Aromatyczne pulpeciki z ciecierzycy

Wysłane przez virginia 

virginia (offline)

Post #1

08-11-2016 - 12:53:48

Ciecierzycę namaczam przez noc w zimnej wodzie. Następnie gotuję ją z dodatkiem sody oczyszczonej, odcedzam. Jedną szklankę ciecierzycy odkładam - wykorzystam ją później.

Cebulkę drobno siekam i szklę na oliwie. Czosnek obieram, kroję drobno i rozcieram z odrobiną soli. Pozostałą ciecierzycę wraz z cebulką i czosnkiem blenduję lub przepuszczam przez maszynkę do mięsa.

Mieszam z odłożoną wcześniej ciecierzycą, mąką, jajkami, natką pietruszki, sokiem i skórką z cytryny oraz przyprawami. Pamiętajcie, aby sprawdzić czy Wasza masa jest odpowiednio doprawiona!

Następnie całość mieszam i formuję kuleczki rękoma namoczonymi w oliwie. Pulpeciki obtaczam w bułce tartej. W tym momencie możecie zadecydować, czy wolicie wersję smażoną czy też bardziej dietetyczną - pieczoną.

Jeśli zdecydujecie się na pierwszy wariant, wystarczy zarumienić je na rozgrzanej patelni z tłuszczem. Wybieracie lżejszą wersję? Rozłóżcie kuleczki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i skropcie oliwą. Pieczemy je 20 minut, w 180 stopniach.

Pulpeciki polecam podawać z kaszą lub ryżem i misą zielonej sałaty.

konwalia80 (offline)

Post #2

26-04-2017 - 14:35:32

robiłam je ostatnio z tego przepisu i są przepyszne! polecam smiling smiley

Auriela (offline)

Post #3

14-03-2018 - 11:38:00

Skorzystałam z wersji lżejszej, jako iż jestem fanką pieczenia w piekarniku i muszę podziękować za dobry przepis smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 418
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018