BABKA NA BUDYNIACH

Wysłane przez minia511 

minia511 (offline)

Post #1

29-03-2014 - 15:53:35

Będzin 

4 budynie śmietankowe bez cukru
3 łyżki mąki
cukier waniliowy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jajka
1 szklanka cukru
3/4 szklanki oleju
1 łyżka octu

Cukier, cukier waniliowy utrzeć do białości z jajkami. Sypkie składniki połączyć
, przesiać, dodać do ubitych jajek, ubijać nadal, dodać olej, na końcu ocet jeszcze chwilę ubijać. Piec 35 - 40 min

babka tania, szybko się robi i jest bardzo dobra

Danuta52 (offline)

Post #2

29-03-2014 - 23:24:29

wolsztyn 

Miniu , ale tej mąki nie jest za mało ?

minia511 (offline)

Post #3

30-03-2014 - 06:25:18

Będzin 

Tak jest w przepisie, sprawdziłam. Babkę piekłam w zeszłym roku, bo rodzinka unika słodkości, ale budynie mam zawsze w domu. Babka jest pyszna.

mea (offline)

Post #4

30-03-2014 - 22:35:06

Piaseczno 

Miniu, jak żyję na tym świecie, prawie już 37 wiosen, tak nigdy nie upiekłam ciastabezradnyzałamka mówię poważnie... żadnego, nawet takiego gotowego, co to się tam czegoś (nawet nie wiem czego) dodaje, miesza i piecze... I nadszedł ten czas, że upiekę Twoją babkęradocha może dlatego, ze przepis taki prościutki, a z ciast to własnie takie lubię. Z kremami i innymi masami zupełnie dla mnie odpadają...może dlatego, że w ogóle za słodyczami nie przepadam... ja z tych mięsnych, śledziowych i pikantnychchichot

With or without you...

domina13 (offline)

Post #5

21-04-2014 - 07:41:18

Piotrków Tryb. 

minia511 super ten przepismniam naprawdę bardzo smaczna wyszła mi ta babkabuzki

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

minia511 (offline)

Post #6

09-06-2014 - 07:27:33

Będzin 

Wczoraj upiekłam tę babkę z budyniami czekoladowymi, wyszła równie pyszna jak poprzednia, dziś został tylko kawałeczek.

Latek (offline)

Post #7

09-06-2014 - 10:14:14

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

a ile to będzie w przeliczeniu na budyń w proszku z puszki ?
Tutaj nie ma budyniu w torebkach, ale jest taki pakowany po 500 g w puszkach. Na szklankę mleka sypie się tego dwie łyżki stołowe

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

minia511 (offline)

Post #8

09-06-2014 - 10:28:32

Będzin 

Latku, mam pod ręką budyń waniliowy, 1 opakowanie to 40 gram. Jeśli trzeba to otworzę i przeliczę na łyżki. W przeliczniku sprawdziłam 40g mąki ziemniaczanej, to wynosi 2,35 łyżki stołowej. Budyń to przecież jak mąka ziemniaczana.

Latek (offline)

Post #9

09-06-2014 - 11:11:56

Dzięki Minia - nam się szykują w compoundzie dwie imprezy w krótkim odstępie czasu i muszę coś wymyśleć, zwłąszcza, że ta druga impreza to urodziny Starego Wielbłąda grinning smiley

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"

Latek (offline)

Post #10

09-06-2014 - 11:19:35

Minia - jakbys dala rade przeliczyc to byłoby super

minia511 (offline)

Post #11

09-06-2014 - 11:46:27

Będzin 

Latku, otworzyłam, wyszło 3 płaskie łyżki stołowe a czwarta pełniejsza. Oczywiście to jest jedno opakowanie a potrzeba 4 op.Daj 4x4 łyżki stołowe + 3 łyżki mąki, takie dość pełne, olej wlewaj powoli sprawdzająć gęstość ciasta jak za gęste dodaj trochę oleju, jak za rzadkie dodaj mąki czy budyniu. Ciasto ma być w miarę gęste, ale żeby dało się wlać do tortownicy, nie wleje się całe samo, trzeba pomóc łyżką.

Latek (offline)

Post #12

09-06-2014 - 12:36:07

Dzięki Minia - zaraz się za to wezmę

Latek (offline)

Post #13

09-06-2014 - 16:24:33

Miniu - babka upieczona i rzeczywiście smakuje super, tylko spód mi odpadł bo się przykleił do foremki i nie wiem dlaczego.
Piekę w automacie do chleba, bo z piekarnikiem nie mogę dojść do ładu sad smiley

minia511 (offline)

Post #14

09-06-2014 - 17:26:33

Będzin 

Ja blachy do pieczenia wykładam papierem do pieczenia. Nie mam automatu do chleba, więc nic nie poradzę Ci.

Latek (offline)

Post #15

10-06-2014 - 20:01:41

Eureka grinning smiley
Odkryliśmy, a właściwie to Wielbłąd odkrył dlaczego spód odpadł. Otóż foremka wypiekacza ma na dnie bolce, na których osadza się mieszadła. I te bolce ptzrytrzymało babkę, bo ona wyszła bardzo delikatna i puszysta

Gizi (offline)

Post #16

10-06-2014 - 20:14:39

Warszawa 

Latku, ja zawsze formę smaruje margarynką i posypuję bułką tartą. Tylko że jak dobrze rozumiem ten wypiekacz to automat i wkłada się suche produkty a on sam wszystko robi. W takim przypadku nie wiem co zrobić. Chyba kupić nowa foremkę.

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

Latek (offline)

Post #17

10-06-2014 - 20:45:40

Ten wypiekacz to automat do pieczenia chleba, bo jak już pisałam z naszym piekarnikiem jakoś mi nie po drodze. Kilka dni temu cztery nieduże udka z kurczaka piekłam przy nagrzanym (przynajmniej teoretycznie) do 180 stopni piekarniku prawie 3 godziny. W Polsce zajmuje mi to około godziny. Dlatego uważam, że coś jest nie tak z piekarnikiem. Zgłaszałam to już obsłudze compoundu, ale kiedy mni wymienią nie mam pojęcia.

lulu (offline)

Post #18

11-06-2014 - 01:08:56

k/Kwidzyna 

Latku, może dostaniesz tam taki termometr do piekarnika, w Polsce są, będziesz mogła sprawdzić faktyczną temperaturę jak jest w piekarniku.

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Latek (offline)

Post #19

11-06-2014 - 05:37:32

Szukaliśmy takiego termometru, ale jeszcze nie udało nam się znaleźć.

goja66 (offline)

Post #20

09-12-2018 - 14:03:19

Ozorków 

Ja to nie mam ręki do babek...a już szczególnie tych pieczonych w formie z kominkiem...Żeby nie wiem jak była prosta i szybka - mnie jakoś nie po drodze...Upiekłam właśnie -jeszcze gorąca -stoi w piekarniku..Wyrosła troszkę , widzę ,ze już opadła...maliństwo takie wyszło-ale może zaskoczy mnie smakiem ...No nie ,żebym straciła nadzieję ...Jak mój jest już w domu...w weekend...to staram się ,żeby dom pachniał domem...i żeby było ciasto...głównie dla niego ( nie no.....wiecie...to taki może słaby argument....ale lepiej brzmi ...No przecież sobie nie upiekę...).Jak ostygnie napiszę więcej....W sumie i tak się nie zmarnuje -bo od dzieciństwa kocham zakalec..mniam

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

goja66 (offline)

Post #21

09-12-2018 - 19:30:38

Ozorków 

Babka wyszła-bardzo wyszła...owszem niewielka w sumie ..ale pyszna i wilgotna i puszysta.. Polecam mniam

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 419
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018