Jestem osobą niepełnosprawną

Wysłane przez Amazonki.net 

Agaba190 (offline)

Post #1

12-04-2019 - 19:13:57

k/Warszawy 

Wiecie jaka byłam szczęśliwa, gdy kilka lat temu przy przedłużaniu stopnia niepełnosprawności lekarz dał mi stopień umiarkowany na stałe. Za każdym razem gdy czytam Wasze posty błogosławię swojego lekarza.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Al_la (offline)

Post #2

16-04-2019 - 17:24:05

k/Warszawy 

Agabo, trafiłaś na lekarza, który wiedział, że węzły chłonne Ci nie odrosną ani za 2 lata, ani za 5 lat. Inni orzecznicy nie wiedzą, więc dają orzeczenie na czas określony.
Od razu przypomina mi się dowcip o tym jak to pan po raz kolejny był wzywany do ZUS-u i poszedł do lekarza po zaświadczenie, że ma amputowaną nogę śmiech Nie napiszę nic więcej, bo to niecenzuralny dowcip chichot

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

INDRA (offline)

Post #3

16-04-2019 - 17:53:48

Warszawa 

A mi zabrano rok temu umiarkowany, przyznano lekki. W tym roku juz nie występowałam. Ale w Warszawie zaczęli oszczędzać. Panu bez dłoni zabrali znaczny i dali umiarkowany. Ponoć maja przykaz oszczędzania ale to nieoficjalne plotki z poczekalni. Nie mam jeszcze wypłaconych dwóch miesięcy. 2017, mój błąd w dokumentacji. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Agaba190 (offline)

Post #4

16-04-2019 - 20:57:37

k/Warszawy 

Al_la
Agabo, trafiłaś na lekarza, który wiedział, że węzły chłonne Ci nie odrosną ani za 2 lata, ani za 5 lat. Inni orzecznicy nie wiedzą, więc dają orzeczenie na czas określony.
Od razu przypomina mi się dowcip o tym jak to pan po raz kolejny był wzywany do ZUS-u i poszedł do lekarza po zaświadczenie, że ma amputowaną nogę śmiech Nie napiszę nic więcej, bo to niecenzuralny dowcip chichot

Dodatkowo był bardzo sympatyczny i przystojny. Nawet powiedziałam mu, że żałuję, że się już nie spotkamy.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #5

16-04-2019 - 21:15:05

k/Warszawy 

INDRA
A mi zabrano rok temu umiarkowany, przyznano lekki. W tym roku juz nie występowałam. Ale w Warszawie zaczęli oszczędzać. Panu bez dłoni zabrali znaczny i dali umiarkowany. Ponoć maja przykaz oszczędzania ale to nieoficjalne plotki z poczekalni. Nie mam jeszcze wypłaconych dwóch miesięcy. 2017, mój błąd w dokumentacji. Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?

Nie umiem odpowiedzieć.
W ZUSie przedawnia się po 6-ciu miesiącach licząc od ostatniego dnia okresu, za który zasiłek przysługuje. Chyba, że błąd był po stronie ZUS-u to wtedy roszczenie przedawnia się po 3-ech latach.
Podejrzewam, że podobnie jest w MOPSie. Najlepiej zapytać tam gdzie składałaś dokumenty.
Nie bardzo rozumiem jaki był Twój błąd w dokumentacji. Zasiłek pielęgnacyjny (MOPS) lub dodatek pielęgnacyjny (ZUS) przyznaje się na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenia komisji lekarskiej. To oni wpisali złą datę?.
No i oczywiście ważne jest kiedy złożyłaś wniosek o wypłatę. Bo wypłacają od pierwszego dnia miesiąca, w którym złożono wniosek. A więc nie wypłaca się go wstecz.

Mark Twain

pp_1990 (offline)

Post #6

08-05-2019 - 09:49:12

11-I jest klasyfikowany do innych czyli np choroby układu krwionośnego czy endokrynologicznego

Krynia58 (offline)

Post #7

07-07-2019 - 20:44:03

Warszawa 

Moje odwołanie nic nie dało. Komisja stwierdziła w uzasadnieniu że "ocena stanu zdrowia nie jest jedynym wyznacznikiem niepełnosprawności". Mam miesiąc na złożenie odwołania do sądu, ale raczej nie zrobię tego.... pomyślę jeszcze.

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Al_la (offline)

Post #8

21-07-2019 - 10:57:59

k/Warszawy 

A jaki stopień Ci dali Krysiu?

Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

dziubas (offline)

Post #9

21-07-2019 - 11:53:44

Gdańsk 

Alu!serce wlasnie nie dali...przewraca_oczy

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Krynia58 (offline)

Post #10

22-07-2019 - 10:27:27

Warszawa 

Alu, nie dali żadnego. Właściwie to dobrze że sobie radzę, nie mam dolegliwości i brak węzłów niczego mi nie utrudnia. Postanowiłam ze będę się odwoływać do końca mimo to, bo węzłów jednak nie mam. Tylko to chyba za mało..... cóż, zobaczymy. Que sera, sera....

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

K.I. Gałczyński

Krystyna (offline)

Post #11

24-07-2019 - 15:16:07

Mogilno 

Krysiu odwołuj się, może się uda, my przecież obustronne amazonki.
Ja mam już przyznane na stałe.
buziak

Krynia58 (offline)

Post #12

24-07-2019 - 22:22:04

Warszawa 

Kiedy myślę o składaniu odwołania i patrzę na uzasadnienie komisji wojewódzkiej, czuję się jak naciągaczka. Nie mogę znaleźć odpowiednich uzasadnień które byłyby przekonujące..... myślałam że może odezwie się ktoś kto składał takie odwołanie do sądu, pytałam też na fb. I nic.... chyba ja tylko taka pazerna jestem.

K.I. Gałczyński

dziubas (offline)

Post #13

24-07-2019 - 22:27:20

Gdańsk 

Kryniu! no nie przesadzaj z ta pazernoscia! zwsroc sie do jakiegos prawnika, sa gdzies prawnicy co udzielaja porad darmo, ale zeby to był prawnik!

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Krynia58 (offline)

Post #14

24-07-2019 - 22:42:13

Warszawa 

A co tu prawnik poradzi, Dziubasku smutny

K.I. Gałczyński

dziubas (offline)

Post #15

24-07-2019 - 22:47:46

Gdańsk 

Krysiu! prawnik zna jezyk w ktorym trzeba napisac to odwołanie! mojej kuzynce kiedys odmówili renty, ciotka napisala mjej odwołanie - nic nie dało! drugi raz prawnik napisal - dostala przedluzenie renty!
nie miąchaj sie , sprobuj zrobic jak radze, ja tym nie rzadze!

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 24-07-2019 - 22:52:32 przez dziubas.

Al_la (offline)

Post #16

31-07-2019 - 20:23:41

k/Warszawy 

Krysiu, pewnie lekki stopień cię nie urządza, a o umiarkowanym piszą tak:

umiarkowany stopień niepełnosprawności - zalicza się do niego osobę o naruszonej sprawności organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych

Wykonując pracę umysłową trudno podać sensowne argumenty smutny
Chyba że dałoby się podeprzeć utrudnionym funkcjonowaniem w życiu codziennym myśli

anula16 (offline)

Post #17

04-12-2019 - 22:52:59

Hej ToJa. Czy mogłabyś mi podesłać wzór odwołania?

rysiek301 (offline)

Post #18

11-12-2019 - 08:35:23

ToJa
Przywileje dla osób niepełnosprawnych są po to, żeby z nich korzystać....... uśmiech
Podczas leczenia dostałam stopien umiarkowany na rok, potem na dwa lata (mam do 31.12.2011)
Karty parkingowej nie mam, ale za to:
7-o godzinny dzień pracy, 10 dni dodatkowego urlopu, zwolnienia z pracy na czas wizyt u lekarza, dostałam dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego (w tym roku też złożyłam wniosek, ale kasa PCPR swieci pustkami...chyba nie dostane sad smiley ), mam legitymację, która uprawnia mnie do ulgowych biletów do kina, teatru, na basen i na lodowisko (uwielbiam jeździc na łyżwach grinning smiley ), no i moge korzystać z odliczen od podatku smiling smiley

Kiedyś osoby niepełnosprawne z umiarkowanym stopniem miały więcej ulg niż teraz. Teraz gdzie się nie zapytam to nie przysługuje.

rysiek301 (offline)

Post #19

11-12-2019 - 09:03:59

Krynia58
Moje odwołanie nic nie dało. Komisja stwierdziła w uzasadnieniu że "ocena stanu zdrowia nie jest jedynym wyznacznikiem niepełnosprawności". Mam miesiąc na złożenie odwołania do sądu, ale raczej nie zrobię tego.... pomyślę jeszcze.

Z nimi trzeba do skutku pomimo zwątpienia

rysiek301 (offline)

Post #20

11-12-2019 - 09:07:01

Agaba190
Wiecie jaka byłam szczęśliwa, gdy kilka lat temu przy przedłużaniu stopnia niepełnosprawności lekarz dał mi stopień umiarkowany na stałe. Za każdym razem gdy czytam Wasze posty błogosławię swojego lekarza.

Teraz jak patrzę na tych ludzi borykającymi się co kilka lat o przedłużenie, to stwierdzam, że mam dużo szczęścia otrzymując na stałe.

dosia1970 (offline)

Post #21

03-01-2020 - 11:30:37

Moje Kochane dziewczyny smiling smiley Do Siego Roku to po pierwsze a po drugie pytanko : Jakie choroby "współuczestniczące " macie przy staraniach się o stopień niepełnosprawności ? Mam orzeczenie do 31.01.2019 ( najpierw rok znaczny , teraz 2 lata umiarkowany ) i nie wiem czy dodatkowo to ,że leczę się na nadciśnienie , miałam samoistne złamanie nogi , mam w zaleceniach wyciecięcie jajników i mastektomie obu piersi ( teraz miałam przy trójujemnym tylko oszczędzająca ) stwierdzono BRCa2 - wystarczy orzecznikowi , żeby przedłużyć niepełnosprawność - czy uzna że ubytek ( duzy w dużej piersi zniknie a węzły odrosna smiling smiley Co o tym myślicie ?bezradny

etruzilka (offline)

Post #22

03-01-2020 - 12:53:55

Olsztyn 

Dołącz do wniosku wszystko co masz bo im więcej tym lepiej. Powodzenia uśmiech

RENIA 62 (offline)

Post #23

03-01-2020 - 13:11:19

Radomsko 

Ja mam nadciśnienie , cukrzycę typu II i niewydolność żylną (obrzęki nóg) wystarczyłosmiling smiley

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

dosia1970 (offline)

Post #24

21-01-2020 - 10:44:28

etruzilka
Dołącz do wniosku wszystko co masz bo im więcej tym lepiej. Powodzenia uśmiech

Dzięki smiling smiley

dosia1970 (offline)

Post #25

21-01-2020 - 10:44:47

Dzięki smiling smiley

ira (offline)

Post #26

15-05-2020 - 16:27:27

Pabianice 

Dzisiaj otrzymałam pocztą orzeczenie po zaocznym rozpatrzeniu wniosku. Nadal mam stopień znaczny. Na dwa lata. To moja trzecia komisja od 2017 roku duży uśmiech Wiadomo, jestem paliatywna, a oni dają mi krótkie terminy, po co?? Przecież nie wyzdrowieję. Poza tym nawet nie musiałabym na tę komisję jechać, bo lekarz napisał, że nie mogę, musieliby przyjechać do mnie, koronawirus ich wybawił duży uśmiech Szkoda, bo jakby wleźli pieszo na moje trzecie piętro, to już nie chcieliby więcej tego robić i dali na stałe chichot
Ale wreszcie mi dali kartę parkingową, tzn, muszę ją sobie załatwić, wypełnić papiry, wpłacić, wysłać kasę, znaleźć jakieś zdjęcie grinning smiley

Al_la (offline)

Post #27

17-05-2020 - 21:20:13

k/Warszawy 

Od razu przypomniał mi się dowcip? historia autentyczna? o facecie, który nie miał nogi, dostawał orzeczenie terminowe i chodził po raz kolejny do lekarza po zaświadczenie, że nie ma nogi śmiech

Co lekarz napisał w ostatnim zaświadczeniu nie napiszę chichot

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-05-2020 - 21:21:19 przez Al_la.

Rudzia (offline)

Post #28

18-05-2020 - 12:38:03

Warszawa 

Al_la
Od razu przypomniał mi się dowcip? historia autentyczna? o facecie, który nie miał nogi, dostawał orzeczenie terminowe i chodził po raz kolejny do lekarza po zaświadczenie, że nie ma nogi śmiech

Co lekarz napisał w ostatnim zaświadczeniu nie napiszę chichot

Aluuuu serce to trzeba napisać ! śmiech Bezcenne !!!

Irciu serce, ja też miałam w takim trybie Komisję, tylko że moja była już druga bo się odwołałam od pierwszej decyzji ... uzdrowili mnie pyta, teraz jestem "lekka"...no cała ja, motylek pełną gębą chichotrotfl

"Cha do dhuin doras nach d’fhosgail doras"

Al_la (offline)

Post #29

31-05-2020 - 19:14:39

k/Warszawy 

Rudzia

Aluuuu serce to trzeba napisać ! śmiech Bezcenne !!!

Na forum jest włączona blokada niecenzuralnych słów, więc i tak niewiele byłoby widać chichot

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 521
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022