uwielbiam makaron z ...

Wysłane przez amado 

amado (offline)

Post #1

13-04-2012 - 22:12:42

tak jak w tytule, najlepsze danie na obiad to makaron z czymś; to "coś" może być dowolne, wariacji jest nieskończoność,
ponieważ makaron podobno tuczy, staram się jeść pełnoziarnisty z nadzieją, że on zdrowszy

dzisiejszy:
na oliwce podsmażona cebulka i bakłażan, do tego pomidorki suszone, trochę mascarpone, trochę śmietany, sól, pieprz i w ramach eksperymentu i dodania innego smaku - kmin rzymski
wymieszane z pełnoziarnistymi świderkami i posypane parmezanem - pychota mniam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-04-2012 - 22:13:15 przez amado.

amado (offline)

Post #2

13-04-2012 - 22:18:33

najprostszy:

na masełku podsmażyć leciutko czosnek, dodać pomidory krojone z puszki, serek mascarpone, wymieszać z makaronem, posypać świeżą bazylią i parmezanem - pycha mniam
można dodać także jakieś mięsiwo, brokuły, cukinię itp., jak kto woli

Anonimowy użytkownik (offline)

Post #3

13-04-2012 - 22:23:34

Makaron,oliwa,czosnek i bazylia mniam
Noo,może jeszcze parmezan ale bez niego też da się zjeść duży uśmiech

Halinka (offline)

Post #4

13-04-2012 - 22:35:40

Basia_75
Makaron,oliwa,czosnek i bazylia mniam
Noo,może jeszcze parmezan ale bez niego też da się zjeść duży uśmiech

Tak - szybkie i proste - też uwielbiammniam

Kocham też łazanki z kapustą, klasyczne też, ale... to, co ja pichcę, to się u nas zwie kluski z bigosem, bo kapusta jest kiszona, w niej podsmażone pokrojone w plasterki pieczarki, a czasem i kiełbaska albo mielone mięsko oraz oczywiście cebulka, a makaron - najczęściej świderki.
Niestety - potrawa bardziej czasochłonna ze względu na długość gotowania kapusty.

lulu (offline)

Post #5

13-04-2012 - 22:39:14

k/Kwidzyna 

Ja to tak prozaicznie, plebejsko ... z twarogiem ... z owocami ... podsmażony na lekko-chrupiąco z cukrem ... robię też mielone mięsko w sosie pomidorowym z ziołami ... a często makaron znika wprost z durszlaka, bo ja bardzo lubię go.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Post #6

13-04-2012 - 22:52:33

Przypomniało mi się.
Moja średnia często robi sobie makaron ze śmietaną i cukrem.Albo ze śmietaną i truskawkami.A w lecie z kompotem owocowym a'la zupa i dodaje śmietany tyż duży uśmiech
Często robimy kokardki w sosie serowym.Sos z serków topionych z dodatkiem szynki albo salami.
Mój małż za to lubi z boczkiem i skwareczkami,do tego musztarda niedowiarek

Halinka (offline)

Post #7

13-04-2012 - 22:59:26

Ja tam nie lubię na słodkobezradny Podsmażony na chrupko, ale na słono, z jajkiem sadzonym - jak najbardziej.

A! I ponoć sam makaron nie tuczy, tylko dodatki do niego, bo to zwykle tłuste sosy są.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 13-04-2012 - 23:03:50 przez Halinka.

Dortek (offline)

Post #8

13-04-2012 - 23:15:47

Przepadam za łazankami, ale ostatnio odkryłam makaron z brokułami, pieczarkami i z serem. Pycha!

Ciemne wczoraj może sie przemienić w jasne jutro (Marcin Luther King)

Miarą wielkości człowieka jest ilość przeszkód, które udało mu się pokonać.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

jedna z nas: [www.youtube.com]

mag_dag (offline)

Post #9

14-04-2012 - 00:25:35

Sosnowiec 

jeśli makaron, to pełnoziarniste spaghetti ze szpinakiem zarzuconym beztłuszczowym jogurtem + gałka muszkatołowa

szpinak liściasty odparowac na patelni, dodać jogurt 0% tłuszczu i gałkę = mniam_mniam!

można posypać parmezanem, ale to wersja tłuszczowa, a wersja MM z_bez sera
duży uśmiech

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

amor (offline)

Post #10

14-04-2012 - 09:11:48

Siemianowice Sl. 

Ja uwielbiam prawie ze wszystkim .Prawie, bo z owocami morza czy rybą-nie! Najczęsciej jadam z warzywami. Podduszam trochę( dosłownie 2,3) pieczarek( mogą byc boczniaki ,shithake lub mun),do tego parę piorek cebuli, cukinia, papryka i jakie tam inne warzywa mam w lodowce( bakłazn,tylko ten trzeba wczesniej posolic solą i odczekac),brokułek itd malenki ząbek czosnku, czy nawet parę lisci szpinaku i fru wymieszac z pełnoziarnistym makaronem.Mam kiełki to tez dorzucam.Kto chce posypuje mozarellą, serem gran padano czy innym. Ostatnio robię fritatę na bazie tych warzyw. Podduszone zalewam rozbęłtanym jajkiem .( danie córki)
Oczywiscie mozna i na słodko - z owocami ,ale to latem pus jogurt i syrop z agawy. Przepis Basi to spagetti aglio olio ( moze błąd w pisowni) - tez kocham. Najmniej lubie z czerwonym sosem- czyli napoli, bo bolognese nie jadam gdyz jest z mięsem.

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2012 - 09:14:32 przez amor.

lulu (offline)

Post #11

14-04-2012 - 14:10:48

k/Kwidzyna 

Zastanawiałam się czy zupa krem brokułowy, czy ... i decyzja zapadła ... makaron + brokuły, a raczej wariacja z brokułami, bo będę tworzyć na gorąco ... trzeba zajrzeć do lodówki ... tam czeka wena twórcza chichot

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ira (offline)

Post #12

14-04-2012 - 14:29:49

Pabianice 

O matko, jaki fajny wątek radocha Uwielbiam makaron, ale najczęściej robię go z sosem pomidorowym bezmięsnym samodzielnie uczynionym lub ze słoika, a tu tyle cudnych przepisów hura

Post #13

14-04-2012 - 14:53:17

To lecimy mniam

Makaron z cukinią
Składniki dla jednej osoby:
makaron (penne, kokardki, tagilatelle) w ilości odpowiedniej dla spożywającego
pół dorodnej piersi kurczaka pokrojonej w kostkę
kilka plastrów cukinii pokrojonych w nieduże kawałki (miałam cukinię żółtą i zieloną, wzięłam każdej tyle, ile piersi kurczaka - ok. garści)
łyżka oliwy
tymianek świeży (lub suszony)
ząbek czosnku
suszone pomidory - ile lubicie, wzięłam pięć kawałków i pokroiłam na paski.
Sposób przygotowania:
Makaron gotuję zgodnie z przepisem na opakowaniu.
W tym czasie rozgrzewam na patelni łyżkę oliwy, wrzucam drobno pokrojony czosnek, a kiedy się lekko zarumieni, dorzucam kurczaka. Obsmażam przez chwilę mięso, nastepnie wrzucam cukinię, posypuje listkami tymianku i duszę razem. Na końcu dodaję suszone pomidory.
Kiedy cukinia zmięknie, wykładam zawartość patelni na ugotowany makaron.

Świderki z cukinią i marchewką
Składniki:
(na 2-3 porcje)
ok. 300 g makaronu świderki
1 cebula
2-3 ząbki czosnku
2 cukinie
3 marchewki
pęczek szczypiorku
pęczek świeżych ziół: natki lub tymianku lub oregano
oliwa do smażenia
sól, pieprz
Sposób przygotowania:
Gotuję makaron według przepisu na opakowaniu.
Cebulę kroję w talarki. Wrzucam na patelnię z rozgrzaną oliwą i smażę przez około pięć minut. Od razu posypuję solą i pieprzem.
Czosnek miażdżę płaską stroną noża, kroję na cienkie plasterki i dodaję do cebuli na około minutę.
Marchewkę myję, obieram i kroję na plasterki lub na zapałkę. Dodaję do cebuli i czosnku na kolejne pięć minut.
Cukinię myję, przekrawam na pół i jeśli cukinie są już dość stare wybieram pestki. Kroję cukinię na paseczki lub w kostkę i wrzucam na patelnię. Dodaję posiekane zioła.
Wszystko doprawiam jeszcze solą i pieprzem. Smażę często mieszając aż cukinia nieco zmięknie, ale nadal będzie przyjemnie chrupka. Tuż przed podaniem dodaję pokrojony szczypiorek. Nie ma się zesmażyć, a tylko odrobinę zmięknąć pod wpływem temperatury.
Dodaję ugotowany makaron i wszystko mieszam na patelni. Przekładam na ogrzany półmisek i podaję.

Źródło [dwie chochelki]

metka (offline)

Post #14

14-04-2012 - 19:25:08

po prostu z pieczarkami podduszonymi z cebulką

lub z sosem, który został od mięska z poprzedniego dnia

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)

lulu (offline)

Post #15

14-04-2012 - 19:48:10

k/Kwidzyna 

Ponieważ byłam właścicielką dwóch brokułów, to zaszalałam. Jeden poszedł na zupę krem brokułową. A drugi ... właśnie dochodzi moja wariacja ... makaron z brokułami, polany sosem jajeczno śmietanowym z czosnkiem i posypany tartym serem. Zapach jest przyjemny. Zaraz zacznę konsumpcję ... w oczekiwaniu na efekt końcowy pożarłam cały deser ... małą keksówke drożdżówki.

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 14-04-2012 - 19:48:32 przez lulu.

Danuta52 (offline)

Post #16

15-04-2012 - 21:09:27

wolsztyn 

A ja zajrzałam tak sobie (a wcześniej postanowiłam że dziś już nic nie jem !) i dostałam takiego apetytu że chyba surowy makaron zjem ! jesteście Winne!niezdecydowany

lulu (offline)

Post #17

15-04-2012 - 21:22:09

k/Kwidzyna 

Danusiu surowy to może nie koniecznie, szkoda zębów ... blee

je

Halinka (offline)

Post #18

15-04-2012 - 21:24:51

No, moje dziecka czasem tak jadają ten chiński - jak chrupki, ale ja się drę, więc i na Ciebie, Danusiu, mogę powrzeszczećchichot

Post #19

15-04-2012 - 21:32:31

Danusiu,ugotuj chociaż na pół al dente duży uśmiech
A ja wysępiłam dziś od przyjaciółki przepis na makaron z ciecierzycą.Będę robić,chyba już jutro mniam

amado (offline)

Post #20

15-04-2012 - 22:31:23

a sałatkę zrobiła? zly

Danuta52 (offline)

Post #21

15-04-2012 - 22:37:36

wolsztyn 

Posłucham Was i ugotuję makaron ale na jutro , (nie było mnie przez 3 dni na forum i teraz nadrabiam zaległości w odwiedzinach Waszych domków)

Post #22

15-04-2012 - 23:04:26

Amadku prosikajam się.
W mojej wsi mam jeden Tesco,jeden Lidl i jedną Biedronkę.
I tego bakłażana nie mam do kompletu.
Kupiłam ino cukinię bo tego pod dostatkiem było.
Poprawię się,tylko niech na targ nie zaśpię rano to sałatka będzie i efekty smakowe też uśmiech

Grażyna1 (offline)

Post #23

15-04-2012 - 23:11:58

Warszawa 

Hm ..... a ja zostałam bardzo skutecznie wyleczona z miłości do makaronu .....zaraz mi sie z Włochami kojarzy .... i tą moją synową zly

metka (offline)

Post #24

16-04-2012 - 14:05:34

nooo, ja też przez Włochy dłuuuugo makaronu nie jadłam - w 2000 roku byłam w Rzymie na Światowych Dniach Młodzieży, coś około 2 tyg to trwało. Karmili nas tam wyłącznie makaronem (z różnymi dodatkami) i wodą mineralną. Trzeba się było zebrać w 5 osób, dostawało się dużą michę makaronu i zgrzewkę wody... Kilka dobrych lat na makaron i wodę patrzeć nie mogłam... blee

edit: hehe, ale 'zgrabnie' mi to wyszło - 4 zdania i w każdym z nich makaron... no ale w takim makaronowym wątku, to trudno, żeby się nie pojawiał - nie poprawiam oczko

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 16-04-2012 - 14:10:53 przez metka.

amado (offline)

Post #25

25-07-2012 - 18:37:44

makaron z łososiem - szerokie gremium stwierdziło, że pycha
- rozpuścić w małej ilości wody rosołek z kostki
- na masełku poddusić cebulkę
- dodać pokrojone suszone pomidory z zalewy (i trochę zalewy)
- dodać posiekanego łososia wędzonego (jeśli sałatkowy - nie trzeba siekać)
- pogotować, podusić, pomiąchać trochę czasu, dodając rosołek
- dodać mascarpone
- dodać duuuuuużo natki
- sól, pieprz do smaku
- dodać ulubiony makaron, wymieszać dokładnie i zajadać

agawa (offline)

Post #26

25-07-2012 - 18:58:35

okolice 

mniam

amor (offline)

Post #27

25-07-2012 - 20:01:33

Siemianowice Sl. 

Dzięki amadku! smiling smiley

Haniap. (offline)

Post #28

25-07-2012 - 22:19:37

Poznań 

Ja lubię ze skwarkami z boczku i serem białym mniam No i uwielbiam "niby spagetti" z warzyw. Cukinię, marchew, kalarepkę, może być seler, pietruszka, kroję w paski, żeby robiły za makaron i podsmażam na oliwie. Do tego robi się sos pomidorowy jak do spagetti, dodaje klopsiki mięsne, posypuje serem ... pycha.

"Nawet bardzo mały gest życzliwości nigdy się nie marnuje"
Ezop

natalkaa91 (offline)

Post #29

05-11-2013 - 15:05:19

... z pomidorami w całości zmiksowanymi z ceulką i czosnkiem, z dodatkiem sera żółtego smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 393
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018