Czy mogę się starać o rentę??

Wysłane przez metalusia 

metalusia (offline)

Post #1

23-08-2012 - 18:37:41

Witam
Mam pytanko mam 30 lat jestem po usunięciu piersi - po skończeniu studiów nie pracowałam bo wychowywałam syna a gdy już chciałam iść do pracy okazało się że jestem chora na nowotwór. Złożyłam papiery w PCPR i dostałam znaczny stopień z wpisem nie zdolna do pracy. Ubezpiecza mnie mąż i tu mam pyt czy mogę się starać w ZUS-ie o rentę?Jeśli tak to jakie papiery trzeba złożyć?
Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję

ToJa (offline)

Post #2

23-08-2012 - 19:32:30

Nie jestem mocna w sprawie przepisów rentowych, ale coś mi się zdaje, że renty nie możesz otrzymać, ponieważ nie masz wymaganych okresów składkowych (5 lat - jeżeli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat)
Żeby się upewnić zadzwoń do ZUS-u

zosiaa (offline)

Post #3

10-07-2014 - 13:24:49

Okolice Krakowa 

Nie wiem czy ktoś umie odpowiedzieć na moje pytanie, ale wiem ze coś mi może podpowiecie. Po skonczonym chorobowym byłam przez pół roku na rehabilitacyjnym (tyle chciałam) i wrociłam do pracy.Od tej pory mineło 5 lat.W tej chwili dowiedziałam sie ze mogę probowac dostac rente składajac papiery w ZUS bez potrzeby połrocznego chorobowego.Tylko teraz nie wiem czy jak dostane to moge pracowac dalej na przykład na poł etatu czy z chwilą dostania renty musze rozwiazac umowe i zostac tylko na rencie. A pozatym czy ja wogole moge ja dostac skoro juz skonczyłam leczenie.Niestety skutki chemi,naswietlan i hormonoterapi daja o sobie znac i brak sił.Prosze doraccie bo nie wiem moze ktos wie cos na ten temat.buzki

Gizi (offline)

Post #4

10-07-2014 - 13:48:10

Warszawa 

Zosia, ja Ci odpowiem z mojego doświadczeni. Mój mąż walczy o rentę od 1,5 roku. Mimo wielu chorób, bardzo poważnych lekarze ZUS renty mu nie przyznali. Teraz walczymy w sądzie, ale to wszystko bardzo długo trwa. Polityka ZUS w tej chwili jest jedna - nie przyznawać rent, zwłaszcza tych na stałe.
Próbować zawsze możesz, oczywiście.
Gdyby Ci się jednak poszczęściło to możesz mieć rentę i pracować. Tylko musisz wiedzieć do jakiej kwoty możesz pieniądze zarobić, by renty nie stracić.
Życzę Ci powodzenia w tej walce.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 299
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022