Paszteciki z............wpisujcie swoje pomysły.

Wysłane przez Gizi 

Gizi (offline)

Post #1

09-07-2014 - 11:01:17

Warszawa 

Wstawiam przepis mojej mamy na paszteciki z mięsem. Oczywiście, kiedyś paszteciki robiło się głównie do barszczyku, ale obecnie robię je jako zastępstwo kanapki.

Ciasto:
0,5 maki,
25 dkg margaryna posiekac z mąką.

5 dkg drożdży
4 żółtka
1 jajo
1 szklanka śmietany 18%
szczypta soli
kminek
Rozpuścić drożdże w śmietanie, dodać do posiekanej margaryny z mąką, dołożyć jajko i żółtka. Wszystko zagnieść.
Ciasto rozwałkować na grubość ok. 3-4 mm. w prostokąt. Na brzegu układać wałek z farszu mięsnego. Zawinąć. Kroić paszteciki na kawałki i układać na blaszce. Każdy pasztecik posmarować jajkiem. Posypać kminkiem. Piec.
Nie podaje temp. bo to zależy od piekarnika. Kiedyś było prościej. W starym piekarniku temp. byłaby 180 st. Ale teraz trzeba czytać książeczkę obsługi.

Farsz:
Mięso z żeberek ok. 1,5 kg. ugotować. Ja robię na nich barszcz.
Obrać żeberka z mięsa, dodać pieczarki ok. 20- 30 dkg. uduszone z cebulą 1 szt duża. Zmielić.
Dodaję jedno jajko. Sól, pieprz do smaku. Wszystko przemielić przez maszynkę. Jak pokroję pieczarki drobno to nie przepuszczam ich przez maszynkę, tylko dodaję usmażone do zmielonego mięsa. Wolę całe, większe kawałki.

Podaje link do przepisu na paszteciki. Chodzi mi o zobrazowanie sposobu formowanie. [anikagotuje.blogspot.com]

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 494
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018