Zasiłek rehabilitacyjny

Wysłane przez anita70 

anita70 (offline)

Post #1

09-08-2017 - 08:43:58

Mam pytanie dotyczące zasiłku rehabilitacyjnego. Jestem po operacji oszczędzającej, radioterapii, biorę tamoksyfen. Po półrocznym zwolnieniu wróciłam do pracy . Myślałam, że dam radę, ale jest mi bardzo ciężko jest to praca fizyczna. Zastanawiam się czy teraz w trakcie pracy, bez pogorszenia się zdrowia mogłabym jeszcze pójść na zasiłek rehabilitacyjny. Może ktoś był w takiej sytuacji i coś mi podpowie.

Al_la (offline)

Post #2

09-08-2017 - 14:05:31

k/Warszawy 

Zasiłek rehabilitacyjny jest niejako przedłużeniem L-4. Jeśli zakończyłaś L-4 i wróciłaś do pracy, to raczej nie masz co liczyć na zasiłek. Wypadałoby znów iść na L-4 a potem starać się o rentę, albo zasiłek.
Jeśli się mylę, bo Agaba mnie poprawi uśmiech

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Agaba190 (offline)

Post #3

09-08-2017 - 20:52:54

k/Warszawy 

Ala ma oczywiście rację.duży uśmiech
Świadczenie rehabilitacyjne jest przedłużeniem zasiłku chorobowego i nie ma możliwości "powrotu" do pobierania tego świadczenia. Musisz mieć od nowa 182 dni zwolnienia i później wystąpić o rentę lub świadczenie rehabilitacyjne.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Agaba190 (offline)

Post #4

09-08-2017 - 21:34:32

k/Warszawy 

Uzupełnienie poprzedniego postu.
Jeżeli wykorzystałaś 182 dni zwolnienia lekarskiego i nie będziesz miała przerwy między zwolnieniami (minimum) 60 dni a zwolnienie będzie na tą samą chorobę to pomimo otrzymania zwolnienia nie będziesz miała płaconego zasiłku chorobowego. Trzeba niestety "odczekać" te 60 dni i dopiero wtedy rozpocząć zwolnienia od nowa.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

anita70 (offline)

Post #5

10-08-2017 - 08:14:10

Wykorzystałam 180 dni i od 1 lipca wróciłam do pracy. Muszę więc popracować do końca sierpnia i wtedy ponownie iść na zwolnienie o ile onkolog zechce mi wystawić zwolnienie.Źle zrobiłam, że od razu po zwolnieniu nie starałam się o zasiłek rehabilitacyjny, ale myślałam, że dam radę pracować.Mam jeszcze pytanie czy w moim przypadku mam szansę na zasiłek rehabilitacyjny?
Dziękuję dziewczyny za dotychczasowe informacje, na was zawsze można liczyćduży uśmiech
.

Agaba190 (offline)

Post #6

10-08-2017 - 08:30:13

k/Warszawy 

To wszystko zależy od oceny Twojego stanu zdrowia przez lekarza.
Najlepiej jakbyś zadzwoniła na infolinię ZUS (np. 22 560 16 00) i dokładnie przedstawiła swoją sytuację. Może są jakieś "kruczki zusowskie", o których nie wiem i może można szybciej starać się o świadczenie rehabilitacyjne lub może zasugerują Ci staranie się o rentę.

..." Aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy ubezpieczony musi spełniać następujące warunki:
- posiadać orzeczenie o niezdolności do pracy;
- mieć wymagany okres składkowy i nieskładkowy - w zależności od wieku, w którym wyżej wymieniona niezdolność powstała;
- niezdolność do pracy powstała w okresach składkowych lub nieskładkowych albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów."

Niezdolność do pracy orzeka lekarz orzecznik ZUS.

Mark Twain
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 235
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018