rolada łososiowo-szpinakowa

Wysłane przez ewas 

Perła (offline)

Post #1

11-06-2012 - 00:55:17

Łódź 

Odeślijcie mnie do instrukcji, jak wstawić fotę..bo chyba nie przez galerię? Nie kumam...nie widzę żadnej ikony do wstawiania zdjęć. Wiem,żenada...

www.perla.nets.pl

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 11-06-2012 - 01:00:10 przez Perła.

Perła (offline)

Post #2

11-06-2012 - 01:33:18

Łódź 

Już...przy pomocy rodziny, wstawiam fotęduży uśmiech Oto ona!
Moje innowacje: 40 min.w piekarniku (przez mecz), ale nic sie nie stałoduży uśmiech. Wcześniej do masy dodałam sos sojowy i odrobinę, ale naprawdę ciutkę wasabi (taki japoński chrzanik do sushi, ostry,jak chol...).Również Almette podkręciłam łyżeczką prawdziwego chrzanu. Moja wersja jest zatem bardziej na ostro.

www.perla.nets.pl

lulu (offline)

Post #3

11-06-2012 - 11:30:15

k/Kwidzyna 

Słyszałam o "mocy" wasabi ... po zjedzeniu (oryginalnego) zweryfikowałam tę moc ...

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

mag_dag (offline)

Post #4

11-06-2012 - 12:02:00

Sosnowiec 

ojojoj, Pilocie, Perło - śliczności!
Perło, jakie zawijasy Ci wyszły brawo
pomysły z doprawianiem kuszące mniam

w sprawie zawijania - bom dopiero teraz wrócona_z_lasu doczytała - moja obwoluta szpinakowa była bardzo spoista - nie miałam kłopotu z zawijaniem - po prostu przełożyłam blat szpinakowy z blaszki na folię spożywczą trzymając za jeden róg i spokojnie smarowałam, przekładałam i zawinęłam uśmiech

moja blaszka nie była zbyt duża - 23x28

ale nie miałam pełnej paczki szpinaku - bo ja robiłam z mrożonego liściastego, po prostu przeważnie taki kupuję - i okazało się, że trafiła mi się paczka w której były głównie ... łodyżki ... i ja pracowicie je wyławiałam język
pewnie z 1/3 paczki wyjęłam niedowiarek

w tej sytuacji 4 jaja to chyba było za dużo i dlatego mój szpinak był zwarty ...i ciut mało doprawiony zly

no ale na talerzu polewałam sobie każdą kromeczkę - utrafiając w szpinak - maggi małomowny

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

Perła (offline)

Post #5

11-06-2012 - 12:10:42

Łódź 

Ha! Czyli przepis ewoluuje, bo gałką też sypnęłam, a jakżesmiling smiley A się Ewas zdziwi, gdy tu zajrzy!
Lulu, moje wasabi, to cienkie pomruki prawdziwego. Tym bardziej, że raczej zwietrzałe, bo leży ta tubka w lodówce..nie powiem ileduży uśmiech

www.perla.nets.pl

joakil (offline)

Post #6

11-06-2012 - 16:31:21

Pomiechówek 

Wychodzi z tego, że moja rolada była najbardziej ugrzeczniona duży uśmiech ale Wasze pomysły bardzo mi odpowiadają. Brzmią smakowicie. Tak akurat pod moje delikatne podniebienie duży uśmiech

Pilot_613 (offline)

Post #7

12-06-2012 - 16:36:17

Wawa 

W temacie 'ewolucji przepisu':
Perła
Ha! Czyli przepis ewoluuje,(...) A się Ewas zdziwi, gdy tu zajrzy!
(...)
A co! A jak!duży uśmiech
Znając już popełnione błędy (pierwsze koty za płoty oczko) jeśli będę kiedyś jeszcze taką roladę robił (ale to chyba z jakiejś większej rodzinnej itp. okazyji, gdyż albowiem się okazało było, że oprócz mnie nie znalazła tu amatorów = wiem, wiem ...nie_znają_się_duży uśmiech - i mam na dzisiejszy mecz Polska-Rosja tak jeszcze na ze 2-3 plasterki oczko) to już wiem jak_to_ma_być.
Fascynuje mnie co innego --> to ciasto jest rewelacyjne! (z uwzględnieniem pozytywnym wszystkich pomysłów na doprawienie go)... I żem se tak pomyślał był, że następną razom to na większej blaszce i pokroić je na 4 równe części. Z 3 zrobić "przekładańca", i tu dowolność_dowolna smarowalnych warstw - myślę, że by se mogło być nawet na słodko - tak, tak! nawet przy cieście doprawionym na ostro - hmmm... swojskie powidła śliwkowe czy inna konfitura z żurawiny pyta jako jedna z warstw obok serka z chrzanem czy z innym czosnkiem_niedźwiedzim (bo i taki nabyłem z rozpędu ;-P), przeróżnych past, wędlin itd... Myślę, że pełna dowolność tak smakowa, jak i kolorystyczna oczko.
No! a ostatnią część szklanką, foremkami do ciastek, nożem itd... powykrawać/pociachać na małe yyyy... takie_tartinki uśmiech - i jw. dowolnie posmarować, przybrać - wyobraźnia tylko ograniczeniem oczko albo zapodać "gołe" a obok dodatki do dowolnego skomponowania.
Już duży uśmiech

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

ToJa (offline)

Post #8

12-06-2012 - 16:46:51

czytam i czytam
i niedługo przestanę czytać a zacznę działać przewraca_oczy
ino mi nowy piekarnik zainstalują
i bedem próbować

wiesz Pil, ze ten przekładaniec to chyba prostszy będzie (akuratnie dla tumanów kuchennychoczko)
każda rolada nie kce mi się ładnie zwinąć pyta

andzia73 (offline)

Post #9

12-06-2012 - 16:52:48

Gdańsk 

Ja tam trawy nie jadamoczkoAle tak smakowicie to wygląda mniam że tez się skusze zrobićduży uśmiech

Jolcia (offline)

Post #10

13-06-2012 - 16:03:51

Ja popełniłam tę roladę w weekend tak Ale nic nie krzykam głośno, bo sama ją zjadłammniam
Mężowi śmierdzi łosoś niedowiarek a córce brzydko wygląda - kolor nie odpowiada szok
Więcej dla mnie the finger smiley

lulu (offline)

Post #11

17-06-2012 - 00:48:42

k/Kwidzyna 

Tak wygląda moja rolada.

Zakradłam się do kuchni i po cichutku, aby nie obudzić reszty domowników, wyciągnęłam resztkę i cyknęłam fotkę, bo jutro to już na pewno nic nie zostanie.
Rolada jest the best ... moja córka chciała nas zaprosić do restauracji, powiedziałam jej, ze mam coś bardzo ciekawego (nie mogłam jeszcze wtedy powiedzieć, że coś smacznego, bo jeszcze jej nie jadłam) ... pełen sukces.
Ja białka ubiłam, następnie dodałam żółtka i na koniec szpinak, wymieszałam delikatnie i do pieca. Ponieważ miałam wrażenie, że może być mało "ciasta" to zrobiłam z 5 jajek, wyszło bardzo delikatne i tak około 1 cm grube. I jeszcze jedno, ja zwinęłam roladę na ciepło i poczekałam aż wystygnie taka zwinięta, później łatwiej ją się zwijało z tymi dodatkami. Jak można powiedzieć o tym dziele sztuki coś krytycznego. Ewas przepis przesmaczny.
Myślę teraz nad wariacjami na temat: Rolada szpinakowa z ......
I jeszcze była "sałatka zielono czerwono żółta" ... też raj w gębie.

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 17-06-2012 - 00:55:23 przez lulu.

Pilot_613 (offline)

Post #12

17-06-2012 - 00:56:27

Wawa 

Ale fajne zawijasy :-D
Miałaś coś ciekawszego - fakt! :-)
Ewas się zdziwi - ...tyle pewne ;-P duży uśmiech

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

filipinka35 (offline)

Post #13

17-06-2012 - 20:58:22

A jak smakuje szpinak ?

A z czym sie zjada tą roladę ?

Zycie jest najpiękniejsze !!!

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

lulu (offline)

Post #14

17-06-2012 - 21:13:51

k/Kwidzyna 

Filipinko a robiłaś np. roladę z boczku ... to są pojedyncze dania, jako przekąski.
Sam szpinak doprawiony tak jak to robiły nasze mamy może być uzupełnieniem dania mięsnego.
A tą roladę jada się ze smakiem. mniam

je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-06-2012 - 21:15:01 przez lulu.

filipinka35 (offline)

Post #15

17-06-2012 - 21:26:19

lulu duży uśmiech

Aha przekąski to ja lubiem bardzo a wogóle to lubie jeść mniam
Ale jak smakuje ten szpinak ? Jaki to smak ? gorzki,kwaśny ? no jaki ?

Prowadzę bloga kulinarnego: Kulinarne inspiracje Moniki. Po informacje zapraszam do mojego profilu (domku) znajdującego sie na Naszym forum.

lulu (offline)

Post #16

17-06-2012 - 21:31:50

k/Kwidzyna 

Filipinko nie bardzo rozumie o co Ci chodzi z tym szpinakiem. Jeśli jeszcze nigdy nie jadłaś to kup świeży szpinak i skosztuj, taki zielony i będziesz wiedziała jak smakuje w naturze. Następnie poszukaj przepisów na przyprawienie tego szpinaku i wybierzesz to co będzie dla Ciebie odpowiednie.

je

filipinka35 (offline)

Post #17

17-06-2012 - 21:47:36

Nie nigdy nie jadłam szpinaku.
Pani w szkole podstawowej na stołówce próbowala za wszelka cene wmusic we mnie zieloną, nieapetyczna papkę i .... nie zjadłam ani troszeczke stąd nie wiem jak smakuje.

lulu (offline)

Post #18

17-06-2012 - 21:52:04

k/Kwidzyna 

Twoja strata. Ale jeśli jeszcze chcesz pociągnąć temat szpinaku, to może stwórz osobny wątek, bo ten dotyczy rolady.

je

filipinka35 (offline)

Post #19

17-06-2012 - 22:19:59

Tak wiem dotyczy rolady .... a szpinak jest w tej roladzie rotfl

Halinka (offline)

Post #20

01-07-2012 - 21:32:59

Wprawdzie łosoś to nie moje klimaty, ale zrobiłam roladę na naszą tradycyjną babską imprezę kulinarną - zeszła błyskawiczniemniamduży uśmiech, dziewczyny były zachwycone i wyglądem i smakiemmniam
Dzięki, Ewas - dzięki Tobie nasłuchałam się mnóstwa komplementówduży uśmiech
Przepis poszedł w świattak

lulu (offline)

Post #21

28-07-2016 - 20:42:04

k/Kwidzyna 

Kupiłam dziś w Biedronce mrożony szpinak, świetny, bardzo szybko mi odparował, znaczy, że wody tu było mało.

je

lulu (offline)

Post #22

25-11-2016 - 20:46:33

k/Kwidzyna 

Dalej uwielbiam ten przysmak. mniam Właśnie robię.

je

Halinka (offline)

Post #23

22-01-2017 - 23:44:53

Hehe, ja też praktykuję w miarę regularnieoczko
Polecam też wersję z cieniutko skrojoną szynką zamiast łososiauśmiech
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 391
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018