumienie tych wszystkich przepisów i przydziałów. Miłej soboty życzę buzki

koko71 (offline)

Post #5

07-03-2013 - 22:00:40

Poznań 

Hej ToJa, dziewczyny dziś odebrałam decyzję: ZNACZNY na dwa lata+karta parkingowa i niestety niechciany bonus: niezdolna do pracywnerwiony. Mówiłam,prosiłam,że pracodawca czeka na mnie,że pracę mam lekką,że dla psychiki lepiej w pracy wśród ludzi,że tylko wolne na badania potrzebne a oni co? TAK, tak psze pani.ToJU chcę się odwołać co by zmienili na pracę w warunkach chronionych, zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać jestem załamanabezradny

caca (offline)

Post #6

07-03-2013 - 22:25:41

SŁUPSK 

Mam 2 pytanka.Kilka dni temu odebrałam decyzję o przyznaniu mi stopnia niepełnosprawnosci w trybie zaocznym (w międzyczasie przebywałam na radioterapii).Dostałam stopień znaczny na dwa lata ,bez karty parkingowej.Czy fakt, że miałam prawą stronę operowaną dyskwalifikuje mnie do uzyskania w/w karty? co to znaczy niezdolna do pracy (post powyżej) u mnie nie ma takiego wpisu na orzeczeniu?Jestem ciemna jak tabaka w rogu,dopiero się uczę od Was ,a kto pyta nie błądzi.duży uśmiech

ToJa (offline)

Post #7

07-03-2013 - 22:34:39

no tak, zamiast skakać do góry, to Ta załamana oczko
koko, to,ze masz niezdolna do pracy, wcale nie eliminuje Cię z rzeszy pracującychoczko
trza otworzyć furtkę chichot
po pierwsze - kiedy Ty dziecko kochane chcesz do pracy wrócić - juz?
po drugie - o tym czy możesz pracować nie decyduje orzecznik tylko lekarz medycyny pracy - to on daje Ci zdolność do pracy
po trzecie - od onkologa potrzebne zaświadczenie, że nie widzi przeciwwskazań do pracy
po czwarte - w Twoim zakładzie pracy musi byc jakis bhpowiec - niech Ci stworzy warunki do pracy chronionej - a to nic innego tylko zapewnienie dodatkowych 10 dni urlopu, skróconego dnia pracy (oświadczenie od lekarza medycyny pracy), dodatkowa przerwa na gimnastykę , no i cala reszta wg tej ustawy: [www.niepelnosprawni.pl]
po piąte - wykonaj telefon do poznańskiego PIP-u - tel 61 85 99 000 - to na centrale, poproś z działem dla osób niepełnosprawnych -najlepiej z p. Zygmunt Kala, zapytaj czy możesz pracować, jeśli dostaniesz zdolność do pracy.

to po piąte to wykonaj jako po pierwsze oczko

ToJa (offline)

Post #8

07-03-2013 - 22:38:53

caca, poczytaj forumowy dział o niepełnosprawności - tu wszystko juz chyba zostało opisane.
Jak nie bedziesz czegoś rozumiała, albo chciałabyś o coś dopytać, to chętnie pomogę i odpowiem na pytania
hehe rzecz jasna jak będę znała odpowiedź

caca - napisz odwołanie co do karty parkingowej - przy stopniu znacznym powinnaś sie załapaćuśmiech

sorrrrrrrry, że nie skorzystałam z funkcji zmień, ale to dwie rożne sprawy, a caca napisała w momencie, w którym odpowiadałam koko

koko71 (offline)

Post #9

07-03-2013 - 23:20:27

Poznań 

ToJa za cztery tyg. kończę taxol potem badania i jak ok. to chwila oddechu i może w maju bym wróciła.Boję
się że jak zobaczą niezdolna to się wystraszą i nie przyjmą z takim orzeczeniem. I czy muszę tę decyzję pokazać lekarzowi medycyny pracy? Zaświadczenie od onkologa załatwię.Jutro dzwonię do PIP-u.Na odwołanie mam 14 dni a bhp-owiec w Krakowie może poczekać. myślę, że warunki mi zapewnią bo w 2004 r miałam st.umiarkowany i wszystkie przywileje martwi mnie tylko że ja niezdolna.dzięki za pomocduży uśmiech

bozena_stanczyk (offline)

Post #10

08-03-2013 - 13:35:00

Tomaszów Mazowiecki 

Hura,dostałam umiarkowany na 2 lata.Dzięki za kciuki,ja też trzymam.radocha

jagodula (offline)

Post #11

08-03-2013 - 13:48:48

Sławkow 

jablkoNo to masz super prezent na Dzień Kobiet.chichot

bozena_stanczyk (offline)

Post #12

08-03-2013 - 13:56:04

Tomaszów Mazowiecki 

prezentA żebyś wiedziała,lepszego prezentu bym nie dostala.oczko

Magda (offline)

Post #13

08-03-2013 - 15:03:37

Jastrzębie Zdrój 

buziak bożenka gratuluję umiarkowanego stopnia

andzia73 (offline)

Post #14

08-03-2013 - 15:25:05

Gdańsk 

Brawo BożenkobrawoA ja dzis odebrałam decyzje i tak jak wczesniej napisałam mam teraz na papierkuradochaI tez bez karty parkingowej ,ale co tam mi nie zależałospinning smiley sticking its tongue out

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-03-2013 - 15:28:02 przez andzia73.

koko71 (offline)

Post #15

08-03-2013 - 21:59:34

Poznań 

ToJa dzwoniłam do PIP-u do tego pana był bardzo zdziwiony że napisali niezdolna,ale powiedział to co ty ,że o zdolności do pracy decyduje lekarz medycyny pracy i jak da mi zdolność mogę pracować.pozostaje pytanie jak podejdzie do tego zapisu który w uzasadnieniu brzmi:"...naruszenie sprawności organizmu, które powoduje okresową niezdolność do samodzielnej egzystencji i wypełniania ról społecznych,w tym niezdolność do podjęcia pracy zarobkowej".nie pasuje mi to myślę o odwołaniu . ZA kilka miesięcy mój st. zdrowia będzie lepszy(kondycja ,wyniki itd.) a to co napisane mi na pewno nie pomoże.

ToJa (offline)

Post #16

08-03-2013 - 22:43:24

koko71
.. .......ZA kilka miesięcy mój st. zdrowia będzie lepszy(kondycja ,wyniki itd.) a to co napisane mi na pewno nie pomoże.........

Za kilka miesięcy weźmiesz zaświadczenie od onka, że nie widzi przeszkód w powrocie do pracy i przedstawisz to zaświadczenie lekarzowi medycyny pracyuśmiech
Orzeczenie z tym wpisem otrzymałaś teraz, do pracy chcesz wrócić za kilka miesięcy, a więc Twój stan zdrowia sie poprawi uśmiech
Spokojnie poczekaj do czasu gdy będziesz chciała podjąć pracę.

Jeśli napiszesz odwołanie od punktu "niezdolna do pracy" to możesz się pożegnać ze stopniem znacznym, bo znaczny to niezdolność do samodzielnej egzystencji i pracy zarobkowej.
A ta niezdolność do samodzielnej egzystencji i niezdolność do pracy istniała w czasie otrzymania stopnia niepełnosprawności, a za kilka miesięcy możesz spokojnie wrócić do pracy. Pamiętaj aby lekarzowi medycyny pracy powiedzieć, ze będziesz miała stworzone odpowiednie warunki w zakładzie pracy.
Czy twój zakład pracy ma własnego lekarza medycyny pracy? czy możesz przynieść od obojętnie jakiego?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 08-03-2013 - 22:51:35 przez ToJa.

Halinka (offline)

Post #17

08-03-2013 - 23:26:51

koko71
chcę się odwołać co by zmienili na pracę w warunkach chronionych, zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać jestem załamanabezradny

Też jestem chwilowo niezdolna, ale lekarz medycyny pracy nie widział przeciwwskazań (też mam pracę lekką, w sensie że nie fizyczną), również do pracy w nadgodzinach. I na moją prośbę napisał, że nie potrzebuję tej 15 minutowej przerwy na gimnastykę, którą mi siłą chciano w pracy wcisnąć (dłuuuuga historia, dlaczego jej nie chciałamoczko)

koko71 (offline)

Post #18

09-03-2013 - 17:40:10

Poznań 

ToJu dzięki za wsparcie i rady masz rację nie ma co wariować po leczeniu się zobaczy uśmiech Mój lekarz medycyny pracy często się zmienia bo podpisują umowę gdzie taniej,sama nie mogę iść po zdolność bo mnie wysyłają z urzędu.Już mi lepiej dzięki wamcalus zazwyczaj jestem spokojna i logiczna ale podczas chemii nerwy nie te itd.eye rolling smiley.

tysia757 (offline)

Post #19

12-03-2013 - 19:42:55

Żary 

Byłam dziś na komisji i po 5 latach znacznego, dostałam umiarkowany na 3 latka( decyzja od ręki ). Zabrano mi kartę parkingową, ale myślę , że nie ma co się odwoływać. Raczej nic nie ugram, szkoda czasu i nerwów.
Tak sobie myślę, że kolejna SZACOWNA KOMISJA uzdrowi mnie całkowicie.

malgos 10 (offline)

Post #20

07-04-2013 - 22:09:21

Łódź 

A ja mam pytanko
mam przyznany stopień umiarkowany na stałe i pracuję
Ostatnio musiałam zgodnie z nowelizacja ustawy iść do lekarza medycyny pracy
o ustalenie czy mogę pracować 7 czy 8 godzin
Lekarz stwierdził ,ze mam pracować 7 godzin
A czy istnieje obcja zmieniająca ta decyzję np. że obecnie mogę już pracować 8 godzin

jestem na forum od 25-10-2008

Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

- Fiodor Dostojewskiserce

Agaba190 (offline)

Post #21

09-04-2013 - 10:43:27

k/Warszawy 

Logicznie rzecz biorąc lekarz medycyny pracy musi Ci zmienic swoje orzeczenie i napisać, , że możesz pracować 8 godzin.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Renny74 (offline)

Post #22

10-04-2013 - 08:16:23

Trzcianka 

Dziewczyny chciałam zapytać, czy któraś z Was w związku z orzeczeniem odwoływała się do sądu? U mnie sprawa wygląda tak: mam umiarkowany stopień na 3 lata, ale jako kod wpisali mi 11 I. Odwołałam się do orzecznictwa wojewódzkiego, ponieważ głównym moim problemem jest niepełnosprawność ręki po wycięciu węzłów. Dlatego też napisałam, że chciałabym mieć uwzględnione, że ręka jest niepełnosprawna(czyli tutaj musieliby dodać kod R) i w związku z tym otrzymać kartę parkingową.
Byłam na ponownej komisji w Poznaniu i wczoraj dostałam odpowiedź, że podtrzymują orzecznictwo powiatowe, bo nie widzą podstaw do przychylenia się do moim postulatów i dokumentacja medyczna jest niewystarczająca. Jest wpisane jak byk na wypisie ze szpitala, że wycięto mi wszystkie węzły, więc czego oni by jeszcze ode mogą chcieć? Jak dla mnie jest to niepodważalne potwierdzenie.
Dlatego pytam, czy ktoś może w sądzie był i czy warto się z nimi szarpać ?

b_angel (offline)

Post #23

10-04-2013 - 13:42:12

radom 

ja pzez 5 lat miałąm umiarkowany - potem dostałam lekki - odwoływałą się do sądu sąd podtrzymał decyzję

mimo , iż przyznał, że stan zdrowia uległ pogorszeniu

szkoda nerwów moim zdaniem

. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

berni (offline)

Post #24

10-04-2013 - 14:10:38

Gryfino 

Mam od początku stopień lekki, kilka tygodni temu odwołałam się do szczebla wojewódzkiego i oczywiście podtrzymany został stopień lekki i lekarz orzecznik poinformował mnie, że teraz tylko mogę się odwołać do sądu, ale również nic to nie zmnieni, ponieważ zmieniły się przepisy ....... Dałam sobie spokój, bo wcześniej poczytałam, że nasze dziewczyny się odwoływały i nie wygrały. Podzielam zdanie b_angel, szkoda życia na stresy związane z sądami.
Pozdrawiam pociesza

jagodula (offline)

Post #25

10-04-2013 - 15:41:32

Sławkow 

jablkoSamo usunięcie węzłów nie jest podstawą dopiero leczenie np; obrzęku limfatycznego wg przepisów daje orzecznikom możliwość podniesienia stopnia. Bzdurne ale tak stoi napisane w wytycznych.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-04-2013 - 15:42:12 przez jagodula.

Renny74 (offline)

Post #26

10-04-2013 - 18:39:52

Trzcianka 

No dobra, przekonałyście mnie dziewczyny, szkoda zdrowia na szarpanie się z orzecznikami, niech się wypchają a najlepiej niech dla eksperymentu usuną sobie węzły i zobaczą jak to fajnie się funkcjonuje z takimi "zdrowymi" łapkamiradocha
Berni w twoim przypadku to już naprawdę ich fantazja wręcz ułańska poniosła z tym stopniem lekkim a najfajniejsze jest to, że takie orzeczenia wydali ci szanowni panowie, po prostu szok.

ToJa (offline)

Post #27

01-05-2013 - 19:56:23

jagodula
jablkoSamo usunięcie węzłów nie jest podstawą dopiero leczenie np; obrzęku limfatycznego wg przepisów daje orzecznikom możliwość podniesienia stopnia. Bzdurne ale tak stoi napisane w wytycznych.

jagodula, a czy mogłabyś mi podać podstawę prawną. Przygotowuję się do wnioskowania o podwyższenie stopnia. Wszystkie informacje mile widziane. Jeśli nie tu to na PW.
Co masz na myśli: leczenie obrzęku limfatycznego - czy to musiałyby byc wizyty u lekarza
czy wystarczyłyby skierowania na rehabilitację, albo jakieś zaświadczenie od lekarza, że mam obrzęk (bo u mnie obrzęk jest, ale nie na ręce, a większość lekarzy patrzy na obrzęk na ręce)

koko71 (offline)

Post #28

23-05-2013 - 20:16:10

Poznań 

Witajcie dziewczyny dziś byłam u lekarza medycyny pracy po zdolność,mam stopień znaczny i bez problemu załatwiłam.Pani doktor dała mi też zaświadczenie dla pracodawcy że powinnam pracować 7godzin.DZIĘKI za wszystkie rady i dobre słowo szczególnie tobie ToJabuzki

nutka (offline)

Post #29

25-05-2013 - 12:59:31

Wczoraj byłam na komisji (jestem w trakcie chemioterapii, wycięte węzły) - dostałam znaczny na rok + karta parkingowa.

"W życiu nie chodzi o to, żeby przetrwać burzę, ale o to, żeby tańczyć w deszczu."
Richard Paul Evans
"... Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
Dennis Genpo Merzel

magda2411 (offline)

Post #30

25-05-2013 - 19:45:01

Olsztyn 

nutka
Wczoraj byłam na komisji (jestem w trakcie chemioterapii, wycięte węzły) - dostałam znaczny na rok + karta parkingowa.

brawo gratulacje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 416
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022