Ubezpieczenie na wypadek śmierci

Wysłane przez Renny74 

Renny74 (offline)

Post #1

01-02-2013 - 16:07:43

Trzcianka 

Może ktoś wie, która z firm ubezpieczeniowych zawiera polisy z chorymi na nowotwory na wypadek śmierci? Czy jak już jestem chora to żadna nie będzie chciała mnie ubezpieczyć?b_angel (offline)

Post #2

01-02-2013 - 16:15:54

radom 

ja podpisałam z CU - teraz Aviva jakieś 3 lata po diagnozie - z tym, że to ubezpieczenie zbiorowe - pracownicze. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Szpaku (offline)

Post #3

01-02-2013 - 16:33:15

Poznań 

Renny tak jak napisała b_angel bez problemów uda się Tobie podpisać umowę gdy korzystasz z ubezpieczenia grupowego. W takich przypadkach nie wymagają wypełnienia ankiety.
Gdy sama będziesz podpisywała umowę to będziesz musiała wypełnić ankietę. Gdy wpiszesz prawdę pewnie część odmówi ubezpieczenia lub zmienią warunki jakie zaproponował agent.
Przy podpisywaniu umowy warto czytać szczegółowe warunki ubezpieczenia. Bo co z tego, że ubezpieczyciel podpisze umowę i będzie przyjmował składki jak nie wypłaci świadczenia....szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...


zapraszamy fotografia dziecięca poznań

Al_la (offline)

Post #4

01-02-2013 - 16:56:44

k/Warszawy 

Ja pracując też miałam ubezpieczenie zbiorowe (w PZU), ale przy zmianie wielkości ubezpieczenia dawano nam kwestionariusz do wypełnienia i tam były pytania o przebyte choroby.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

b_angel (offline)

Post #5

01-02-2013 - 17:01:14

radom 

ja też wypełniałam kwestionariusz
wpsominałam pani z CU o przebytej chorobie nowotworowej i powiedziała mi, że to nie zmienia wysokości ubezpieczenia na wypadek śmierci ....
Nie dostanę natomiast odszkodowania w przypadku nawrotu raka.
Nie pamiętam teraz dokładnie ale wydaje mi się, że w wypadku zachorowania na "nowego" raczka kasę dostanę ....
. . . . . . . . . . . . . .

...na forum od 16 listopada 2005 ...

Al_la (offline)

Post #6

01-02-2013 - 17:04:25

k/Warszawy 

A ja nikogo nie pytałam, bo pani z PZU na oczy nie widziałam.
Kwestionariusz do wypełnienia dawała koleżanka, która w firmie prowadziła ubezpieczenia.
Po przejściu na rentę kontynuuję ubezpieczenie, ale już indywidualnie.
Byłam podpisać umowę, ale zapytajcie mnie, co podpisałam, to nie pamiętam duży uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho
Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Halinka (offline)

Post #7

01-02-2013 - 19:52:21

 

Cytuj
b_angel
Nie pamiętam teraz dokładnie ale wydaje mi się, że w wypadku zachorowania na "nowego" raczka kasę dostanę ....

W PZU przy "starym" nie miałam jeszcze opcji "ciężka choroba", przy "nowym" mi odmówilizly

ToJa (offline)

Post #8

01-02-2013 - 20:03:56

 

Renny, zajrzyj na tę stronę [www.na-zycie.ubezpieczeniaonline.pl]. może coś znajdziesz.
Przy składaniu wniosku o ubezpieczenie indywidualne, towarzystwa (zakłady....) ubezpieczeniowe nie mają jednoznacznych standardów postępowania na wypadek poważnych chorób (m.in. raczka). Najczęściej każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Często osoba, która chce się ubezpieczyc proszona jest o dostarczenie dokumentacji medycznej. Rozpatrywanie wniosku trwa nieraz dośc długo. Zawsze trzeba się liczyć z dużo wyższymi składkami lub odmową. Bardzo często przy podjęciu decyzji o ubezpieczeniu brany jest czas jaki minął od zakonczenia leczenia.

joakil (offline)

Post #9

02-02-2013 - 09:55:54

Pomiechówek 

Renny, ja ubezbieczyłam się w "Moi Bliscy". Też szukałam ubezpieczednia dla "chorych". Wtedy okres karencji wynosił 3 lata płacenia składek i 5 lat od postawienia diagnozy (w tym czasie nie mogłam umrzeć na raka). W listopadzie kończy mi się karencja i moje ubezpieczenie obejmuje już wszystko. Teraz zmienił się okres karencji na 2 lata, tylko nie wiem jak jest z diagnozą. W Avivie natomiast wypełniasz kwestionariusz ale jeśli nie podasz, że jesteś chora, to po 2 lub 3 latach, Towarzystwo nie ma prawa dochodzić, czy akieta zdrowotna była prwdziwa. Mowiła mi o tym agentka. Składki uzależnione są równiesz od wieku ubezpieczanego. Im jesteś młodsza, tym składka niższa. Między mną a moim mężem jest 12 lat różnicy i siebie ubezpieczałam ponad 2 lata temu a jedo niedawno. Składka ubezpieczeniowa jest prawie taka sama ale suma ubezpieczenia jest o połowę niższa u mojego męża (moja skórka jest więcej warta gafa) śmiech
ToJa dobrze radzi, żeby dokładnie czytać warunki ubezpieczenia i nie wybierać pierwszego z brzegu, bo wysokość ubezpieczenia za tą samoą składkę może być bardzo różna.
Renny74 (offline)

Post #10

05-02-2013 - 11:57:51

Trzcianka 

Dzieki wszystkim za odpowiedź. Tak się złożyło, że prowadziłam własną jednoosobową DG i ubezpieczenie grupowe dla mnie jest nieosiągalne. Ponieważ sporo czasu spedzałam za kierownicą miałam aż dwa wysokie ubezpieczenia od NNW w razie gdybym miała wypadek a pech chciał, że dopadło mnie tutaj coś innego czego na chwilę obecną i mój jeszcze powiedzmy "młody" wiek nie przewidywałambezradny.
Na ubezpieczeniach się nieco znam i wiem, że najważniejsze są ogólne warunki ubezpieczenia bo to na ich podstawie towarzystwo może zaniechać wypłaty.
Jeżeli agent ubezpieczeniowy nam coś mówi, to niech to będzie miało potwierdzenie właśnie w OWU, widziałam kilka przypadków (pracowałam w bankowości), że ludzie w ankiecie medycznej wpisywali, że jest ok, towarzystwo składki pobierało a później odmawiało wypłaty ubezpieczenia. Dlatego warto przyjrzeć się temu za co opłacamy składki co miesiąc.
Widzę, że w podobnej jak ja sytuacji była joakil, bo jak wywnioskowałam z odpowiedzi też ubezpieczała się po stwierdzeniu choroby. Jednak dzięki Wam wszystkim za odp. Ja w tej chwili przyjrzę się Avivie i Moim Bliskim.Renny74 (offline)

Post #11

08-02-2013 - 16:27:29

Trzcianka 

Cytuj
joakil
. W Avivie natomiast wypełniasz kwestionariusz ale jeśli nie podasz, że jesteś chora, to po 2 lub 3 latach, Towarzystwo nie ma prawa dochodzić, czy akieta zdrowotna była prwdziwa. Mowiła mi o tym agentka.
Czy to jest gdzieś zapisane, że nie sprawdzą tej ankiety? Ankieta jest własnie po to, aby po smierci porównać z historią choroby i czy ubezpieczony nie kłamał. Ja jak naisałam wcześniej widziałam już takie przypadki, że ludzie w ankiecie nie przyznali się do problemów ze zdrowiem, a po smierci pierwsze co robi towarzystwo to prosi o dokumentację medyczną zmarłego.
Coś ta agentka trochę kręci, przecież na operacji się nie kończy a do onkologa będziemy chodzić latami, więc jeżeli podasz w ankiecie, że nie masz chorób onkologicznych to w razie "W", nie wypłacą rodzinie ubezpieczenia.Szpaku (offline)

Post #12

08-02-2013 - 20:34:25

Poznań 

Dokładnie Renny.
Pierwsze co robi ubezpieczyciel to sprawdza ankietę i historie choroby. A z agentami tak już jest, że mówią co chce klient usłyszeć. Ważne by podpis był smiling smiley
Oczywiście można by sprawdzić czy np. źle wypełniona ankieta nie podlega przedawnieniu smiling smiley...szanuj ADMINA swego...zawsze możesz mieć INNEGO...


zapraszamy fotografia dziecięca poznań

joakil (offline)

Post #13

09-02-2013 - 16:39:39

Pomiechówek 

Cytat z OWU (Aviva) "Jeżeli śmierć ubezpieczonego nastąpi po upływie 3 lat od zawarcia głównej umowy ubezpieczenia, Towarzystwo nie może argumentować, że przy jej zawarciu podano informacje nieprawdziwe."
Nie wierzę ślepo we wszystko co się do mnie mówi duży uśmiech
Renny74 (offline)

Post #14

09-02-2013 - 21:43:12

Trzcianka 

joakil, no teraz to mi gwoździka zabiłaś brawo
Ja tam co nieco poszperałam, ale wszędzie dla osób chorych już na raka, albo nie chcą z nimi rozmawiać, albo kalkulacje składek nijak się mają do sumy ubezpieczenia.
Ja mam właśnie takie doświadczenia, co nawet potwierdził Szpaku, że jak w ankiecie człek skłamie to dojdą do tego.
A jakie to jest ubezpieczenie- ma jakąś konkretną nazwę może uda mi się na ich stronce OWU ściągnąć by poczytać co tam wypisują?
Taki podstęp czuję w tym zapisie, bo jak znam towarzystwa może się kryje za rogiem jakieś aleniezdecydowany
Czy składki są wysokie?joakil (offline)

Post #15

11-02-2013 - 12:32:20

Pomiechówek 

Ubezpieczenie nazywa się "Nowa Perspektywa"
Ja składki płacę duże ale to jest spowodowane wiekiem mojego męża w dniu podpisania umowy (miał skończone 56 lat). więcej szczegółów napiszę Ci na priv.
MagdalenaTom (offline)

Post #16

22-01-2014 - 10:49:47

 

Z tego co się orientowałam i przeszukałam, to znalazłam takie informacje "Pomoc na Raka to pierwsze w Polsce tak kompleksowe rozwiązanie, które może znacząco złagodzić finansowe skutki zachorowania na nowotwór i wesprzeć Cię na drodze do zdrowia." Proszę poszukaj, może to pomoże Ci przynajmniej w tej kwestii.

usunięto link reklamowyZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-01-2014 - 10:57:39 przez Szpaku.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 197
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022