Rolada Serowa a'la Bąbelek chichot

Wysłane przez mea 

mea (offline)

Post #1

26-05-2015 - 14:50:25

Piaseczno 

Wklejam przepis, bo bardzo Wam na Sabacie smakowało, a proste w wykonaniu i na jakąś uroczystość jak znalazł.

Rolada serowa

- pół kg.żółtego sera (miękki - gouda, morski)
- pół kg.pieczarek,
- dwa zwykłe serki topione,
- pęczek natki pietruszki,
- 3 ząbki czosnku
- sól, pieprz

Dno garnaka wykładamy najlepiej papierem do pieczenia, co by ser się nie poprzyklejał, do wrzącej wody wkładamy ser i skęcamy gaz, tak aby tylko pyrkotał. Co jakiś czas sprawdzamy widelcem, czy ser się rozpuścił do środka. W tak zwanym międzyczasie robimy farsz: pieczarki ścieramy na tarce o grubych oczkach, przesmażamy, pod koniec wciskamy czosnek, studzimy. Dadajemy serek topiony i posiekaną natkę pietruszki. Przyprawić pieprzem i delikatnie solą, bo serki same w sobie są już słone. Gdy ser jest już miękki wykładamy na stolnicę lub blat i wałkujemy jak ciasto na pizze. Smarujemy farszem, ciasno zwijamy i zawijamy w folię spożywczą. Najlepiej na noc do lodówki, wtedy najlepiej się ścina.

Zróbcie, bo łatwe i pyyyyszooootaaaaa że ho, ho mniam
Smacznego buzki

With or without you...

kesy (offline)

Post #2

26-05-2015 - 15:26:34

Starogard-Gdański  

Zrobię bo bardzo mi smakowała ta rolada serowamniam

piessercekot Oni też czują ból

mgiełka (offline)

Post #3

26-05-2015 - 16:29:06

Radom 

Robię taką roladkę co jakiś czas (początki w latach osiemdziesiątych!), ale z nadzieniem różnym. Moje dziewczyny nie lubią grzybów, więc wymyślam - nawet marynowane patisony szły kiedyś...
A w zmiękczaniu sera pomagają mi woreczki foliowe - wsadzam ser w jeden worek, zawiązuję i dla pewności (gdyby ten dno załapał i się roztopił) drugi na niego, też zawiązany. Nic wtedy z sera do wody nie przechodzi.

He, taką roladką podchodziłam pana męża... zamierzchłe czasy przewraca_oczy śmiech

Z amazonki.net od 2006 roku.

mea (offline)

Post #4

26-05-2015 - 16:59:09

Piaseczno 

Tak, tak, można robić różne nadzienia, z suszonymi pomidorami np. albo serek biały z chrzanem i szczypiorkiem, do wyboru, do kolorumniam u mnie zawsze tę roladę robiła moja siostra, która z faktu bycia wegetarianką wymyślala rózne pyszności. A teraz na Sabat chciałam zrobić ja, ale że mi nie szło z tym serem i wściekałam się w kuchni, mój Krzyś przejął stery - stąd nazwa a'la Bąbelekuśmiech

With or without you...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 470
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018