Lasagne - specjalnie dla Irykwiatek

Wysłane przez mea 

mea (offline)

Post #1

15-10-2014 - 16:05:41

Piaseczno 

Irunia poprosiła mnie o przepis na lasagne, którą robię dość często na przyjęcia bądź zwykłe spotkania ze znajomymi. Wychodzi mi zawsze pyszna, a przepis dostałam od mamy mojej przyjaciółkiuśmiech

Składniki:

płaty makaronowe do lasagne,
1 kg mięsa mielonego,
2 duże cebule,
3 ząbki czosnku,
ser żółty,
mleko (ja daję 2%),
masło - 3 łyżki,
mąka - 3 łyżki,
1 litr soku pomidorowego,
sól, pieprz czarny i pieprz biały, gałka muszkatołowa, bazylia i oregano.

Wykonanie:

Męsko smażymy na patelni, dodajemy drobno posiekaną cebulkę, czosnek i przyprawy : sól, pieprz czarny, bazylię i oregano. Jak się chwile podsmaży, wlewamy 3 szklanki soku pomidorowego i chwilkę gotujemy.

Sos beszamelowy: w garnuszku rozpuszczamy masło, dodajemy mąkę ciągle mieszając, sól, pieprz biały i startą gałkę (ja to wszystko daję na oko i próbuję,
nie może być mdły) dolewamy pomalutku zimne mleko, ciągle mieszając. Tego mleczka to tak z pół litra na to pójdziechichot

Ser żółty ścieramy na grubej tarce.

Układamy wartswy:
-makaron, beszamel, mięso, ser żółty,
-makaron, beszamel, mięso, ser żółty,
osatnia warstwa: makaron, ser żółty i polewamy sokiem pomidorowym, który został.

Pieczemy 1h w 180 stopniach, ja pod koniec zwiekszam do 200, ale to dosłownie na 10 minut, żeby nie przypalić.

Smacznego Wszystkim życzękwiatek

With or without you...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-10-2014 - 16:06:28 przez mea.

Masza70 (offline)

Post #2

15-10-2014 - 16:12:55

wypróbuję. A te płaty makaronu to trzeba wcześniej ugotować?

mea (offline)

Post #3

15-10-2014 - 16:25:28

Piaseczno 

Maszko, są różne. Ja wolę takie gdzie się nie gotuje, bo mniej pracy, tylko układasz i tyle, ja kupuję firmy Primo Gusto - wypróbowany i sprawdzony, godny polecenia.

With or without you...

anna34 (offline)

Post #4

15-10-2014 - 16:58:41

Sztutowo 

A mi padł piekarnik i nici z lasagne... sad smiley

ira (offline)

Post #5

15-10-2014 - 18:44:23

Pabianice 

mea buziak duży uśmiech
Zawsze kupowałam lasagne już przyrządzone. Sama jakoś nie miałam odwagi, aż wreszcie się odważyłam i... kupiłam makaron duży uśmiech Nie trzeba go gotować, a że lubię kluchy, to teraz się odważę jezor
Robiłam za to cannelloni nadziewany mięsem, za pierwszym razem dałam za mało sosu i było twarde wstydniś

Jolcia (offline)

Post #6

15-10-2014 - 21:49:44

Ja raz zrobiłam z nieugotowanym właśnie tym Primo Gusto i twarde mi wyszło. Ale ja robiłam bez tego litra soku pomidorowego i makaron nie miał się w czym wymoczyć. Teraz spróbuję po Twojemu meakwiatek

endżi (offline)

Post #7

15-10-2014 - 22:00:26

Warszawa i okolice 

Juz nie moge sie doczekac tej lasagne'i mniam

Nigdy nie wiesz jak silny jesteś, dopóki bycie silnym nie stanie się jedynym wyjściem jakie masz

mea (offline)

Post #8

15-10-2014 - 22:36:27

Piaseczno 

Jalcia bo właśnie cały pic w tym soku. Ja też kiedyś robiłam bez i wychodziła mi sucha jak wiór i makaron trzaskał w zębach. Teraz wychodzi perfecto.
Acha! dziewczynki, zaraz po upieczeniu, jak jest gorąca, to kiepsko się kroi, powiedziałbym, że nawet się rozpływa. Najlepiej ja upiec, wystudzić, a potem jeszcze raz podgrzać. A już w ogóle jest najpyszniejsza nastepnego dniatak

Endżi za 48 godzin pewnie już będziesz po konsumpcjichichot

With or without you...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 15-10-2014 - 22:38:12 przez mea.

dorota79 (offline)

Post #9

10-12-2014 - 09:51:28

Gdańsk 

zrobiłam
potwierdzam pysznaje

mea (offline)

Post #10

10-12-2014 - 13:33:48

Piaseczno 

dorota79
zrobiłam
potwierdzam pysznaje
radocha się cieszę bardzoradocha

With or without you...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 342
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018